Тя ме чака, а аз не знам какво да правя.
Здравейте читатели,
искам да споделя историята си и да получа съвет какво да правя от тук нататък.
Първо момче съм на 23 години. Имал съм само 1 приятелка, когато бях на 17 и се разделихме след 7 месеца по взаимно съгласие. От тогава не съм имал приятелка, просто съм от по-неуверените момчета и не мога просто да поканя момиче на среща или да завържа някакъв контакт. Но това не е важно сега. Това, което ще ви разкажа се случи преди малко повече от 5 години, когато бях на 18.

Тогава се запознах с едно момиче, тя беше на 13. Близо до вкъщи, имаше голямо хубаво, кафене. Познавах човека, който работеше там и всяка събота и неделя се събирахме там, гледахме мачове, беше си хубаво. Собственика на това кафе е баща на въпросното момиче. Когато имаше нужда от мен, винаги съм му помагал, ако няма кой да работи, съм замествал за по 1-2 дни, когато имаше ремонт, ходих да помагам, все пак често сме там, познаваме се, а пък и аз обичам да помагам на хората. С него и до сега сме в добри отношения. А как се запознах с нея? Един ден той ме помоли да я взема от училище, ако няма проблем. Разбира се, не му отказах. Отидох да я взема в часа, в който ми каза. Попитах го как да я позная, а той ми каза високо, русо момиче, със светла кожа, доста общо ми я описа, но все пак се намерихме. Когато я видях, въобще не можех да повярвам, че това момиче е на 13. Тя излгеждаше на моите години 17-18. Беше адски красива, със страхотна усмивка, мили очички, изобщо не вярвах, че е на 13. Запознахме се, закарах я до вкъщи и това беше. Тя започна да идва в кафето, където се събирахме и малко си говорихме, постепенно се сближихме. Намери ме във фейсбук, започнахме да си пишем, но нищо кой знае какво. Тя искаше да кандидатства след 7. клас в гимназията, която щях да завърша след няколко месеца. Баща и ме помоли, ако имам възможност да и помогна по математика, защото се справям и именно с това и кандидатствах. За мен не беше проблем да отделя 1 час днес и около 2 месеца ходих до тях и и помагах. Приеха я в гимназията, а аз бях приет да уча в София. Няколко дни преди да замина, тя ми каза, че иска да се видим. Видяхме се и това, което каза ме втрещи. Каза ми, че се е влюбила в мен и иска да сме заедно. Разбира се, аз и отвърнах, че това е невъзможно, няма как да сме заедно, защото първо аз заминавам за София и как ги вижда така нещата. Опитах се да я разубедя, че не се е влюбила, ами просто ме е харесала и бързо ще и мине. Но тя казваше само "Не, искам те. " Още помня погледа, с който ме гледаше, тези красиви очи ме гледаха така невинно, усмихваше ми се, беше увила ръцете си около врата ми. Казах и, че е много малка и не мога просто да и отвърна със същото. Тя ме попита "Ти какво изпитваш към мен? " Честно казано с този въпрос ме вкара в шах, не знаех какво да и отговоря. Ако бях казал, че нищо не изпитвам, щях да излъжа. Имах нещо към нея, дали симпатия, дали я харесвах, не знам, но изпитвах нещо. Казах и, че ми харесва, че е много красива и сладка, но не може да има нищо между нас, защото е малка, а пък и аз заминавам след няколко дни. Тогава тя ми каза "Когато стана на 18, ще ме искаш ли само за теб? " Казах и, че докато стане на 18, ще ме е забравила 100 пъти и ще си има приятел. Тя обаче ме убеждаваше и казваше "Няма да си имам, ще видиш. " Казах и, че е много красива и момчетата ще се убиват да я търсят и искат и ще си намери момче, което ще обикне, но тя пак казваше "Не, само ми обещай, когато стана на 18, ще ме чакаш ли, ще искаш ли да си с мен? " Не знаех как да изляза на глава с това дете, но бях сигурен, че докато стане на 18, ще си има приятел, та тя е толкова красива и просто и казах "Обещавам ти, като станеш на 18 ще дойда при теб. " Гушнах я, целунах я по бузата и това беше. Заминах за София, но почти всяка седмица се прибирах, липсваше ми родния град, а и честно казано тя също. Ходих пак в кафето, пак се събирахме, когато се прибирах. Виждах се и с нея от време навреме. Когато бях в София, си писахме от време на време. Тя все ми пращаше сърчица, hug и всякакви такива, но постепенно времето минаваше и спря да ми пише, когато се прибирах(а то вече ставаше по-рядко) не се виждахме или, ако се виждахме, но ако се засечем случайно.

