Къде отидоха късокосите жени?
Много харесвам брюнетки с къси коси, но сякаш всички момичета са с дълги коси които развяват като чалга диви. Искам да попитам защо никое момиче не си поддържа косата къса?

Коментари

1-50 от 51

1.   Аз до момента съм с тмно кестенява дълга коса, но мисля да я скъся. До сега съм плачела само малко повече като ми вземе фризъора от косата, а сега ми скимна че иска къса. Дългата коса е символ на женственост а всички жени се стремят към това.

2.   Няма нищо по-хубаво от здравата, красива дълга коса, затова всички момичета полагат огромни усилия за дългите си коси, късата коса не е никак женствена и приляга по-скоро на лелки.

3.   Защото може би не им харесва????

4.   Какво да ти кажа, масово се разпространява идеята, че дългата коса е прелестна и красива, което не е съвсем така (красива е когато е естествена, но и поддържана). Не искам да обидя някои момичета - но с дълги коси приличат на стари моми, а пък за тези с екстеншъните, тип чалга диви, да не говоря...
Но пък късата коса не е за всяко момиче. Късата коса отива на жени с изразителни черти, не прекалено остри, нито пък затъпени. Абе, на различните жени, различно отива, а и най-важното е как се харесват те самите. Аз съм на твоето мнение. Поддържам си косата къса, защото така ми е удобно и така се харесвам, не ми дреме дали сульо и пульо харесват дълги коси. Одри Хепбърн, Елизабет Тейлър (въпреки че нейната не е толкова къса) да не са по-малко елегантни и женствени? Напротив, те са много по-красиви от чалга фуриите или от изрусените патки с купища фалшиви коси!

5.   Не всички се харесват с къса коса, повечето харесват дълга.

6.   със сигурност не са отишли във фризьорски салон :)

7.   Аз съм с коса до раменете и ми е много удобно... От скоро съм подстригана така и много ми харесва. Преди косата ми беше също така дълга преди да я одрежа но всички са с дълги коси и реших да я подстрижа! И не съжалявам!

16 години. :)

9.   Фък! Отивам да се постиржа, понеже слушам пънк и рок и имам дълга коса! Ще ме вземат за някоя чалга дива и край!!! Ще ме изгонят от бара, бе! Повече бира няма да ми сервират!
Не бях чувала такива комплексарски изказвания от доста дълго време! Като не можете една дълга коса да отгледате и петте косъма на главата ви не стават за друго освен за къса прическа-ами оправяйте се! Аз се гордея с рокаджийската ми червена, дълга, вълниста коса, а вие злобейте!
... не съм Елизабет Тейлър, ама и така ме заглеждат мъжете-не мога да се оплача от липса на интерес към мен и косата ми.

10.   Две, ако е руса или червенокоса - да, но няма нищо по-грозно от дългаа черна грива като на някоя фолк певица.

11.   Разни хора, разни идеали, но никое момиче няма да си подстриже косата заради Автора. Първо къса коса прилича на малцина, второ - дългата поне на мен ми е по-лесна и за поддръжка. Вече съм над 30 г. , но имам коса под ключицата. Сестра ми наскоро роди и има прекрасна дълга коса. Големи грижи не са - шампоан, балсам, чат-пат маска и масло за коса, а късата коса значи киснене при фризьора, 30 минути всяка сутрин за стайлинг и накрая пак нещо липсва просто.
Има жени с рядка коса, тънък косъм или просто им прилича къса коса, но аз не съм от тях и ще си ходя с дълга коса, което се харесва на 99% от мъжете. Нямала съм проблеми до сега. Имам дълга руса коса и събирам доста погледи. Късо просто не ми стои добре. Не съм слушала никога чалга, освен на някоя сватба или фест, а слушам метъл музика, рок, електро в последно време и се обличам само със западни дрехи. Нямам нищо против чалга-певиците и фенките им - живей и остави да живеят. Нищо лошо не ми правят - това е бизнес и индустрия като всяка друга.

12.   Доказано е, че жените с по-дълга коса са по-малко интелигентни.

13.   Дълга тъмна коса седи хубаво само на азиатките. На белите жени седи гадно, но червена или руса дълга им седи добре.

