Споделена история от Здраве

Имам страшно много окосмяване по тялото
Аз съм момиче на 16, и имам страшно много окосмяване по тялото. Притеснявам се, това ме кара да чувствам потината, не мога да живея пълноценно. Лятото не излизам с къси потници, панталонки и други къси, летни дрехи. А имам толкова много хубави дрехи които седят в гардероба, а няма как да облека. Имам окосмяване по корема, кръста, гърдите, и не само около зърната на гърдите, а по целите гърди. Космите не са много дълги, но аз сам бяла, а те са тъмни и се личът страшно много.

Знам, че ще ме посъветвате да ходя на козметих, отивам лятото но след две седмици космите отново поникват, а немога да си позволя от финансова гледна точка да ходя толкова редовно. Имам епилатор с него обезкосмявам краката и ръцете, но другите части са много болезнени и не мога да издържам. Незнам какво да правя от малка съм така, децата винаги ми се смееха, че имам окосмяване , което се забелязва и въпреки че вече съм по-голяма обезкосмявам някои части от тялото си, а други прекривам с дрехите спомените от детството ми са останали като белег, и сега когато приятели се събират лятото да ходят на басейн, аз винаги отказвам и се чудя какво оправдание да измисля. Найстина не знам какво да правя. Иначе съм слабо и красиво момиче, но ме е страх да си хвана приятел, въпреки, че имам много обужатели. Притеснявам се, че някой ден когато се стигне да имам интимни отношения с някое момче ще трябва да изтърпя нечовешки болки да се обезкосмя на всякъде, защото колкото и да съм красива, колкото и хубаво тяло да имам, когато някой види тези косми едва ли ще му стане приятно. Моля ви посъветвайте ме как да се справя с окосмяването, повярвайте ми много съм отчаяна. Ако има момичета в подобна ситуация моля ви пишете, както и момчетата вие как бихте се чувствали, ако имате красива приятлка, но с толко косми.

Коментари

51-61 от 61

72.   И аз съм така. Хормоните ми са добре. Баща ми е много окосмен. На мен косата ми веждите и всички останали косми са гъсти и черни, а аз бяла. Смятам, че при мен е генерично(мое мнение). Имам си сериозен приятел и разбира се, че ме беше срам. Дори и сега понякога ме е срам, но той казва, че това не го притеснявало, и той бил имал, а неговите дори са руси и има малко по гърдите. Но това е друга тема, явно го казва, за да не се притеснявам. Лятото се пека на слънце и се мажа с кислородна вода. След два дни печене не съм толкова бяла, а космите стават руси и грам не се виждат. Само по кръста малко, защото сигурно са по-дълги. Това за изрусяването също съм го пробвало но ми изглежда вредно за кожата и спрях да фо правя. Не се притеснявай. Вярвам, че ще намериш момче, коеро няма да го притеснява. Жалко, че не могат да се прикачват снимки да ти покажа, че не си само то така и да не се притесняваш. Успех.

73.   Една моя приятелка имаше проблем с окосмяването по тялото, но нейния лекар и препоръча един метод. Ето го и него:
Увеличаване на приема на витамин В6 може да помогне за намаляване на размера на нежеланото окосмяване. Витамин В6 помага на тялото ви да разгради нишестето ефективно и може да помогне за регулирането на нивата на глюкозата. Препоръчва се яденето на различни меса и риба. Включително пилешко, пуешко, телешко, сьомга и камбала. Безмесните източници на В6 са банани, зеле, червени чушки, броколи, домати, диня и моркови.
На нея и помогна, надявам се и на теб да помогне. Късмет. :-)

74.   Здрасти аз пък съм момче на 26 години и има същия проблем като тебе даже може би съм много по зле от един корен излизат 3 4 косъма по цялото тяло съм така като отида 2 3 пъти на кола маска остави че не е евтино ама си и боли аз съм като гора гърди корем целия гръб врата се слива с гърба ужас и аз искам да ходя на басейн с приятели ама просто няма как да стане всеки път бързам да сложа тениска защото жена ми все ме гледа там и се чувствам супер тъпо нищо не ми казва обаче ми е станало фикс идея да ги махна

75.   Здравей! Вече сме лято, а аз немога да обличам потници, защото съм окосмена под мишниците и не знам какво да правя. У дома имам епилатор, но незнам дали боли. И искам да ви попитам дали боли когато се бръснеш с епилатор под мишниците. И коламаска подмишници дали боли. Кое от тези две неща е по-добре и с кое се усеща по-малка болка!

76.   Към №75. Аз премахвам косъмчетата под мишниците с епилатор. Боли малко, но е поносимо и става съвсем бързо. Но при всеки е различно. Пробвай с епилатор, пробвай със студена кола маска, с топла кола маска и сама прецени кой е най-добрия вариант за теб. Остави бръсненето като краен вариант.

