Как да се разделя с нея?
Здравейте, на 25 години съм от град Пловдив приятелката ми е на 21 също от Пловдив и не мога да повярвам, че пиша в подобен сайт, но наистина не знам как да постъпя. С приятелката ми сме заедно вече от 5 месеца, но имам чувството, че е минало много повече време. Някак много бързо се случи всичко и имам чувството, че връзката ни се изчерпа много бързо... Имам предвид това, че се познавахме от 1 седмица, бяхме се виждали два пъти и вече на третия път спахме заедно. Набързо се запознахме със семействата си и след 1 месец заживяхме заедно двамата и започнхме да правим по сериозни планове за сватба и дете. Отначало всичко беше перфектно, но започвам да се хващам, че не изпитвам същите чувства към нея и това супер много ме тормози, защото тя е здраво хлътнала и буквално не може да живее без мен. Не зная как да постъпя и как да й кажа, че имамчувството, че живея чужд живот и че не искам да съм с нея без да я нараня. Тя си прави планове как ще имаме дете и как сватба ще направим, а аз се чудя как да се разделя с нея. Другата кофти ситуация е, че нейните родители ме приемат за част от семейството и спрямо тях също ми е супер тъпо, че така се развиха нещата. Имам и още един проблем в момента тя има здравословни проблеми и ако и сервирам това, че вече не искам да сме заедно не знам как ще й се отрази. От гледна точка на мен и моите чувства отначало много я харесвах след това я обикнах, но с времето открих неща от характера и държанието и като цяло манталитета й които супер много ме дразнят и ненавиждам. Със сигурност ще ми е гадно и на мен ако се разделим, но не знам какъв човек съм, но съм научен да се справям сам с всичко и такива раздели не ми влият не че съм безчувствен, но някакси много спокойно приемам реалността и при положение, че не се чувствам добре с даден човек, не мисля че трябва да си губим времето. Благодаря Ви предварително, ако ме посъветвате нещо.

Коментари

1.   Моят приятел ме заряза след почти две годишна връзка поради една много тъпа причина, а аз не можех да дишам без него, не можех да си представя живота си без него, обичах го и все още е така но някакси след два-три месеца спря да ме боли. Естествено той е с друга и това ме наранява до някаква степен, но аз нямам какво да направя по въпроса. Мисълта ми е че след като го преживях и тя ще успее все някак. Колкото и да е хлътнала няма незаменими хора.

2.   Моят приятел ме заряза след почти две годишна връзка поради една много тъпа причина, а аз не можех да дишам без него, не можех да си представя живота си без него, обичах го и все още е така но някакси след два-три месеца спря да ме боли. Естествено той е с друга и това ме наранява до някаква степен, но аз нямам какво да направя по въпроса. Мисълта ми е че след като го преживях и тя ще успее все някак. Колкото и да е хлътнала няма незаменими хора.

3.   Моят приятел ме заряза след почти две годишна връзка поради една много тъпа причина, а аз не можех да дишам без него, не можех да си представя живота си без него, обичах го и все още е така но някакси след два-три месеца спря да ме боли. Естествено той е с друга и това ме наранява до някаква степен, но аз нямам какво да направя по въпроса. Мисълта ми е че след като го преживях и тя ще успее все някак. Колкото и да е хлътнала няма незаменими хора.

4.   Тръгнах да ти казвам, че си допуснал сериозна грешка - ама на - сетих се, че и с моя мъж заживяхме заедно на втория месец, пък и секса бързо стана, само че се познавахме от много време - просто не бяхме гаджета преди това. Къде е разликата - аз не тръгнах с големи очаквания - казах си ако се получи - супер, ако ли не - няма да е сефте - то какво стана - вече 8 години сме заедно. Смятам, че приятелката ти много пришпорва нещата и ти е изкарала акъла до степен, че искаш да си събереш багажа. Тя също прибързва - няма как да знае на 5 месец, че иска да бъде с теб до края на живота си и ти да си баща на децата й - нищо, че сега така си мисли. Моят съвет - говори с нея - охлади й малко ентусиазма. Кажи й, че след 5 месеца такива решения не се вземат и че ти (пък и тя) не си готов за брак и бебета. Ще поживеете няколко години, ще се порадвате на връзката си и ще я оставите да се развие, пък каквото сабя покаже - може да остареете заедно, може да срещнеш друга, може и тя да реши да те остави - не се знае. Това всичко, в случай, че не си решил да късаш твърдо. В случай, че си сигурен в решението си или разговорът не подейства, ще трябва да го направиш по старомодния начин - искам да се разделим. Това е.

5.   Режи направо Авторе, да така много ще я боли, но пък по бързо ще те забрави. Ако продължаваш да я лъжеш, е в пъти по лошо, отколкото да и кажеш истината. Ако си човек Авторе, просто и кажи истината.

Просто не мога да разбера как за такова важно нещо като една раздяла, толкова хора се колебаят, и то като нямат деца. Бъди човек, Авторе моля те.

6.   От патил

Не бързай с изводите. Мисля, че това, което ти се случва е добре за теб, но все още не можеш да го оцениш. Човек често оценява нещо, едва когато го загуби. Съветът ми е да изчакаш и да не бързаш със заключенията.

Аз преди време бях в твоята ситуация и едва не скъсах с прителката си. Така че напълно те разбирам как се чувстваш. Е, сега от дистанцията на времето си давам сметка, че щях да направя голяма грешка.

Сега сме женени с деца и за мен си е най-добрата и красива жена и ще си остане такава винаги, дори и на 80 да стане. Но е факт, че ми трябваше време (сигурно около 2 г. ) да разбера, че именно тя е точния за мен човек.

