Споделена история от Здраве

Резултат от тест за ХИВ/СПИН
Здравейте на всички!
Края на Октомври реших да направя първият си Хив тест.
Рисковата ситуация се беше случила преди девет месеца и през целият този период изпадах в кризи от страх...а и доста сълзи изплаках, но не отивах...
Тъй като вече бях обсебена от това и изнервила всички около мен,събрах кураж и отидох.
Пред кабинета почти щях да припадна!
Когато влязох вътре (бяла като платно) лекарката ме посъветва да легна на леглото преди наистина да съм колабирала.
Взе кръв от пръста ми ... двете започнахме да броим минутите.Тези минути ми се сториха цяла вечност...
През това време ме успокояваше.След малко тя буквално изкрещя:
-Негативен!!!!
Благодарих и излязох усмихната от кабинета...
(Дълга история накратко)

Но все пак моята параноя остана и въпросът ми е какви проценти на достоверен резултат дават тези тестове и възможно ли е резултата да е грешен?

Благодаря предварително!!!

Коментари

1.   ами мила тези тестове мисля,че са над 98 процентови но не съм много сигорна.успокой се.и на мен ми се наложи да си направя,когато забременях и аз се притеснявах много,и при мен се появи притиснението дали е верен,но отмина.умната от тук на татък,а ако пък си сигорна,че човека с които си била има спин направи си го пак,но ако не си,а просто се шашкаш както беше при мен се успокой.ако искаш мога даже да попитам колко са сигорни тези тестове,но не мисля,че има нужда да се притесняваш.

2.   За да може коментарите да са по-обективни , дай насока защо според теб хипотетичната ситуация е била рискова.
Това ще даде най - малкото отговор на въпроса дали пък не си хипохондричка.

3.   Процентът на достоверност е в порядъка 99,2 до 99,8 процента.Няма страшно негативен е , а й само 1 път си го правила с риск.

4.   Ако не си сугурна изследвай се пак,но щом не ползваш предпазни средства и водиш безразборен полов живот,ще си търпиш последиците!Каквото и да е станало,сама си си виновна!Това е.

5.   Добра история и браво че си успяла да събереш сили и да отидеш!!! :)
Относно тестовете мисля,че дават 90% верен резултат!

6.   Tест за хив на 2-я месец 99 % точен след 3-я месец е 100 % сигорен при теб са минали 9 месеца НЕ 100 А 10000% НЕ СИ ЗАРАЗЕНА радвам се за теб :)