Раздвоена съм между двама!
Здравейте! Имам си сереиозен приятел от година и половина, обича ме много и аз него също, но има едно голямо НО.. Раздвоена съм! В живота ми има едно момче, в което започнах да се влюбвам. Ужасно трудно ми беше да го призная пред себе си, но това е факт. Постоянно търся неговата компания, той моята също. Според приятелките ми той ме харесва. Флиртува с мен, говорим си много на всякакви теми, използва всеки един момент да ме докосне. Но и той има връзка и също обича приятелката си, поне така казва. А той се дъжи като женкар, по принцип с мен вниманието му е особено, но все пак не мога да бъда сигурна.. Много съм объркана. Искам да бъда с приятеля си, страхувам се да не го загубя, но не спирам да мисля за другия. Дори понякога си мисля за изневяра, макар че напълно осъзнавам колко е нередно това. Но какво да правя, да се отдам на изкушението или не. Дали всичко с това момче не е моментно увлечение или е нещо повече? Тези въпроси не спират да ме измъчват! Ще съм благодарна да ме посъветвате!

Коментари

1.   Много ми е смешно това с разбирането за "изневярата". За мен е важно човек да е верен на себе си - на желанията, плановете и вътрешните си импулси, отколкото да "е верен" на някого.

Всичко на този свят е експеримент - проби и грешки, които правим (дори и да не го осъзнаваме) с една единсвена цел - трупане на преживелищен опит и (духовна) мъдрост.

Ето - ти знаеш "колко е нередно това", но не знаеш ЗАЩО е толкова нередно? И ако не пробваш и не го преживееш - никога и няма да разбереш. Ще си се ръководила по чуждото, "обшественото" мнение, дори и то да не е меродавно в твоя случай.

Знай, че сегашния ти приятел не е "богоизбрания" за тебе, нито с нещо е по-специалне от другите. Просто ти си си избрала един от обкръжението си и толкова! Ако се беше родила в друг град, или дори в съседния блок/къща, то любимият ти щеше да е съвсем друг, но ти също толкова много щеше да го "обичаш", колкото и този. Знай, че можеш да имаш успешна връзка с много хора, като от нея ще научаваш различни неща в зависимост от конкретния човек. Разсъждения от рода на "този и никой друг" са дълбоко погрешни.

2.   В един момент от живота си всеки има нужда да провери дали още работи чара му.И двамата имате връзки,но ви харесва флирта,непознатото и забавното.Не преминавайте границите на флирта,защото понякога ни се иска да сме останали просто на прага и да копнеем по илюзии,за да бъдем щастливи.

3.   Помниш ли цитата "Най-добрият начин да преодолееш изкушението е да му се отдадеш..!!"

4.   Нали знаеш че м/у два стола нe се сяда? Помисли си добре с кой се чувстваш по-добре.. Ноо имай едно на предвид че ако тръгнеш с въпросното второ момче не се знае дали след време няма да постъпи с някое друго момиче по-същия начин както с теб сега цитирам "Флиртува с мен, говорим си много на всякакви теми, използва всеки един момент да ме докосне." (щото нали сега си имал приятелка) ... Ако с твоя приятел не сте си омръзнали и се обичате не виждам причина да го зарязваш или нещо такова .. :) Само гледай на края да не останеш в пръст в уста ...