Споделена история от Здраве

Как мога да разбера дали яйчниците са ми в менструация или овулация ?!
На 12 съм и едва преди 3 месеца ми дойде, майка ми, ми разказа много неща, но току що прочетох еднва история и искам да попитам най-вече жените, защото някакси много ме е срам да питам мама, как мога да разбера дали яйчниците са ми в менструация или овулация ?!?! моля ви, също така да ми обясните какво значи и овулация защото, незнам защо но ме е много срам да попитам майка ми.

Коментари

1.   Здравей, мисля че не ти е толкова спешно в момента да се интересуваш толкова какво е точно, но ...дано да разбереш правилно. Овулация се нарича процесът на пукане на фоликул в яйчника на жената, в резултат на което се освобождава яйцеклетката годна за оплождане. Процесът настъпва 14 дни преди края на цикъла или средно от 24 до 36 часа след повишаване на Лутеинизиращия Хормон. Продължителността на процеса трае 1 – 2 дни, а освободената яйцеклетка може да живее само от 12 до 24 часа. Тоест всеки месец около 1-2 а може и повече дни, ти си в овулация и през тези дни можеш да забременееш. Мисля че ще е най-добре да провериш в интернет...просто напиши "овулация" в google и се поразрови малко.

2.   Първо яйчниците ти няма как да са в менструация, по скоро матката ти отделя тази кръв която представлява тъкан богата на хранителни вещества готови да изхранват бъдещия зародиш. Менструацията е периода след овулация и тъй като не си забременяла се проявява всеки месец при бременните 9 месеца няма цикъл. Овулацията е периода в който женската яйцеклетка се отделя от яйчниците и стига до матката.

3.   здравейте аз съм на 18 и не ми е много ясно това за овулацията, след като ми свърши на следващия ден ли мога да забременея? Моля ви кажете ми защото съм много оплашена. Благодаря предварително