77.   мерси №76- имам другото питане: вече ходих на козметик и ми направиха коламаска-болеше но не много. Искам да узная колко процедури трябва да си направя. И наистина ли космите оредяват и стават и тънки и редки.

78.   Здравей. Аз също имам такъв проблем. От скоро и аз забелязах, че имам прекалено голямо окосмяване по краката, по-специално частта над коленете, задното бедро и към интимната зона. Много се притеснявам да обувам къси панталони, поли, рокли, а и честно казано не съм от най-слабите момичета, леко закръглена съм, което смятам, че е нормално за възрастта ми, която е 15г., все пак раста, с течение на времето ще отслабна. Та, да се върна на темата за окосмяването. Няколко пъти съм обезкосмявала интимната зона, защото ми се е налагало, когато ходя на море, а е грозно, ако не се погрижа за това нещо. От скоро забелязах и нещо подобно на пъпки, но по-тъмни, пак по краката, което допълнително ме кара да се срамувам от краката си. Окосмяването по ръцете ми също е голямо, но рязко спира до лакътя ми. Допитвала съм се до специалисти, които са ми казвали, че отърване няма - трябва да се епилирам, когато е необходимо, дори и по ръцете, но майка ми е много против. Веднъж си бях махнала космите от ръцете и тя ми се разсърди, затова не рискувам да я ядосам и не го правя, но едва ли ще мога да продължавам така дълго. Кожата ми е доста светла, бих казала бяла, като платно, което кара космите ми, макар леко по-тъмно руси да изпъкват.
Друго нещо, което разбрах е, че е важно с какво се храним. Кренвиршите, саламите и другите такива храни, в които не знаем какво има допълнително засилват растежа на космите, защото вкарват в нас различни хормони, най-често мъжки. Не знам колко е вярно, но това прочетох и ми казаха и от скоро време съм намалила този тип храни, свела съм го до 0 и честно да си призная, когато се епилирам, за разлика от предишния път космите ми растат по-бавно, а ако теб те е страх да се епилираш на други места, освен краката и ръцете, допитай се до родител или се порови в интернет, няма да изгубиш нищо, опитай. А колкото до болката, която описваш като непоносима... това ще бъде само първия път. След това, втория и третия ще те боли по-малко, а след четвъртия няма да усещаш никаква болка! :)

79.   здравейте аз съм на 14 и също имам същия проблем доста ми се подиграват а и не съм особено слаба което добринася за обидите майка ми ми казва че нищо ми няма но аз не съм сляпа имам поне 3 см косми на кръста и тъй като са черни много се притеснявам не знам какво да правя ужасно е ако имате някакъв съвет който да не е много скъп моля кажете

80.   Здравейте, пише ви една косматка хаха, ако знаете колко е зле при мен положението може би ще се успокоите... Имам предвит като ви чета вие сте по - добре от мен, защото на мен в последните няколко години ми порасна навсякъде много дълъг мъх, по цялото лице като брада и по гърбя , кръста, ръцете над лакътя, раменете - буквално навсякъде.... абе кошмар , даже лек мъх по гушата. Странното е, че се окосмих само от кръста нагоре.. и имам акне, когато ми се възпалява от тея косми и пъпки... Това ако не е ад...
А съм на 24 и ми се случи в последните години преди не съм имала такива проблеми... Не мага да си правя кола маска навсякъде -особено на лице и гръб ще стане по-зле... Какво за Бога да правя, лятото отново идва, а не мого да обличам потници и да си връзвам косата понеже имам пъпки и белези и мъхове и зад ушите и тила, толкова е грозно и противно.... Срам ме е да отида на интервю за работа, понеже се преместих по морето и мисля че няма да ме вземат щом ме видят... а и как ще работя в тая жега с тея твари-кокмите навсякъде и като взема да се потя се чувствам толкова неудобно понеже обличам тениски и знаете че си личи като се изпотиш... а кожата отново се възпалява, понеже не може да диша така.... На морето всички са по - разголени- с рокли гол гръб, поли, потници а аз трябва да се обличам като някоя луда и хората ме гледат странно и се смеят. Миналото лято бях на работа в един ресторант на брега на морето и там колегите ходеха на море и ме викаха, ех вярвайте ми толкова ми беше гадно, че те ходят, а аз не мога и не знаех какво да им кажа.
Не издържам вече, мисля си за самоубийство. Лазерна епилациа помага ли наистина или само ки правят реклама да взилмат парите на хората?
Много Ви мола да побликувате коментара ми защото се нуждая да споделя и се насямам на някакви съвети

81.   И съжалявам за правописните грешки, по-принцип не съм неграмотна, но не ми е много комфортно до пиша от телефон

91.   Благодаря ти, че сподели! Поне сега не се чувствам толкова зле, защото вече знам че не съм единствена. Някои хора ми казват да си махна черните точки от носа и не знам вече как да крия, че това не са точки, а косми.

51-61 от 61