Как да и кажа/покажа колко е красива?
Здравейте. Моята приятелка постоянно ми повтаря как не харесва тялото си и се срамува от това. Незнам как да и го обясня, защото не съм от хората който обръщат внимание на външния вид. В момента в който се влюбих, за мен тя стана най- красивото и прекрасно същество на земята. Характера и излъчването, което винаги съм търсил в едно момиче. Да... знам, че не е с перфекното тяло, но това не ме е интересувало. Как да я накарам да се чувства желана и красива, като тя не ми вярва.

Коментари

1.   Поздрави, приятелю!
Поздрави за красивите чувства и думи!
Аз съм дебела жена и разбирам притесненията й, но тя ще ги преодолее - ти просто не спирай да я обичаш! Не спирай да бъдеш мил с нея и всичко ще си дойде на мястото!

2.   изключителен си!
повтаряй и всеки ден колко я обичаш и колко е прекрасна. накрая ще свикне с мисълта :)

3.   Вероятно познаваш силата на думите. Говери й често неща от сорта:

Как искам във очите ти задъхан да надникна
Как искам във сърцето ти със обич да проникна
Във твоята любов от всичко зло да се пречистя
Гласът ти да ме гали с чистотата си лъчиста
Да изгоря във ласка на ръцете ти изкусни
Пожарът да удавя във влажните ти устни
По мен да чувствам нежната коприна на косите ти
Във мрака да ме пари топлината на гърдите ти
Да пия от мига във който двамата сме луди
Забравеното щастие във нас да се събуди
В мечтите си да скитаме из светове далечни
И да открием себе си - щастливи и човечни

Ray

4.   Веднъж един мъж ми каза, че се чувства дълбоко влюбен само когато му харесват страшно много у една жена неща, които други биха счели за недостатък. Покажи й това. Ти не описваш какви недостатъци има (предполагам защото сам не ги забелязваш и тя е прекрасна каквато си е), но примерно ако е по-пухкавка, отделяй внимание точно на това и й покажи колко приятно е за теб да галиш точно тези проблеми за нея зони. От говорене според мен няма смисъл. Трябва да опиташ на емоционално-сетивно ниво.
G.

5.   Не й казвай, че на теб не ти пречат нещата, които тя не харесва в себе си (това ще е все едно да й кажеш, че е права), а й кажи, че са ти мили, защото са част от нея, че ги обичаш и ги харесваш. Че я харесваш точно такава, каквато е. Че ако можеше да се види през твоите очи, щеше да е спокойна и щастлива от това, което вижда.

6.   Извън темата ( с извинение ):

Ray, чи? са тези строфи??

Холи

7.   Холи, ако ти кажа ще прозвучи или нескромно, или твърде компроментиращо :)

Ray

8.   Много е сладникаво Ray (иначе не е лошо) ;)
Ами повтаряй и всеки ден,че не те интересува външния й вид и естествено,колко много я обичаш ;)))
И аз да си имах такова гадже ;((( ;)))))))))))))))))))

9.   Шопският мъдрец Вуте е казал: "Жената требе да се лаже! Ако ти я не лажеш, она че оди ОН да я лаже!"

10.   Благодаря ти за отговора, Ray :)
На мен лично ми хареса и бих се радвала да прочета и други творби на конкретния автор ;)
Поздравления!

Холи

11.   Холи, оспамихме темата на момчето и вече си плачем за дебела модераторска тояга. Затова ще пусна нещо от същия автор, което може да е от полза на автора на темата:

Красиво е - тъй свежо е небето,
немирен лъч в косите ти играй.
Звънтяща сила влива се в сърцето,
а хубавите мисли нямат край...

Усещаш звън на хиляди сърца
и топлина във хиляди очи -
магия-обич, раждаща слънца -
енергия на ручей от мечти.

Светът ли? - той е толкова сив и скучен,
прояден цял от нашите съмнения
и с катинар с изгубен ключ заключен
във трите си мизерни измерения.

Но ти човек си! Ти летиш отвъд -
в пространства от пулсиращи вселени...
От тук започва твоя звезден път,
но не от тука черпиш вдъхновение:

Понасяш се над сини брегове
и въздухът като кристал трепти -
небето става твоето море,
моретата са нашите мечти.

И стигаш в миг до приказна вселена -
добрите сънища са там реалността
с душа от светлина опиянена
в симетрия, добро и красота.

Нещо такова е в духовния свят. Ще е добре да се научим да си го пренасяме и тук - в материалния.

12.   Благодаря Ви за коментарите.
Продъжавам да чета с интерес... :)

13.   Благодаря ти, Ray! Талантлив поет.
А на автора искам повторно да се извиня. Но просто обожавам поезията, а горенаписаните стихове ми харесаха и с нищо не ми подсказваха кой ги е писал. Аз, може би, съм най-неподходящата да те посъветва по въпроса ти и за това не съм го направила. Бременна в 9 месец, можеш да си представиш как изглеждам и с колко комплекси съм се сдобила. За съжаление, при мен нищо не помага - нито убежденията на мъжа ми, че това е само временно, че не го отблъсква външността ми в момента, нито нищо. Но не искам да генерализирам явлението. Доста е индивидуално. Послушай Ray и G и се въоръжи с търпение!

