Споделена история от Здраве

Продават ли по малките аптеки без рецепта ?!
Здравейте,
Дълги години съм "в сферата" на психично болните или евентуално на доста обърканите, които не могат да се справят с проблемите си много години.
Интересуват ме антидепресанти помагащи на обсесивно-компулсивно лекарство. Днес може би цял ден търся по интернет информация и координати на психиатри, които да ми обърнат внимание днес, утре, максимум други ден, но дори и това че ще си платя не помага в случая и излиза, че камо ли не няма кой да ми помогне. Здравно осигурен съм, но не искам да минавам през личен лекар.
Дотук с "пълнежа".
Дали по някоя по-малка аптека ще ми продадат Анафранил ако ги почерпя нещо или дам няколко лева отгоре?
Моля не изказвайте мнение дали това трябва или не трябва да се случва. Знам си проблемите, знам как действат хапчетата, ходил съм немалко по лекари и така.

Поздрави!

Коментари

1.   Всяко продаване на лекарство, за което се изисква рецепта, а такава липсва е престъпление! Така че надали някой ще си сложи главата в торбата, за да го почерпиш или да му дадеш 5лв отгоре. Още повече на човек, който се води психично болен. Аз съм магистър фармацевт и не бих дал лекарство без рецепта, дори аз не си позволявам като имам някакъв проблем да си взема така лекарства (без рецепта). Мини си по редовния ред-личен лекар-направление, психиатър-рецепта и рецепта-аптека. Един мой познат така си изгуби работата, работеше в склад за лекарства и изнасяше, продаваше без рецепта. Хванаха го, уволниха го и го осъдеха за нанесени щети и уронване на престижа на фирмата. Трябваше да им заплати 25000лв "стоп" печата в трудовата му книжка (не успя повече да си намери работа в тази сфера).

2.   Не, шансът да ти продадат нещо такова без рецепта е много малък и то само ако фармацевтът ти е приятел, защото ако ги хваната такава глоба ще им тръснат, че твоите почерпки въобще няма да са им от полза. За това не те знам как си представяш нещата, ама бегом при личния.

3.   Ами психиатрите са точно за това. Определят проблема и предписват определени лекарства.