Споделена история от Здраве

Депресирам се, че не мога да отслабна повече
Здравейте! Мисля, че имам някакъв психически проблем. Преди 1 година реших, че е дошло времето да се разделя с излишните кг. Тогава бях около 80 кг, а съм висока 170см. В момента тежа 59кг, но продължавам да съм недоволна. Искам да бъда 54-55 кг и се депресирам, че нищо не става. Здравословното хранене вече не помага и изпадам в някаква криза. Напоследък дори започнах да ям неща, от които се бях отказала, а след като ги изям изпитвам сериозна вина и се обвинявам. Не съм качила, но не мога да изляза от тази дупка. Знам, че трябва да спортувам повече. Мотивирам се и започвам да спортувам и след 2 седмици просто спирам, защото се депресирам от липсата на резултати. Една от близките ми приятелки и много слаба и винаги ми е била идеал за фигура, макар че хората я наричат кльощава. На мен не ми пука - искам да съм толкова "кльощава", но уви дори след свалени 21 кг не съм близо до тази фигура. Сякаш целият ми труд и лишения са отишли на вятъра. В момента, гледайки се в огледала и витрини, аз не виждам особена промяна. Продължавам да съм дебелата и отпусната грозна приятелка. Няма да обикна себе си, докато не постигна това, което искам. Дори съм убедена, че и след това ще имам нужда от време, за да свикна. Искам да се чувствам добре в собствената си кожа и се стремя да го постигна и същевременно се плаша от цялото емоционално въздействие на теглото върху мен. Дали не ставам вманиачена. Искам да спортувам, но всичко ми омръзва бързо, а и няма кой да ме контролира. Сгреша ли започвам да се обиждам на ум и да гледам снимки на слаби момичета. Как да преодолея това? Как да се мотивирам да спортувам? Ако имате идеи, ще съм много благодарна

Коментари

2.   Първо трябва да се гордееш, че за 1 година си смъкнала толкова много. Второ: за спортуването 2 седмици -недей да искаш драстична промяна.
Точно за теб бих ти предложила да почнеш да спортуваш нещо, което се спортува заедно с други хора. Така няма да си сама, не се отегчаваш и най-важното -получаваш мотивация от тези до теб.
Идея: почваш да спортуваш усилено, но не се качваш на кантара всеки ден, а чак след 2-3 месеца примерно ;)

3.   Ти си постигнала нещо и не си мисли, че това са усилия на вятъра. Според мен си свалила доста, защото си имала волята за това и си успяла. Само се огледай и виж колко момичета на твоята възраст и не само се тъпчат с какво ли не и изобщо не им пука дали това е здравословно или не и все пак са много по-харесвани от някои други, които нямат самочувствие. Това на страна, наистина има и такива, които последно време гледат повече да спортуват и да направят перфектната фигура, но са много по-малко от тези, които бездействат и се чудят какво да изядат. Виж, килограмите ти са добре. Не е нужно да сваляш още, просто си продължи със здравословния начин на живот и не яж вредни храни. Минала съм по твоя път, но не мисля, че това толкова ще ти помогне, защото в момента съм на твоя принцип- постоянно се депресирам, че искам да свалям още. Свалила съм 10 килограма и сега съм 52 и повярвай това за мен си беше постижение, защото помня каква бях и сега виждам разлика. А ти си свалила 21, смятай това какви резултати са. И аз искам да стана 46-47, а съм 170см, но знам, че не е много здравословно, затова съм си решила да поддържам тези си килограми и да не позволявам да качвам още. Така че не гледай приятелката ти каква фигура има, защото всеки е различен- един качва бързо и сваля бавно, друг- колкото и да яде не дебелее. Така че тя не може да ти бъде мотивация, защото ако се стремиш да бъдеш като нея рискуваш и други неща, така че си помисли. Просто си поддържай тези си килограми и да не ти пука изобщо. Според мен ти си постигнала нещо и това не са усилия на вятъра.

4.   Аз мисля, че според ръста и килограмите ти, си си добре, но щом не се харесваш ок.
Единственото, което мога да ти кажа е да не се депресираш и да не очакваш много бързи резултати, защото точно тези 4-5 килограма винаги се свалят много трудно и с много усилия. :Д Само спортувай (но не прекалявай), храни се нормално (не яж често боклуци) и не преяждай и резултатът ще си дойде от само себе си. Може да не отслабеш, но тялото ти ще се стегне и ще изглежда по-хубаво. Тогава може и да разбереш, че не е нужно да си много слаб, за да иглежда тялото добре. :Д
За да не ти омръзва се опитай да си намериш някой с който да го правиш. Винаги когато спортуваш с приятел е много по-забавно и някак си времето минава по-бързо, а и така като сгрешиш нещо може малко да се посмеете, а не ти да се обиждаш :) За контрола... просто си намери треньор и той ще те юрка. Първите няколко дни са най-тежки, защото не виждаш резултат и се обезнадеждаваш. След време, когато видиш резултат, обаче, ще ти стане много приятно знаейки какво си постигнала и какво още можеш да постигнеш. В такъв момент идва и мотивацията.

5.   Здравей, твоето състояние може да се оправи, като за начало трябва да споделиш какъв хранителен режим спазваш, пиеш ли много вода, това с вината е нормално, при положение че си вманиачена на тази тема с отслабването, но ако не ядеш можеш да си докараш много болести, колкото до мотивацията, ако не харесваш спортове, ходи на фитнес, там ще ти изготвят режим за тренировки и ще тренираш 3-4 пъти в седмицата, а можеш да тренираш и вкъщи, има ефект но след месеци 2-3 поне

6.   Със спорт категорично не се сваля. Дори напротив, ако не спазваш хранителен режим и ходиш на фитнес, рискуваш да качиш. Ще ти предложа нещо. Върви. Ходи. Ама по много, да речем 7-8 км бърз ход всеки ден. Ще видиш резултат още след 2-3 дни. По слаба и със стегнати крака. Метаболизма ти се е забавил от диетите. Препоръчвам ти диетата Скарсдейл, има я в нета и бърз ход всеки ден по час и половина, поне по 6-7-8 км. Успех