Успех!
Холи

14.   Имах такова гадже в тинейджърските си години. Като се замисля, много ми помогна - да отслабна. Просто ми даваше сигурност, че и така съм хубава, но си мислех, а колко ли лесно ще е да стана още по-перфектна, но без да се зоря особено.

Дори и нейният случай да не е такъв, ти я обичай, но само не И го повтаряй до втръсване. Трябва да има умереност.. във всичко.

15.   Пак съм Бамби. Сега прочетох стиховете на чичовците и като по-младичка ще ти препоръчам да използваш песен. Тези стихотворни излияния са хм... ужас. Може да използваш стихотворение за специален повод, например, но в ежедневието, за да И казваш колко е красива и то по този дядовски начин...

Света се промени, мили ми чичо Рей :D

16.   "На вкус и на цвет товарищи нет", мила Бамби. Няма общо със света и неговата промяна. :)

Холи

17.   Бамби, миличка ,то не е до възраст ,пиленце!Това че си простовата е проблема да не оценяваш поезията . Разликата между теб и" чичовците " не е във възрастта ,а в трите каруци книги . Отивай да "забиеш" един дюнер и си пусни малко чалга ,да компенсираш това ,че си чела поезия

18.   Бамби, момичето ми, декорът наистина се мени, но не и актьорите...

Ако прочетеш "Бай Ганьо" (1895 г.), а след това и Шекспир (1588-1613 г.) ще се убедиш, че светът се е променил много по-малко, отколкото би ни се искало. По-късно в живота си се надявам да установиш, че истинските неща се създават и съществуват извън времето (като примери мога да ти дам музикалните инструменти, кулинарните специалитети, шедьоврите на всички видове изкуства, принципите на лоста, колелото и топлата вода).
Опитай се да създадеш нещо с ръцете, ума и сърцето си - каквото и да е: рисунка, мелодия, стих, бродерия, дърворезба, нова електронна схемичка, дори едно шкафченце да проектираш, нарежеш и сглобиш... но да е наистина твое творение - уникално авторско нещо, не някаква имитация в стил "караоке" или "ксерокс". Нещо, което хората харесват ще остане след тебе, нещо различно от обичайната купчинка преработена храна, която всеки човек и животно оставя след себе си... Вероятно ще установиш, че никак не е лесно. Също така, че "насила" и "по план" не става.

Съдейки по ника ти, навярно детските анимационни филмчета представляват лесносмилаема информация за теб. Препоръчвам ти да гледаш едно филмче "Cars" на Disney. Там има един "младеж" - McQueen Светкавица, който в началото разсъждава точно като тебе, но към края, за щастие, променя възгледите си. Гледай го няколко пъти - мисля че би ти разкрило доста неща относно общуването между поколенията, при това - докато се забавляваш.

И един приятелски съвет - избягвай да се изказваш (особено иронично и презрително) за неща, които не познаваш и не разбираш - рискуваш след време да станеш смешна в собствените си очи.

Виждам, че си (природно-)интелигентно момиче (някой от постовете ти искрено ми харесват) - надявам се да ме разбереш правилно.

Чичо ти Ray ;)

19.   Нахвърлихте се върху Бамбито, ама има резон в нейните думи. Малко момичета останаха, които да харесват поезията и да се захласнат по този нестандартен начин за изразяване на чувства. Доколкото разбрах нейното мнение е, че ако ежедневно се обясняваш в любов по такъв начин, то определено ще бъдеш приеман с насмешка. Идеята е стиховете да са написани когато има специален повод и да бъдат казани/прочетени еднократно в сюблимния момент за да предизвикат приятна изненада и съответно емоция. А с много повтаряне на лирики, вече превръщаме желаното в рутина.

Аз съм мъж и поезията не ми е силна страна, да не кажа, че я отбягвам...прекалено лигава ми идва. По скоро наблягам на шегите и повярвяйте ми при нас сегашното младо поколение, това е най лесния начин да градиш взаимоотношения. Като разбира се не трябва да се прекалява, щото от симпатяга ставаш на шут и границата е много тънка :-)

20.   Ехх, браво на автора, че харесва приятелката си въпреки че не се вписва в приетите от обществото форми. Жалко обаче, че е толкова комплексирана. Колкото до поезията, споделена тук - страхотна е. Поздравления! Аз обожавам да чета и пиша стихове, но си мисля, че за сега е по-добре момчето да наблегне на прозата. Кажи й, че я харесваш такава, каквато е. Че това е идеала ти жена, Че в нейно лице си намерил това, което ти трябва, за да бъдеш щастлив. Че ако можеше да се погледне през твоите очи, всичките й комплекси мигом ще изчезнат.
Успех, момче! Дано си истински!

21.   Не стягай се ти,а бързо й разкажи
как в твоите очи богиня е отдавна.
Не ще е нужно да ползваш ти лъжи,
щом за теб хубостта й няма равна.

by Свободният