Споделена история от Здраве

Иродоциклит на окото
Здравейте.
Преди година и половина ми се възпали окото, и ме приеха 2 седмици в болница. Там го лекуваха с инжекции в него и много капки. После продължих за известен период с капките и спрях.
По време на лечението състоянието на окото се подобри доста. О т пълна мъглявина, сега имам задоволителна видимост, но още има мъглявина, която за тази година си стои на същото положение.
Надявах се с времето, че ще изчезне, но Уви...
Правиха ми изследвания и не можаха да разберат от какво е. Аз се съмнявах за ревматоиден артрит, защото имах възпаление в крака и кръста много ме болеше. Пих 3 месеца билки и кръста се оправи изцяло, а възпалението в крака намаля доста и почти не ме боли вече. Идеята ми е, че май не от артрит, но от какво точно се е получило не ме интересува за момента. Конкретно искам да попитам някой има ли наблюдения дали тази мъглявина изчезва.
Пак мисля да отида на очен.
Моля ако някой е боледувал от възпаление или има познати да каже!
Благодаря и бъдете здрави, другото е...

Коментари

1.   Здравей! Съмнявам се, че имам същото заболяване на окото като теб. Често ми се случва да се събудя с зачервено око или очи и болката е толкова остра, че не мога да си отворя очите и усещам боцкане и естествено окото ми постоянно сълзи и е цялото червено. Болката при мен трае един ден. Не съм потърсила помощ за възпалението, защото мисля, че е вследствие на спиралата, понякога черния молив за очи, и вероятно от постоянното стоене на компа. Случвало ми се е да ми се замъгли зрението, но това Слава Богу е изчезвало за няколко дни (да чукам на дърво). Искам да те питам, тези инжекции болят ли? ! Да предприема ли някакво лечение с медикаменти, или с инжекции? Страхувам се от инжекциите в очите...

2.   Инжекциите не болят кой знае колко. Ако лекарството е повече усещаш лека болка, но не е страшно, ако се настроиш психически. На мен ми ги слагаха 2 пъти дневно. Като медикаменти-капки в очите, после и някакви противовъзпалителни-Мовалис. Трябва да си неподвижен, когато ти я слагат.
Аз много мразя съвети от рода на ходи на доктор, но в твоя случай трябва. Окото е деликатен орган. Аз обмислям да отида но хомеопат но не знам добри тук в София. Някой ако препоръча ще съм му благодарен