От секс към любов
Имам си приятел от 1 година, с който в началото всичко вървеше прекрасно. Той пътува на кораб. Първият път като замина го изживях много тежко, но го дочаках и от тогава той ми има голямо доверие. Вторият път също го изчаках. Третият път обаче почти го изчаках. Седмица преди да се върне излязох с един колега с който по време на работа само пиехме кафе в почивките и си говорехме и за който мнението ми в началото не бе особено добро, но в последствие компанията му ми стана много приятна, но никогане съм си и помисляла за нещо повече. Затова когато решихме да отидем на дискотека приех идеята за съвсем нормална.

Излязохме да хапнем преди дискотеката и цялата вечер премина страхотно не спряхме да си говорим за най-различни неща, смях се страшно много, а очакванията ми по принцип не бяха такива. След това отидохме на дискотека и там също се забавлявах много и то за пръв път в живота ми почти без да пия. Дори за първи път излизах с някой и си прекарвах толкова весело. Говорихме си, танцувахме и т.н. След това той ме закара до вкъщи и ми каза че му е било много приятно и ми пожела лека нощ без нищо повече, аз обаче за мое най-голямо учудване исках да влезе вкъщи и го поканих, а той не бе сигурен че трябва, но все пак по мое настояване (което никога преди не ми се бе случвало да правя) влезе.

За първи път правих секс без да го правя защото така трябва а защото исках и не можех да си обясня защо, за първи път ми хареса толкова много. На сутринта си мислех че съм си въобразила и че това не може да е възможно, той не ми излизаше от главата, затова реших да правим секс още веднъж за да се разочаровам и да продължа постаро му.

Направихме го на работа. Хареса ми двойно повече след това често започнахме да го правим на много места не само на работа, той дори ме заведе у тях, а пропуснах да кажа че има приятелка и то от много време 6 год. И тя работи във същата фирма в която и аз и той само че в друг град който е много близо до нас, те живеят заедно и т.н. В началото си мислех че е само секс и ме привлича сексуално, но когато ми каза че Тя заминава командировка и ме покани да одида у тях вечерта и то вечерта преди моят приятел да се върне и аз се съгласих разбрах че има нещо повече въпреки че се опитвах да се самозаблудя че не е така.

От тогава вече 7 месеца продължава това и става все по сериозно от моя страна особено. Той постоянно ми обяснява колко много ме иска, колко му е добре с мен как никога през живота си не се е чувствал така...Аз на няколко пъти опитах да прекратим отношенията си за да реши най-сетне какво ще прави и най-вече защото тази ситуация да съм и с двамата ме измъчва страшно много, но въпреки това не знам явно не ми стигат сили да го направя а и той хич не ми помага.

Лъжа страшно много заради него, не ми харесва положението такова но в същото време не мога да спра да се виждам с него. Искам да вземе решение какво ще прави, а той някак си не знам защо му е толкова трудно да го направи при положение че всичките ни колеги знаят за нас колкото и да се крием някой неща не могат да се скрият. Той общува почти само с мен. Неговата приятелка също вече мисля че е почти сигурна дори няколко пъти се бяха карали заради мен. Аз не искам да се разделям с моя приятел понеже той се държи прекрасно с мен, нищо лошо не съм видяла от него, но усещам че вече не го обичам по този начин по който преди. Но причината за това е другият. Не знам какво да правя жертвам страшно много неща заради 2 човек в очите на хората изглеждам страшно долна и гадначиста кучка, рискувам работата си, понеже неговата приятелка е директор на магазина, тази на майка ми понеже тя също заема главен пост в тази фирма и преди е имала директен контакт с нея а сега има индиректен, осъзнавам колко е сложно положението и въпреки всичко не мога да се спра.

