Не мога да си отговоря на един въпрос
Здравейте на всички :) От доста време посещавам сайта и чета доста статии, но рядко съм писал. Пиша с това, ако може да помогнете да си отговоря на един въпрос. Мисля, че съм станал безчуствен, но не знам поради каква причина. Ето какво имам предвид. Аз съм на 23 години. Преди като бях по малък бях романтичен, опитвах се да правя момичето до себе си да бъде ценено, да бъде щастливо. Подарях и цветя и прочие. Първата ми приятелка след като ме остави 2 години не можах да я преживея... е, преживях я след това доидоха 2-3 момичета с които пак имах несполуки (искам да уточня, че през живота си не съм имал много приятелки) и така стигнах до тук че съм на 23 години и вече като че ли не ми се искара нищо сериозно... все едно съм станал безчуствен.... искам само едно и то е секс, и то защото, както се казва организма си го иска.... искам да излезна с момиче само за да правя секс, което преди не беше нормално.... преди винаги си казвах аз секс без чувства няма да правя, загубих романтичното и прочие. Та, това което не мога да си отговоря е дали наистина от толкова болка и страадние съм станал безчувствен и вече нямам сили да се занимавам с жени за сериозни работи, и че ми е писнало или просто не съм срещнал подходящата и ако я срещна, ще бъда онзи същия които беше преди в началото... Не мога да си отговоря на въпроса.. Жените да си призная честно са ми доста странни.... плачат, че няма свестни момчета, а като ги намерят не ги ценят. Те искат някои с BMW и с мускли, а колко капацитет има в главата това не е важно... Вярно от малък град съм и в по големите градове има доста умни, интелигентни момичета които хем знаят какво искат, хем можеш да говориш с тях на всякакви теми и ценостната им система е на друго ниво, но на повечето момичета е просто отврат... не ми се коментира. Не казвам, че мъжете са по различни и те повечето са същите така че... Когато целта в живота ти е просто да работиш и чакаш да доиде събота за дискотека и лятото за море и вечер гледаш BIG Brother за какво можем да говорим? И че се излиза в мола или в някое кафене за клукосване , за какво общество можем да говорим???? Няма да засягам нищо за религията, ще кажа само едно отиваш на дискотека пълно с млади момчета и момичета, отиваш в неделя или когато и да било на църква и гледаш полупразна и само бабички... И така ако може да помогнете да си изсяня нещата с въпроса които ми се върти из главата ще съм ви благодарен.

Коментари

1.   Според мен не си загубил своята способност да чувстваш, а просто си порастнал и помъдрял и днес не раздаваш така щедро сърцето си, но пък като срещнеш Истинската жена ще е по-истинско просто. Това е част от порастването.
Отделно нямаш хубава среда - може би е заради града, в който живееш, но не си прав, че само такива хора (мъже и жени) има у нас и не е вярно, че църквите са празни - много зависи и от попа. Аз като студентка редовно ходих на църква и имаше много млади хора, с които се запознах и общувах в чуждия град - имахме си хор, правихме разни празници и така нататък

2.   Приятельо, просто си станал един от масовите мъже. Радвай се!!! Аз съм на 27г. и ми се иска и аз да нямах чувства. По-безчувствен съм отколкото на 17г. но си оставам романтик.