Споделена история от Здраве

Болна 3 месеца без диагноза
Здравейте, ситуацията е такава:
Жена, на 25 години. Не знам дали има общо, но всичко започна след 2 инжекции с прогестерон. (тъй като един месец менструацията ме пропусна и изследванията показаха висок пролактин и нисък прогестерон, генеколожката започна хормонална терапия с прогестерон. ) На сутринта след втората инжекция се субудих със страшни болки в главата и синусите и в мускулите. Също така ми се повръщаще много и помислх, че е реакция към прогестерона и спряхме терапията. Минаха 2 седмици, но болката в синусите не минаваше, гърлото започна да ме боли и да ме втриса като при грип. Температура още нямаше. Ходих при УНГ, погледна ме, каза, че уши, нос и гърло всичко изглежда наред, нори не е червено, но азнастоях за снимка на синусите-нямаше нищо на нея. И все пак си направих носна и гърлена посявка и резултатът беше: Стафилокок ауреус с носа и Мораксела катаралис в гърлото. Предписаха ми Зинат според антибиограмата, започнах да го пия, но подобрение нямаше, смениха го на Фоксеро, имах малко пдообрение 3 и 4 ден но на 5тия още докато го пиех всички симптоми се връщаха, единсвтено синусите не ме боляха вече. Гърлото продължаваше да боли въпреки, че външно не беше дори и червено, почнах да имам вечер 37, 3 температура. Решиха да ме лекуват с Уназин венозно, тъй като не се орпаях. Ами, отново НИЩО. Продължаваше да ми става зле, даже по-зле. Почнаха болки в ставите, адкса умора, никакви сили, не можех кучето да разходя вече гърлото си боли, ушите почнаха да болят. Направиха ми отново посявка на гърлото и излезе, че бактерия вече няма, но се откри гъбичка Кандида Глабрата ( верочтно след всички антибиотици), лекуваха ме отново венозно с Ексомакс (Флуконазол) и за 3 дни се почувсвтах много добре, мсилех, че проблемът е решен, ноо уви 3 дни по-късно пак почна да става зле. В следващите 3 -4 седмици болестта прогресираше страшно бързо. Започнах да поддържам постоянна темепратура 37-37, 2 ( при норма 36, 5 за мен), цялото тяло ме болепе мускули плюс стави, едвам ставах от леглото, общо болно усещане като при тежък грип, гърлото си болеше, ушите си боляха, чак костите по лицето ме боляха. Вените на кркаата и ръцете започнаха да ми се виждат страшно много, сякаш кожата ми изтънява, посиняваха ми ноктите на краката и ръцете. Започнаха д аизлзиат странни пъпки по врата около гърлото, големи и отвътре сякаш бяха като кисти. Минах през още 2ма УНГ, които казаха, че нищо ми няма, направих оше 2 пъти посявки на носен и гърлен секрет-чисти, микробиология на стерилна урина-чиста, при кръвните има леко покачване на левкоцити 8, 5 при граница до 10, СУЕ-то е леко завишено, но все още в норма, (норма до 37, при мен е 30, но казаха, че за възрастта ми е малко високо), CRP-на граница, Анти-стрептолизинов титър-310 при норма 200. Креатинин в урината на граница, АСАТ и АЛАТ-в норма, също левкоцитите в урината при норма до 4 на поле се изолираха 5-10. Никой лекар не сметна тези резултати за притеснителни. Минах през два съдови хирурга, кардиолог, невролог-скенер на глава, скенер на дробове-чисто. Гледаха ми органите с ехограв, само една 5 мм песъчинка в единия бъбрек, нищо друго. при невролог ходих, защото вратът много ми се схваща и отдлено като легна сякаш мозъкът ми вибрира. Нищо не се откриваше, минаха 2 месеца и нещо, след което личната ме прати на ревматолог, тъй като имах болка в ставитепсотоянна темепратура, псоиняане на пръстите и ми излезе червен обрив на лицето ( много приличащ на пеперудения обрив при лупус). Ревматоложката веднага помсили за лупус, имам класически симптоми, направиха ми тест за РА и АНА скрининг и двата бяха отрицателни. При кеото тя изключи лупуса. Макар и да чета в интернет, че лупус може да има и при отрицателен АНА скрининг. Оридох и на кожен лекар да види тои обрив, тя каза, че според нея е розацея и ми даде кремче да се мажа, което, разбира се, не помага. Отидох на 4ти УНГ, който каза, че отвътре ноздрите са ми на корички, изписа ми някакви кремчета да си мажа носа, но отново не помага.
В момента симптомите са : псотоянна температура, отпадналост болки в цялото тяло, болки в гърлото, сухота по кожата, очите, носа, устата, виене на свят, излзиат пъпки, обривът тип розацея си седи и не помръдва, нямам сили, едвам ставам от леглото, отслабнах 5-6 кг, вените се виждат все повече и повече, кожата ми сякаш изтънява и става по-суха, вечер ми се разширяват зениците и ми се вия свят много, болки с корема и в стомаха. Пуснах изследвания за всички хепатити-отрицателни, за токсоплазмоа-отрицателен, чакам си изследванията за ЕБВ и Цитомегаловирус, излезна ми леко покачени стойности на Хламидия пневмония, вирисоложлата смята, че е прекарана такава инфекция. Вече не знам къде да се обърна, не знам инфекция ли е, автоимунно ли е, като всички излседвания излзиат що-горе нормални а се чувствам адски зле, много болна, нямам никакви сили и висчко ме боли. Ако е от важност, псоледните 2 -3 години карах мнохо инфекции, пикочо-полови, имах два пъти е. коли, което излекувах и не се изолира повече, често получавах гъбички в устата и зимата често боледувам от гнойна ангина. Сега нищо от това не се изолира, 3 месеца вече минахаа з само се влошавам, това с вените много ме плаши, виждам вени по дланта си и пръстите на ръцете си, където никога не съм виждала преди. Никой не му обръща внимание. Как изследване да си направя още? TSH, Т3 и Т4-в норма, дори пролактинът ми сам си влезна в норма, правиха ми и ЯМР за пролактином-нямам. кръвна захар-в норма. Просто не ззнам какво още не съм изследвала. възможно ли е да е рак на гърлото? Тъй като това гърло си боли и боли, а нищо не виждат на него нито налепи, нито зачервено. Нито един УНГ не пожела да ми пъхне камерка в гърлото да види какво става там, тъх като изглежда здраео на око. Имам чувството, че умирам, съвсем сериозно.

