Споделена история от Здраве

Внушаване за рак...
Здравейте! Аз съм момиче и пуша от година. От 2 дена кашлям от време на време, като си поема дълбоко въздух чуствам рязка болка в гьрлото, а понякога като задържа въздух кашлям. Немога да разбера усещам ли болка в гърдите или си внушавам... Напоследък чета статии за рак на белият дроб. Постоянно си мисля че може да имам. не мога да спя... Моля ви да ме посъветвате дали е възможно. Моля без опитно коментари просто питам и искам да бъда разбрана! :)

Коментари

1.   Нямаш рак. Защо си внушаваш глупости? Най-вероятно си настинала. Ако толкова те тревожи това отиди на лекар, нека ти направят снимка на дроба,за да се успокоиш.И още нещо-не си играй ,самовнушението не е безобидно нещо,отърви се от него,защото по този начин предизвикваш сътбата.
Ева

2.   Вместо да си внушаваш, спри напално цигарите и всичко ще се оправи.

3.   И аз съм имала същото внушение, но много по-силно. Направо бях изпаднала в параноя до такава степен, че получавах и халюцинации за болки, които в същност нямах. Отидох на лекар и ми направиха изследвания, всичко. Оказа се, че повече неща съм си внушавала и изобщо не ме е боляло нищо и не съм се задушавала и такива неща. Най-добре е и ти да отидеш, за да се успокоиш. Като ти го кажат медицински лица, ще ти е по-лесно да се отървеш от тия внушения.

4.   Веднага спри да пушиш и отиди и си направи изследнавия... само това мога да ти кажа! Не смятам, че имаш.. все пак 1 година не е толкова много. Някои хора пушат с десетилетия. Отиди все пак - може да ти има друго.

6.   Нямаш рак, ами хипохондрия. Прочети в нета за това, защото иначе ще продължиш да си внушаваш подобни щутории. Просто си по-емоционална и се самонаблюдаваш прекалено много. Има такива хора. Насочи си енергията в спорт, хоби, някакъв вид изкуство или нещо друго приятно, за да не се изтезаваш с такива саморазрушителни мисли. И винаги като ти хрумне нещо подобно, се съмнявай в истинността му и го подлагай на съмнение и най-вече - на споделяне с близък чоек или родител :).

7.   Мозъкът няма равен, когато реши да разболее тялото по специфичен начин. Най-добре наистина спри цигарите. Какво толкова ти дават, което да не можеш да замениш по никакъв начин? 1 година - добре. Стане ли повече, ще т е все по-трудно да ги откажеш. А и щом си толкова "загрижена за здравето си", не ти трябва цигарения дим или нещо друго, което би те разболяло.

by Свободният

8.   Хипохондрия е това. Спри докато е време че е доста сериозна болест. Ето сега четох некви глупости и си внуших малко така, но знам че е хипохондрия имам си я, излекувал съм се САМ, без хапчета и съм си добре но си ми остави белези някак си, ето че сега си повнушавам некои неща (точно за тия дето четох, но няма значение какво съм чел, няма да споделям) Просто в началото много бях навлезнал в тая болест, та един ден се върнах отново от училище и легнах и си казах" КРАЙ, след 2 седмици некъде и ще умирам" и направо изчезнаха всички мечти и цели в живота и всичко! ! Но се взех в ръце и въпреки че можех да почна с антидепресанти, не ги исках и се опитах сам да се измъкна от тая коварна болест. И ето ме-излекувал съм се, не пуша вече и не пия заради нея, и си ми е перфектно, въпреки че, както казах хипохондрията си ми остави белези, но незнам за цял ли живот или не, незнам. Но всяко зло за добро тъй че не съжалявам че боледувах от тази болест, а и все пак така ми е било писано. И смятам че е за добре :) щом вече не пия и не пуша :)

9.   И аз съм на тази гара. Внушавам си постоянно, че съм болна от рак на какво ли не. Само да ме заболи нещо или да ми е дискомфортно започвам да се опипвам за лимфни възли, да меря температура и т н. Обикалям по доктори, по изследвания и все нищо или някакви леки неща. Омръзна ми този порочен кръг. От скоро ходя на фитнес, събирам се с приятелки, но прибера ли се в къщи пак наново. Имам прекрасно семейство, в момента не работя, общо взето всичко ми е наред, но... Скоро направих резервация за море, обаче вътрешно си мисля, абе дали ще съм здрава тогава и мисли от този сорт. Помогнете как да се справя!

10.   Тц тц тц, ей на това му викам тъпотия. Да правиш нещо, от което е почти гаранция, че ще си докараш нещо сериозно и знаейки за това да продължаваш да го правиш, при положение, че доказателствата за това са на лице. Направо ти се чудя(и не само на теб) защо си търсиш белята. И това да си го причиняваш доброволно, все едно да застанеш на шосето и да чакаш някой да те блъсне. Ще те заобиколят няколко пъти, но после идва фаталното и връщане няма. Съвет, спри цигарите. Дори да ти се случи нещо тогава, ще знаеш, че нямаш вина. А иначе не мисля, че си болна от рак. И мен от време на време ме прихваща параноята, че имам(с разликата, че не пуша), но то всичко си идва от внушението на мозъка.

11.   Виж, ще ти го кажа директно. Няма какво да си говорим празни приказки. Дали било възможно да е рак или не. Правиш си едно изследване туморен маркер "NSE" (струва около 25 лева и става бързо) и ще получиш отговор на въпроса. И сериозно, земи ги махни тия цигари. Не са главния пречинител на рак, но определено не са и полезни.

12.   Някои лекари "внушават" на пациентите, че имат рак за да могат да ги позточат тях и пари от Здравната каса.
Не се притеснявай, това е нормално за кенефа.