Мъжът ми има второ семейство
С мъжът ми сме израсли от малки, обичахме се, събрахме се и заживяхме заедно, оженихме се, роди ни се детенце, живеехме много добре, нямахме проблеми. Всички казваха че сме идеалното семейство... От 20 години сме заедно и аз мислех че така ще е цял живот, че сме създадени един за друг и бях най-щастливата жена на земята ...

Преди 7 месеца разбрах, че мъжът ми си има друга жена - "най-добрата ми приятелка", тя ми беше като сестра. Прибрахме ги от улицата с приятелят й, нямаха пари за квартира и им помагахме да живеят добре. После им се роди дете и за него се грижехме като за наше.. Тя се скара с приятелят си и го изгони от нас, остана сама и заживяхме като едно голямо семейство. Аз споделях всичко с нея, помагах й, учех я на всичко което знам и мога, доверявах и се изцяло.

Сега разбрах, че от 5 години е любовница на мъжът ми и той си мисли, че нейното дете е от него.

Сега живея в невероятен кошмар. Мъжът ми тича ту при нея /на 2 етаж/, ту при мен /на 1 етаж/. Казва че обича и двете и не иска да се откаже нито от едната, нито от другата, иска да бъдем приятелки и да си живеем заедно.

Побърквам се и незнам какво да правя... Обичам мъжът си много и не искам да го загубя, но тя никога няма да излезе от неговият живот, а аз не искам да го деля с никого. Той е много добър и отговорен човек ....какво да правя, скоро ще полудея.

Коментари

1.   Аз лично, колкото и да обичам някого, не бих търпяла подобно нещо. Най-малкото егото ми няма да го позволи. Но не смятам да те укорявам - изглежда любовта ти е наистина силна. Но ако искаш този мъж само за себе си, трябва ясно да му го покажеш. Може да е малко крайно, но според мен един ултиматум би свършил работа. Или ти, или тя. Глупаво е подобно "лавиране" между двете, а и в крайна сметка всички са наранени по този начин.

2.   ужасна ситоация.искрено ти съчуствам мила,и незнам какво да ти кажа.лесно е да се каже но единствения варянт е да го напуснеш.не виждам друг просто...............................симба

3.   Поизтъркан сюжет за порно расказ/венецуелски сериал. Във втора част правите тройка, четворка и т.н.

Ако по някаква нелепа случайност това е вярно, коленича пред тази еманация на глупостта:

Той е много добър и отговорен човек (мъжът осеменил най-добрата приятелка).

От него струи доброта и блика отговорност.

Дядо Торбалан

4.   Ти акъл и самоуважение имаш ли, нямаш ли? Събирай си багажа, взимай детето и го накрай да избира. Какво е това? Да не сме в арабския свят, че позволяваш такава наглост? Направо нямам думи. Не знам какво да кажа.

5.   Еееееее,то това е 'ДЪРЗОСТ И КРАСОТА'...Няма да се откаже този мъж от 2 удобни жени...Освен с другата да говориш,да го зарежете и двете...

6.   Ето за това не допускам странични хора толкова близко до себе си и семейството си, колкото и добри приятели да са ми.

Съжалявам, че ще го кажа, но си била твърде наивна.
Ако историята е истинска, мисля че аз лично бих си тръгнала, ей така от гордост. Просто съм твърде горда, за да изтърпя подобно положение.

7.   Та, че цели пет години, ти къде си била? Поне малко не те ли жегна като си му я натикала в ръцете? Че той да не е кастриран, че да не го удари хормона? Толкова години в дома ви да се задържи тая жена, значи има защо. Много късно си се усетила. Надявам се, че му е супер на човека, ту при едната, ту при другата. Евала, на мъжа ти, евала!
А ти чиста патка си!

Не е необходимо да полудяваш! Предложението му не ми се вижда лошо, щом сама казваш, ''обичам мъжът си много и не искам да го загубя'', да си продължите пак да си живеете в тройка. Хем така ще си го обичаш и няма да го загубиш, хем и на него пак ще му е густо, хем и на ''приятелката '' ти ще и е добре и животът ще си върви задружно и весело...

9.   Какво да ти кажа, мила...
Май е вярна приказката, че няма ненаказано добро...
Кучката е завидяла на щастието ви и е прелъстила мъжа ти...

