Споделена история от Здраве

Първичен неизяснен стерилитет
Добър вечер на всички тук. Искам да ви споделя огромната си болка, за която не намирам решение. Жена съм на 22 години, имам си сериозен приятел, и от една година насам се решихме да пробваме да имаме бебче. Правихме опити 6 месеца, и потърсихме лекарска помощ. Ходих при кого ли не, пускаха ми хормони, следиха ми овулацията с ехограф, правила съм си тестове за овулация, като в най-фертилните ми дни, винаги сме правили секс, но вече 1 година и 1 месец и бебчето не идва. Изследвахме неговата сперма, и при него всичко е наред. Преди 3 дена си пуснах всички полови предавани болести, и ми откриха единствено хламидия. От 2 дни съм на силен антибиотик и глобули, лекарката ме наплаши, че тя убивала сператозоидите, и изобщо не достигали яйцеклетката. Много трудно се лекувала тази гадинка и можела да направи сраствания в тръбите, искат след лечението и да правим цветна снимка. Не знам какво да правя, няма да издържа психически, всички около мен забременяват, раждат и ми дават акъл с най-голямото си нахалство, след като никога не са изпитали мъката да плачеш за рожба.

Коментари

1.   Авторкееее не ти ли бие червената аларма че приятеля ти също трябва да се лекува?Или защото точно той те е заразил,или защото ти си го заразила него-айде и той на изследвания и двамата да гълтате лекарства!!!Иначе ще видиш бебе някой друг живот

2.   здравей.
Искам да ти кажа да не се притесняваш, защото си млада и организма ти е здрав, ще имаш деца спокойно. Но ако искаш да станат по-бързо не изпадай в истерия и не се вманиачавай.... най-важното е да сте щастливи с твоя приятел и да живеете здравословно-щом не можеш още да забременееш или не му е времето или не е правилния човек...
Аз съм на 29 и след 2 години с приятеля ми без предпазни мерки все още не съм забременяла... шанс...
и аз като теб чакам с нетърпение това да се случи... НАЙ-НАКРАЯ!!!
:) успех :)

3.   Фикс - идеята е кофти нещо... Хламидията може и да е причина, може и да не е. Лекувай я, разбира се, но по-важното е да приемеш, че ако ти е дадено да имаш дете, ще го имаш, ако -не, въпреки усилията, няма да се получи. Отърси се от втренчеността си в бременността.

4.   Мила, успокой се и не се сравнявай с хората. Погрижи се за себе си. Сега най-важното е да се излекуваш, после нещата сами ще се подредят.
Притеснява ме това, че само ти се лекуваш от хламидия - принципно лечението би трябвало да се провежда успоредно при двамата партньори. Шансът мъжът ти да няма, при положение, че ти си заразена и правите опити за бебе повече от година, клони към нула. Да не стане да се изчистиш с помощта на атибиотиците и после да продължите да се заразявате един друг...

5.   Пропуснала съм да кажа, че и той се лекува заедно с мен..

6.   Наскоро и на мен ми откриха хламидии. С приятелят ми проведохме успоредно лечение с продължителност 20 дни. 2 месеца след лечението и двамата си направихме повторни изследвания, които вече за щастие бяха негативни-тосет хламидията СЕ ЛЕКУВА. Личен опит.