Да бях се решила
Да бях се решила да му призная чувствата си още тогава, за да не страдам сега.
След повече от десет години, се терзая и се питам дали щях да съм по-щастлива, ако бях направила крачката от която се страхувахме и двамата. Преди време започнах нова работа, а той беше мой шеф. Плени ме този човек от мига на запознанството ни, сприятелихме се много бързо, ден след ден ставахме все по-близки, отношенията ни бяха далеч от тези между подчинен и шеф. Чакаше ме след приключването на работния ден с предтекст, че просто минавал, за да ме закара до нас. Под всякакъв предтекст търсехме близоста си, служебни обеди, служебни партита, служебни пътувания... Усещах тръпката в момента който сядаше до мен или ме канеше да танцуваме на поредния фирмен банкет. Постоянно вършех някакви частни поръчки за които той ме беше помолил, постоянно ме взимаше от работното място за да ми покаже и обясни следващата ми задача (а това правеше впечатление на служителите и подчинените ми). Пътувахме няколко пъти в командировки (само двамата), в една такава командировка празнувахме заедно именния ми ден. Хубав подарък, хубав ресторант и отделни стаи... Не посмя дори да ме целуне по бузата когато ми честитеше празникът, но усетих напрежението между нас. Всички забелязваха различното му отношение към мен а аз се правих че не разбирам. Защо ли? Той беше женен, с 20год. по-възрастен и мой началник. А него какво го спря така и не разбрах. Или може би нищо не е имало а аз бях заслепена от държанието му, кавалерството му и доброто възпитание? НЕЗНАМ!!!! Oмъжих се набързо (слуховете за нашата мнима връзка стигнаха до ушите на родителите ми и на неговата съпруга), а не можех да причиня такава болка. Не след дълго родих първото си дете, през 2-те години майчинство си представях мига в който отново ще се срещнем, но той реши че няма нужда от мен като специалист и пътищата ни се разделиха. Вече имам 2 деца и 8 годишен брак (не лош), но остава онази болка по една любов, която не успях да изживея... Все по-често се питам да го потърся ли?

Коментари

1.   Не го търси едва ли вече го жегва за теб, ако не си доволна от бракът си намери друг мъж.

2.   Потърси го. Въпреки че намирам за обидно това, че те е уволнил!

3.   Що пък да не го потърсиш? 2 деца и 1 не лош брак ли ще те спре? ! Пффф. Като си го обичала, да сте си го казали. Защо се омъжи и защо роди - та сега да вехнеш по друг ли? Гледай си семейството и децата, и не забравяй, че "никога не е късно да станеш за резил".
АКАТИМ

4.   Хора, които истински държат на теб се срещат рядко - понякога веднъж в живота, понякога нито веднъж. Голяма глупост си направила, че поне не си опитала. Той е имал задръжки - семейство, може би деца, а теб какво те е спирало? Мнението на другите? На родителите?
Вече имаш 2 деца.. И ти си побързала да се "застраховаш".. Не знам, като ти омръзне да се правиш на 2 и половина - потърси го този човек, и поне се изяснете.
Не е хубаво такива неща да остават незавършени, независимо от измислените причини.

5.   Не! По-добре болката от една неизживяна любов, отколкото разочарованието от действителността.

6.   Тази болка от несподелената любов е много гадна... все се тормози човек с въпроси, какво би станало ако? А ако сме били един за друг? Грешката в мен ли беше, че не се получиха нещата? И лошото е, че минава време, минават дори години, а тези въпроси си остават, остава и това неприятно чувство, че нещо не е завършено,
че е неизживяно... разбирам те, авторке, защото след 3 години и мен
ме измъчват същите въпроси и аз често си спомням за моята неизживяна любов, а тя беше наистина силна, привличането между нас беше силно, но пътищата ни се разделиха. Аз също си мисля от известно време, дали да не го потърся. Но мина много време и не
знам как се е развил живота му, дали вече не е семеен. И аз не знам как да постъпя, да го потърся ли, дали изобщо има смисъл да го търся или да оставя нещата така, както са си...
Не знам от кое боли повече, от несподелената любов или от неизживяната.
Ж 27

