Кога хората станаха толкова подли и безчувствени?
Сега плача и аз даже не знам за какво....
Дали е, защото усещам, че за него не знача нищо или защото толкова компромиси направих със себе си и живота си, че вече не знам коя съм, къде съм и за какво изобщо живея...и най-вече за кого...
Много ми писна да давам всичко от себе си, а никой никога да не го оценява. Писна ми да съм добрата и все да ме тъпчат тези, които най-много обичам....
Чувствам се толкова безсилна и жалка, че чак ме хваща срам от това колко съм унизена и глупава.
Не мога да се позная. Все съм падала на дъното от наивност, но никога колкото сега.
И всичко това защото обичаш!
Кога хората станаха толкова подли и безчувствени?

Коментари

1.   Мила, само ще ти кажа, че не си сама. Чувствам се по абсолютно същия начин...

2.   Така е мила винаги и аз сам давала всичко от себе си и най накрая нищо от никого.Не се отчайвай,от мен да знаеш,че най много мъка ни причиняват хората който обичаме,те ни нараняват толкова силно...но ти не се отчайваи и на твоята улица ще изгрее сланце,и аз като теб си казвах защо живея на кой му пука за мен?Всичко ще се оправи бади силна и не забравяи че си човек и трябва да обичас и уважаваш и себе си,не се унижаваи пред никой,никога!Вярваи в себе си и всичко ще си дойде на мястото!

3.   всичко ще се оправи.

4.   ахх дотолкова съм сългасен с теб че дори не знам какво повече да напиша .. да обичаш значи да боли , да се жертваш за някого означава да му се предадеш да те смачка .. мразя обществото на 21 век , мразя всичко живо защото хората се превърнаха в животни те дори животните са мн повече от хората ! аз и ти явно сме от онези малко останали различни хора в това шибано общество но за жалост става все по трудно ние различните хора да оцелеем в този ужасен ад наречен "живот"

за контакти с мен пиши на мейл: preziram@abv.bg

пиши ако искаш ;)

5.   ...мила , толкова добре те разбирам!! Тази ситуация е част от живота ми толкова често, че вече се е превърнала в ежедневие.В един момент просто губиш равновесие и не знаеш какво се случва с теб, искаш да избягаш всичко и всеки те наранява ,но повярвай ми един ден просто осъзнаваш че абсолютно никой не заслужава сълзите на едно момиче! Така че слагаш една голяма усмивка и теглиш майната на всички които не те оценяват.. ;)
mimenka 16г

6.   Те не са станали, винаги са били такива. Или поне повечето от хората. Но да не забравяме, че никой не е идеален, всеки прави грешки. Тези хора, за които говориш, може да не са те наранили умишлено. Поне се надявам да е така. Ако не друго, сега поне имаш повече опит и няма да си вече наивна. Горе главата и продължавай напред, сякаш нищо не е станало! Всички попадаме в такива "дупки", когато ни се струва, че всичко, за което сме се борили досега е загубило смисъл. Но с малко повече положителни емоции и мисли, ще успееш да го преодолееш. Успех! :)

7.   Те винаги са били подли и безчувствени...просто се осъзнава късно.

И на мен ми се случва- да давам всичко от себе си и да се опитвам да помогна на някого, и то само от добри чувства, и никой да не го оцени. Хората просто са неблагодарни и не знаят какво правиш за тях. Нарушаваш принципи, разбирания, само и само, защото някой има нужда от теб, защото чувстваш, че трябва да помогнеш по някакъв начин, макар и да не ти го искат.. Наивна си, защото искаш, искаш да вярваш в хората и те да повярват в теб.. В крайна сметка само даваш, и даваш, и даваш...

Мег*

8.   за жалост днес плаках точно заради това че съм и аз стъпкана от живота но хубавото е че ставаш по силен ...знаеш ли вярвам че всичко ще се оправи но как? незнам

9.   И аз бях като теб по същия начин..и..обърнах страницата..сега и аз не мога да се позная-в добрия смисъл.Извода е ,че трябва да се научиш да уважаваш себе си та и другите да го правят

10.   Хората са такива от момента в който са създадени, тва им(ни) е в природата така е било така е и вероятно така ще бъде, всеки един, малко или много, за съжаление тези които са по-малко подли и безчувствени биват подтискани от останалите и накрая добри хора май няма да останат, то сред стадото от материалисти, егоисти и всякакви други такива какво остава за изключенията, а на теб ти пожелавам да намериш щастието колкото и да е трудно тези дни, повече не мога да ти кажа, нито съвет, нито нещо друго, успех от мен

11.   Ами, както е винаги, направи на някого добро, че да те напсува хубаво!!

12.   Много често се казваше една приказка, че всеки има сърце, но започна да ми звучи като клише.

13.   Когато човек дава, трябва да го прави безрезервно. Решаваш, даваш, но ако наистина си дал, защо го натякваш. Какво си очаквала в замяна? Същото? Ами хората действат различно, всеки си има уникален начин. След като ти си дала, за да те стъпчат, обичала си, за да ти върнТ БЕЗРАЗЛИЧИЕ И СЕ ЯДОСВАШ СЕГА, ЗНАЧИ НЕ СИ ДАВАЛА, а си търгувала. Не е хубаво да задължаваш и да чакаш от околните да се държат, да действат и да чувстват точно по твоя начин. Нима хората са толкова жестоки и глупави, че не осъзнават до един какво невероятно богатство са ти пропиляли? Дали пък ти не грешиш някъде, дори в нещо мъничко. Докато ти е длъжен тоя свят и околните няма да излезеш от тоя порочен кръг мисли. Никой никому не е длъжен, и на теб никой не ти е. Хубавите неща се постигат, а емоционалното богатство на душата е единственото богатство, което никой не може два ти отнеме и колкото повече раздаваш, толкова повече се увеличава.
Не хората, ти си безчувствена за нещата и не цениш нищо освен капризите си.