Към дамите: Какво мислите за обяснението в любов?
Как бихте реагирали ако мъж ви се обясни в любов, било то директно или в интернет? Не говоря за някакви намеци, а за истинско обяснение. Ще го помислите ли за някакъв олигофрен или по-скоро ще се зарадвате? Интересно ми е защото в днешно време никой не прави това.

Коментари

1.   Ако се обясниш в любов по интернет(чат) наистина трабва да си олигофрен да го направиш. Това е нещо което трябва да направиш очи в очи, и на човек, който си сигурен, че и той те обича, а на някоя мацка, която не си я целувал даже. Иначе няма нищо лошо да кажеш на жена/гадже, че я обичаш. Напротив, олигофрени са тези които не го правят.
Мъж30г

2.   Този въпрос трябва да го зададеш към мъжете, а не към жените. Защото жените самите не знаят как биха реагирали в подобна ситуация. По-голямата част от поведението на човек е несъзнателно. Много хора си мислят, че биха реагирали по някакъв начин, но на практика реагират по друг начин, защото в действителност се намесват инстинкти, несъзнателни модели и др., които често отстъпват на рационалното решение.

Неслучайно жените казват "не знам как стана, но се озовах в леглото му" или "той е много мил и умен, но някак - не знам защо - не го възприемам сериозно като мъж", или "знам, че нямам никакво бъдеще с него, но все пак нещо в мен не ми дава да се отдалеча".

Като мъж ти казвам, че директното обяснение почти никога не води до положителен резултат. Да, трябва да заявяваш интереса си към жената, но не и прекалено директно. По-скоро с жестове, уж неволни докосвания, внимание, неангажиращи комплименти и такива неща, отколкото с директни думи. Последното обикновено ги кара да се отдръпнат като от натрапник.

Например един подарен по подходящ начин букет увеличава шансовете ти много повече от думите "аз съм влюбен в теб и те искам адски много".

Директните думи дават резултат само или ако жената е влюбена в теб (рядко се случва и двамта едновременно независимо един от друг да се влюбите един в друг), или ако вече имате някакъв напредък в отношенията си и това вече да е финалната фаза на флирта.

Особено пък ако е по интернет (най-вече във фейсбук), просто забрави. Макар че има и изключения.

3.   Първо, за какъв мъж говориш, ако е някой който познавам няма да ми се струва странно и ако го харесвам или ако съм влюбена в него, много ясно че ще се зарадвам. Но не го ли познавам лично тогава бих се усъмнила, ако ми добада външно няма да отхвърля веднага, ще му дам шанс да се опознаем.

4.   То обяснението е във влюбване, а не в любов - от там да започнем... Любовта по принцип идва малко по-късно, ако въобще дойде - когато хората вече са си иживели влюбването. Изключено е преди това

5.   В Интернет??? Ти, сериозно ли? Мен, лично, би ме обидило. Бих приела насериозно такова "обяснение" единсвено очи в очи. Дали ще се зарадвам, зависи от това кой се обяснява. Случвало ми се е да ми правят признания в любов мъже, към които не съм имала никакъв интерес, дори приятели. И тогава е кофти-губиш приятел, или нараняваш човек, само защото си искрен..

6.   Aко в интернет ми се обясни някой в любов... ще го блокирaм веднaгa и ще се рaдвaм, че нaвреме е покaзaл неaдеквaтност, нестaбилност, несериозност.
Aко очи в очи го нaпрaви, зaвиси кой е човекa. Aко е някой с когото вече имaме зaпочнaлa връзкa, вече мaлко сме се поопознaли, и в обяснениятa му присъствaт и кaчествa мои, ще бъде приятно и изяснявaщо нивото и сигурносттa нa връзкaтa ни, стигa и aз дa чувствaм същото де.
Но някой с когото рaзменяме по едно "здрaвей- здрaсти" дa тръгне дa ми се обяснявa в любов... беж крaчетa дa бягaме.
Нямa кaкво дa ми обичa след кaто не ме познaвa, a емоциятa му ще е сaмо към визиятa ми и тaкивa много.
Рaзлично е тaкъв дa ми се обясни в любов или дa ми кaже/покaже, че ме хaресвa и желaе дa се опознaем. Нa второто може и дa вържa, но от първото ще избягaм. Тaкивa дето бъркaт хaресвaнето с любовтa... не, мерси.

7.   Става малко неловко, когато не е взаимно..
Ако си се решил, дейстай, но все пак пробвай първо да проявиш по-особен интерес и виж как ще реагира на него и тогава.. Успех :)

8.   Няма да спра да го мисля, ще ме очарова адски много и ще омекна. Ето това ще стане с мен, ако някой ми се обясни в любов.

