Искам го....
Проблемът е, че се познаваме от няколко години, той ме хареса още когато ме видя. Разбира се-аз също. Призна ми го едва тази година. Има си приятелка от 3 години, знам че я обича но и в същото време ми пише постоянно, иска да му отида на гости (но в града където работи, иначе ще се засечем с мацката в родния му град ако ме викаше там). Постоянно ми говори мило, приятно, скоро беше в града където аз уча (по работа).

Излязохме, прекарахме си приятно, целувахме се...той не споменаваше приятелката си. След някой друг ден отидохме и на хотел за една вечер...и сещате се... Казва ми, че иска да бъде до мен, да ме гушка докато заспя, мислел си за мен постоянно. И нали ви казвам-вика ме при него на гости... Но не знам колко да му вярвам и дали това има бъдеще. Дали ще остави една тригодишна връзка заради мен... или просто съм една от онези... (той твърди, че не е бил с много жени). И как да постъпя е въпроса?

Коментари

1.   Ако не може да загърби старата си връзка, то това което правите едва ли има бъдеще... Ако не можа да прекъсне старата, то значи в нея има нещо, което му е жизнено необходимо, дори без да го осъзнава, дори да я отрича и да я "мрази".

Доколкото това, дали да му вярваш - едва ли е неискрен с тебе, по-скоро не е наясно със себе си. Понякога човек има нужда от малко "разнообразие" в живота си, от "свежа мръвка" в интимните си отношения, но като е в такъв период най-добре е да си намери някой с подобни на неговите търсения, а не с някой, който си мисли за общо бъдеще, за семейство и за деца...

Човек се впуска с охота в нова връзка, като си мисли, че хубавото ще е вечно и все по-хубаво ще става; тегли кредит, като си мисли, че финансовото му състояние ще е винаги цветущо и все по-добро ще става... и много малко си дават сметка какво става с >90% от тези връзи и кредити... и после идват да плачат...

Ако приемеш, че тази връзка няма бъдеще, ще можеш най-пълноценно да се насладиш на тръпката. Ако случайно "бъдещето" й се състои - това ще е допълнителен и голям бонус. Ако се откажеш от нея още сега - с голяма вероятност ще си спестиш големи разочарования и болки, и с малка вероятност ще пропуснеш нещо много хубаво. В този случай обаче губиш и опитът, който това преживяване ще ти донесе.

Изборът е твой!

Ray

2.   Не те ли притеснява фактът, че ви лъже и двете? Ако е толкова сигурен, защо те крие от приятелката си?
Мечо Пух

3.   Помисли си дали искаш да бъдеш любовница! Ако иска да е с тяб да бъде! Нека остави приятелката си щом толкова "иска да бъде до теб". Трябва да знаеш, че така никога няма да получиш това, което искаш. Щом не може да е твой напълно, по добре да го нямаш!

Мег*

4.   ние не знаем, какво ти казва и какво ти обещава,че да ти дадем съвет дали да му вярваш.споделила си само,че знаеш,че обича приятелката си.моят съвет е да се отръпнеш,не мисля че там ти е мястото.била съм в такава ситуация,но момчето имаше 7г. връзка.остави приятелката си ,като ме убеждаваше,че не съм аз причината,просто между тях,всичко било отминало,и по навик,и отдавна търсел причина да се разделят.бяхме заедно около година,но нещата някак си не вървяха,първите няколко месеца голяма любов,а после само нерви.след около година случайно разбрах,че пак са започнали да се виждат,и се разделихме.а после и разбрах,че отново са заедно и опитват да оправят нещата.не мина и седмица,и тои отново започна да ми звъни и да ми казва,че ме обича,че с нея не върви,и пак я остави били станали много различни,а и тои искал мен.не се събрахме пак,не знам и дали те не са се виждали и през цялото време докато е бил с мен,но знам едно,не започвай връзка с човек който току що е прекратил дългогодишна такава,такива връзки рядко приключват от раз,без те да се виждат повече,без да се чуват,и без да има някаква носталгия и от двете страни,а и често човек разбира какво е имал,чак когато го загуби,и тогава може да си го поиска отново.надявам се при теб да не е така,но в повечето случеи след дълга връзка,човек не е готов веднага да започне нова сериозна връзка.е има и изключения,а и това е мое мнение

5.   Може и да приключи връзката си с другото момиче, но по-добре ще е да не се забъркваш в такива триъгълници.
Ще ти струва много нерви и какъвто и да е изходът: с тебе или с нея, накрая ти ще бъдеш изхабена.

