Имаме ли бъдеще?
Здравейте! Не за първи път пиша тук. Искам да споделя с вас нещото което ме тревожи.

Аз съм момиче на 17. Имам приятел от около 2 месеца. Той е на 21. НЕ мога да кажа, че съм напълно щастлива в тази връзка. Той е студент в друг град, който се намира на около 2 часа от нашия. Виждаме се 3 някой път 4 дни в седмицата. Още в самото начало знаех, че е студент, но не се отказах, нито той от мен. Времето в което се виждаме на мен не ми стига. Не му го показвам или да седна да му поставям условия. Напротив гледам да правя всичко възможно нещата да вървят добре. Аз му имам пълно доверие. Говорили сме си много открито и знам, че няма да тръгне да ми изневерява. Казвал ми е, че ако иска да го прави ще ме остави аз да си намеря друг и той да си продължи с друга. И още и ощее много по тази тема сме говорили.

Добре, да приемем, че съм свикнала горе/долу с липсата му. Има и друг проблем .., записа се за бригада за Англия. Ако го одобрят на 20 май той заминава за 6 месеца. И какво правя аз?! Аз ще се съсипя, знам го добре. Ще стана развалина. Аз сега не мога да го оставя, тогава не искам и да си помислям какво ще правя. Не знам какво да првя. Той се държи много добре, много е мил. Не мога да го оставя, не искам. Когато съм с него съм най-щастливата. Той е моето слънчице.

А в същото време се намесва от моя страна трети човек, който знае, че съм слаба и се опитва да ме подмами да го оставя и да съм с него. Той е на 25, много го уважам, но просто няма начин да оставя моето слънце заради него.
Малко объркано се получи, но се опитах да бъда максимално кратка. Благодаря на всички, които ще изразят мнението си!

Коментари

1.   Ами ако наистина обичаш и държиш на приятеля си, ще запазиш връзката ви. Шест месеца не са кой знае колко дълго време, а и вие вероятно ще комуникирате. Ти вероятно учиш, ще наблегнеш там, ще се занимаваш с нещо така, че да не страдаш толкова. Той вероятно има нужда от това решение да замине, все пак е студент, има и свои задължения. Не може винаги да сте един до друг. Но това не пречи да държите един на друг и да се обичате. Имай търпение, подкрепяй го и мисля, че ако и той така истински те обича нещата дори ще се задълбочат /в положителна насока разбира се :)/

2.   Остани си с твоето момче и хич да не ти пука от някви други.Докато е на бригада пак ще се чувате по скайп и т.н. все ще мине някак си.Ако любовта ви е наистина истинска една бригада няма да я съсипе. :))) Отделно не мисля,че ще е там 6 месеца,а най-много 4,щото все пак през септември/октомври почва следващата учебна.

3.   Виж сега.. ти си на 17 ..така или иначе е..да кажем слабо вероятно да се омъжиш за него, защо да се ограничаваш и да го чакаш?! Нека замине. Не се разделяйте за това, просто вижте до къде ще стигнат нещата. Това е половин година! За 6 месеца могат много неща да станат, още повече като го няма него и не го виждаш...така е трудно и за двамата.

Щом толкова държиш на него не е проблем да го изчакаш, но не можеш да знаеш през това време, когато него го няма, какво ще стане.

Мег*

4.   От това,което описваш,мисля,че само времето ще покаже дали имате бъдеще.

5.   Връзките от разстояние са трудни дори за хора които имат дългогодишни взаимоотношения.Според мен тази връзка няма да я бъде

6.   E,щом не искаш да го оставиш,кой може да те мами?Да не си 5 годишна,та да ти обещават шоколад?

7.   Мнооого страшно като сте разделени!!! След като имаш доверие на този човек , след като го обичаш какъв е проблема - че сте разделени??? Ами нека ти кажа че аз също съм разделена от приятеля си , който е на 4000км. от мен и не съм го виждала почти 2год. но се обичаме , вече сме и женени и си имаме доверие и нямаме търпение да се видим и всичко е много хубаво когато знаеш че чувствата ви са споделени, макар и далече аз го чувствам до себе си . И не бих позволила на никой нахалник да си помисли че ще изневеря на съпруга си . Искам целия свят да знае че мъжа ми е най-добрият на света във всяко отношение и че винаги ще го чакам. А ти си направи извод сама .

8.   за 2 месеца ми се струва малко трудно да си имате пълно доверие , а и щом от сега не ти стигат 3-4 пъти в седмицата да си с него , значи забрави да издържиш 6 месеца далеч от него ...