Как да му кажа че го напускам окончателно?
Заедно сме от близо 5 години. Запознахме се още като ученици в гимназията. Чистата, искрена, дълбока любов обаче с течение на годините се изчерпа. Променихме се като хора, израстнахме. Вече не сме същите. Човекът когото ми се кълнеше във вярност и любов, отдавна си потъпка обещанията и думите. Няма да изпадам в излишни подробности, но вече няма смисъл да продължаваме да градим нещо което във времето се разруши. Като човек и аз имам достойнство и лимит. Въпросът е че много пъти сме късали и аз много пъти съм му давала шансове. Той се е научил на това че ще му простя, каквото и да направи. Този път път обаче решението ми да го напусна е окончателно. Но как да му го кажа по толкова категоричен начин, че да спре да ме търси, звъни и пише веднъж завинаги? Искам да разбере че този път съм взела сериозно решение. Моля, дайте съвети какво мислите, вие с какви думи сте приключвали дадена връзка така че човекът с когото сте били да си даде ясната сметка че това е истинският край на вашата връзка?
Благодаря на всеки за отделеното време! :)

Коментари

1.   Каквато и да му кажеш, най-вероятно няма да ти повярва. Кажи му, че искаш да се разделите окончателно и че желаеш да прекъснете контакт, поне за известно време.
Така с чиста съвест ще можеш да не му вдигаш, ако ти звъни или отговаряш, когато ти пише. Ако е настоятелен, го блокираш навсякъде и така.
Много зависи от човека дали ще те остави лесно намира или ще досажда. Важното е да си твърда и постоянна в решението си.
Ж27

2.   Бъди искрена.

3.   Дела тук трябват, а не думи :) Събери си багажа, изнеси се и спри да си вдигаш телефона, изтрий го от Скайп и Фейсбук, и готово. Но ако мислиш, че ще си останете приятелчета и ще си говорите за времето - няма да стане - скоро пак ще сте заедно.

4.   кажи му, че искаш да се разделите за да си изясниш дали искате да бъдете заедно. След месец му кажи, че не може да бъдеш с него повече и готово.

5.   Как? Ами точно както си го написала тук.

6.   С някой, който е свикнaл дa му се прощaвa, нaчинът е един- кaзвaш му, дори не лично вече, зa дa не те товaри с обяснениятa кaк пък този път ще бъде друго. После блокaж отвсякъде- соц. мрежи, телефон, всички възможно връзки зa контaкт.
Хубaво е дa му кaжеш и че вече нищо не изпитвaш към него, че ти е нaпълно безрaзличен.
Aко говориш с него, глaсът ти дa бъде студен, дистaнцирaн, твърд, не покaзвaй никaкви емоции, дори гневa ще го помисли зa възможност.

7.   Намери си друг и го постави пред свършен факт.

8.   Случайно да се казваш Николет?

9.   Аз съм била в такава ситуация. Много пъти повтарях на бившия ми приятел, че ще го напусна, но накрая все му прощавах. Той беше много красив, освен това интелигентен, богат, караше хубава кола... но така и не разбра, че това не го прави повече от мен и не съм му в кърпа вързана. Разбрах за негови изневери (не 1-2, а много) и окончателно реших да се разделим. Той не повярва. Изчака една седмица и пак ме потърси и се самопокани у нас, че и даже ми каза точен ден от седмицата, защото нямал време преди/след това. Бях шокирана от тази му наглост. Обясних му, че кога има време си е негова работа и аз не искам да го виждам. Той пак не повярва. И така още няколко пъти. Още при раздялата ни му бях казала, че е окончателно, но минаха няколко месеца, докато проумее, че сме разделени. Изглежда самочувствието му беше в повече. Той беше няколко години по-голям от мен, а аз - все още студентка, без сериозна работа, без реализация. Около него постоянно се навъртаха разни каки на по 30 г., засукани, готови да споделят хубавия му живот. Пък аз го оставих - пълен шок! :) Много пъти след това слушах обяснения колко съжалявал и т. н., но вълкът кожата си мени, а нрава - не. Няколко пъти след това сме имали сексуални контакти, когато съм била свободна, но така и не му дадох шанс за нищо повече. И да не съм луда - той винаги върти по няколко жени, станах свидетел как се крие от настоящите си приятелки, за да е с мен, както и че отношението към другата жена, а не официалната приятелка, винаги е много по-добро. Вече 5 г. имам друг човек до себе си, а той си сменя жените през няколко месеца. И сами можете да си направите извод що за стока е. Изключително съм доволна, че се разделих с него. А това да се разделиш с някой и да сте само приятели от женска страна е ок, но мъжът никога не го приема за окончателно решение. Нека авторката да къса рязко и категорично. С времето мъжът ще разбере, че е сериозна в намеренията си. Още по-добре ще е да си намери нов приятел, но тези неща не стават от днес за утре, а и няма смисъл да се насилва, ако не е готова.

10.   Не се прави така, бахти простащината е това! Първо говориш с него очи в очи и след това всички други неща-смисъл тръгваш си и ако започне отново да те притеснява блок от всякъде. Ей така се прави иначе е жестоко ако човека те обича, възможно да го издразниш много дори да го побъркаш. Коментиращите много знаят ама и на тях не би им било приятно да ги зарежат по този начин.. без обеснение!

11.   От 6 години имах връзка, която вървеше добре до момента в който миналата годинаполучих предложение за брак от приятеля на бившето ми гадже. на път от летището към вкъщи -сухата река се чудех какво става. Питах се дали правилно съм чула или ми се е сторило. Прибрах се и изчаках бившия ми да се прибере от работа, за да му споделя какво е станало. Той се прибра и на масата в кухнята ме попита, защо гледам толкова шокиращо, а аз му казах, че Миро -неговия приятел ми е предложил брак. Той също се шокира, но каза, че това което Миро е направил не е редно, защото все още бяхме заедно. Седнахме да говорим и по време на дългия ни разговор забелязахме, че и двамата сме забравили да обръщаме внимание един на друг и всичко, което преди сме правили сега не го правим. Все по- рядко се виждахме покрай честите ми пътувания-стюардеса съм и това ни отдалечи един от друг. Затова решихме да се разделим, но все още се вижда, че любовта макар и малка я има. Отказах да се омъжа за Миро и предпочетох да не погубвам и малката останала частица любов. Мого фактори повлияха на отказа ми да се омъжа при това за приятел на бившия ми. Те двамата си прекратиха след тази случка отношенията, но ние не.
Извода е, че много по-добре е когато седнете двамата и изясните нещата.

12.   И какво стана, след три години пак ли е - идиси еласи?

"7. Намери си друг и го постави пред свършен факт. "

Умница, ама те всички жени правят така, не си го измислила. Първо се подсигуряват с друг мераклия (често е мераклия само за секс, а пък жената му вярва на приказките) и тогава случайно съвпадение открива колко недостатъци има настоящият.

Та авторке, кажи му истината, а не както на нас: не било същото, разрушило се... Въобще приказки на жена с любовник за да си оправдае съвестта.