Споделена история от Здраве

Ефикасни продукти против акне?
Мъж на 27г съм и от 10години се боря с това гадно акне и не мога да го преборя и това е. Какво ли не съм пил с какво ли не съм се мазвал... Има периоди, в които кожата ми е много добре, но по-често ми излизат по 1-2-3 пъпки дневно само по лицето и гърба. Ям здравословно от 3 години, не пия (изобщо) и не пуша и вече просто не остана какво да пробвам, а не искам да се предавам, защото е някакъв ужас. Бих бил благодарен ако модераторите публикуват темата ми и вие споделите какво е помогнало на вас с този проблем.

Коментари

1.   Изследвай си хормоните, (полови, щит. жлеза и пр. ) спри напълно за известно време глутена (при необходимост си направи и изследвания за глутенова ентеропатия), намали стреса, не си пипай лицето и пъпките.
Препоръчвам козметиката на Биотрейд, цените на продуктите са малко високи за българския стандарт, но са и много икономични, използвам наптимер един крем по 2-3 месеца, а нанасям обилно.

Късмет.
М18

2.   Himalaya clarina крем против акне 2, 75 лв струва на мен ми помага ако искаш можеш да пробваш, но не давам никаква гаранция, защото аз имам малко пъпки, така че се извинявам ако съм те подвела. Успех.
Момиче Д. В.

3.   Точно това ти е проблема според мен, че се мажеш с всякакви глупости и най вероятно акнето ти е станало хронично. Спри тези лекарства и опитай със натурални продукти, например мед. Също така продължавай да се храниш здравословно, прочети в интернет кои храни помагат срещу акне и наблягай на тях и най-важното, започни да спортуваш. :) И пий рибено масло.

4.   Акне Аут Актив - лосион. Мен само това ме оправя, но за жалост не лекува пъпките, а действа, докато го ползваш... но е далееч по-добре от нищо. Нито здравословното хранене, нито нещо друго ми е помогнало по тоя въпрос.

5.   Каква Хималая му препоръчват бе, хора ?

Можеш да си направиш химически пилинг, ако имаш възможноста да си го позволиш. Той ще обнови цялата кожа на лицето си в рамките на месец.

Можеш да си купиш Triacneal на Avene или Sebium Serum на Bioderma.
Или да си правиш домашен пилинг с Pure skin на Биотрейд!

Ползвал съм и трите и са страхотни. Иска се упорито мазане с каквото си избереш и ефекта ще е на лице. Хубаво е след като си решиш радикално проблема, да се мажеш с нещо превантивно през вечер, за да не се появява акне.

6.   Номер 4 имам приятелка която даде над 50 лв. за продуктите на акне аут -лосион, сапун и нищо, дори и най-силното активния крем не и помогна. Аз се справям с пъпките като си мия лицето със сапун, но преди да излязат, правя си маски с хума, мажа се с ракия и ако всичкото това не помогне- ги проклинам. Махат се пак излизат НЕ можеш да ги спреш

8.   Авторе, дефинирай здравословно хранене според теб?
Ще се изненадаш, но има много неща, които не са точно здравословни и ако спреш да ги консумираш, ще получиш бързи резултати.
Хормоните са сложна за разбиране система, но могат да се регулират и посредством храната.
Напиши какво ти е примерното меню за 2-3 дни, за да добием представа как се храниш и да ти дадем съвети.

9.   Къде мога да си направя изследване за непоносимост към глутен в софия? Никъде не намирам..

Също така хормоноте и щитовидната жлеза в едно изследване ли се проверяват или са си отделни!