Изяждам се от тази ревност!
Здравейте! Историята ми е кратка. Предварително съжалявам ако допусна някъде грешка, но то ще е в бързината, тъй като съм кълбо от нерви,

Историята ми е дълга. Ще се опитам да съм кратка. Имам дългогидишна връзка, повече от 8 години. Разделяли сме се няколко пъти-за известно време. Той първия път си беше хванал гадже, при последната ни раздяла аз имах връзка... карали сме се много, дори ми е посягал преди. Аз никога не съм му изневерявала-правя всичко за него, каквото мога.

Последният път когато се скарахме, той се занимаваше с някаква 17 годишна /аз съм на 25, той на 29/, сега няколко пъти в историята на повиквания на телефона му изписва че я е търсил. Той отрича-телефона е стар, пробвах номера, на които не е звънял, а и там излизат разговори...

Сега нали има някакъв проблем в системата на м-тел, и не мога да видя разпечатка... Иска ми се да не ме лъже, може би не ме и лъже, но се изяждам отвътре. Много пъти ставам доста агресивна, когато стане дума за момичета-бих убила някоя...

Тази изяждаща ревност и злоба, както и черногледството ми ми пречат,,, все си казвам ако се настроя положително.. но не мога, все си мисля че ме лъжат, все се съмнявам във всичко. Не зная какво да правя. Няма да се излагам някоя 17 годишна, да я разпитвам и да търся истината от нея, защото знам че накрая ше ом ета пода с нея. Но все си казвам че не ми отива на годините.

Кажете ми как да постъпя. Влагам всичко в тази връзка. Вечер сме нон стоп заедно. Правим много хубав секс, нали съ луда да си мисля че ми изневерява по обяд с няккава....

Хем мисля че си внушавам, хем ме е страх да не е истина, но засега не мога да бъда сигурна на 100% а през това време се изяждам отвътре... кажете ми какво да правя??????????

Това моето е болестно състояние, и може би не само във връзката ми съм така, а и в живота си като цяло-все чакам лошото, все си мисля че ме лъжат, все съм настроена негативно и агресивно!

Помогнете ми!

Коментари

1.   Вероятно е човек, при когото генно е заложено да зобва от чуждото грозде /дано да не е така/, но и твоята ревност е убийствена, точно си я определила като болестно състояние. Виж, ако изневеряващият е хитър и господ няма да разбере, още по-малко ти - реши ли, ще те прави на маймуна. Всички сме малко или много ревниви и това не се лекува, дано твоята патологична ревност не ти докара някоя беля, като чета как се заканваш.
Мечо Пух

2.   Не е болестно състояние.Никоя жена не иска да бъде лъгана и не бе трябвало да го приема.Лъже те естественно и то много тъпо-проблеми с м-тела-глупости.Той какво очаква,да го хващаш в изневяра и да му се усмихваш като го видиш.Ако искаш да си с него бъди единствената.А тома ,че не ти прилича на годините да ометеш пода с нея въобще не е проблем.И на 50 да стана пак ще омета пода с курвата която ми пречи.Нали знаеш -курвите нямат спирачки ,освен ако не ги спреш сама.Пък след бърсането ама да е здраво твоичкия да решава вече как ще се държи и дали е способен да е само с теб.Това е-действай и не изживявай сама проблемите които той ти е стоварил

3.   номер 2,на колко си години.защото преди и аз мислех,то4но като теб,но с годините разбрах,че курви има и винаги ще има,и ако не е тази ще е накоя друга,а не може да ги изтребим вси4ките.а освен това не винаги другата е курва и знае точно за какво става на въпрос,а и да е така тя ли ни пречи,ако тя е единственият виновен,е лесно ще я отупаме и готово,но това едва ли решава проблема.защото щом прителят ти търси друга,то виновникът е той и никои друг,и ако не е тази.ще е някоя друга,такаче нито боят нито разговорат с другата,ще ти решат проблема.защото не знаеш самият той какво и казва и какво и обещава,и много често се получава така че и двете сте оплетени в един триъгълник от лъжи,и виновникът е един единствен,и за съжаление само той знае каква е истината в триъгълника.така,че номер 2 не си мисли,че ти можеш да си спирачка за курвите,както казваш.можеш да пометеш с една две,но това едва ли ще спре приятеля ти да ходи по тях,щом той вече е залитнал на там,това само ще вдигне самочуствието му и ще изложи теб.така,че единствения от който можеш да получиш и да искаш обяснение е приятелят,и ако просто е сгафил да му се прости или пък да се зареже.ако не можеш да разбереш или не си съгласна с мен,поне бих ти казала да внимаваш,защото рано или късно може да попаднеш на такава която хем да е по луда от теб,и да помете с теб хем да ти вземе гаджето.аз се радвам,че докато мислех като теб това не ми се случи и си ги тупах на воля,но пък така не задържах приятеля си.радвам се и сега,че с годините помъдрях и разбрах че втакиеа ситоации е виновен мъжат които ги търси,и само тои заслужава един як бой,но пък нали се сещаш,че физически е доста трудно това да стане

4.   номер 2 ,авторката съм-това,което ме озадачава в случая е,че в историята на повикванията му като набера даден номер,и ми излиза час и дата на повикване,и пробвайки един друг номер на 1 познат,излиза невярна информация...и аз си казвам щом за въпроясния приятел,излиза грешна инфомация,може и за тази да е така....това ме обърква!

