Толкова я обичам, а тя мен не - какво да правя?
Здравейте, приятели!
Искам да ви споделя своята... леко тъжна за мен история от живота си. Аз съм на 19 г. и обичам много едно момиче (по-малко от мен).. обичам я много и винаги бих направил всичко за нея, дето се вика просто за да е щастлива..! Но има един проблем, че ние сме просто приятели... , пишем си всеки ден, излизаме често, понякога се прегръщаме и т. н. и това все.. все ме кърти някак си отвътре, че знам че тя не иска да бъде с мен (понеже сме го коментирали неведнъж). Исках на няколко пъти просто да забравя всичко това, помислих че като се занимая с нещо друго може да спра да мисля за нея, но уви.. не става. Всяка сутрин започва с мисъл за нея, всяка вече преди лягане - също. Тежко ми е, че знам че няма да бъде с мен. Исках да се отдръпна от нея, но докато ме срещне или ми се обади.. всичко остава някъде там и така постоянно всеки път и вече просто не знам какво да правя.. Дайте идеи, мнения, споделете подобна своя случка/история. Благодаря! :)

Коментари

1.   Нищо не можеш да сториш - твоето е мания, не е любов. Истинската любов може да бъде само споделената любов - когато я срещнеш, ти ще я разпознааш

2.   Отдръпни се за известно време - повече от 2-3 седмици. Ще ти мине. Опитай се да опознаеш някое друго момиче, което би ти допаднало.

3.   бил съм в същото положение, и искам да знаеш че с постоянство всичко си идва на мястото един ден, такива момичета са малко като тях те се инт. най вече от харатера на момчето до тях, такаче бъди сериозно момче към нея и тя един ден ще бъде твоя, само нея притискай защото насила нищо няма да стане :) успех

5.   " Исках да се отдръпна от нея, но докато ме срещне или ми се обади.. всичко остава някъде там и така постоянно всеки път и вече просто не знам какво да правя.. " - нищо друго не можеш да правиш, освен това което и в момента. Щом я обичаш, обичай си я. Но какво е това, говорили сте за чувствата си, тя ти е казала, че няма чувства към тебе, а продължава да ти се обажда? ! Тук има загадка, явно има чувства, но не смее да ти ги покаже, защото е още малка и се плаши от по сериозна връзка, затова иска само приятелство. Не се отдръпвай, след време любовта ви ще пламне, сега само се разпалва. Докажи й това което пишеш тук, че си готов всичко да направиш за нея и тя ще отвори душата си.

6.   Номер 1 ще ме скъсаш от смях.. Не било истинска любов.. Ама нали и ние сме обичали и знаеме как става. Винаги първо се влюбва единия, след това може би и другия.
Аз ще ти кажа едно: преследвай си щастието момче!
Аз съм момиче на 22 години. Имам приятел от 4. Този приятел ми е детската любов. Какво ли не съм изтърпяла, докато реши да бъде с мен. Бях свидетел на негови връзки, бях отрязвана десетки пъти, но отказах ли се? Не. Преследвах си щастието и си го получих! Сега съм с него, щастлива и влюбена.
Не спирай, но и не настоявай прекалено много. Дай и време да разбере какво иска наистина. Успех!

7.   Насила хубост не става. Противно на това, което са ти казали останалите, аз не смятам, че имаш бъдеще с това момиче. Дори да си до нея постоянно и след 5 г. да имате връзка, която е резултат от постоянството ти, това нищо не означава. Ако не си й тръпка сега, няма как да стане безумно влюбена след 5 години. :)
Повечето мъже/жени, които се обсебват от някой и накрая успяват да го спечелят, печелят това да са с партньор, който им изневерява, защото нещо не му достига. Един човек или иска да е с теб от самото начало, или не. Ако не иска да е с теб днес, а утре си смени мнението, означава, че си втори, трети, пети или десети избор.

8.   Стига сте давали празни надежди на човека. Момичето не иска да сте повече от приятели. Харесва характера ти, но просто не я привличаш. Ако продължаваш всеки ден да я виждаш, няма как да я разлюбиш. Номер 5- И откъде разбра изобщо колко е голямо момичето? Може и на 17 да е. Аз имах една, която само си играеше с мен. Започна ли да я игнорирам, веднага тръгва да ме търси.

9.   На 19 г. всяка сутрин трябва да ставаш с мисълта къде ще продължиш образованието си.

10.   Абсолютно подкрепям номер 7 и 8. Не знам как е при момчетата, но аз съм била е подобна ситуация. Няма ли я тръпката при момичето в началото, колкото и да пресилваш нещата е малко вероятно да се влюби. Може да имате връзка, но тя няма да е основана на взаимна любов, а на някакви други интереси от нейна страна. Ако искаш продължи да си я обичаш-ти си знаеш. Само недей повече да го показвал или да се натрапваш, защото ще изгубиш приятелството и.