Коментари

1.   Купи си от аптеката сребърна вода в най високата концентрация, и я пий по схемата от листовката, мажи си и обривите с нея. Няма предозиране, не е скъпо и ако има някъде гадинка, със сигурност ще загине. Спокойствие и чети също за прием на кислородна вода на капки през устата, има информация в нета, и спри да ходиш по лекари, защото ще решат че проблема ти е психичен, а не физически.

3.   "Имам чувството, че умирам, съвсем сериозно. " - хипохондрична депресия, с моментно паническо разстройство. Ти си изучила медицинският материал за медик. Много се самонаблюдаваш. Посети психотерапевт, но той ще те натъпче със силни антидепресанти. По добре посети невролог да ти изпише Деанксит, при по продължително ползване(поне 3-4 месеца), всичко ще се оправи. Щом лекари са ти казали, че нямаш органично заболяване, защо сама си търсиш такова?

4.   Здравей и при мен е така. Имам температура 37. 3 вече 7 месеца постоянна умора, главоболие и отслабнах с 4 кг-спя постоянно и се отказах от почти всичко заради това. Извадиха ми сливиците и пак. Не мога да спя вечер, заспивам си нормално, но се будя с главоболие и сърцебиене. Леко са ми подути и зачервени бузите, обаче не много. Болки в ставите само в ръцете имам и вратът. Ужасно се обривам от слънцето. Другото което имам е ливедо, което било характерно за лупусът. Имам и болки в сърдечната област, сърцебиене и недостиг на кислород. Отделно в изследванията- анемичен синдром, положителен ана тест 1;320. C4 е нисък 0, 2. В урвич не могат да ми кажат със сиг дали е лупус, тъй като подробният ана тест е отрицателен и не могат да ми сложат такава диагноза. Всички други изследвания за други болести са ми правили и са отрицателни.

5.   Подкрепям за психиатър, всичките ти симптоми мисля, че си ги причиняваш сама - психосоматика. Много си се уплашила, а реално може би няма нища. Препоръката за психиатър е и за коментиращата дама. По-добре отидете, преди да сте спрели до излизате от дома си.

6.   Номер 3 въобще няма да го коментирам, заради такива неверници хората остават инвалиди за цял живот, поради лекарска незаинтересовсност.
Номер 4, АНА тестът е с висок показател за активно автоимунно заболяване, може и да не е лупус. Изписахс ли ви някакво лечение ит ревмагологията или ви зарязаха?

8.   Я отиди при някой билкар и попитай за всичките ти болки какви билки да пиеш, да ти кажат как да ги приготвяш и зарежи тези лекарства и доктори.
Опитай народната медицина.
Някой път докторите само вредят, сериозно.

9.   Имам няколко предположения:
1. Заради многото антибиотични антигъбичкови препарати, които си приемала години наред, имунитетът ти е сринат и вероятно си прихванала някаква инфекция при посещението си в болницата, там бактериите са много повече на квадратен сантиметър, замисляла ли си се?
(Впрочем кажи, защо лекарства? Ти за пробиотици не си ли чувала? И защо не опиташ прополис вместо антибиотик, това което си направила с имунитета си и ПРОДЪЛЖАВАШ, е самоунищожително! )

2. Друго предположеие: с прогестероновите инжекции си отключила алергия към прогестерон. Описаните реакции наподобяват алергична реакция, защото те включват и болки в ставите, подутини и всякакви възпаления. Ако е така, загазила си здраво, защото винаги в организма ти ще има прогестерон и това прави заболяването ти автоимунно.

