Раздялата
Здравейте, момиче на 18. Приятелят ми (бившият вече) е на 19г... 4 г бяхма заедно. Близо от 1 г. живяхме заедно. Моите родители не знаеха за това, техните знаеха всичко. Беше голяма любов. На всякъде обикаляхме заедно. Сега изведнъж ми каза, че иска да се наживее. Смисъл да ходи по дискотеки, да обикаля насам натам с приятелите си. Събрах си багажа и се преместих при приятелка. (Случи се преди 4 дена) И на тръгване ме прегърна, целуна. Каза, че ме обича, и че не ме оставя заради друга. Аз не можах да повярвам какво се случи с нас. Не знам какво да правя... Много ми тежи тази болка, ужасно е... Не искам да се върне, но искам да го накарам да страда, да съжали за това което направи. Какво ще ме посъветвате? Благодаря предварително.

Коментари

1.   Няма смисъл да отмъщаваш, наистина няма. По - добре се хвани в ръце и внимавай с какви хора се обвързваш. Пълно е със селянчета особено сега без никаква култура и концепция за обвързване слушат си чалгица, обръщат внимание на текстовете и се вживяват, и не заслужават обичта, с която можеш да ги дариш. Просто се оглеждай за качество, преценяй селтака овреме. Объркала си се веднъж, имаш още много време така че не е фатално. Успех!

2.   Нормално е, защото е бил млад не се е наживял не е опитвал до толкова с други и т. н. Това трябва да ти е било ясно, че в даден момент ще иска да навакса изпуснатото все пак той е на 19 млад е живее му се.
Затова авторке момичетата си търсят мъже на към 23/24, който вече са си поживяли и вече им се върти къща, искат стабилна жена и бъдещо семейство.
Радвай се, че ти е казал какво иска, защото много мъже биха спестили това и просто да си изневеряват а той поне е бил честен към теб.
Няма за какво да съжаляваш станалото станало живота е пред вас след време като си поживее може да продължите наново докъто ако ти изневеряваше всичко щеше да приключи окончателно.
А колкото до теб какво има да му връщаш? Момчето е било искренно с теб млад е нормално е да иска да опита жалко е ако го търсиш остави го просто той ако те обича ще те намери.
Не се излагай няма какво да му връщаш той не ти е изневерил да тъпа постъпка е, но той е дете бе авторке не е зрял мъж ти какво очакваше няма смисъл не се занимавай с "деца" по акъл здрава връзка е малко сложно.

3.   Нaй- голямото отмъщение би било дa си щaстливa. Честно, види ли те щaстливa, ще се чувствa гaдно, дори ще искa дa се върне или поне дa "подишa" от твоето щaстие. И тогaвa дa му кaжеш "нее, откaк се мaхнa от животa ми, рaзбрaх що е то щaстие". Вaжното е нaистинa дa си щaстливa.

4.   Съвсем правилно ти е казал - аз не виждам къде е проблема. А това, че теб те боли, ами и това е нормално. В една връзка няма гаранция за нищо, а партньорът не е собственост. Връзката се гради на личен избор и интерес от двете страни. В момента, в който едната страна не вижда себе си във връзката, тя се разпада. Всеки има право да вижда собственото си щастие както намери за добре. Хвани се в ръце и си намери нещо интересно и полезно за правене, и си живей живота. Това може да ти вдигне акциите. Но ако почнеш да се сърдиш, цупиш и отмъщаваш (не е ясно за какво) със сигурност ще паднеш в очите на много народ наоколо и най-вече на бившия ти приятел.

5.   Хей момиче, вие сте още деца, разбирам че те боли и че се чувстваш супер зле, но това не означава че никога няма да бъдете отново заедно-нищо не се знае, може след години пак се съберете обаче като по зрели хора. Радвай се че причината за раздялата ви е била такава, нямаше ли да ти е по тежко ако те беше лъгал със друга, оставил заради друга, или ако ти беше давал напразни надежди за брак и за деца.. но на момчето просто още му се живее, което е нещо нормално, сега ви е времето! Има много по гадни начини да бъдеш зарязана от някого, да бъдеш използвана, да се чувстваш като парцал без стимул за живот, но ти си още млада.. гледай напред и да не ти пука.