Споделена история от Здраве

Как да спра да се потя???
Здравейте!
Моят проблем не е здравословен, но прецених, че това е подходящата категория. И проблемът се състои в следното.
Потенето, което често пъти е ненужно, ми създава много неудобства. Всеки се поти. Но аз МНОГО! Забелязал съм, че без да ми е горещо, без да се движа, ей така както си седя на стола в училище, започвам да се потя. Подмишниците ми направо капят :X:X:X Използвам дезодоранти, сменям ги, за да намеря най-ефективния, но нищо не помага. Когато ме изпитват и съм под стрес блузите ми буквално напиват и си личи много... Кажете какво да направя, ужасно смущаващо е другите да ме гледат, знам, че е нормално, но не ми е приятно да мириша на пот. Къпя се редовно, но един час след банята фонтаните отново се активират. На какво се дължи това и как да го спра??? Кой знае какво си мислят хората за мен...
М 16

Коментари

1.   Tова прекомерно изпотяване е на нервна почва. Посети невролог, трябва да се открие причината. Лекува се причината, изпотяването е в последствие на някакво заболяване. Не се надявай сам да се справиш, консултирай се с лекар.

2.   напрежение и стрес най-вероятно,но и аз нямам решение

3.   И аз имах същия проблем, докато не открих ODOREX, това е спрей, продават го в аптеките струва около 9 до 10 лв. Много ще се радвам, ако съм ти помогнала защото много добре знам какво е. Чувството е ужасно.
Жена 28 г.

4.   Вземи си Odorex от аптеките. Ще се изненадаш от ефекта...

5.   Мисля,че трябва да посетиш лекар-проблема може да е от вегетативната нервна система,може да е хормонален...При заболяване каквито и антиперспиранти да ползваш няма да намалиш потенето,докато не изчезне първопричината.

6.   днес ще си взема ODOREX :))

7.   Одорекса спира потенето под мишниците. И аз се потя много. През останалите сезони се потя главно под мишниците, но лятото става ужас. Тогава целия ми гръб е вир-вода мокър. Някои ми казват, че това е от възрастта(в пубертета съм). В началото се потях само под мишниците, но в последствие това се превърна в психически проблем и започна потене по гърба и дланите. В резултат от това се отдръпнах от обществото и проблемите се засилиха. Сега с ужас очаквам лятото и поредното изпитание. Отворен съм към съвети и коментари.
П. П На 15 години съм, преди време ходих на психиатър и той ми изписа едни хапчета, от които станах значително по-спокорн и потенето по дланите намаля, но под мишниците и гърба все още се потя много. (Момче на 15 години)

8.   Това може да е на хормонална основа, както и от стрес. Тряббва да се постараеш да не се стресираш толкова. Аз съм момиче и също много се потя.. ама ужасно много. Отвратително е. Слагай там някакви дезодоранти, къпи се по-често, поне да не мирише. Аз се мажа със стикчета против изпотяване и поне не мирише.

10.   Здравейте :) Аз също ползам одорекс, но това също не спира потенето...Незнам и аз какво да правя :(((( както каза автора на темата всичко започва около час след банята :)))) гадна работа....Чух за одорекс део, но никакъв ефект пробвах да се пръскам по често, не както пише на опаковката, но същото :((( така че ако някой знае какво да правя ще съм му благодарен и аз :)))

11.   Vichy stress resist. Знам, не е от най-евтините, но е най-доброто, което съм ползвала. Не спира потенето напълно, но поне е поносимо, до нормалното. Все пак лятото всеки се поти, болен или не. Носете си дезодорант и от време на време се пръскайте.
Да не забравя... виши-то - сутрин, след един душ си го намазвате и седите докато не изсъхне, демек не се обличате веднага.
Айде, късмет!

12.   Препоръчително е да се посети кожен лекар. Ако не се предприемат съществени мерки от него, има една приказка че една болница ако не се ползва (тук е само услугите на лекаря), не е фатално ако се махне на всички от хоризонта. Друг вариант е да се пие по три-четири литра вода на ден. Не знам какво ме прихвана да пиша, но се надявам да съм от полза.