5.   Параноя се казва мойто момиче.. :D Така ще отблъснеш приятеля си от себе си! Щом ти казва, че е приключило приеми го.. Нали знаеш, че който търси намира?! Да не вземе накрая нарочно да започне да изневерява само и само да ти направи напук, защото има и такива случай.. Че е виновен твоят, че ти е изневерил, виновен е.. Ама нали се сещаш, че не е виновно момичето! Не казвам, че няма никаква вина, но той е бил обвързаният не тя, нали така?! Той би трябвало да има отговорност пред теб, момичето е свободно на практика може да прави каквото си иска! Той ако те обича и иска да е с теб и САМО с теб тя и гола да иде и да му се моли няма да спи с нея! Освен това откъде знаеш, че не е бил той настоятелният? Ако я е търсил постоянно и е досаждал какво е виновна тя? Все пак е на 17, мисля, че на тези години по скоро е била заблудена да се върже с някой на 29. А и нали си наясно, че това което е правил приятелят ти е чиста проба педофилия?

6.   Според мен, ако те лъже няма смисъл да сте заедно. Защо ти е човек, в който ще се съмняваш и ще си постоянно под напрежение? Няма ли да е по-добре да не се съмняваш в партньора си и да заживеете като в приказките- щастливи, безгрижни, завинаги. А колкото до п*чаврата- не бих могла да ти предложа добър съвет, защото аз самата съм много агресивна(лесно "паля"). Бих ти казала не да "избършеш" пода с нея, а направо да я пребиеш и то така, че дане се осмели да повтори да преспи с гаджето ти. А според мен той НЕ заслужава повече шансове.... Успех!

7.   Мило момиче,първо се успокой,за да можеш да разсъждаваш трезво.Не е важно той дали и звъни,важно е,че ти си загубила доверие в него.Трудно се живее със съмнения.Има 2 варианта-той и звъни,виждат се,нашия четка стара бойна слава...2 вариант-Звънял и е преди време,но ти имаш интуиция,че нещо се случва,нормално е,познаваш навиците му.Трябва да му зададеш директно въпроса защо и звъни и ти какво да правиш в случая.Дебненето тe принизява в очите му.Честният разговор би разсеял или затвърдил подозренията ти.После решавай какво да правиш.

8.   номер 2 съм,не съм първа младост,на 37 съм и съм го правила това метене,моя като видя зле му стана и сега едва ли ще посмее да изложи на опасност друго момиче.аз имам деца с тоя мъж и ще го пазя това семейство дори и по 10 курви да бия на ден,съжалявам ,че се държа агресивно ,но със самосъжаление няма да се докарам до добър край,освен депресия

9.   автпрката съм-аз нямам деца,нямам семейство и се чудя какво да правя.уж не звунял на никого-вчера пийнахме малко,започна да ме гони,да съм си ходила,да ме плюе,аз го захванах за стари работи.просто сме много много години заедно,и ми е трудно.но някой все да те гони е много обидно.

10.   Аз пък съм наивна и се радвам за това! Успокой се и се пусни малко по течението. Питай го в очите и ако разбереш (по случайност), че те лъже-то тогава този човек просто не е за теб!

13.   Натягаш обстановката с това припомняне на минали грешки!АКО ИСКАШ ДА СИ С ТОЗИ МЪЖ-СПРИ С РАЗПИТИТЕ!Никой не обича да му се натякват минали неща.Гледай напред,а ако не става с Него-има и други мъже!

14.   Гони те от тях? Е, това вече е много гадно. За мен този човек няма тръпка към теб и стоите заедно благодарение на навика от негова страна и тръпката, която изпитваш поради ревността си в момента.

По мои наблюдения доста двойки са така в определени етапи от връзката си. Това е нещо като дефект на демокрацията. Понеже сега е нормално да ходиш с някого 5-6-7 години и нагоре. Има един момент, в който трябва да минете на по-високо ниво. Имам предвид брак, дете, нещо такова. Ако го изпуснете е доста лошо.

От друга страна приятелят ти вече е на възраст, в която не е зле да се замисля за семейство и т.н. защото на мен лично ми звучи малко несериозно мъж над 30 години ерген, но това разбира се си е мое мнение, без да засягам никого лично.

Та винаги когато има съвместно съжителство казвам, че ако нещата вървят на зле трябва да се проведе разоворът - Ако искаме да сме заедно трябва и да решим какво ще е живота ни - Ад или РАЙ. Ние сами си го правимя!