Споделена история от Здраве

Подутина от външната страна на ануса
Здравейте, значи моят въпрос е. Преди три дни напипах нещо като подутина (топче) от външната страна на ануса ми. Не ме боли, но вече няколко дни не изчезва, до сега никога не съм имала таково нещо. Ако е от значение на 18 години съм. Според вас има ли причина да се притеснявам при положение, че не ме боли. Това "топче" е с големината на лешник, меко е. Ако някой от вас е имал такъв или подобен "проблем" споделете. И друг въпрос, при какъв лекар да отида, ако се наложи преглед.

Коментари

1.   Такива образувания се наричат хемороиди. Най-вероятно ще ти станат повече и по-големи. Това е наистина мн. неприятен проблем и масово разпространен. При нужда се оперират. При възпаление мн. боли и сърби. Иди на лекар, но няма много варианти за помагане.

2.   Честитоооо!Не е много приятно,ама ето за какво става въпрос... http://www.puls.bg/illnes/issue_75/ =>,вашето е може би външни хемороиди! Лекарят-Хирург-ПРОКТОЛОГ, такъв и само такъв, не друг, настояваяте за аноскопия, откъде сте?

3.   Може би е вътрешен хемороид. Но съм чувала, че хемороидите болят страшно много, а тебе не те боли .Най-добре се консултирай с лекар. Поздрави С.

4.   Може би се дължи на хемороиди! страдаш ли от запек често ?
Върви при личният си лекар - той знае при кого да те прати! Би могло да се дължи и на вътрешен растеж на косъм, ако си окосмена в тази област!

5.   При хирург. И аз като млад се бях уплашил , а се оказа хемороидче.

6.   От АВТОРКАТА: Благодаря за отговорите мили хора. Тъй като вие споделяте, че хемороидите са съпроводени с болка. Аз мисля, че може и да не е това, при мен няма никаква болка, нито сърбеж, нито парене. Да допълня спазвам отлична хигиена. Друго което е, това "топче" или нещо подобно се появява само след като ходя по голяма нужда, след това изчезва, на цвят няма никаква разлика от цвета на кожата ми. Според вас има ли възможнпст да не е хемороид. И въпреки, че много се притеснявам ще отида на лекар. Първо да взема направление от личния лекър и след това как се казва специалиста в тази област, при който трябва да отида на преглед?

7.   Хемороид е - гарантирам. Отначало не боли и не го усещаш, освен, ако не го напипаш случайно. Това, че хигиената ти е на ниво изобщо не е причина да нямаш такива гадости. И аз се къпя всеки ден, понякога и по 2-3 пъти, но ги имам. На цвят не са по-различни. Като са малки и току-що появили се, само при ходене по голяма нужда се появяват, но после....... всичко е въпрос на време. Съжалявам - това е!

8.   Имам хемороиди от 5 години и са ме боляли 2 пъти до сега за по 1 ден.По добре ги махни защото така забравяш за анален секс.Аз съм мъж и не ми пречат чак толкова , но за жена е кофти особено за секс.

14.   Аз имам същия проблем нито ме боли нито нищо, но е едно топче казаха ми че е израстаче, защото и сестра ми има същото и не знам, но имам друг проблем който не е по темата, но никой не ми отговаря когато акам има кръв, но не винаги рядко е, но се едно се сцепва и при запек и при другото и мажа се едно лекарство минава ми, но когато не се движа се случва, но много рядко..

15.   Номер 14- това са хемороиди. Когато не ходиш често до тоалетна се появяват. По добре всички отидете на хирург с този проблем, защото може да стане опасно. Аз ги имах и ме оперираха, и сега вече нямам оплаквани от тях. Дано да съм била полезна за някой.

17.   Към авторката:
И в крайна сметка какво се оказа,че май и аз съм със същите симптоми като теб.