Споделена история от Здраве

Възможно ли е да съм бременна?
Един ден след като ми свърши менструацията превих секс с едно момче без да се пазим и две седмици след това забелязах леко кървене. След няколко дни започна да ме боли корема ниско долу и забелязвам как ми се е надул единия яйчник, чувствам се изморене, ям много и т.н.точно като преди да ми дойде, а е още рано. Въпроса ми е дали е възможно да съм забременяла?

п.п.Забелязала съм че когато единия ми яйчник е в менструация другия е в овулация (не знам дали съм се изразила правилно за което ме извинете)

Коментари

1.   За теб тест за бременност няма ли, та питаш! ние да не сме врачки ?

2.   Не си бременна, но иди при гинеколког, защото тази болка не е нормална. А това че ти се яде и си изморена може да е на психическа основа.

3.   Със сигурност не си бременна. Та за този 1 ден след цикъла ти яйцеклетката още не се е образувала. Според мен твойто по-скоро е гинекологичен проблем. Успех нещата да се оправят и всичко да е ОК.

4.   Сложихте ли презерватив? Чела ли си какви болести може да напипаш, лекуват ли се и какви са последствията?

5.   Много сте зле, а да знаете че има жени при които настъпва овулация по време на цикъл (вярно рядкост е, но се случва) и колко строго индивидуално е при всяка жена периода в който навлиза в овулация? Колко време може да живее сперматозоида във влагалището? Защо дрънкате глупости наистина вероятността да си бременна е минимална, но я има от личен опит го казвам!!! Проблема с предпазване от бременност го реших с противозачатъчни, а секса по време на цикъл и аз съм против особено без презерватив, но хора сме случва се! а ако четете внимателно момичето казва че е след цикъл :)

А за болката в корема и лекото кървене и според мен може да се дължи на някакъв проблем за който е най добре да се консултираш с лекар :) Успех

6.   Бе не си бременна споко за това, но че може да имаш някакакав вазпалителен процес или гинеколкогичен проблем за това не бади споко и бягаи при чичо доктор заштото може да стане и по лошо.

7.   Според мен е напълно възможно да си бременна-казвам го от личен опит, така че по-добре си направи тестче и провери. ТАка ще си по-спокойна.

8.   Спешно се нуждая от отговора на АВТОРКАТА!!понеже при мен се случи точно това,момчето да сварши в мен един ден след цикала ми ----затова те моля кажи ми какво стана след това?беше ли бременна??виждам че много време е минало откакто си споделила тази случка и се надявам спешно да ми кажеш как продалжи историята ти!!!
БЛАГОДАРЯ ТИ ПРЕДВАРИТЕЛНО!!!

9.   До Nr.8: направи си тест незабавно иии няма да е зле да вземеш едно или две хапчета (незная точно колко се взимат, питай в аптеката).

10.   Ами номер 9 всъщност аз искам това бебе, но се съмнявам че от един път ще стане, въпреки че доста мои приятелки точно така са забременяли, днес ми беше датата на цикъла по изчисления.... ще видя дали ще ми дойде тези дни..

12.   Здравейте. Менструацията ми закъснява с 13 дена и нямам симптоми че ще ми дойде освен че ме боли кръста. Правих си 2 теста и 2 бяха отрицателни. Възможно ли е и двата теста да са грешни и да съм бременна.

13.   Номер 12 разбира се че е възможно, някои тестове отчитат по късно хормона... въпреки че рядко не отчитат.. повтори си теста, а пък и 13 са доста, но искам да ти кажа от собствен опит че психиката много влияе, дано резултата да е този, които искаш.

14.   Ако 4 дена след менструацията ми е попаднало минимално количество семенна течност във влагалището ми, а всъщност съм девствена, има ли вероятност за забременяване???

15.   Здравейте на приятелката ми преди6ния цикъл дойде с два дни по рано и на края се появи на два пъти лека кафява те4ност и и се стори странно а сега и закъснява и се притеснява аз 4етох за спонтанен аборт съпроводен по този на4ин но бе6е без болки и в края на цикъла а периодът бе6е труден по между друкото т. е. на психи4еска основа се полу4ава този аборт и не знам кво да и кажа да направим 6е из4акам една седмица която е позволена но о4аквам ва6ата помо6т а докато правим полов акт след това я боли малко и ми е притеснително

16.   Здравейте,
Вчера правих секс с приятеля ми.. Когато свърши първия път се избърса с кърпички(сухи), след започването на втория полов акт уточнихме, че презервативът е спукан( направо сцепен), но той не беше свършвал втория път- Възможно ли е да съм забременяла.. По мои уточнения мисля, че не сам била в овулация, нали тя трае 12часа? А аз вчера съм била в 18-тия ден, а цикъла ми е през 30 дни.. следователно би трябвало 15-16 ден да съм в овулация. Възможно ли е да съм бременна? Моля Ви, отговорете ми по-бързо, защото ще полудея!