Така минаха 4 години и ето ме на 23. Преди около 10 дни тя навърши 18, разбира се честитих и рождения ден по фейсбук. Прибрах се в родния ми град след няколко дни. Тя ми се обади и каза, че иска да се видим. Видяхме се на същото място, на което и преди 5 години. Не я бях виждал около 6 месеца. Когато я видях, сърцето ми щеше да изскочи. Тя беше ослепително красива. Не беше онова момиче на 13, сякаш беше се превърнала в жена. Не вярвах колко красива е станала, колко се е разхубавила, а знам колко красиво дете беше. И пак, както и преди изглеждаше на моите години. Говорихме си, поразходихме се, питах я как е в училище, как се чувства и такива неща. Накрая се върнахме пак на въпросното място. Тя застана срещу мен и пак уви ръцете си около врата ми. Попита ме "Помниш ли какво ми обеща тук, преди 5 години. " Честно да си призная, помнех много добре, сякаш и бях обещал вчера, но като чух какво каза, бучка ми заседна на гърлото. Отвърнах и "Да, помня, но беше толкова отдавна, ти сигурно си имаш приятел? ". А тя едва ми прошепна "Не, нямам си, защо ти имаш ли приятелка", при което отговорих, че нямам. Тогава тя ме попита "Пак ли мислиш, че съм красива и сладка, както преди? " Отвърнах и, че дори е станала още по-красива от преди и, че не и вярвам, че си няма приятел. Стояхме един пред друг, очите и ме гледаха пак така невинно, пак така мило, както преди. Гушнах я, а тя ме попита "Изпитваш ли нещо към мен, липсвах ли ти, искаш ли ме още? " Не знаех какво да и отговоря, но определено не съм безразличен към нея. Ако кажа, че не ми е липсвала, ще излъжа, ако кажа, че не съм мислил за нея, също. Изпратих я до вкъщи и тя ми каза "Аз те искам още, влюбена съм в теб, не съм спирала да мисля за теб, но ако ти не искаш да си с мен, просто ми кажи, няма да те насилвам. " Казах и, че не съм безразличен към нея, че ми харесва, че изпитвам нещо, че ми липсваше, но ми трябва малко време да помисля, защото мислех, че това е обърната страница.

Истината е, че не знам какво да правя. По една или друга причина, откакто и обещах, че ще я чакам, не съм бил с друга. Когато и обещах, мислих, че просто всичко ще мине и ще си останем приятели, и ще си спомняме с усмивка този момент. Но тя сега ми сервира това, а аз съм крайно неподготвен. Не вярвах, че след 5 години ще се върна пак към този момент. Мислех, че всичко отдавна, отдавна е свършило и дори бяхме прекъснали контакт, както вече споменах. Започвам да си мисля, че просто ми е писано да съм с нея, че сме родени един за друг, едва ли не. Аз живея в София вече, а тя ми каза, че също ще кандидатства там. Честно да си призная това ми дойде като гръм от ясно небе. Истината е, че не знам какво да правя, наистина не знам.
Благодаря за вниманието.

