Трябва ли всичко да е толкова сложно и объркано?
Откакто се помня ми се случва все едно и също нещо. Повтаря се непрекъснато и вече започвам да губя душевно равновесие и сила за живот. Винаги някой мъж, към когото аз не изпитвам привличане решава, че иска да е с мен, и аз си казвам - да пробвам - по-добре отколкото да съм сама.

А вече не съм и особено млада, на 31 съм. Нали зрялото поведение изисквало да пробваш, да направиш компромис с някои неща, да знаеш, че хората се напасват с времето и т.н. Обаче как да пробвам, като после изпитвам такава душевна болка и изпадам в такава самоомраза и дива паника....

И ето - пак се случи - с приятел, когото познавам от много години. На няколко пъти му казах, че не е подходящо, че е по-добре да не преминаваме границата. Но не му отговорих категорично. Пак защото той е единственият реално съществуващ мъж, който в този момент се интересува открито от мен.

Стигна се до целувки. Както и предполагах, не изпитах онова разтапящо и превземащо чувство, което знам от опит, че съм способна да усещам. И ми е гадно - и за мен и за него. Все едно извърших насилие над себе си, защото се съгласих. А той се привързва, знам, че иска връзка, а не само секс. Аз съм достатъчно непрактична, че да не мога да правя "просто секс", но дори и да можех, нямаше да искам да му го причиня. Никога не се знае кой колко може да хлътне разбира се, но има достатъчно причини да не съм с него. Като изключим главната - много красив и умен е, но не ме привлича като мъж.

Трябва ли всичко да е толкова сложно и объркано? Знам, че много хора ще кажат, че сама се поставям в тази ситуация, но и обстоятелствата ми помагат доста.

Кажете, има ли и други които знаят за какво говоря, които са изпитали тази болка от безмислените опити за любов? Вече започвам силно да вярвам в кармата и в горчивите уроци на живота, които са неизбежни.....

Коментари

1.   Не е толкова зле при тебе. Има много хора, които НИКАКЪВ не могат да намерят.
Ти сама си видяла къде грешиш - има едно правило: винаги когато правиш компромис със себе си, губиш.
Това, според мене, е грешка - да се съгласяваш от немай къде на отношения само за да има нещо и да не си сама.
Като не те привлича физически, кажи му, че не искаш любовна връзка, а да сте приятели, ако е съгласен и го устройва.Така ще е по-честно и към него, и към тебе.
А дали се случва, да, случва се. Случвало ми се е някой да иска отношения с мене...но аз да не търся нито съпруг, нито любовна връзка. Не ме е било срах, както и не ме е страх, да съм сама. Обикновено една ситуация се повтаря, когато трябва да научим нещо от нея.Ще се повтаря докато го научим.Запитай се в твоя случай какво трябва да научиш? Излез наясно със себе си. Не се страхувай да заявиш позиция, не се съгласявай на нещо само за да угодиш някому, или, както казваш, за да не си сама.
Тия грешки съм ги правила, и си платих с лихвите за тях. Говоря от личен опит...

2.   "Само глупаците повтарят едно и също действие , очаквайки различен резултат"
АлбертАинщаин

3.   Годините нямат значение.Може голямата любов да те споходи и на 50!Страхът да останеш сама те тласка в ръцете на някои мъж,когото ти не харесваш реално,па бил той умен и красив.Просто недей да насилваш себе си непременно да си с някого,само да не си сама.Отпусни се и живей живота си,любовта ще дойде когато не я чакаш!

4.   Още в началото сърцето ти е казвало, че тези мъже не са за теб, но ти си слушала разума. Виж, че сърцето не те подвежда, защо не му се доверяваш? Колко пъти трябва да се опариш, за да разбереш, че така не става?

5.   Хората преди мен са прави. Грешно е да се впускаш във връзка, ако не харесваш мъжът. В крайна сметка, не можеш да пускаш на всеки, който си поиска, нали? ;] Изчакай, ще дойде някой, който ще те привлича и ти него. 31 все пак не е някаква катастрофална възраст.

6.   Сърцето, голямата любов, дрън-дрън. Мисли с главата си. 31 не са много, но са стабилна възраст, на която трябва да се ориентираш какво искаш. Ако чакаш голямата любов, която описват по книгите и идеалния, ще си останеш завинаги сама. Аз те съветвам да дадеш шанс на човека. На твое място бих постъпила така. Всъщност аз преди време бях на твое място и реших да дам шанс. Сега не съжалявам. Имам много повече от "голямата любов" - доверие, рамо, на което да се облегна, уважение и бъдеще. Ти си решаваш де, твой си е живота.

7.   Аз подкрепям №6, то си е много индивидуално де, но все пак ти си решаваш.

8.   Послушай страхливците по-горе ,онези със стабилното рамо и сигурността , направили компромис с чуствата и цял живот или ще страдаш ,понеже не желаеш физически мъжа си ,а той иска да правите секс ,или на 35 ще си щастливо разведена ,защото си намерила любовта ,но не си я изчакала

9.   Съгласна съм с номер 8, то затова и напоследък от толкова стабилно рамо и сигурност броят на изневерите главоломно расте.

11.   Ами да доста е объркано и те разбирам напълно.

Мисля, че трябва да си изясниш , кое те подтиква да се захващаш с мъже, които не те привличат.Според мен причини има много.Както казваш на 31 си , предполагам познати или роднини те питат защо си още сама.Малко или много под този натиск , започваш да се комплексираш , все едно нещо не ти е наред и си казваш хайде сега да пробвам с този да не съм сама.