Приятелят ми замина за 4 път сега трябва да се връща, аз през цялото време докато го нямаше бях с П. сега не знам какво ще стане когато се върне, страшно съм раздвоена и постоянно си задавам въпроса П заслужава ли си всичко това. Виждам че не съм му безразлична, но щом той не може да направи по-голяма крачка, а аз съм готова да зарежа всичко заради него..Не знам какво да правя

Коментари

1.   Според мен не зарязвай приятеля си, а ако П наистина искаше нещо сериозно с теб щеше вече да е напуснал сегашната си приятелка за 7 месеца , за да може ако иска да бъде наистина и официално с теб. Според мен това между вас с просто сексуално привличане, а тъй като твоя приятел е далеч и ти чувстваш липсата му се получава така с П. Затова моя съвет е остани с приятеля си и не си усложнявай живота, опитай се да преодолееш това с П. и сложи края му. Може би е трудно но така е по-добре. Успех!:)

2.   Аз преживях същото преди няколко месеца... имах си сериозен приятел-перфектен във всяко едно отношение, но се влюбих в управителя на хотела, в който работех тогава. той също както в твоя случай си имаше приятелка от 6 години, живееше с нея.. аз се разделих с приятеля ми защото не мога да бъда и с двамата едновременно... И. също се раздели с неговата приятелка, след което прекарахме едно неописуемо прекрасно време заедно- всичко беше като в приказка- той, държанието му, секса.. нямам думи да опиша това, което чувствах тогава.... всички на работа разбраха, на нас не ми пукаше.. бяхме влюбени... след което той една вечер излезе пак с приятелката си и се събраха.... сега отново са заедно, аз също се върнах при бившия си приятел и съм много по-щастлива отколкото преди бях с него, докато И. не е щастлив и го знам. той все още има чувства към мен и го показва когато се засечем някъде, но проблема е там че не може да прекрати "6 годишната си връзка" много е сложно положението ти но те съветвам да прецениш дали наистина си струва и ако не да спреш навреме защото после ще страдаш тройно повече, както аз, а това което аз чувствах не го пожелавам на никой! успех мила, дано всичко се нареди!

3.   Ами сладурка щом не иска толкова лесно да скъса със старата му лиюбов значи има някакви чувства към нея. Но най важното е да разбереш ти какво искаш мила.
И аз съм изпитала почти същото като теб. Но сега аз съм си с приятела си и ме гризе адцки много това което направих- изневяра и просто незнам до кога ще изкарам така а той е идеален човек мил добър... За това мила реши какво ще е ако оставиш вразката си..няма ли да имаш угризения? ще си мислиш ли за другия?

Също така трябва да разберешдали намеренията на другия са сериозно и дали е способен да зареже приятелката си и да е с теб.. решавай мила.. Но моят съвет е да оставиш този флирт и да се върнеш при приятела че това може би е някакво увлечение... към другия нищо повечв...
успех мила

4.   Не оставяй твоят приятел заради П. Според мен това между вас с просто сексуално привличане, а тъй като твоя приятел е далеч и ти чувстваш липсата му се получава така с П. Затова моя съвет е остани с приятеля си и не си усложнявай живота, опитай се да преодолееш това с П. и сложи края му. Може би е трудно но така е по-добре. Успех!:)

5.   Задай си випроса дали не се разделя с нея защото тя е директора. В това число неговия.

6.   Хората се развеждат след 20 - годишен брак, с две деца, общо минало и т.н. Той за 7 м. не успява да вземе решение. Как ти се струва това? Картите на масата и решавате. Няма друг начин!!!

7.   решете го заедно с любовника.. седнете ясно си разяснете той какво е ти какво си..

8.   Аз имах 5-годишна връзка! Обичахме се, но бяхме в различни градове!

Срещнах човек, който ме превзе напълно. Обичах старата си любов. Двоумях се дълго, към 1 месец правих секс и с двамата. С единия беше новост и секс, а към другия бях просто привързана. Зарязах стария, толкова много бях впечатлена от новия, че дори въобще не усетих разликата. Сега въобще не съжалявам!

Така, че ако го обичаш, бъди с него, но помисли дали и той го иска...

9.   Според мен трябва да ги оставиш и двамата. Намери си друг. Все пак светът е пълен с мъже и ако не е един-друг ще е, може и трети. Аз направих така и след няколко месеца първият ми приятел ми се обади, видяхме се и разбрахме, че не можем да дишаме един без друг. Другите двама бяха и по-млади, и готини, и всичко, но... любовта е неразумна.