14.   н 12 - Е, кой го е доказал това? Аз съм с висше образование от елитен чужд университет, с кариера и имам дълга руса коса, а сестра ми има дълга права тъмно кестенява коса и ѝ стои супер добре, номер 13 (не е азиатка). Моите колежки от университета бяха 2/3 с дълги коси - млади жени, с дълги коси сме. Просто по-възрастните жени заради хормонални и други проблеми имат по-лоши коси и се подстригват. Няма нищо общо с интелекта, а по-скоро с това дали имаш хубава коса или не. Моята доведена дъщеря е отличничка, умно момиче и има коса до под кръста. Едното не пречи на другото. Днес можеш хем да си красив, хем да си умен.

15.   Хaх, н 10, с дългa чернa гривa съм :)- нaпълно естесвенa, освен цветa, дългa до под кръстa, не сaмо, че не слулaм чaлгa, дори не им знaм именa нa тaкивa певци.
От където минa, обръщaм глaви... товa ли ти е проблемa :).
Изключително рядко дългa русa косa е здрaвa, повечето кaто дълго дълго употребявaни метли.

16.   Ми те по-възрастните жени са по-красиви от младите.

17.   В България жените с коса коса са много красиви поне. Пример е Цветанка Ризова и другите които приличат на нея. Това се нарича жена тип Жанета защото повечето жени с къса коса се казват Жана, Жанета и пр.

18.   Вие не разбрахте смисъла на темата. Тя е да покаже на късокосите жени и момичета, че и те са желани. Но типично за жените с дълги коси веднага тръгвате да се хвалите какви са ви косите. Намерили с какво да се хвалят. :)

19.   Ехаааа, вече и щом имаш дълга коса значи си чалгаджийка, направо не мога умирам от смях. Аз имам много здрава, гъста, къдрава и дълга коса до кръста но не съм особен фен на чалгата. Може би, защото ни харесва и искаме да имаме дълги коси?

20.   11, спокойно аз и не бих тръгнал с момиче с дълга коса ако е брюнетка. Дългокоските ги харесвам само ако са руси или червенокоси. Но няма нищо по-противно за мен от брюнетка с дълга коса, те ми предизвикват пориви за разтройство ако изобщо ги забележа, защото за мен просто не представляват никакъв интерес.

21.   №13
Глупости пълни! Седи добре и на бели и най-вече на по-мургави жени. Виждал съм доста хубави момичета с черни коси.

Абе, да ви имам и свръх капризите на всички! Какво значение има цвета и дължината на косата? ! Аз лично изобщо не харесвам късокоси жени (косата да е над раменете, за да бъда по-точен). Иначе дали ще е права, дали ще руса, все ми е едно. Ама за някои хора външният вид явно е над всичко...

Освен това искам да попитам авторът дали той би отхвърлил някое момиче с дълга коса. Интересно ми е, защото от това, което е написал, явно държи задължително момичето да е с къса коса и очевидно има неприязън към дългите коси. Цитирам: "но сякаш всички момичета са с дълги коси които развяват като чалга диви".

22.   Номер 12 не ме разсмивай! :DD
Искаш да кажеш, че когато хората са с къса коса са умни, а когато са с дълга стават тъпи.
Да ти имам логиката. :D
Ти да не би да имаш въшки и да не можеш да имаш дълга коса, за да приказваш толкова злобарски???
Космите и по-точно дължината на космите нямат нищо общо с нивото на интелегенсттa!!!

24.   "Освен това искам да попитам авторът дали той би отхвърлил някое момиче с дълга коса. "
Да, да и пак да.

25.   Това се случи преди две години, в началото на септември 2013-та. Както обикновено отивах на работа с автобус 120 по Черковна. Като се качих в него забелязах една дребничка женичка с къса черна коса и очила. Жената приличаше досущ на секси водещата Цветанка Ризова. Понеже обожавам такъв тип жени извадих телефона си и я заснех. Дано един ден да я видя отново. Наричам я Жанет - такова име би отивало на жена с къса тъмна коса и очила.

26.   Жените с къси коси и особено тези с къси коси и очила са доста перверзни. Те изглеждат страги, недостъпни и доста начетени, но под строгата външност се крие жена вулкан способна на всякакви неща в леглото. Та една Цветанка Ризова може да даде повече страст от коя да е кокона.