10.   Тя откликва ли ти по някакъв начин първо? И смятам, че и двете са удачни.. все пак говорим за чувства и тя със сигурност няма да го направи първа, но на живо е по-достойно!

11.   Никога няма да забравя първото обяснение в любов, което получих.. и последното. Първата връзка. Беше април, виждахме се след училище, всичко ми беше непознато, ново. Разхождахме се, притеснявах се да подам дори ръка. Една вечер в парка ми изглеждаше по-различна. Той ме погледна и изкара от джоба си един лист. Започна да чете неща, които бе написал по-рано същия ден - обяснения в любов, завършващи с обичам те. Разтреперих се и една сълза се пусна по бузата. От тогава насам обяснение в любов не съм чула, нещо истинско и невинно не съм усетила. По темата.. за мен няма коренна разлика в обяснението в чат и на живо, ако чувствата са взаимни, усещането е същото, защото усещането е вътрешно. Докосва те отвътре. И думите казани или написани създават еднаква тръпка. Бих реагирала много емоционално. Винаги нещо е ценно, когато е рядко.

12.   Много е ангажиращо подобно признание, особено ако не сте заедно. Ако сте двойка и сте стигнали подобен етап е чудесно.
Но в противен случай мен лично по-скоро би ме натоварило и заставило да дам някакъв отговор, за което може да не съм готова.
Много по-хубаво е нещата да стават естествено, да показваш на другия, че го харесваш, а с времето - да покажеш и изкажеш любовта си. Много по-важно е другият да усеща в действията ти, че е важен за теб.
Така мисля аз.
Ж27

13.   От автора: номер 2, тези "жестове, уж неволни докосвания, внимание, неангажиращи комплименти и такива неща" просто са ми писнали, навсякъде едно и също. Всеки прави това. Аз като мъж предпочитам някое момиче вместо да ми прави намеци и да ми се натиска за да ми покаже че е влюбена, да ми напише едно писмо примерно в което да ми обясни какво чувства, как се чувства и какво преживява.
Номер 3: пиша за мъж, когото познаваш, но не си влюбена в него и нямате сериозна връзка.
Благодаря на всички, че коментирахте :)

14.   Само един истински влюбен мъж според мен би го направил. Аз не броя обясненията от хора, които до преди това не са ме поглеждали за любовни или още по-малко - истински. Когато приятеля ми ми предложи, беше много романтично защото ми се обясни в любов, подари ми цветя, това никога няма да го забравя. Имаше момент в който се чувствах все едно ме използващ, не знам, просто беше първата ми сериозна връзка и не знаех как да се чувствам. Страх ме беше, че е с мен заради секса или от жалост защото е забелязал, че имам чувства към него, но когато той разбра как се чувствам, не тръгна като жена да се сърди "За'ко се чувстваш т'ъй ся, аз толкова те обичам и глезя а ти мън дън рън". Заведе ме на центъра и пред всички хора извика, че ме обича. Целуна ме и ме прегърна пред всички объркани погледи и тогава чувството, че ме използва ИЗЧЕЗНА. :) Мнеието ми е, че колкото и да се обясняваш, без действия - думите не значат нищо. Една роза, нещо малко, но от сърце. Достатъчно е на една жена, но за съжаление понякога така става, че колкото и да се опитваш, ако чувството не е взаимно няма как да стане. :)

15.   От номер 3, еми щом се познавате изобщо не е странно.. давай, пък може и да се получи, късмет!

16.   Напротив - и днес се правят обяснения в любов и ако е от точния мъж, жената се чувства щастлива и специална! :) (от опит)
Ж 27

17.   2 до 13, автора

Ама чакай сега, нали говорим ти да се обясняваш в любов, а не те на теб? А това, че ти е писнало, не означава, че не работи. Стига да знаеш как точно, разбира се.

18.   О, толкова е романтично... Освен това мъжете не се обясняват лесно, означава че наистина го мислят, а и не е за пренебрегване факта, че ужасно ги е страх от отхвърляне. Мисля че само много сериозен мъж би се обяснил така. Естествено, не става въпрос за мачовци дето разказват какво ли не на всяка дама, но искреността се усеща.

20.   Какво значи етап от връзката? Моята сегашна връзка така започна. Първо аз се влюбих в него и се постарах да му стане ясно (дискретно, по женски). После и той се влюби в мен. Преди обяснението не бяхме двойка, говорехме си на Вие (буквално).

Alpha, ж. 25