7.   Не го търси, нека си остане минало.
Казваш, че имаш не лош брак и две деца... Не го разваляй.
В главата ми се въртяха същите въпроси, всеки ден, с години...
Аз самата имам не лоша връзка, дори бих казала стабилна и щастлива. И все пак го потърсих. Не знам колко смела си ти, но аз още не съм му казала нищо, той на мен също. Просто го чувам отвреме навреме... Не съм искала да разгарям някакви стари чувства (нито в себе си, нито в него), а само да му споделя как ме караше да се чувствам тогава. И да приключа с това веднъж и завинаги.
Обаче не се оказа толкова лесно. Приятна ми е компанията му. Май не съм готова да сложа точка, дори само на собствените си мисли. Все още ми е близък, държа на него. От това, което ми показва личи, че и той има същото отношение. Не знам как би приел подобни откровения към момента. Аз не желая да развалям семейството си. Не искам и да пробуждам у него чувства, които верятно е подтискал и е искал да забрави. Нямам какво да му дам, освен част от себе си, от душата си. Възможно е и да ме мрази, защото го обичах, а не бях негова... няма и да съм.

8.   Не, вече е късно и си изпуснала моментът. Той ако толкова те искаше щеше да направи нещо по въпроса

9.   До №2- мисля че ме уволни, за да ме държи далеч от него. №3 - сигурно си прав, сега имам повече причини да не съм с него отколкото преди 10 години. Но след толкова време все още да мисля за него не е случайно, най- вероятно той е бил голямата ЛЮБОВ. №4 - да има големи деца и съпруга от 20 год. №6 да така е несподлената любов се преживява по-лесно, но неизживяната не ми дава мира години наред. №7-колко ли смела да съм? ... Незнам щом и тогава не бях достатъчно. Но той не е напълно минало, лошото е, че неговата фирма ми е клиент, нямам пряк контакт с него, но мога да имам ако се реша. Всеки път когато премине телефоният номер на дисплея ми се питам, ако му звънна какво ще му кажа.

10.   Доста лигаво. Вече си зряла жена със задължения към семейството си и най-вече към децата си. Айде може съпругът ти да не ти е най-добрият мъж, с когото си се срещала, но децата ти са твои и са твоя отговорност поне докато навършат 18. А ти с някакви глупости ще се занимаваш.

20 години разлика хич не е малко, а и ти явно си доста лабилна (и по изказа ти си личи), че да се вържеш на такъв човек.

Просто гледай фактите. Не ти е голямата любов, защото не си с него. Толкова. Гледай тук и сега, не се занимавай с миналото. Ние винаги сме склонни да идеализираме миналото (сети се за старите хора като си спомнят младостта) и да си създаваме някакви илюзорни представи за неща, които са станали или е можело да станат. Просто живей тук и сега и се наслаждавай на момента.

11.   Какво имаш в предвид, че съм лабилна, какво в изказа ми те кара да си мислиш така. Да може и да е така, но моята "лигавене" в никакъв случай няма да е за сметка на децата ми. Не сте ме разбрали, няма да разваля семейството си, по скоро да се убедя, че всичко е минало, или сега може да започне. Простете сигурно някой ще ме осъди, но той не може да ми предложи нищо нито аз на него освен един миг

12.   Според мен е добре отново да имате някакъв допир.
При мене така се получиха нещата- Години наред терзания, спомени, а същото време създадох семейство и така. Пътищата ни се пресякоха отново, беше свързано с работа.
В един момент обаче в мене нещо се пречупи и всичко приключи. В един момент просто всичко приключва и болката отшумява и отговор на много въпроси идват.

13.   Според мен, авторке, си объркала добрите колегиални чувства от негова страна с нещо повече-често срещана грешка при жените.... Ако той е искал нещо повече, били сте сами, имали сте възможности, той едва ли би пропуснал да се възползва. Май напрежението, което си усещала е било само в твоята глава. И за какво всъщност съжаляваш? Знаеш ли колко неприятности носи връзка със женен мъж, при това твой шеф? Спри да се вкарваш във филми и благодари, че си се оттървала... Гледай си децата и мъжът-повярвай ми най-добре ще направиш....