Може ли да се има доверие на жена?
Здравейте, аз съм едно младо момче на малко над 20 години. Проблемът ми е, че не мога да се доверя на жена... аз съм много чувствителен, искам едно момиче, да се обичаме и завинаги да сме заедно. Уж жените искат същото, но има хиляди истории за изневери, предателства и винаги си измислят оправдания, изкарват се жертви. Със сигурност има и добри, свестни момичета, но нямам представа как да позная една такава когато я срещна. И откъде да знам, че след време няма да реши да "експериментира" или да "усети нещо ново"? Не вярвам в женската моногамия, а аз съм абсолютно моногамен. Правил съм секс няколко пъти и свирки са ми правили, но не ми хареса защото нямаше чувства. Предпочитам да стоя на сухо отколкото пак да си легна с някоя само заради секса. За мен сексът е сливане на две сродни души и тела, а не просто чукане. Знам, че и сред нас мъжете е пълно с изневеряващи боклуци, явно проблемът не е само в жените или само в мъжете, а в хората като цяло... май няма щастие за такива като мен в този свят. Имам чувството, че хората нямат сърца...
Когато бях малък майка ми ходеше по мъже зад гърба на баща ми, а когато растях съученичките ми се хвалеха коя на колко момчета е духала. Като цяло опитът ми с нежния пол досега е много лош, мисля че искат някой който да ги издържа и да се води за "съпруг", но задължително трябва да имат и няколко любовници с които да развратничат. И периодично да ги сменят, за да "не се губи тръпката"...

Коментари

1.   "искам едно момиче, да се обичаме и завинаги да сме заедно"
Същият като мен си в това отношение.

2.   Според мен може да се има доверие на една жена, но всичко зависи от това как е възпитана и какво е нивото й на интелекта. Ще цитирам една мисъл на съпруга ми, че само истинските мъже правят любов, а простаците се чукат. Когато една жена обича един мъж силно, тя никога не би му изневерила с друг. Но трябва да има взаимност, мъжа трябва да я обича толкова, колкото тя него, за да може връзката да е пълноценна. Като чета писмото на автора, имам чувството, че все едно моя мъж го е писал. Както има стеснителни и романтични момичета и жени, защо да няма и такива момчета и мъже. До такъв извод съм стигнала и мисля, че за всеки влак си има пътници рано или късно.

3.   А сега с момичетата, с които си бил виждате ли се? Смисъл ако се засечете на улицата поздравявате ли се или всеки гледа надолу? Приятелство поне имаш ли с тях или...
Интересно ми е, понеже щом е имало интимност предполагам се запазват добрите взаимоотношения или греша

4.   Ооо, я не се прави на ходещата съвест! Откъде накъде всички трябва да бъдет мерени по твия аршин? Подобни глупости са характерни за млади девойчета, странно е да ги чувам от "малко над 20" годишен мъж. Първо се научи да сваляш мацки, после да ги чукаш като хората и чак тогава ще придобиеш разделителната способност да разбереш коя трябва да е жената до теб. Нея я има някъде там, обаче за да я намериш и разпознаеш ти трябва опит, а пък да я вземеш и задържиш ти трябва много повече опит. Така, че не подсмърчай, че светът не е такъв, какъвто смяташ, че би трябвало да е, а се хващай здраво за да постигнеш това, което ти е нужно..

5.   Аз и на мъжете не вярвам. Исус също не е вярвал на хората, не само на жените. Не съм вярващ, но в библията има и мъдрости. :)

6.   Тъпото е, че аз съм момиче с абсолютно същите виждания като теб, но едва ли може да се свържем от тук. И за мен сексът без чувства е нещо идиотско, всички гледат външния вид в днешно време, как да те вкарат в леглото и как да изневерят без последствия.

7.   Не.

8.   Аз съм авторът:
Номер 1 и 2 - супер, явно има и други мъже като мен. Често се чувствам като последния вълк единак :)
Номер 3, бяхме приятели преди това и сега сме така. Ако беше някоя непозната едва ли бих се навил въобще за секс. Сигурно звуча доста странно за мъж :)
Номер 4, какъв е този "опит" за който говориш? Опит в какво? Ако ще е зарибяване с цел секс - не съм добър в това, не ми и трябва. Идеята да ги чукам и зарязвам докато не намеря любовта не ми допада. Ако въобще така може да се намери любов. С теб сме различни, затова и "мерим с различен аршин".
Номер 5, така е. На хората я днешно време трудно може да се вярва...
Номер 6, спокойно, един ден такива като нас ще сме най-щастливи :)

9.   Може ли да се има доверие на мъжете? Кой си мислиш, че ги е създал така да се държат, когато мъжете се държат по този начин с тях им дават пример.

10.   до Автора, гаранция няма в нищо може 20 години да не поглеждате настрани, но на 21 първата може и да се случи, ние не можем да живеем с мисълта за негативното, а трябва да акцентираме върху позитивното.

11.   момиче на 17
Здравей! Радвам се, че все пак има момчета като теб колкото и рядко да се срещат. При момичетата е същото, добре де поне при мен и аз искам да бъда с някое момче за дълго време без да имам притеснения, че той ще ми изневери или пък, че е с мен само заради секса. Може би и затова не съм правила секс още :D. Но все пак рискувай, живот без рискове какъв живот е?

13.   Дали може да се има доверие на жена? Не знам, може би не. Днешните български са малко меркантилни, но и животът ги направи такъв - доходите ни са много ниски и те предпочитат по лесния начин да карат.