ПП: Аз съм повече читател в този сайт но искам да кажа,
че съм впечатлена от двама души: харесвам мирогледа на Ray, и много ме кефи Мечо Пух.
Мечо Пух, ако някога се нуждая от съвет, бих потърсила точно твоят!

6.   Ох ясно. Не е имал много връзки, живее му се, но нез да си оставя приятелката. Ха да я остави първо и тогава да те потърси. Дааам, моя съвет е да не си навличаш въобще главоболия и неприятности! Чисто ти си негова любовница и нищо повече. Ще видиш след време как ще ти бие шута. И между другото, я кажи, не го ли попита какви са му намеренията към теб, а към неговата? Научи ли първо повече за него, а след това да се впускаш във връзки, които искаш да са сериозни. И още нещо - ами ако искал да е с теб, когато те харесал, като те е видял, още тогава щеше да го направи. Защо според теб ще го прави след три години? Това мирише. Помисли малко. Успех, дано да греша :) Пиши как се развиват нещата :)

7.   Мисля,че Ray и Мечо Пух са наистина прави.Аз искам да бъда с него-виждам това в него,което искам да виждам.Мисля,че когато му отида на гости ще разбера точно какво иска и или ще го бъде или няма да го бъде...До сега винаги съм била с хора на моята възраст (21г), но усещам че ми трябва нещо по-зряло.И нали ви казвам в него виждам всичко това, от което имам нужда-отношение, внимание, прегръдки....и още и още.. което той ми дава.А ако не се получат нещата, ще гледам да не си го слагам на сърцето и ще го преживея-от това не се страхувам,понеже съм със силен характер и се надявам тази история красива или не да не ме сломи :) Благодаря ви за съветите, като има развръзка ще пиша :)

8.   Постъпваш долно......Ако приятелката му разбере( а това ще стане рано или късно), как ще се почувства?Постави се на нейното място.......мразя такива постъпки, така действат долните жени...

9.   Ray: Ако се откажеш от нея още сега - с голяма вероятност ще си спестиш големи разочарования и болки, и с малка вероятност ще пропуснеш нещо много хубаво. В този случай обаче губиш и опитът, който това преживяване ще ти донесе.''
НЕВЕРОЯТЕН КОМЕНТАР, Ray,ПОЗДРАВЛЕНИЯ!ного ми харесва!

10.   ОО,каквото и да правиш , не слушай н 8!Не си длъжна да се съобразяваш с никого-в любовта и войната правила няма ,защо да се съобразяваш с приятелката му?Само за това ,че го е срещнала преди теб,ти трябва да се откажеш от собственото си щастие?Само не ми говорете за егоизъм ,защото е по-егоистично да се опиташ да задържиш някой ,който няма чуства към теб , за да си ти доболна

11.   Номер 10,при всички положения няма да послушам номер 8 :) Номер 8 да ти кажа,че в днешно време мъже над 24 годишна възраст необвързани НЯМА.Така,че трябва да си ги извоюваш.А след като той има чувства към мен,защо да не пробваме какво ще стане...

12.   Ами нормално е човек да иска да се поразнообрази след 3 годишна връзка.А и ти нямаш нищо против...Мечтата ти е да му бъдеш любовница или нещо не разбрах?Щото сега всички момиченца се радват като забършат някои чичко със съпруга, и умират да се хвалят навсякъде с този факт.

13.   Не искам да му бъда любовница...не знам дали ще мога да успея да го задържа при мен...Ще пробвам!