Kакво да направя за да се държи с мен като с човек
От повече от половин година съм с приятеля си. Преди беше прекрасен, мил, дори когато се карахме, той намираше начин да се сдобрим. От както започна да учи обаче, отношението му тотално се промени, стана точно обратното, на това, което беше. От най-малкото избухва и започва да ме обижда, дори понякога и без причина го прави.

Твърди, че ме обича и така нататък, но аз май вече не го вярвам... Ужасно много ме наранява и му го казах, а той просто седеше и ме гледаше с една ужасна злоба в погледа. Когато се прибере искам да ми се обади, за да знам, че е Ок и че се е прибрал, но понякога вече не го прави и ми вдига луд скандал, ако аз му се обадя.

Не мога да разбера какво се случва. Не съм от жените, които изневеряват, не съм го правила, не съм го лъгала никога и за нищо, не бих го и направила. Искам само нещата между нас да са добре и правя всичко по силите си за да е така. Преглъщам обидите, крия сълзите, когато той вика аз мълча, дори ми е забранено да показвам ревността си. Той твърди, че аз съм виновна за отношението му, сама съм си го била направила, но не знам с какво го заслужих. Да, имало е случаи да повишавам тон, но кажете, че не се случва на всеки. А сега, когато съм изнервена по някакъв повод и ако не дай си Боже кажа нещо получавам "Аре млъквай там бе!", когато звънна да попитам как е получавам "Ти нормална ли си бе?" и постоянно има подобни обиди.

Не знам какво става, как да постъпя и какво още да направя за да не ме обижда и да се държи добре, да, обича ме и го показва понякога, но просто не знам как да избия това ужасно поведение от него, какво да направя за да се държи с мен като с човек....

Коментари

1.   Значи аз не мога да ти кажа как да постъпиш, това само ти можеш да си го решиш. Ще ти кажа за мене: ако някой ми каже едно от нещата, които си цитирала тук, ще изчезне от очите ми и от живота ми завинаги. Дори и 3 деца да имам, дори и да работя за малко пари. Няма шанс да остана с такъв, че и да си трая и да си преглъщам сълзите.

Не знам как говорите за "любов", обичане, и в същото време разказвате такива неща. Не знам как изобщо свързвате такова омразно отношение с някаква любов.
Много ми е мъчно като чета такива работи.Изхода - пак казвам, за мене - е да не търпите такива долни типове и да си нямате отношения с тях.

2.   Напусни го. Няма да се промени. Не си на пустинен остров само с един мъж. ще намериш сродна душа.

3.   Докато си тъпа патица ще продължава да те мачка, както си иска. И ако си мислиш, че те обича си в жестока заблуда. Човек когато обича едва ли би наранявал по този начин половинката си. Виновна си само , че продължаваш да седиш при този измет, ама така е като нямаш достойнство за 2 стотинки. Много ме дразните такива слабохарактерни жени. Все пак с или без него живота продължава. Хайде упсех и да ти дойде ума в главата ! :@

4.   зарежи го.щом си толкова сигорна,че те обича,тои сам ще ти се моли да се здобрявате и ще ти обещае да не се държи така вече,ако не го направи значи не те обича и няма смисъл да си с него.покажи му че имаш достоинсво,характер,мнение и че ако това не му изнася да се спасява на някъде............................ симба

6.   да не би да има друга и иска да е с нея , и да ме може да ти каже да се разделите

7.   Няма дим без огън, все някаква причина за подобно нелогично поведение има, опитай се да я изясниш и ако е поправима - добре, ако ли не - всеки по пътя си. Половин година е кратък срок да сте се опознали достатъчно добре.
Мечо Пух

8.   Не зная дали е възможно да обичаш без да уважаваш, но твоя приятел явно го може. (казано с ирония, за неразбралите)

9.   Ами съветвам те да се отдрапнеш,ма тотално. Не му звъни, не комуникирай с него по никакъв начин, просто както се казва се скрий за известно време. И наблюдавай.. ако той по-никакъв начин не потърси контакт с теб след определен период от време /но не ден-два, а поне 2-3 седмици най-малко/ то тогава знай, че няма смисъл колкото и да ти е трудно отдръпни се завинаги и продължи своя си живот. Явно заслужаваш повече от обидите му. може би някъде ще срещнеш твоя, истинския човек. Успех ти желая!

10.   Та половин годиина е твърде малко за да се опознаете. Аз съм над десет години с приятеля ми и понякога се учидвам, като ми сервира някоя изненада и се съмнявам, че напълно го познавам. Не се и опитвай да го промениш, невъзможно е. Всеки е такъв какъвто си е. Не му бъди като майка, той не е малко дете, сам решава какво да направи, като при това си носи и оговорността за деянията си. Приеми го такъв какъвто е, ако не можеш, значи не сте един за друг...

11.   Виж се - "Преглъщам обидите, крия сълзите, когато той вика аз мълча, дори ми е забранено да показвам ревността си. Той твърди, че аз съм виновна за отношението му, сама съм си го била направила, но не знам с какво го заслужих."

Ами прав е, ти си си виновна, не казал че го заслужаваш, но определено си виновна. Не мога да ви разбера жените, търпите и обиди, и бой понякога, а после- какво да направя за да се държи с мен като с мовек. Ами момиче, ти не се уважаваш, а искаш той да го прави. С държанието си показваш, че той каквото и да направи ти си готова да траеш и да прощаваш. Докато ти се държиш така, той няма да се промени. Като цяло смятам, че трябва да му биеш шута, защото ако ти не го направиш, скоро той ще го направи. Ако те обичаше нямаше да се държи така с тебе.