27.   Този тип жени "шефки" наистина са страшно възбуждащи, диви и секси... но да не се отклонявам, искам да кажа, че външният вид не е най-важното, особено цветът и дължината на косата. Аз пък донякъде съм на обратното мнение - обикновено дългата черна/кафява коса е най-лъскава и красива, а дългата руса е ужасна (когато не е естествена), защото истината е, че е много трудно да се поддържа хубава бляскава дълга изрусена коса (за платинено е невъзможно направо). Изрусената коса стои много по-добре късо като на Мерилин Монро, Мадона, Чарлийз Терон, защото като е къса не прилича на слама. Не знам защо авторът е на противоположно мнение. Но истината е, че не ми пука - с къси, с дълги коси, къдрави, прави, руси, черни, червени, лилави - всички са добре дошли при мен. ;)

29.   с дългите коси си избиват комплекси, а и по - лесно се поддържат, късата коса се поддържа с повече и редовни грижи.... а това с лелките е смешно, лелките са предимно с дълги коси....

32.   Може би е... навик или съобразяване с другите. Много момичета биха изглеждали по-добре с по-къси коси, защото косите им са просто... висящи косми от главите им. Дългата коса сама по себе си не е красива, това искам да кажа. Аз обичам косата ми почти да стига раменете, но не повече. Харесвам и дълги коси, но моята обикновено не стои добре и в един момент я скъсявам пак.

33.   :))) Нa мен пък Цветaнкa Ризовa ми приличa нa тия мaлките мaймунки, кaто от филмa "кaрибски пирaти".
Aбе зa всеки влaк си имa пътници, повечето мъже обaче, си хaресвaт жени с дълги коси и повечето жени си хaресвaт дълги къси.
Билa съм и с двa см. косa, a сегa ми е мaлко повече от метър и нито бих се постригaлa, нито пък бих я пускaлa дългa зaрaди мъж. Нося си я кaкто нa мен си ми хaресвa, в крaйнa сметкa нaй- много време прекaрвaм със себе си, пък мъжете кaквото и дa имaте, все гледaте и чуждото, тaкa че...
Aз пък хaресвaм мъже с дълги коси, но половинкaтa е с много късa.

34.   Добре, че ги няма. Жени, които приличат на мъже не ни трябват.

36.   На село са тези жени, Авторе.

37.   34, ако е грозна ако ще да е с дълга грива пак ще прилича на мъж. И обратното - една красива жена с хубави черти си е хубаво и с къса коса.

38.   Дългата коса е хубава, ама като е на степени/етажи, буйна, поддържана, а не на черта като на няква лелка или рядка 2-3 косъма, спуснати надолу. Истината е, че колкото и да не си го признаваме (аз съм жена, с дълга руса коса), ние жените използваме дългата коса за прикритие и донякъде за избиване на комплекси. Защото аз ако съм красива и съм сигурна в това - ще се подстрижа късо, защо не - тъкмо лицето ми ще изпъква... Обаче ако не съм, ако не съм уверена в красотата си - тогава няма да рискувам и ще използвам косата, за да "скривам" някои черти.
А който казва, че късата коса била грозна, по-добре да разгледа TUMBLR преди да говори!
Някой по-горе беше казал, че дългата боядисана в русо коса прилича на слама и съм съгласна, но само когато е платинено руса или някакво друго по-светло. Моята е златиста и стига да ползваш нужните маски и да полагаш грижи - няма да заприлича на слама.
За последно отбелязвам, хора - не злобейте нито към дългокосите, нито към късокосите, защото хубавата жена си е хубава и с гола глава!!!

39.   До номер 34 и всички, които казват, че дамите с къси коси приличат на мъже, разгледайте тези снимки, пък тогава говорете!

http://stylecab.com/wp-content/uploads/2013/11/ghk-audrey-hepburn-lgn.jpg

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/35/5e/59/355e59e33fed32e49029782b12b17e54.jpg

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/b2/83/1b/b2831b33c069dad1a1a53a13b2e2b3d1.jpg

http://hairstylesforshorthairs.com/wp-content/uploads/2015/05/cute-hairstyles-for-short-hair-girl.jpg

https://pp.vk.me/c619921/v619921768/ae37/j-FijgI9P-M.jpg

40.   Коментарите от автора ме потрисат (личат си по еднаквия хаш-таг) - дългокосите били по-малко интелигентни, само русо и червено (повтори го пет пъти), жените се били казвали Жанет и най-култовото за Цветанка Ризова! Леле, авторе, предлагам ти най-сериозно да се прегледаш, мисля, че имаш някакви емоционални и психически дефицити (не целя да те обидя, напълно сериозен съм).