14.   Момиче 16.
Интересно...
Мнението ти за жените идва от това, че си израснал в среда с изневеряваща жена, а след това и сред боклуци... Мозъка ти е приел това като основна преценка за нежния пол като цяло.. Но не се безпокой, не е така. Ще ти дам един съвет, който винаги работи.... С каквито хора искаш да се събереш, трябва да станеш като тях. Например ако искаш стабилна жена, трябва да станеш стабилен мъж. А относно на какви места може да намериш такива предани жени... ами определено не е по барове, не по дискотеки и подобни места... Аз например тайничко си мечтая да срещна мъжът на моя живот докато излизам от библиотеката... или на някое културно място или в бъдещия университет(още по-хубаво ако се сблъскаме на вратата, но това вече е някак нереално)... но това, разбира се са мои представи... та не се отчайвай или нещо подобно, ще я откриеш!

16.   Мило момче, мъчно ми е за теб. Какво ли те чака? То свине има и сред жените и сред мъжете. Дано извадиш късмет! Междувременно се упражнявай, както те съветва коментар #4.
Когато дойде голямата ти любов няма да може да разсъждаваш, тя просто ще те погълне.
Възможно е да доживеете заедно до старини, а може и да те смаже. Но това е животът. Не се плаши, а го живей.

19.   Аз съм момиче няколко години над 20 и мога да ти кажа, че искам същите неща, но не мога да намеря мъж, на който да омже да се вярва. Доверих се на няколко, които просто ме използваха и си заминаха, въпреки, че не го заслужавах. Вече все имам едно наум дори когато чатя с някой, те погубиха доверието ми, а така искам да се доверя. Аз също искам любов, привързанст, приятестло, искреност, уважение, взаимност... всичко това, но удрям на камък. Отдавна спрях да търся, защото не зная къде мога да открия някой. Чувствам се много самотна и отчаяна, защото аз все се раздавам, а не получавам нищо в замяна...

20.   Всичко е до човек и никога не е гаранция, че когато сега се обичате, така ще бъде до смъртта. В една връзка трябва и двете страни да правят отстъпки, да се грижат за връзката си, да не примат другия за даденост, особено, когато имат брак, защото всичко може да се промени за един миг. Отначало на всяка връзка е обичта, любовта, с*кса, но трябва и уважението, доверието, приятелството, а не само нагона. Важното, че си осъзнал какво търсиш! Има такива хора.
Аз съм също на твоето мнение без чувства, не се захващам, дори да е милионер, не всичко е пари. Имала съм възможност да тръгна с човек, който има големи възможности, но като човек не ставаше и се отказах.
ж27

21.   Не. И на мъж не може. Абе изобщо човек ли е, не може да му се вярва.

22.   А мога ли да имам доверие на мъж?
Разбери важен е характерът на човека, а не пола му. Има страхотни жени и страхотни мъже, но има и големи боклуци както сред мъжете, така и сред жените. Така, че ти намери правилното момиче и ще разбереш колко глупав е въпросът ти в същност.

23.   Доверие - не! Тук не става и само въпрос да сте си верни един на друг като партньори, а затова да може да се разчита при нужда. Жена винаги може да ти се разсърди и лекомислено да гледа да те прецака, защото си я засегнал. Малко са такива, които ще гледат да имат диалог с теб и да търсят логически да разрешат някаква ситуация. Никакво доверие, винаги едно на ум и резервен вариант. И не забравяй, че винаги при една жена от номер 1 можеш да станеш номер 2.

24.   Ти на сянката си не можеш да имаш вяра, моето момче :)

25.   Само ако има поне едно, , чаве'' от теб тогава би могло да и имаш доверие но не много сигурно

28.   Да, може да се има доверие на жена (кратко, ясно и точно)! По принцип! Но не на всяка и не с всеки, с когото е! Проблемът ти се крие в детството и поведението на майка ти. Работи над него. Това далеч не означава, че веднага ще срещнеш точната. Не е и нужно. Но не се отчайвай и винаги помни, че каквото и да става - животът продължава! :) Бъди щастлив със себе си през целия път, по който вървиш! ✌
Ж 27

30.   На някои жени - да, на някои - не. И зависи от отношението на мъжа - ако се е държал/държи като прасе, няма как да очаква нещо различно в замяна.

Ж 44

31.   То, доверието се печели. Когато се запознаеш с един човек, нямаш основание да му вярваш, но нямаш основание и да не му вярваш. Времето показва на кого може да се довери всеки един от нас. А не по презумпция и не съобразно пола му.

34.   Зависи от жената пич....

35.   За да стигнеш до някаква истина си задай въпроса -Кое отличава един мъж от една жена? Изобщо отличава ли ги нещо? Не е ли казано "ЧОВЕКА -и създаде ги Господ Бог мъж и жена(под общото име ЧОВЕКА) - мъжа по-силния да ръководи и жената по-слабата да му помага.
Всичко е в ценностната система на човека, какво цени, какво цели, какво ТОЙ САМИЯ ДАВА преди да поиска от другия.
Първо ти дай, после търси от другите това, което сам не предлагаш.
А колкото до хвалбите в леглото - жените не се хвалят, защото СА ВИНАГИ ПОТЪРПЕВШИ.
А мъжете, как защитават жените - не ги ли излагат директно на осъждане(чрез хвалби, демонстриране на богатство и възможности, кариера и т. н., ръководни длъжности)
Еманципацията го доказа през всичките тези години(не че оправдавам това), но за всичко са си виновни мъжете и жените. А ЧОВЕКА е щастлив като си намери своето второ "аз" и не се делят на на мъже и жени, а са приятели, и биха дали живота си един за друг, и никой не поставя себе си над другия и всички решения взимат заедно и така до края.