Искам да спре това саморазрушително чувсто и тази празнота, защото той не заслужава нищо!
Здравейте на всички! В момента се чувствам толкова празна и "изцедена" откъм чувства, че не знам коя съм... Пропускайки мелодраматичните излияния за това колко се унижавах и потъпквах достойнството си години наред, бих искала да знам само едно- как да продължа напред и как да изтрия и най-малкия спомен за всичко, което е станало? Повярвайте, само това искам, повече от всичко на света, защото, Бог ми е свидетел, повече болка не мога и не искам да понасям. Дайте ми съвет как да забравя най- лесно някого, и нещо- и имам предвид да забравя и хубавите моменти, и всички други простотии, мизерии и скапани лъжи, през които минах. Намразих се чак- за това колко съм способна да търпя и за това колко се промених. Искам да спре това саморазрушително чувсто и тази празнота, защото той не заслужава нищо! Моля, ако имате идеи, слушам....

Коментари

1.   Не казваш нищо конкретно. Живееш ли в момента с въпросния "някой", или не? Ако да, първата стъпка е да се махнеш физически от него и да прекратиш всякакво взимане-даване, всякакви контакти с него. Нали разбираш, че ако го виждаш, чуваш, и т. н. няма как да забравиш и да се освободиш.

2.   Не зная на колко си години и с какво се занимаваш, но единственото, за което се сещам, е да отидеш някъде далеч - на хотел ,на екскурзия, и където обстановката ще те накара да забравиш.

3.   Няма как да забравиш. Каквото е станало-станало. Просто продължи напред-защо да живееш в миналото, като можеш да живееш в настоящето? Гледай само напред и не позволявай стари работи да ти тровят живота, дори когато вече ги няма.

Мег*

4.   Много внимателно избирай партньора си в живота. От този избор зависят 90 % от щастието или нещастието ти.Всичко друго ще се подреди от самосебе си.А каквото ти се е случело,вече се е случило.Вземи си поука и продължавай напред.

Алекс~

5.   Авторката: Благодаря за коментарите.. наистина, това се опитвам да направя, тоест, почти всико изброено.. просто все си мисля за него и не минава и ден, в който да не се сетя за нещо свързано с него- случка, даве някаква миризма..понякога просто се чудя как е,макар че грам не го заслужава. Даже кола като неговата да видя и стомахът ми се обръща. И дори не знам кое е преобладаващото чувство- болка, разочарование, любопитство, любов. Мисля, че отговорих на номер едно по този начин- не живеем заедно, не сме в един град, даже " избягах" ако мога да се изразя така, и дойдох да работя в чужбина, след като се чудих месеци дали да не остана... И пак не мога да се откъсна. Мисля, че е хубаво, че сме далеч, но дори не спирам да се изкушавам да питам с кого се занимава и какво прави...

6.   СТ1: Как да забравиш ? Аз не съм стигал до такива моменти в живота си но сам минавал през други . Ако си бил с някои с години обичали сте се има ли сте и добри и лоши моменти няма да ги забравиш не можеш . Зашто ли ? Заштото ти си дала сърцето си на този човек дори заради него си се променила затова не можеш да забравиш . Но може да спре да ти пука . Тои те е наранил според мен човек който нараняма толкова много не обича затова зашто страдаш толкова за мъж на които хич не му пука . По вероятно е да си ядосана на себе си че си се доверила на такув глупак . Затова зареви болките и страданията спомняи си го като една огромна грешка и си намери нов които да те заслужава и обича като теб . Но не се променяи това е грешка за какво се променяш ако не си тази която си цялата връска се превръшта в един театър от които всички ще се опарят . Бъди себеси във всички случай и ако мъжут които си избрала те обича ще ти спести мъките ако объркаш нешто . Дано да съм помогнал .

7.   СТ1, много си прав за всичко, което казваш. Защо се промених, питаш. Ами защото толкова силно исках да го запазя до себе си, че започнах да потъпквам гордостта си и да остъпвам за неща, които не намирам за нормални. Опитвах се да го разбера, да съм по- спокойна... Но в крайна сметка, дори това не беше оценено. Каква изненада :) И си прав, че на него не му пука, но ми е толкова трудно да свикна с тази мисъл, когато преди аз бях всичко за него. Надявам се да намеря някой, който наистина да ме обича такава, каквато съм, и да върне усмивката ми:) И дано още има мъже, които са честни и не си играят. Мерси

9.   И аз миличка избягах в чужбина, сега съм обаче със същите проблеми но тук .Най трудно е човек да избяга от себе си само

10.   Номер 9, понякога си мисля, че не взех правилното решение, защото тук се чувствам по- сама, отколкото ако си бях останала в България. Там поне имам приятели, и семейството ми, макар в друг град, е там. Щях да ги виждам и тях. А тук... всеки момент, когато съм насаме в стаята (което е мноооого често) и започвам да мисля... и все пак съм далеч. Няма го изкушението да му се обадя по телефона или да ида да го видя. И той не може да дойде при мен... Така, че поне донякъде е за добро

11.   СТ1: Въпросният човек не те е обичал казвам ти го за да спре да ти пука толкова . Ако те обичаше наистина нямаше да стигнеш до там да се променяш и да правиш компромиси и нешта които не ти харесват . Тои е спрял да те приема като жена която го обича и е започнал да се въсползва да те приема повече като вешт отколкото като дар . Преди всичко друж на себе си . Не се променяи заради твоята половинка ако наистина те обича НЯМА ДА ИСКА ТОВА ОТ ТЕБ ще те обича такава каквато си . Ще намериш нов по-добур ще те радва и ще те обича и ще е достатъчно и ти да правиш суштото за да сте штастливи радваи го с изненади жестове думи но не и с потупкването на собственото ти штастие заради неговото . Радвам се че съм казал нешто смислено . Късмет в търсенето .

12.   Така. Това, че си го оставила, е добре. Но все още вътрешно държиш за него, щом казваш: мисля си какво ли прави, като видя кола и т.н. Гледай вътрешно да се освободиш от него, да си създадеш тази вътрешна нагласа - за някой, с когото си приключила отношенията си, и нямаш вече нищо общо. Времето ще свърши останалото.

13.   Авторката: СТ1, прав си за поредн път :) Знам, че ме приемаше така, знам и че това не е любов и ми писна наистина да бъда вещ и резерва. Затова се и махнах :) Номер 12, също си прав(а), знам, че в това е решението и винаги съм си казвала, че ако успея само това да проумея- че това е краят на всичко, и няма връщане назад, много по- лесно ще приема ситуацията. И сега това се опитвам... Така или иначе имаме един чат, който преля чашата и си дадох сметка за много неща- как ме третира и какво съм за него. Мисли се за незаменим и че аз трябва да правя компромиси заради него- аз, която бях лъгана и зарязвана 100 пъти! Просто останах без думи от наглостта му като ми каза, че ако искам да съм с него, трябва пак аз да направя нещо :))) Та мерси много, дано този път наистина сложа края...

14.   СТ1: Авторке няма дано има "този път слгам края" . От негова страна няма чъвства просто сега не иска да си изгуби покорната женичка . Ти за щастие се усъзна какъв неъважителен и пренебрежителен човек си търпяла токова време и го заряза . Забравянето не би трябвало да е трудно когато усъзнаеш че е нямало любов защото само твоята не стига . Всяка връзка се състои от двама души и я градят заедно правят компромиси един с друг но не винаги всичко си им граници и баланс . Дано да си намериш скоро стабилен приятел които да не те исползва и този път прави компромиси но не и ако противоречът на харектера ти на мисленето ти и вярванията и убежденията ти .