41.   Авторът не знам какво се е прехласнал с тая Цветанка Ризова. Тя изобщо не изглежда добре в лицето. С тези рибешки устни и тези увиснали бузи... оле-мале... Но явно за него няма значение, нали е с къса коса, това е най-важното! :D
Авторът очевидно има фетиш към късокоси (в което няма лошо) и му пожелавам да си намери своята късокоса половинка, но не е зле да спре да се интересува само и единствено от външния вид.

42.   И аз се потресох от автора, определено. Добре, че имам дълга коса и не пътувам със 120... Ха-ха.

43.   Това е някакъв фетиш. Всеки с мнението си0но наиситан е глупаво да обиждате хората защото са с дълга коса да казвате че са чалга диви че не са красиви че не са интелегетни и преличат на стари моми с извинение но това са малоумни и меркантилни изказвания. Да не е монго превликателно някоя да си пусне коса като на рапунцел да не говорим че няма да е удобно но какво има на нормално дълга коса. Аз съм брюнетка с сравнително дълга коса и така. Някой беше казал че няма да забележи жена брюнетка с дълга коса ами да ви попитам ами ако заради вашето тъпо мислене изпуснете наиситна качествено момиче. ИНамерете някоя която оговаря на вашите изисквания и ви скъсва от секс но не струва в нищо друго какво правите. На азиатките им отива отива черното но да казвмате че на никоя дурга раса не отива да са с дълги коси и прочие е ужасно зависи си от човека.

44.   Aвторът е aвторКA, която просто зaвиждa. От личен опит знaм, че мъжете реaгирaт нa дългите, буйни, тъмни женски къдрици.
Без знaчение възрaст, без знaчение дaли сa придружени от жени или сaми, винaги реaгирaт, привлечени сa кaто с мaгнит.
Сори aвторке, прaви си мaски, пускaй косa и я боядисвaй тъмнa... не, че ще ти помогне сaмо косaтa де. Едно е дa се зaпрепъвaт мъжете зaрaди косaтa ти, друго е кaто видят кaкво имa под нея :).

45.   "мъжете реaгирaт нa дългите, буйни, тъмни женски къдрици"
Искаш да кажеш натоканите батки, не мъжете, още по-малко интелигентните.

46.   Аз съм с къса коса , но съм червенокоса :D сега съм с тъмно лилава :D , но предпочитам къса да ми е , била съм и с до кръста

47.   Аз съм с дълга черна коса.. е не прекаленно а до кръста някъде, мисля че стой добре защото е права. Преди я правех руса и много се изтощаваше, но сега се боядисвам черна и всички ме харесват повече! С черната коса изпъкват чертите на лицето, но на мен ми отива. Какво значение има каква е косата на жената има други много по важни неща на които трябва да обърнеш внимание, ако си мъж разбира се :)!

48.   Хахах, доста се посмях, като прочетох повечето коментари. Самата аз съм била и със супер къса и сега съм с мноооого дълга и да подчертая черна коса ;) Понякога ми идва да я скъся, само защото не искам да ми я урочасат, само за нея ме питат и закачат, но иначе за нищо на света не си я давам. Една гъста и дълга грива си е цяло богатство за една жена. А авторката, ако е жена, явно е доста комплексирана и вероятно причинаа е някоя апетитна дългокоска. Ако е мъж, значи е просто фетиш, както някой по- горе спомена. Лошо няма да се харесват и късокоските, те също имат своя чар, а някои мъже дори са луди по тях ;)

49.   Разликата между женското късо и мъжкото късо е голяма... Дефинирай докъде да е косата. Къса може да значи >1 см коса

50.   без значение възраст - сигурно реагират най - вече на 70 годишни баби с дълги коси? има толкова жени с къси коси, които са красиви, за да имаш къса коса трябва да имаш и красива физиономия, не всяка има красиво лице!

51.   " дългите, буйни, тъмни женски къдрици"
Да, тези които харесват цигански тип, но не слагай всички мъже под общ знаменател.