Друго, което пак идва от околните (те между другото са много виновни и съсипват доста животи с тъпите си съвети), примерно харесват те разни мъже и те ти казват - проблема е че си много претенциозна , какво избираш и оттам пак мислиш , че грешката е в теб и хайде пак се хващаш с неподходящия.

Третият вариант е пак самозаблудата- ако го опозная може да започна да го харесвам и да свикна с него и дрън дрън.Има и такива случаи , но според мен са малко.

Лично аз когато съм се срещала с някой веднага ми е ставало ясно , че не ми допада и не ми е интересен и просто не съм се виждала повече с тях.С тези с които и аз съм си казвала може да е добър човек , трябва да му дам шанс да се опознаем и т.н в крайна сметка пак накрая се оказва , че първоначалната ми преценка е била правилна и не е трябвало да се захващам с този човек.

Не знам какво да ти кажа , просто като не харесваш някой- не го харесваш и да се насилваш просто рано или късно се провалят нещата, затова по-добре не се занимавай за известно време, иначе ще стане по-лошо.

12.   ...а часовникът тиктака. И когато срещнеш подходящия, ще бъде късно за други неща. Няма такива без кусури /и от двата пола/, въпросът е да са по-малко и да са търпими или подлежащи на промяна. както пише номер 11 още от първата среща става ясно допада ли и ще излезе ли нещо от това. Често обаче по-късно се чува "Ми той не беше такъв". И много станаха напоследък старите моми и ергени, изневеряващите и "щастливо разведените"- предпоследното е модна тенденция, а последното - бих искал да видя наистина щастливи след развод, щастливи не само на оправдателни приказки. Докато умните се наумуват, лудите се налудуват, лошото е, че връщане назад няма, а всеки си знае него си.
Мечо Пух

13.   Аз знам какво ще направя. Наистина немога да се насилвам и разсъждавам и се чувствам точно както номер 11 казва. Струва ми се, че хората, които са на противоположното мнение са прагматици, които не се интересуват с кой са, едва ли не - да има нещо женско. Казвам го, защото съм забелязала, че мъжете са по-склонни да не подбират. То и затова са толкова напористи. На една жена обаче и е необходимо много неща да усети и много да бъде предразположена, и това не зависи от кусурите, а просто дали трептите на една и съща честота. Пък за часовника тиктака - може и в мен да е грешката, ама никога не съм се чувствала като инкубатор, като тяло, което трябва да произведе друго тяло, за да изпълни дълга си. Благодаря на всички, които коментираха, дори на Мечо Пух :).

14.   А на мен знаеш ли какво ми хрумна, докато четях?
Може би още не си срещнала Истинския.

Аз съм от онези(на 40 съм, да вметна)- разумните, със стабилното рамо- брак по разум, без големи чувства. И когато срещнах Любовта, животът ми стана сложен. Имах спокоен живот преди да я срещна, сега е сложен, но не мога да се откажа от Любовта ...

Във всички случаи обаче е ясно, че срещу сърцето си не трябва да вървиш- след като някой не те привлича, не се насилвай, изчакай съдбата да ти даде друг шанс и не брой годините. Нали в карйна сметка хората се женят, за да са щастливи, а не за да не са просто сами...

15.   Номер 8 прави изказвания без да чете!Пълно с такива капацитети!Специално обърнах внимание на мненията на ония"страхливци",никъде не видях някои да споменава нещо различно от номер 8,но да обидим все пак...Страшна работа е това!

16.   Ами всъщност не ме притеснава дали ще се омъжа или не, по-скоро се чувствам като създадена да бъда сама и напоследък това взе много да ми пречи. А направо ми се вижда малоумно, че се повтаря ситуацията за незнам вече кой път. Определено обвинявам себе си и подлагам вече на съмнение собствените си чувства и се опитвам да чувствам по "правилния" начин, което не е на добре.

17.   От номер 14: Срещнеш ли сродна душа, няма да мислиш, че си създадена да бъдеш сама. Може би душата ти чака своята сродна душа и не я разпознава никъде досега.
Мисли си,че твоята половинка е някъде, също толкова сама и че въпрос на време е да се срещнете.
Може би животът те учи да приемеш самотата и когато я приемеш напълно, ще ти даде шанс да бъдеш щастлива.
Сигурна съм, че много неща в живота ни за изпитания, макар ние да ги тълкуваме като ''липса на късмет'' , например.Тук не сме дошли ''да си живеем живота'', а да се учим.

Мислила ли си например защо много жени, бездетни години наред, са имали родни деца едва след като са осиновили? Познавам жена, заченала буквално месец-два след като е осиновила!А преди това е чакала години...
Това за изпитания в живота- приемаш едно, жертваш се, за да ти се случи друго - по-хубаво.

Приеми сегашната ситуация, колкото и да не ти харесва - може би смирението е твоят урок. Аз вярвам, че като всеки човек си родена да изпиташ щастието и то ще те споходи....

19.   Не е болка за умиране, че човек може и да не се задоми, нито пък да създаде трайна връзка, болното е, че самотни хора с възможности отглеждат и глезят кучета и котки вместо да осиновят изоставено дете. Иначе за голямата любов - http://spodeli.net/6/story-638.html .

20.   По-добре сама,отколкото зле придружена!