Какво да правя, за да не забременея?
Здравейте!
Имам голям проблем, не се чувствам готова да стана майка!!!

Искам да ми дадете съвети, и да ми кажете всички начини които знаете, за да не забременея поне една година.
Скоро се оженихме с моя съпруг и той много отдавна иска дете, но аз не исках. Не че сега положението се е променило, но за да не стават скандали след сватбата реших да му кажа, че и аз съм готова за деца и всеки път му давам да се изхварли в мен, но барзам да тичам към банята, за да се измия и да си направя вагинален душ, защото си мисля, че така сперматозоидите няма да достигнат до матката и съответно-няма да забременея.

Според вас това добре ли е? Вазможно ли е да предотвратя забременяване по този начин?

Сигурно се питате защо не ползвам противозачатъчни-отговора е прост-защото съм пробвала всички видове, но от всички напълнявам и се окосмявам прекалено много и ми става лошо, а аз не искам нито едно от тези неща да ми се случват. А и той предусеща, че не искам много деца и ме следи изкъсо за противозачатъчните:(

Четох в интернет за някакви вагинални свещи, които се поставят преди секс, но досега не съм ги открила в нито една аптека.

След това реших, че най-ефикасния начин ще е да си купя тестове за овулация и преди секс да си правя такива и ако съм в такава, веднага си измислям причина, за да не правим секс, я ще ме заболи глава, я корем и т.н. Но се опасявам, че и това не е достатачно сигурен метод.

Пробвала съм и с прословутия аспирин след секс, но пък от него получавам бяло течение...

Тааа ако знаете някакъв метод или контрацептив (дори и бабини деветини) казвайте и споделете и опит, разбира се.:))))

Коментари

1.   Истината винаги излиза наяве. По някой път с много по-малко излишни нерви. Спести си ги тези ядове и най-добре просто му кажи как стоят нещата с теб. А пък и една година не е чак толкова много. Кажи му да изчакате малко.

2.   Бързала си да се омъжиш, а си пропуснала часовете по биология. Там се обяснява подробно темата за контрацептивите. Колкото до децата-това се обсъжда преди брака. Като не си готова кажи на съпруга си. Няма да си добра майка, ако родиш дете без да го искаш.
А за да не стават скандали се разведи и остави мъжа ти да си намери жена, която иска да му роди дете.

3.   Не може ли просто да му кажеш какво мислиш по въпроса??????? И защо изобщо си го излъгала за нещо толкова важно????

4.   Това са глупави неща, които ги мислиш. Един вид искаш да излъжеш мъжа ти. По-добре говори с него, разберете се по въпроса, намерете заедно някакво компромисно решение.

Другия вариант е да му кажеш твърдо и категорично, че на този етап НЕ ИСКАШ дете, и да ползва презерватив.
А така да се криеш и да го забаламосваш, според мен, не е уместно.

5.   Пишеш на чичко гугъл и той ще ти каже ;))
Иначе от аптеката противозачатъчни ;)

6.   Боже,това е много страшно! Страшно е да не искаш деца и да мамиш съпруга си! Тук противозачатъчни методи не биха ти помогнали,нито ние!Разговор с мъжа ти -след колко време ще бъдеш готова за тази стъпка,толерантност от негова страна и спокоен живот без лъжи!Ти самата защо не искаш деца?Не си дорасла още за бебе,искаш да учиш,не сте добре материално,или просто не искаш деца от този човек?Дай си ти отговор на тези въпроси и откровено говори с човека до теб!

7.   За да не забременеш най-сигурното е да не правиш секс!
А това дето ти сама си го измислила, въобще, ама въобще нищо не върши. За забременяване не са ти необходили килограми, а само един годен сперматозоид. С измиване , ти не мяжеш да премахнеш всичките, останалите водят до бременност

8.   ФАРМАТЕКС - вагинални глобули и крем, поставят се 5 мин преди секс.

9.   Жената ви пита за контрацептиви, а вие я обвинявате,че едва ли не е лош човек като не иска дете и като лъже съпруга си,едва ли имате право да я съдите и все пак това не е отговор на въпроса й! Тя търси помощ и информация, не злобни критики, все пак всеки сам си решава как ще живее живота си!

10.   По добре си поговорете и му кажи да изчака,отлкото ртака да си измъчваш и да търсиш начини да избегнеш забременяването,кажи му,че още не си готова,едва ли ще те разшъне на кръст за това :)

11.   Вагинална спирала! Не знам как до сега никой не ти го е предложил. Хората са прекалено заети да дават акъл и наклон на живота ти, от колкото да ти напишат отговора на въпроса от който се нуждаеш! Подкрепям номер 9 с две ръце!

12.   Съвети се дават тук,но ние не сме доктори да предписваме по интернет контрацептиви,защото на всеки му понасят индивидуално.Вината ни ще бъде голяма,ако се правим на доктори!Естествено,че ще получава критики-всички хора са различни!Все пак не е ли по-добре да посети гинеколог,с който да обсъдят проблема?Иначе в Древен Eгипет са слагали мед във влагалището си и крокодилски изпражнения...

13.   Да, спиралата също е вариант, както е написал номер 9, но аз лично мога да дам пример как две жени (едната моя приятелка, а вотрата - позната на мой роднина) забременавят докато имат спирала?!?! Така, че и най-сигурния вариант не би могъл да ти донесе спокойствие. Наистина въпроса ти е конкретен, но и аз ще те посъветвам, както повечето - поговори с мъжа си, обясни му какво искаш, защо не искаш и т.н. Ако всичко между вас е ок, не знам защо да има причина да не те разбере, но явно и той си има негова, за да иска дете.

14.   Спирала се слага само на раждала жена.

Дядо Торбалан

15.   Момиче, спри веднага аспирините, и всякакви бабини деветини- може да увредиш зародиша. Вагинален душ не върши работа, защото не можеш да отмиеш всички сперматозоиди, а и не вярвам да можеш да отидеш тайно до банята толкова бързо след секс. Хапчетата имат много странични ефекти, а и могат да бъдат намерени лесно от мъжът ти, спирала се слага наистина само на раждали жени, не ти препоръчвам хапчета за слагане преди секс, защото в Гугъл пише че според опита на вече пробвали този метод, мъжкият полов член се затоплял и се усещало някакво парене а при някои усещането е наподобявало пъхане на члена в сгорещена фурна на 220 градуса. Така че не те съветвам да продължаваш с експериментите освен да поговорите като големи и разумни хора. То какво ще е това семейство, като по една или друга причина сте започнали /си започнала/ да го лъжеш още преди сватбата. Така не става.

16.   Момичета моля помогнете ми... с приятеля ми правихме секс той без да иска се изпусна в мен не се усети след 1 час след секса сложих асперин ще ми помогне ли да не забременея моля ви а ако случайно не.. моля ви кажете ми как да убия сперматозоидите.. аз съм само на 17