Коментари

1.   Историята ми звучи много романтично и красиво. Щом ти по някаква причина не си създал сериозна връзка и щом й при нея не се е появил друг, значи може би наистина ви е писано. А и това, особено в днешно време, се случва изключително рядко. Ако е била някоя разглезена лигла, досега да те е забравила и да е имала поне едно гадже. Може би те е страх от чувствата, която тя очевидно има и са силни и от твоите собствени чувства. Моят съвет е да бъдеш с нея. Кажи й, че искаш да опиташ да имаш връзка с нея. Не давай големи обещания нито пред нея, нито пред себе си. Не тръгвай с голямата кошница с очаквания. Просто бъди с нея и времето ще покаже. Ако наистина ви е писано, нещата от само себе си ще потръгнат.

2.   Това е хубава и красива история, направо като в приказките. Не като всички извратеняци в тоя сайт излагащи интимното, анонимно на показ и говорещи за тройки, петици, изневери...
Хареса ми историята, ако се получи ще е като в приказка :)

3.   Еха, това е история като по филмите, история за любовта. Развълнувах се! Невероятно нещо ти се случва, наистина по-голям сценарист от живота, няма. Обичайте се, хора, спрете все да мислите. Нима има по-голямо доказателство за любовта, от времето... Потърси я, пожелай я открито и не я пускай да си тръгне никога повече. Това е твоето момиче! Късмет ти желая.

Ж21

4.   ООО, страхотна история стана ми много мило като я прочетох.. Опитай да бъдеш с нея. Явно се искате взаимно щом се чакате толкова време. Давай смело

5.   Прекрасна история наистина! Моя съвет е да действаш, чакали сте се толкова много време. И аз се намирам в подобна ситуация и знам че 5 години са наистина много време и щом нито твоите нито нейните чувства са изчезнали значи е нещо истинско. Бъди смел, бъди с нея дай шанс на тази приказка да прерасне в нещо още по красиво.

6.   Звучи ми като призказка или друго художествено произведение. :) Дано да е истина, ако е - радвай се на съвместния живот с това момиче. :)

7.   Браво, много яко, ами съберете се, какво има толкова да му мислиш! И двамата се обичате, забравете за проблемите и започнете отначало, няма как да знаем какво ни очаква в бъдеще. Може би сте един за друг и съдбата ви е събрала отнво, знаеш ли колко много прецакани хора има, хора които се обичат ама заради някави си предразсъдъци не могат да бъдат заедно, дай шанс на любовта!

8.   Братле... историята ви е наистина като по филмите... ако не си дадете шанс ще те е яд цял живот за нещо истински и красиво, което си изпуснал, а може би дори най-истинското нещо в твоя живот... :) Щом толкова години сте се чакали... може да се окаже, че тя е твоето момиче... не я изпускай!
Мъж на 26.

9.   Тя е твоето момиче! Ако я изпуснеш винаги ще си мислиш какво е можело да стане като остарееш. Тя е затвърдила любовта си. Действай! Пиши след време... :)

10.   Авторът :
Благодаря Ви за красивите и хубави коментари. Много се радвам, че ме насърчавате да отида и да си я взема. Това е нещото, което искам и аз, мисля си, че тя е моето момиче и истината е, че дори аз не мога да повярвам, че е възможно. След 5 години, тя пак да ми каже, че ме иска само за нея, нещо невероятно е. След 2 дни ще се върна от София, искам да я видя, липсва ми много, не съм я виждал вече повече от седмица. Разбира се, пишем си, но аз искам да я видя и да я гушна. Тя казва, че и липсвам много, че дори плаче за мен, което направо ми къса сърцето. Искам да съм до нея, да я радвам, да я карам да се усмихва. Но има едно нещо, което страшно много ме притеснява. За мен тя е изключително скъп човек, тя е човек, когото никога не бих искал да нараня, човек, който за мен значи много. Никога не бих си простил, ако по някакъв начин я нараня. Това красиво момиче не ме е забравило за 5 години, чакала е само мен, боже, тя ме нарича "любов моя". Да, любовта е прекрасно нещо, може би, не съм от тези с опит в любовта, но все си мисля, че любовта освен прекрасни моменти, крие и рискове. Не знам все си мисля, че любовта е и болка. Ако по някакъв начин между нас не се получи, което не искам да става, аз ще я изгубя и като приятелка, като близък човек, като човек, когото и без това обичам. Защото мисля, че ще се съгласите, никога няма да е същото, ако веднъж чувствата са били част от нас. А тя за мен е най-красивото нещо, което ми се е случвало, най-истинското. На това отгоре аз живея в София, а тя евентуално ще дойде догодина горе-долу по това време. Казва ми, че иска да я приемат да учи в София и да дойде при мен. Не съм говорил с нея за нито едно от нещата, които мисля и изпитвам. След 2 дни ще я отида да я видя и да си я прегърна. Ще поговорим и не знам, дано всичко е наред, защото тя наистина много ми липсва. Искам да я погаля по русата косичка, да видя пак тези красиви очи и прекрасна усмивка.