3. Не на последно място ми направи впечатление, че си пропуснала цикъл. Момиче, ти колко килограма си? Имаш ли анорексия, извини за въпроса. С какво се храниш? Сигурна ли си, че приемаш ДОСТАТЪЧНО белтъчини, защото те формират защитните сили на организма и регенерацията на 100%. Под достатъчно белтъчини, имам предвид минимума 50 грама, които идват примерно от две яйца, пържола, половин литър мляко и парче сирене за ден!
Съдейки обаче по хипохондричните писания, извини ме пак... Ти си и орторексик (мания по правилно хранене) което неизбежно води до тотално ограничение на видовете храни, които приемаш. Най-вероятно си изключила от храната си почти всичко, защото го смяташ за вредно, отровно или нехуманно и приемш 2-3 вида зеленчуци и семена, или нещо подобно. Права ли съм?

Поддържам предните коментари, имаш нужда от сериозно лечение, защото ако не промениш НЕЗАБАВНО хранителните си възгледи, не искам да те мисля просто... :(

10.   Благодаря за отговорите. Аз съм авторката. Определено традиционната медицина не ми помага по никакъв начин. Към номер 9, ще коментирам подред трите предположения:
1. Съгласна съм с вас, че съм си съсипала имунната система с всички антибиотици и лекарсвта, които съм изпила и най-вероятно съм лепнала някоя гадна гадина, но не е от болница. В болница не съм постъпвала, на системи ходих с една клиника, лежах по 30 мин да мине системата и си тръгвах. Всичко започна със синусите и гърлото, така, че наистина ще да е някой резистентен бацил.
2. Това с прогестерона звучи много страшно и много се надявам да не това проблема, защото наистина нямам идея как се процедира тогава. Има ли начин да се установи дали съм развила прогестеронова алергия?
3. Нямам поблем с анероксия или орторексия. Даже да си кажа съм си с приблиително 15-20 кг над нормата, похапвам си, но не в огромни количества. Всичко ям и признавам, че не се храня особено здравословно, със сигурност съм много далече от аноркесия.
Усещането за цялостното ми състояние е или като автоимунно забоялеане или като инфекция с някой стафилокок или стрептокок. За жалост, гадината не се изолира никъде, а антистрептолизиновият титър продължава да расте, СУЕ-то расте, левкоцитите растат.

11.   Мила, преживях нещо подобно преди 2 години. Всичко започна уж с грип-е 3 месеца не се оправях, много зле бяха нещата. Лекарите ми изписваха антибиотик след антибиотик. Гърлото не спираше да ме боли, главата, ставите, не можех да спя от кашлица вечер... И още 100 неща. Ще ти кажа на мен какво ми помогна-събрах си багажа и заминах за топла Италия. 3 месеца там-лекувах се със силна храна, билки и много витамини. Но най-важното-никакъв стрес и само положителни емоции. Викам си-ако ще мра, поне за последно да си поживея малко, изкарчих си всички спестявания тогава, а също и си напуснах работата, но изобщо не съжалявам, защото си върнах живота!
Така че-иди при билкар, хомеопат-зареди се с неща, които да си носиш и стягай багажа с последните си сили за някое по-щастливо място! Понякога просто атмосферата и начинът ни на живот ни разболяват.

12.   Поговори със свещенник да ти прочете молитва за здраве, пости, изповядай се и вземи причастие. Вярата и покаянието лекуват.

13.   Тази информация относно прогестероновата алергия намерих в Интернет, възможно е да ти помогне, авторке: http://www.healthguidance.org/entry/16031/1/Progesterone-Allergy.html

Пише, че е възможно лечение с лекарството Singulair. Виждам, че може да се купи онлайн от различни аптеки.

14.   От номер 9
Явно не е алергия към прогестерон, защото от статията, към която е дал/а линк номер 13 се разбира, че симптомите при такава алергия са обрив по цялото тяло в определен период месечно, свързано с цикъла.

15.   отиди на снимка на зъбите, повечето симптоми ми позволяват да мисля за проблем на зъбен корен. Дори да не те боли зъб отиди.

16.   Търси свестен ревматолог ако трябва и в софия и не си за психиатър мини и на гинеколог поняякога тези инфекции особенно хламидия дават такива симтоми. ж 46

18.   Какво ли се е случило с момичето от тогава.

19.   Мисля, че с тези инжекции си разстроила сериозно вегетативната нервна система! Иди на почивка и се моли на Бог!