Кажи му, че е глупак и че онова дете не е негово, а тя го мами и манипулира много успешно. Нека направи ДНК тест, за да се докаже на кого е детето.
Само едно не разбирам - нали тя живеела у вас, понеже нямала къде, а пък после разправяш първи етаж, втори етаж?

10.   О, не, това е ужасно! Не е трябвало изобщо да се допуска да се стигне до това положение...

11.   Това прилича на бразилски сериал! Ама т'ва сериозно ли бе? :)

12.   Как може да го обичаш, след като той те е правил на маймуна с години? И сега топурка, миличкият, от етаж на етаж, жив да го оплачеш.Иначе го описваш като много добър и отговорен - абсолютно съм съгласен - с това чувство за отговорност и с този добър характер, ако беше жена, нямаше да може да си вдигне гащите. Идеална шведска тройка, само дето си мисля, че мъжът, истинският мъж, може да има само едно семейство, за което да се грижи и което да обича.
Мечо Пух

13.   Не мога да повярвам!
Моля Ви, запазете достойнството си и го махнете от живота си.

14.   Да явно е много отговорен и добър!!!!!!Имаш 2 варианта:или да стоиш и да трпиш(който лично аз не ти препоръчвам),или да му поставиш ултиматома или аз или тя.Ако не може да избере си взимай нещата и се махай от този "добър и отговорен" човек.И му кажи на мъжът ти,че харемите не са законни у нас.

15.   Ако не беше егото можеше да си живеете всички заедно много добре....

16.   Ето прочети това: http://www.vesti.bg/index.phtml?tid=40&oid=3179291
Може би пък де да знам.... може би пък да не е чак толкова трагично. Може би пък многоженството да е по-естествения вариант.

20.   В тоя живот най-надеждните работи са най-простите работи :-) Един дом,едно семейство,един мъж,една жена-това е.Още с приемането в дома си сте усложнили нещата и те са се развалили :-)))))

21.   Бе това да не му е харем :? Не искал да загуби нито една от двете ... А случайно да иска 3та ? Хващай си пътя ;)

22.   Милият мъж-ту на първия,ту на втория етаж!Хората казват-от 2 стола,та на земята,а той нашия на 2 етажа върше!Ти го обичаш,а той прави дете на приятелката ти и живее и при нея и при теб!Явно е обичлив мъж и ви обича и двете,защото не се отказва нито от теб,нито от нея.Нооо,тук не е турската империя....Харем си е направил..Не може да обичаш мъж,който е бил лицемерен спрямо теб и ти е играл номерца зад гърба,а сега и наяве!

23.   Знам че всички сте прави, знам и точно какво трябва да направя, но нямам сили. Дори не се налага да се изнасям, защото къщата в която живеем е моя. Аз нямам родители и най-близките ми хора са баба и дядо, които са ме отгледали и свекървата и свекъра, които много ме уважават. Притеснявам се много за тях, как ще го понесат и да не им се случи нещо.Баба и дядо са възрастни /над
80г./ незнам как ще го преживеят .

... а и не мога да махна с ръка и да загърбя целият си жвот до сега. От деца сме заедно, всички спомени, всички приятели, .... всичко ми е свързано с него . Как да започна отначало ? Страх ме е да остана сама, незнам дали ще мога да се грижа за детето, за баба и дядо, за къщата и най-вече за себе си.

... и все още го обичам, искам да не е така, искам да го мразя, да не ме интересува какво ще стане с него, искам да не ми пука как ще живее без мен , но чувствата ми са много силни ... .

Ф.

24.   Госпожа нищо лично .. Мъжът ви е глупак,а вие сте още по-голяма глупачка!
Какво си мислите като казвате "приятел"..? БОЖЕ,хора събудете се и разберете,че в тоя свят всеки си спасява задника сам! Ако финансово си добре и не си зависима,ТРЪГВАЙ СИ!
I'm Trouble -

25.   Я го качвай "горе" и да не си е помислил за 1-вия етаж. Като не иска да се откаже нито от теб нито от нея - помогни му и го прати да пасе...

26.   Нали къщата е твоя. Изгони тази жена от къщата.

27.   от авторката:
Накарах съпруга си да избира и той избра да остане с мен, но ми даде да разбера, че другата жена и другото дете няма да излязат от живота му. Не се съгласих на този вариант, такъв живот ще натовари всички още повече.

Сега ще останем сами с детенцето... виновна ли да се чувствам ,че ще го лиша от бащино присъствие в къщи?

Ф.