Не искам да бързам с женитбата...
Здравейте дълго време чета историите които пишете и реших и аз да напиша своята. Аз съм на 22 г. от три години ходя с едно момче което работи в германия и нашата връзка беше толкова и връзка.

За тези три години той си дойде само веднъж и толкова. През това време аз срещнах друг мъж, мъж с който започваше моя ден и завършваше, мъж който ми показа какво е да обичаш и да бъдеш обичан. Но просто не можем да бъдем заедно. Сега това момче си дойде преди два дена от Германия. Едната вечер спахме в тях, но на другата реших да съм си сама в моя дом. Сега той ще остани за един месец тук и мойте и неговите родители искат да се оженим а аз не искам.

Спират ме няколко причини:
1.Аз не го познавам добре,
2.не го обичам толкова както преди,
3.Имам хубава работа която не искам да загубя.
4.не искам да отида там с него.

А моята майка толкова се е вманиачила в него, за нея той е перфекния. А аз не искам да бързам със всичко. Ако искате дайте мнение, как мислите?БЛАГОДАРЯ.

Коментари

1.   Не бързай! Послушай сърцето си. Никой не може да ти казва какво да правиш. Омъжи се когато искаш и за когото искаш, а не прави това за да угодиш на някого, пък дори и на собствените ти родители. Защото после ще съжаляваш и нито ти ще бъдеш щастлива, нито хората около теб.

От: Една жена в подобно положение

2.   Не е важно какво иска майка ти, а ти! След като не си готова за брак за какво тие? Да се разведеш след някоя година ли? Обясни го на момчето, ако те обича ще те разбере.

3.   Изброените причини са достатъчни, за да не бързаш с брака. Пък и не си престаряла, прецени добре плюсовете и минусите, за да не се обвиняваш по-късно. Предполага се, че родителите ти мислят доброто, но ти ще живееш с него.
Мечо Пух

4.   Какво изобщо мислиш?!?! Има ли някаква причина ВЪОБЩЕ да искаш да се ожениш за него? Не го прави! Това е нещо за цял живот. Не може заради майка ти да се ожениш. Щом ТИ не го обичаш има ли значение другите какво искат и какво мислят?! Няма!

Мег*

5.   офф,тази история ми е някак си много страна.вашите и техните искат да се ожените,а вие не се познавате дори,за три години по твоите думи сте се видели два пъти.а не спомена дали и той дори иска да се ожените,едва ли и той те познава колкото ти него,а и далеч от очите,далеч от сърцето са казали хората.не виждам нито една основателна причина да се жените,и нито един от двама ви не е влюбен в другия.обяснете на родителите си че вие нямате общо бъдеще и нищо между вас няма да се получи.успех

6.   сегашното момче, което обичаш-надежден ли е?
имай предвид че за съжаление женитбата не се основава само на любов.

майка ти се е вманиачила защото иска да живееш добре,и един ден да не се чудиш как да купиш лекарства на детето си.

имам 1 приятелка беше в твоето положение -1 към 1.накрая тя избра този оттук,и сега едвам свързват 2та края ,а имат и дете.
не бързай и мисли!

7.   абе номер 6 ти добре ли си. а каква е гаранцията, че при онзи в германия ще е добре, ами ако я бие изневерява или ...........или.......ти сама си видяла по приятелката,че и когато има любов не става понякога,а какво да говорим за брак без да се познавате и без никакви чувства и от двете страни.то ясно,че любовта не се яде,ама и то не става и само с ядене

8.   Как да разбирам думите ти "от 3 години ходя с едно мом-
че....."и нашата връзка не беше връзка ....,а какво е било тогава???Не го обичам както преди и не го познавам
добре.....
Момиче не си препатила достатъчно в живота за да раз-
береш кое е правилно и кое не е....Когато се влюбиш
силно и истински ...ще си отговориш сама....
УСПЕХ РОСИРОС

9.   Ясно. Ти си написала отговора момичеееее. "и мойте и неговите родители искат да се оженим А АЗ НЕ И С К А М"
АМИ НЕ Е НУЖНО ДА УГАЖДАШ НА РОДИТЕЛИТЕ ТИ. ТИ НЕ ИСКАШ ДА СЕ ОМЪЖИШ ЗА НЕГО ВЪОБЩЕ, А РОДИТЕЛИТЕ ТИ ИСКАТ. ЗАЩО СЕ ЧУДИШ КАК ДА НЕ ГИ РАЗСЪРДИШ? ТЕЗИ РЕШЕНИЯ СА СИ ЛИЧНО ТВОЕ ПРАВО. ЩЕ СИ РАЗБИЕШ ЖИВОТА, АКО СЕ ОЖЕНИТЕ. ДАААМ. ПРОЯВИ МАЛКО ХАРАКТЕР, КЪДЕ Е ТОЙ? ЩЕ СИ ПАТИШ В ЖИВОТА ЗА ТОВА. ЗА ОЩЕ МНОГО НЕЩА ЩЕ ИМА ДА НИ ПИТАШ. СТЕГНИ СЕ. ВЪОБЩЕ НЕ СЕ ЧУДИ, СПОРЕД МЕН ЩЕ СБЪРКАШ МНОГО. Късмет :)

10.   Интересно :).Аз съм мъж,на 31 год.,живея в чужбина.Познавам едно момиче от една год,това лято в БГ бяхме гаджета 3 седмици.Също,моите и нейните родители много настояваха да се оженим,ама много :).Как да се оженя за момиче,което аз и не го познавам?Аз лично не мога.Върнах се в чужбина,къдет живея,продължихме да контактуваме само 3 седмици след като заминах.Това беше чудо за мен,просто не можах да истрая с нейните смс-и,обаждания и е-майли.Не само че бяха много,имах чувството че няколко човека заедно ги пишат.Значи според мен,ако ти не искаш,подобре не дей.Това че е от Германия няма никакво значение.Само ще станете за "резил"и двамата,ще се разделите много бързо.Първо,опознайте се,па после може и да стане нещо.

11.   от автора
Знаеш ли моята история ще завърши като твоята. Той също ще остани само три седмици и ще си ходи и аз мисля че като си отиде там времето ще ни радели нали казват хората далеч от очите, далеч от сърцето.