Приятелката ми иска да се подстрижа
Имам приятелка от 2 месеца. Тя ми е първата приятелка, с нея се разбираме много добре, много я обичам, но има един проблем: косата ми е дълга до раменете и искам да я пусна по-дълга. Вероятно ще я отрежа след това, но засега не ми се иска. Но това нея я дразни, казва че не харесва дългокоси мъже. Какво да правя?

Коментари

1.   Попитай я: като не харесва дългокоси мъже, защо е тръгнала с такъв!??

2.   Има момчета/мъже, на които им отива дълга коса.. дълга, дълга, до раменете дълга, не повече. Приятелят ми е бил с дълга преди няколко години, но косата не е скрила чаровното излъчване. Според мен, приятелката ти страда от някакви предразсъдъци. 2 месеца са изключително малко време да я слушаш за всичко или да се съобразяваш. Ако ти каже хвърли се от мост, ще се хвърлиш ли? От друга страна, не си заслужава една дълга коса, да е причината за суматоха. Това е нещо, което се възстановява. Ако мислиш, че на този етап ти е по-важно да се разбирате, не мисли по детски, не се тръшкай - подстрижи се. А и в първата година на връзката, е добре да правите неща един за друг, противни на себе си. То по принцип това е тайната за добра съвместимост, но докато се опознавате, малките неща ще говорят повече. Така че прецени сам колко и какво би дал за нея. :)

Ж21

3.   Поискай от нея нещо подобно. Ако винаги е с дълъг и перфектен маникюр, я накарай да го отреже и да не се лакира. Накарай я да смени стила си на обличане. Ако боядисва косата си, кажи ѝ да спре да го прави или направо да се подстриже и тя. Изобщо накарай я да промени своята идентичност, както тя иска да направи с теб.
Не знам на колко години сте, но явно сте малки и все още ''връзката'' ви е по-скоро на база харесване/привличане. Ако ставаше дума за нещо повече, уверявам те, косата ти щеше да е последното нещо, което да ѝ пречи ;)

4.   От много малко време сте заедно не се знае и до кога.
Аз като жена не харесвам мъже с дълга коса също, но не на всеки му отива къса такаче изборът е твой а тя ако толкова те обича надали ще и пука точно за косата ти.
Ако смятъш че имате бъдеще и няма да си смешен с къса коса давай режи я.
Моят приятел примерно иска все 2ри номер а аз въобще не го харесвам чак до толкова остриган, но той си мисли, че е по-хубав е като го снимах една вечер с по дълга косичка се съгласи, че не е нужно да не си личи, че има коса на главата.
Но всеки сам избира за себе си на него не му ходи къса на теб може пък да ти отива може пък и въобще да не ти стой хубаво такаче ти реши кое е най-добре за теб.
Но според мен коса чак до раменете за мъж е прекалено дълга ако искаш не я прави къса смисъл недей с машинка а просто да ти я постриже някоя фризйорка до ушите примерно да ти е дължината и така до горе на етажи.
Така хем няма да е къса на дължина и няма да е остригана както с машинка пък поне ако не се харесаш няма да се чудиш къде да се скриеш, защото ще е все едно твоята, но скъсена само а не както попринцип се правят мъжете с машинка на набола брада да прилича.
Мой приятел си прави така косата на етажи и някъде до ушите му е дължината.

6.   Много е грозно според мен мъж с дълга коса. По добре се подстрижи късо

7.   Ами, не я подстривай. Някой ден ако имаш жена и тя ще ти каже, направи това или онова, което ти реално не искаш, но като те е хванала за... и бъди себе си. Какво е това не харесвала, ако има любов и пъпчив да беше...

8.   Не е ли важното какво ТИ искаш? Ако истински те уважаваше и обичаше, нямаше да се интересува от външния ти вид и щеше да те приема такъв, какъвто си! Клише, но истина! Представи си тя беше брюнетка и ти й кажеш, че искаш да се изруси, защото харесваш само блондинки. То е същото!

9.   Недей. Не се променяй заради някого и не го поставяй преди себе си. Никога. Важно житейско правило, за да си щастлив. Ако те харесва истински, ще те харесва какъвто си.

10.   Според мет тя се интересува как стоиш до нея в очите на другите хора. Надявам се това няма да е повод за скандал, но вземи съветите от горните коментари и не позволявай да те ползват като аксесоар.

11.   Накарай я и тя да си отрже толкова коса колкото иска от теб. примерно ти 10см и тя 10см

13.   Според мен не се съобразявай с нея. В крайна сметка ти си този, който се гледа в огледалото всеки ден и е важно да се харесваш. Ако се чувстваш добре така, тя би трябвало да те уважи.
Кажи й ти "ами аз харесвам момичета с къса коса" и виж дали ще се остриже. На бас че няма.
Аз пък обожавам момчета с дълга коса (стига да им отива на лицето), точно както се описваш - до раменете, така че не се притеснявай, ако тази е толкова ограничена, че косата ти да й е проблем, ще се намери коя да те оцени.