52.   Авторе, ама що за глупост е това да избираш жената според цвета или дължината на косата й? Ако приятелката ти например след време реши че иска да си я остави дълга, ти какво.. ще я зарежеш ли? Номер 50, на една жена със хубаво лице и отива както със къса така и със дълга коса, но всеки си решава за себе си. Мога да кажа че на мен ми отива със къса, но се харесвам повече със дълга и ще продължавам да си ходя така докато не ми омръзне. Аз пък много рядко съм виждала лелка със дълга коса, тези които познавам са със къси.. наборки на майка ми:). И какви са тези фолк диви със черни коси.. ами те повечето се изрусиха или всяка си е индивидуално, но еднакви не съм виждала плюс това те не са естествени, слагат екстеншъни.

53.   Н 50, явно си от тези, дето трябвa дa им се обяснявa повечко.
Дa, дори 70 г. ДЯДОВЦИ реaгирaт, пък aко имa някъде 70 г. бaбичкa с подобнa косa, е, от мен aплaузи!
Между другото, билa съм с много късa косa по- мaлко от 5 см. сегa съм с много дългa- до дупето, не е до неувереност и подобни глупости, тaкa искaм- тaкa си я поддържaм. Мъжкото мнение ми е все едно, не може всучки дa сме толковa комплексирaни, че дa се водум по комплексите и стрaховете нa мъжете.
Нaвън все пaк имa и МЪЖЕ, зa които е вaжно кaкво имa и под косaтa. A дaли ще се възползвaм дa си пуснa и без товa крaсивaтa, гъстa косa дългa е сaмо решение.
С редките, рехaви косици и без товa нямaт друг избор- тaкa че, зa всеки, който по косaтa се води... aми тaм.
A aвторът, aко е мъж- плешив ли е, че тaкa го вълнувa точно темaтa косa?

55.   Това зависи от много неща. Била съм с къса коса, но после съжалявах много, защото изобщо не ми отиваше. Има хора с къса коса, които просто не мога да си ги представя да развяват дълга грива, всеки човек е различен. Реално прическата много допринася (или обратното) за добрия външен вид и е важно да е правилно подбрана и поддържана. Виждала съм много момичета, за които съм си мислела, как би им отивала по-къса прическа и обратното, как би им отивал бритон или как изобщо не им стои добре. Всичко зависи от формата на лицето, очите, формата на косата, това дали е гъста или по-рядка. Моята коса, например, е тънка. Не е рядка, но е тънка и никога не бих си я пуснала до кръста, защото ще изглежда много зле, най-добре ми е средната дължина.

56.   Толкова години треперя над косата си, изпробвайки хиляди продукти, видове четки, масла, методи и какво ли още не за подхранване, заздравяване, укрепване, блясък и бърз растеж и след всичко това, за да постигна желаното, няма да си отрежа за нищо на света. Харесвам си я такава, кестенява, дълга до кръста, не супер гъста, но не и много рядка, мисля, че това е най-добре за дългите коси, защото при по-гъстите, ако се пуснат по-дълги и не са изправени с преса при някои жени стоят като гнездо. А моята дори да я оставя естествена да си стои чуплива пак изглежда много добре, а не като гнездо отгоре. Аз съм на мнение, че дългите коси са по-красиви, макар, че има и доста късокоси мацки, които изглеждат супер, но ако трябва да избирам между къса и дълга-определено дълга.

57.   Вероятно темата е писана от жена, приличащ визуално на Цветанка Ризова, на която мъжете не обръщат особено внимание и която си избива комплексите срещу дългокосите брюнетки от завист.

Повече от ясно е, че има както красиви късокоси, така и красиви дългокоси жени! Въпросът е косите да са добре поддържани и да подхождат на формата на лицата им, както и самите жени да се чувстват комфортно с тях. Да не говорим, че всеки мъж си има своите предпочитания и да искаме да се харесаме на всички, не става.

И аз съм решила да пускам едни "дълги, буйни, тъмни женски" коси и откакто поемам много грижи за косата си, правя си маски с тривитаминол, ползвам различни масла и пр., косата ми е пораснала драстично! Била съм и с къса коса два пъти през живота си. Някои хора ми казват, че ми отива повече с къса, други със средна или с дълга, но аз съм решила, че ще пускам максимално дълга и това е. :P

Black Sabbath

1-50 от 51