11.   Толкова сладко говориш, тя е късметлийка. Има хора, на които можеш само да се възхищаваш, като теб, авторе. Не се притеснявай, не мисли, че нещо може да се случи, че може да боли.. Ще боли, съвършена двойка няма, но колко струва болката пред "да я погаля по русата косичка, да видя пак тези красиви очи и прекрасна усмивка", нали? Дерзай! :)

Номер 3

12.   Никога не тръгвай с такива мисли към каквото и да било начинание! НИКОГА!! Много красива история, която може да се превърне в нещо прекрасно ако оставиш настрана предразсъдъците си!

13.   Приказка.. Отивай след 2 дни и си взимай принцесата и не я пускай повече. Дано сте щастливи дълго, авторе!

*Н*

14.   Аз тука не виждам къде е проблема, освен в твоята нерешителност.
Я хвърли задръжките и страховете при мръсните чорапи и иди си вземи момичето. Надъхай се малко. На теб сякаш ти харесва цялата тази сладка агония... стоиш си встрани от собствения си живот и си мечтаеш.
Ама времето минава.
Един човек може 10 години да чака, обаче после да направи крачка за един ден.
Не си пропилявай шанса заради някаква нелепа нерешителност. Дерзай, по дяволите. Животът е един и трябва до дупка да му натискаме педала, да форсираме, а не да го караме на полусиединител, предпазливо и внимателно.
Е понякога е "crash bum bang", както се пее в една песен на Роксет и боли, ама си прехапваш устните доволен и си казваш "обаче пък какво изживях само"

Не чакай чудесата да дойдат на външната ти врата и да влязат вкъщи с предложение да ти направят кафе. Сами си направи кафето - и да е силно, а после излез и ЖИВЕЙ

Дръж ни в течение

15.   Авторе, любовта е болка само когато има недоверие и неразбирателство. Никога не я лъжи - винаги има подхоящ начин да се реши всеки проблем, дръж се стабилно и разумно, уважайвай я, работи за добрите отношения между вас. Иначе живота си е болка, но е пагубно негативите му да се пренасят във отношенията. В щастие или беда - любовта е над тези неща.

16.   Поредната измислена история, вероятно от жена, "тренираща" за писател. Обикновено момчетата не пишат толкова дълги изповеди и не в такъв стил. Може би авторът/авторката не търси толкова съвет как да постъпи, а сондира мнение дали се е справил с писането. В интерес на истината има някаква дарба, пък и повечето читатели са приели историята като достоверна. Според мене мястото и е в раздел "Измислени истории. " Защо се съмнявам ли? Ами например в провинцията никой не взема 13-годишни момичета от училище а и в 21 век никой младеж не чака момичето да навърши пълнолетие, за да започне връзка с него...

17.   Приятел, това е твоето момиче, бъди сигурен!!!
Взимай я и не го мисли повече.. само ще ти кажа, че тези момичета се броят на пръсти :)

M. 19