За развода
Много могат да бъдат причините за един развод. Понякога отстрани той изглежда неразбираем- безпроблемно семейство, а вече не е заедно. Защо?

Може би защото гледаме на другия като на даденост- човекът (той или тя) ни е в кърпа вързан, особено ако имаме деца.

Той (тя) иска секс- отговор ‘’Не сега, изморен (а) съм’’. Уверявам ви, че това не го казват само жените.
Единия иска Нова година в заведение, другият- ‘’Много е скъпо..’’, ‘’Това са капризи...’’;

Той иска по-нестандартен секс, а тя обявява това за ‘’извратено и аморално..’’.Защо- този мъж те желае. Какво по-хубаво от това?

ОК, нормално е да има различни мнения, но само ако победиш другия с ЛЮБОВ, нишката няма да се скъса. Ако кажеш : ‘’Любими (любима), обичам те толкова много, че не искам да те разочаровам. Нека направим така, както мислиш ти. Другият път ще отстъпиш ти, нали? Знаеш много добре, че трябва да намираме път един към друг, за да сме щастливи.’’

Е, изглежда ви твърде идеалистично, нали? Но това го може само Тя- ЛЮБОВТА, единствената крепителка на дълбоката връзка между двама.
Моля, споделете вашето мнение....

От жена на средна възраст

Коментари

1.   Любовта когато я няма , просто нещата не се получават . Страстта е изключително важна в отношенията и когато я няма и секса отива в трета глуха.Има хора които не обичат съпрузите си и живеят с тях заради страха ,че никой няма да ги обича отново.Срах от хорски приказки и общ телевизор..."заради децата " е другото оправдание ,все едно , ако се разведеш , те няма да са вече твои деца.Компромис след компромис се трупа озлоблението и очуждението , но когато осъзнаеш нещата е твърде късно .Естествено има шанс и да е продължителна ,истинска и страсна любов ,но тогава не би се стигнало до горните въпроси. Има и такива семейства ,влюбени страстно един в друг след 25 г брак

2.   Причини много, който ги търси, обикновено ги намира. Прибързаните бракове са гаранция за разочарования, но колко трябва да ходиш с някого, за да го опознаеш? Развеждат се и двойки с 20 и повече години семеен стаж - оказва се, че живееш с някого 10 години и изведнъж установяваш, че не си го познавал. Затова Толстой пише, че "всички щастливи семейства си приличат, всяко нещастно семейство е нещастно по своему".
Мечо Пух

3.   Права си, но тези простички неща изглеждат толкова трудни. винаги ще има сблъсък на характери, идеи и т.н. факт е обаче, че разводите са много.

4.   Не ми изглежда идеалистично,но както казваш,любовта към човека до теб ти дава стимул и сила,за да работиш по този въпрос и ти и той,така е,но наистина се постига с мн труд.Аз работя мн по въпроса,и вече съм близо до идеала:)
Ева

5.   Абсолютно съм съгласна с № 1
Росирос

6.   Ето защо хората въведоха съжителството на семейни начала - няма брак - няма развод, няма обяснения, нито задължения след раздялата. Зарязаният си тегли теглото, зарязалият го си живее живота - по харно от това - здраве му кажи.

7.   Какво да кажа - все едно, че аз съм го писала. Жена на средна, а даже малко над средната възраст съм. Така е, но за съжаление шансът да срещнеш истинската любов, колкото и банално да звучи, май наистина е едно на шест милиарда, както казват в "Господари на ефира". Нито парите, нито децата могат да скрепят един брак. Любовта, страстта, това, че давама души си подхождат като сексуалност, като интелект, интереси и характери и др. - това може да направи връзката им наистина стабилна за цял живат, а не досадно съжителство, поради наличието на деца, финансови затруднения и пр.

8.   От авторката до номер 6: Това пък е голяма глупост. Това, че животът е бил на семейни начала, не означава, че няма морални задължения, особено към деца.

Както и не означава, че непременно има любов или пък няма такава.