Ale

12.   Отдръпни се от него.Не казвам да го напускаш а само до демонстрираш по-хладно отношение.Ако има чувства към теб ще омекне

14.   Дръж се ти със себе си като човек, за да се държи и той така. На първо място защо изобщо толерираш такова отношение към себе си? И търпиш и сама му се вреш? Развика ти се, ами просто напусни, затвори телефона и не се появявай, докато той не те потърси и не се извини. Ако се прави на ударен и не знае защо не му се обаждаш, обясни му,но остани студена... И най/важното, дръж се със себе си като с кралица, защото ако ти не го правиш,нямаш правото да очакваш другите да го правят.
Мила

15.   Явно си много ревнива,както ти самата си призна.Мъжете
обичат да им се воюва доверие,в противен случай се чув
стват обидени.Доверието крепи една връзка.Спри да го
търсиш по тел.известно време,не му "досаждай",приема
го като КОНТРОЛ.И в удобен момент,когато и двамата сте
спокойни му се извини за ревността,кажи,че го правиш
защото го обичаш,че става неволно от твоя страна и да
не си мисли че го контролираш.Според мен ако съумееш
да направиш такава "пауза"с обажданията...виж дали
той ще започне да се интересува от факта че не му
"досаждаш".Виж му реакцията,той ще се радва че си се променила и успокоила.Така си мисля аз.
Успокой топката Поздрави:Росирос 49г.

16.   Не мисля, че те обича вече... Вероятно има намесена друга жена. Иначе такава рязка промяна в поведението няма друго обяснение.

17.   Ами, май нищо не можеш да направиш.Дори и да му повлияеш някак то ще бъде само временно и после пак ще си върне старото поведение, за съжаление-щом така му идва отвътре вероятно си е заложено в него и не мисля че е основателно да мислиш че ще го промениш.Тежко е но мисля че връзката ви се е изчерпала.Потърси човека който те заслужава.Успех!

18.   Поговорете на спокойствие,предразположи го,може нещо да го притеснява,може да има проблем с ученето нещо,може и друга да има,може и да няма а ти да си прекалено претенциозна и да го изнервяш,ако си свикнала да ти ходи по гъза а сега да е зает и да учи..нормално ще е да се дразни.Разбира се не оправдавам държанието му,каквато и да е причината.Няма как да се разбере ако не поговорите.Успех
Ева

19.   Благодаря на всички за изчерпателните мнения и отговори по моя въпрос. Ами след поредната караница вчера, му пратих смс да не ми се обажда най-малко до края на деня, че просто не желая да го чувам. Само, че още в 17:30 ми се обади с думите "Бебе, обичам те" и звучеше сякаш съжалява за постъпката си. Разбира се, това не значи, че от мен ще получи цялото внимание и любов, които получаваше до преди няколко дни, просто той вече прекали.

Не мисля, че има друга жена, не е от тези мъже, които намират за правилно да изневеряват

20.   Мисля,че този човек не те обича,досадила си му,изнервен е от това,че хем иска да скъсате,хем не иска,защото си му удобна-не му изневеряваш,плачеш от обидите му,не му отговаряш и не се противопоставяш.Направил е от теб мекушаво същество,готово да прости и непростимото.Започнал е да учи,повишило му се е самочувствието,запознал се е с нови хора,вероятно и с някоя нова жена и ти просто ставаш излишна.Той иска да се забавлява с нови хора около себе си,дошъл му е в повече контрола по телефона и избухва срещу теб.Не,ти не си виновна,просто е виновен новия му начин на живот.Като,че ли иска да скъса с оковите на миналото,включително и с теб.Не му звъни поне 1 седмица и чакай неговата реакция.Ако се обади и е заинтригуван,е добре,но ако почне да крещи пак-слагай чертата,има и свестни пичове на тая земя!

21.   До 20:
ами то в последно време аз не му звъня, а се оставям той да ми звънне, и той го прави, във всеки удобен момент. И избухва, но само когато има някакъв проблем, но иначе ми се обажда ей така спонтанно, само за да ми каже, че ме обича и други мили неща...просто е станал както се казва "на моменти" 5 минути е добър и чудесен, 5 минути е гаден и отново чудесен и така...

22.   № 15-ти съм Росирос
Ами в такъв случай щом продължава да се държи лошо,
поговори сериозно и му кажи,че ако продължава в същия
дух...ше го оставиш..НЕ СИ НАМЕРЕНА на улицата.Свестни
момчета и мъже колкото искаш.

23.   Има нещо наречено рутина,намери начин да го заинтригуваш с нещо за себе си-нов курс по език,някакво ново занимание...Накарай го да ревнува мъничко-вкарай доза интрига във връзката,нека мисли,че може и да те изгуби.Много е сигурен в теб и това е проблем!

24.   Той е срещнал друга жена след като е започнал да учи и за това му се е променило така драстично поведението спрямо теб.Само дето няма смелост да ти го каже и те тормози надявайки се ти да го оставиш за да не му е гузна съвеста.Осъзнай се.Кажи му в очите че знаеш за другата, импровизирай че си го видяла и той ще си признае.

25.   Разбирам какво ти е, но историята е много стара вече. Минаха почти 7 години, но аз мога да ти кажа да го зарежеш тотално. С какво право ще те обижда, това не е нинакъв мъж а абсолютен мухльо- извинявай, но той не те обича
Аз никога няма да кажа нещо такова на моята любов, винаги съм бил внимателен към жените.
Миро