А и иначе чувствата ти според мен не са изстинали, а само е минала тръпката от новия партньор. Сега чувствата ти са просто по-различни, а не по-малко. Просто са по-зрели, макар и не толкова бурни.

Зрелите чувства са такива. Да, малко са скучни на моменти, но пък това е възможност вече да видиш истинския човек зад първоначалната и не много реалистична еуфория. Възможност вече да градите доверие, взаимност, взаимопомощ, взаиморазбиране.

Това е едва първата трудност, с която се сблъсквате. И точно преодоляваянето на трудностите създава ценността на връзката. А и тръпката можете винаги да си я създавате, когато го искате. Заведи я на почивка примерно, запишете се на някакво хоби заедно (примерно рафтинг или подобно), правете нови неща заедно.

Ти нали не очакваш, че дори тя да е идеалната за теб, чувствата ще ти бъдат все така бърни цял живот.

И помни - връзката не е даденост, тя се изгражда във всеки момент, дори и да сте заедно от 50 г., нищо не ти е гарантирано и дадено.

Мисля, че това ти е първата сериозна връзка и нормално да си объркан. С която и да си, винаги ще има такива моменти сле допрделено време, но вече от вас зависи как ще отрагирате и как ще изградите отношенията си. Няма жена на света, с която да се чувстваш акто напърва среща в продължение на години.

Дори и да не се окаже любовта на живота ти, просто се отърси от това мислене, че цял живот любовта ви ще е бурна. Дори и да не се получи, поне трупай опит в преодоляването на подобни трудности, защото това ще ти е от полза за следващите връзки, ако има такива. Иначе просто цял живот ще търсиш все нови и нови тръпки и на края ще и умреш сам или с някоя усойница, колкото да не си сам.

7.   разкарай я бързо. не бъди груб, но не се и размеквай ако реве. няма да се самоубие дори да го твърди. няма да се промени, такава си е. и друг път внимавай повече като "правиш планове", защото не е хубаво да си играеш с чувствата на хората.

8.   Пич, докато връзката ви не удари поне 2 лазарника, то никакви смели и окончателни планове за бъдещето недей да си правиш! До този период всякакви влюбваници преминават и много добре лъсва кой-кой е... Ако човекът до теб не ти е приятел, съмишленик, не се уважавате взаимно и още ред други неща - никаква сериозна връзка не можеш да изградиш с него.

9.   Разбирам изречението тя е здраво хлътнала и буквално не може да живее без мен - трябва да ти кажа че и аз го приемам напълно буквално.
Също разбирам и изречението - Не зная как да постъпя и как да й кажа, че имам чувството, че живея чужд живот и че не искам да съм с нея без да я нараня. Аз също съм така.
Но да мислиш, че нещата трябва да са винаги перфектни - че да си заслужава връзката - то тогава няма как да имаш продължителна връзка. Не бих казал, че приятелката ми не е идеална - но именно защото когато е идеална - сякаш живея два живота и при мен нещата не са съвсем идеални. Да я зарежа - с другото момиче, нещата ще са същите. Но ми е писнало от сегашната.
Не мога да кажа някакъв съвет - и аз бих писал подобна тема.
Карай си с тая докато не си сигурен, че вече така не можеш, че не си намерил нещо със сигурност по - добро.
И на мен от 6м. вече толкова ми е писнало, че изобщо не ми се прибира, но продължавам, ей така малко на инат.

10.   Номер 5 - Много ще я боли, вероятно, автора казва, че това му тежи. Решението да нараниш някого и да го гледаш как страда, за да си свободен, не се взема лесно. И да автора е самостоятелен и той лесно би се справил с нея - но казва, че ще му бъде много съвестно.
Бързо щяла да го забрави - но пък гаранция за това няма. Тук е пълно с истории как години след това единият партньор мисли за другият, и в живота познавам не малко подобни истории.
Ако продължи да я лъже щяло да е по - лошо. Аз продължавам да лъжа партньорката си - от това страдам аз, добър актьор съм и тя не знае, че има някакъв проблем. Само че още по - силно се привързва и някой ден ще я заболи още повече, то не че сега няма. За да я нараня обаче трябва да продължа да играя ролята си на идеален партньор до живот, чудя се възможно ли е. И докато се чудя вече минаха 6м. така.
Ако си човек зарежи я - обаче дали е човешко, да се каже истината, да се опиташ да се избавиш от тази ситуация, знаейки че реално може да отнеме живота си.

Номер 7 - Обикновено бързото разкарване става с признание, че не искаш да сте заедно и спиране на контактите с досегашният партньор/ка. Но ако сегашната партньорка не е готова да се откаже, и направи всичко за да те има отново. Чак това се превърне в преследване. Ако ти все пак не си безчувствен към нея и ти пука дори малко за нея?
Да не се размеква ако реве - и въпреки това не е много лесно за постигане, иска ти се да я утешиш, можеш и да издържиш, със силна воля.
Да не бъде груб - знаеш ли и най - малкото мило държане може да и даде стимул да продължи да се държи така и да се опитва да те върне, и дава надежда, че нещата ще се оправят.
Няма да се самоубие - тук обаче гаранция няма - защото моята се опита, и за малко да успее. В болницата трябваше да взема решение - дали съм чак толкова инат, че да я оставя въпреки всичко, нищо че следващият опит можеше да е успешен. Тоест реално трябваше да избирам да се върна при нея или да ѝ отнема живота, да но още ми пукаше за нея.
Не е хубаво да си играеш с чувствата на другите - понякога това е напълно несъзнателно.