14.   Аз също се потя много, но не под мишниците, а в лицето, също и като съм под стрес и напрежение и при мен бузите ми стават мигновено червени, понякога се появява освен това зачервяването и пот в лицето. Но най вече проблемът ми е че постоянно се потя;Потя се като говоря, потя се като вървя, потя се като се развълнувам;Аз съм раздвижен човек, не съм някакъв бавен, флегма или отпуснат, а раздвижен, лудетин, и т. н. основно се потя постоянно в ЛИЦЕ :(

15.   И аз съм от хората които се потят обилно под мишниците без да правя дори нищо само като си седя когато съм гол даже виждам капчиците от време на време как се стичат, но има моменти макар и по-рядко когато не се потя по няколко часа но след някакво време всичко си е по старому. Пробвал съм какво ли не и вече просто незнам какво да правя. Прочетох няколко рецепти за третиране на мишниците след къпане но нещо не ми вдъхват доверие и незнам какво да правя дали да не ги пробвам и ако имат някакъв ефект ще го споделя със всички нуждаещи се. (Мъж на 28г. )

16.   Това е хиперхидроза. Трябва ви дезодорант с алуминий.

17.   Здравей, аз имах същия проблем, но една моя приятелка ми, каза да си купя от аптеката Odorex купих го и се напръсках и вече не се потя, откакто си го купих. Много е добър, пробвай го

18.   И аз винаги се потя, споко! Нормално е. Това е от пубертета.. Вземи си rexona.. Няма да ти изневери! :D

19.   Нормално е човек да се поти, кой повече кой по-малко. Наистина може да е от пубертета и хормоналната функция, но това е само повърхностен ефект. Не се притеснявай, че е болестно състояние защото не е.
Не ти знам дневната активност, но ако имаш възможност и време преди училище или там с каквото се занимаваш, опитай да спортуваш интензивно с много изпотяване, после един хубав душ(задължително завършваш със студена вода -започваш с малко и увеличаваш времето докато ти стане абсолютен навик за цял живот) така че да ти се вледени кожата, избърсваш се (парфюмираш се ако искаш) и си обличаш чистите дрехи(за предпочитане от чист памук). Ще видиш, че ще се чувстваш по-добре.
Всекидневна тренировка от не по-малко от 2 часа ще те накара да се чувстваш като пиленце хвъркато(спорта ти си го избираш за предпочитане сред природата). Успех.

20.   Това е напълно нормално. Просто си включвай климатика, излизай сутрин рано или надвечер. Това е.

21.   Този Odorex наистина спира потенето, но запушва потната жлеза, което е опасно и може да има доста негативни последствия. Аз го ползвах, но когато разбрах как точно действа, на момента го изхвърлих. Всички се потят, нормално е, особено пък лятото в тези непоносими жеги. Просто поддържай добра хигиена. Лятото се къпи 2 пъти дневно, ако имаш възможност и използвай дезодорант и парфюм. Успех! :)

22.   Не се притеснява и ходи на фитнес ако си леко дебеличък може и да е от това

23.   Когато навлезнах в пубертета и аз бях по същият начин. В 4 клас си ходех с потта. Уж не ми пречеше потта. В 5 клас вече ме беше срам да си повдигна ръката. Тогава баба ми ми каза, че вечер преди лягане взимаш един картоф и го режеш на две, след това разтъркваш подмишниците и чакаш да изсъхне. Хубаво е това да се прави след душ. А ако на сутринта пак си потен се къпеш отново и след това взимаш малко сода бикарбонат и я разтриваш върху подмишниците, Дано съм била полезна

24.   И аз има мога същия проблем постоянно се потя. Моля ви някой да каже как да спрем това

25.   ODOREX на мен ми помогна за месец два и вече няма ефект от него

26.   Моето изпотяване е около шията, ръцете цялото тяло вечер и това не ми дава спокойствие да заспя. Къпя се с хладен душ пускам климатик и вентилатор, но изпотяването не престава.. Забелязах, че ако не се храня и не поглъщам никаква храна, а пия само вода, тогава спира изпотяването, дори ми става хладно. Но може ли човек да стои цял живот гладен. Мисля и желая да се насиля да се подложат на десетдневно гладуване само с вода и вярвам, че само така ще се нормализира дисбалансът ми, но това е за мен много трудно. Ако някой знае билка или нещо като бабина рецепта, за лекуване на това изпотяване, моля пишете ми.