17.   16, малко ми се вижда фейк твоя пост.
Както и да е - да, може да си бременна, защото си правила секс без кодном пъврия път. Това за спукания го разказвай на майка си. Който прави секс без кондом рискува да забременее. Защо не си направиш един тест, или по-добре - защо не си вземеш Ескапеле, ако не са минали 72 часа?
И още - ако си спамер, не е смешно!

18.   Номер 17.. Не съм спамер, а и кой каза че е смешно.. На мен ми е трагично дори!
Първия път беше с презерватив и да втория път се спука без да е свършвал.. Нямам причина да си измислям или да спамя! Взех си тест, но дали ще отчете днес? А за Ескапеле - малко ме е страх да използвам това хапче заради страничните му ефекти..

19.   18. - и какви са страничните ефекти на Ескапеле?

Не ти вярвам и за кондомите - цял живот съм на кондоми - 10 години вече водя полов живот и се е спуквал 2 пъти, а почти всеки ден имам сексуален контакт с партньора си.

Но твоя си работа. Аз мисля, че ти изобщо не си ползвала кондом, но те е срам да си признаеш глупостта.
Което не е лошо, явно съзнаваш, че е било глупост.

Колкото до Ескапеле - взимала съм го 2 пъти и нищо ми няма, леко менструацията ми се размести - единият път ми дойде по-рано, другият по-късно, но няма как да го сравня с евентуален аборт, нали? После всичко си беше между другото нормално и никакви последици нямаше за мен!!!

Какви са иначе страничните ефекти - ами не по-големи от тези, които има всяка бременна. При хапчето става дума просто за хормони на бремеността, които при бременните предпазват от загнездване на нова оплодена клетка в матката.
Това е великото хапче - нищо нечовешко демек

Оправяй се.

А за теста - ами рано е, разбира се. Теста хваща само хормони на бременността в урината, ти как чакаш да ги имаш, когато самото забременяване може да трае и с дни - сперма, попаднала във влагалището до 5 дни ПРЕДИ ОВУЛАЦИЯТА МОЖЕ ДА ТЕ ЗАБРЕМЕНИ 5 ДНИ СЛЕД СЕКСА!!! Затова теста е 100% валиден единствено, когато се направи СЛЕД ЗАКЪСНЯВАНЕТО НА МЕНСТРУАЦИЯТА.

Честито. Продължавай така - не ползвай хапче антибебе, не ползвай кондоми, твои проблем.
Аз от 10 години ползвам кондоми + 2 пъти Ескапеле, водя редовен полов живот и нито съм забременявала, нито съм абортирала. Решавай тук и сега, аз на твое място бих взела ескапеле и 10 кондома, за да си имам и не бих оставяла повече приятелят ми да ме докосне без кондом!

20.   №19, "Да правиш секс с кондом е като да ближеш захар през стъкло! " - народна мъдрост...

21.   Номер 20 - близането на захар не е здравословно. Който ближе захар, който прави секс без кондом си отговаря сам за себе си.
Аз имам време да правя и секс без кондом - когато сме готови за деца с партньора ми, а после ще си сложа спирала. Но нямам намерение да бъда поредната бременна булка със „спукан кондом“ (за пред обществото), както и да изсмуквам детето си с вакуум или да ми бъде стъргана матката с някакви инструменти.
Всяка жена да си прави сметката. Аз имам стабилен и ПОТЕНТЕН мъж до себе си, който и с кондом може да ми предложи перфектна програма. Нека всеки си прави сметката и сам си отговаря за тялото.
П. П. имам приятелка, която разправяше 7 години, че се бил скъсал кондома, а истината е, че нарочно забременяла, за да впримчи мъжлето. Нека мъжленцата също си помислят, дали 11 минути кеф си заслужават цял живот страдание. Само с кондома мъжът има 100% контрол над половите си клетки и може сам да избира коя жена ще му роди децата.

22.   Мен ме боли корема храня се по малко за6тото мноого сам притеснена и незнам дали сам бремена запоследно го правих преди 3 месеца. на пържия месец жидях 4е не ми доиде и си жзех тест за бременос показами една чертичка и сега не сам сигорна да ли сам бремена моля жи помогнете ми

23.   Аз сам на 17 и го направих за първи път преди 2 дена, НО не беше отпред.
С него съм от 2г. и 7м. но исках да си запаз девственоста и го направихме отзад... Мн се притеснявам моля ви помогнете ми по някакъв начин... :(( Пишете..
Мерси предварително.. :)

24.   имам въпрос понеже на 26 трябваше да ми дойде и на 26 правих секс... закъснява ми... може ли да съм бременна?

26.   23 не прибързваш лиии??? трябва да си поне на 18 години изчакай малко пък тогава мислете за деца!!! Има време за това. Млада си за това обвързване!!!!

27.   преди 12 дена правих секс(без презерватив), но без да искаме той свирши в мен. И аз не съм сигурна да ли съм девствена-нямаше кръв, но ми болеше. Имам обилно бяло течение много се притеснявам помогнете ми моля Ви са

28.   Номер 27 - не си девствена щом си имала секс с мъж, що за въпрос. Иначе - не само не си девствена, но и съвсем реално можеш да си бременна! ЧЕСТИТО - ТАКА Е КАТО ПРАВИ ЧОВЕК НЕЗАЩИТЕН СЕКС.
Изчакай и след като ти е закъсняла менструацията повече от 5 дни направи тест. Тестовете мерят нивото на определени хормони, които се засичат чак 5-7 дни СЛЕД датата, на която е трябвало да ти дойде (преди това няма смисъл да си правиш тест).
Съвет - прави секс, лошо няма, но ЗАЩО НЕ ПОЛЗВАШ СЛЕДВАЩИЯ ПЪТ К О Н Д О М И?

29.   боли ма кръста, корема и днес нещо ми дойде(на цвят-кафяво-мн тъмно) нз какво ми става...

30.   Здравейте искам да попитам какьв е риска за забременяване при секса без кондом, но без обаче момчето да свьрши в теб? И има ли риск изобщо??

31.   Номер 30 - рискът е 20% т. е. на направено изследване със 100 двойки в САЩ в края на годината 20 от жените са забременяли от предеякулата. Това е МНОГО и затова въпросният „метод“ не е контрацепция, а е вид отлагане на бременността при женени двойки.
Контрацепция е кондомът и противозачатачната таблетка. При тях забременява 1 жена на хиляда и то заради неправилна употреба.
За повече инфо - питай бременните булки.

32.   Здравейте, преди три месеца правих секс за пръв път с приятеля ми и то без кондом и го правихме 15-20 минути и се налоjи да спрем. Той не беше близо до свършване. Цикъла ми беше свършил миналия ден. Доста се уплаших и направих Sure Check 16 дни след акта и беше отрицателен. След това си ми дойде на време на 26тия ден и следващия месец отново, този път на 28мия ден. Обаче този месец ми закъснява и паниката отново се появи. Иначе както казах, не съм била в овулация, той не беше близо до свършване, правих тест, но го правих през ноща и преди това бях яла диня и все пак е доста водниста, цикъла си ми беше нормален - същия цвят както винаги дори с един ден по-дълъг. Знам че е глупаво, но много се притеснявам, а съм на 17 и няма как да отида на лекар без майка ми да разбере и от скоро правя секс и още ми е неудобно да споделя с нея. А и другото е че гърдите ме болят от 3-4 дни, но цикъла го няма и кръста също ме боли, но само от лявата страна.
Та има ли някаква вероятност да съм бременна?

33.   Здравейте, искам някакъв съвет ако може. Цикълът ми вече закъснява с 9 дни и от 7 дни усещам леки болки в гърдите и корема, но М все още няма. Приятелят ми използва презервативи, чудя се дали може да е бил скъсан и да е изтекла малка част във мене.

35.   Здравеите,искам да поритам ако може.Да ми кажете два дена преди месеча да свърши и слет ми доиде имали,вериоатност да съм ьремина.

36.   35, поритай, поритай... Един от най-грамотните и смислени коментари тук е твоят!
Да, има вериоатност да си ьремина!

37.   Искам да уточня, че тестовете за бременност я засичат най-малко 14 дни след зачеването. Така, че няма как да засече ако сте правили на 18 или 20 ден от цикъла и ви е дошло. Да имате цветна бременост може, но като сте правили няколко дни преди цикъла изчакайте поне 14 дни и тогава правете тест, за да е адекватен. Човек може по всяко време да зачене. Малко повече се наблюдавайте, по време на оволацията изтича нещо като белтък. Вероятните дни за зачеване са поне 10, защото е много трудно да се определят точните 12часа на живот на яйцеклетката, а и сперматозоидите имат поне 5 дни живот. Има всякакви аномалии дори може да се отделят 2 яйцеклетки в един месец. Как мислите стават двуяйчните близнаци?
Правете безопасен секс, ако неискате някоя болест или аборт!

38.   извонявай те, но бившата ми приятелка прави 6 теста и всички отрицателни, но през различен период. първите бяха баха 12 и 13 дена след гафа, следващите 3 на 19, 20 и 21 и последния близо месец и пловина след този на 21... възможно ли е те да грежат... а и след гафа тя пи ескапел в рамките на 1 час... та интересува ме дали е възможно да е бременна :(

40.   Здравейте, закъснява ми с 4 дена има ли вероятност да съм бременна, ако преди денят на менструацията пих прекалено много аспирин протект (околко 2 блистера за 2 дена)и при положение, че приятеля ми е прониквал в мен само с пръсти, но не и с друго по които е имало вероятност да има съвсем малко сперма. на кое може да се дължи закъснението на лекарствата или?