Споделена история от Здраве

Повтаря ли менингита?
Здравейте! Въпроса ми е към запознатите с болестта или към хора, който са боледували от менингит. Миналата година бях болна от менингит и лежах в болница 9 дни. Беше пълен ужас, но както и да е. Наскоро започна да ме боли главата отново. Първоначално мислех, че е от кръвното, защото имам по принцип ниско, но се оказа, че си е нормално. На лекар за сега не искам да ходя, защото ще искат да ми правят снимка, а аз доста снимки си направих скоро, а е много силно облъчването. Та въпроса ми е дали може отново да ме повтори тази болест, моля ако някой знае да ми даде съвет.

Коментари

1.   И аз съм боледувал от менингит и лекарите помня че ми казаха да се пазя от слънцето поне 1 година още. Също ми казаха, че може да те повтори, но след 1 месец най-късно. Може би само си внушаваш или пробвай с упражненията за да видиш гъвкавостта ти същата ли е.

2.   От менингита не се образува траен имунитет на организма, както е при варицела, например. За това- да, може да се появи отново.
Но, без значение дали си ходила да ти правят скоро снимки или не, ти трябва да се консултираш с лекар, ако имаш такива съмнения. Менингита е много тежко заболяване и не бива да се отлага неговото лечение по никакъв начин!!!

3.   Да, повтаря. Не е задължително да е менингит, но ходи на лекар, защото е доста сериозно. Глава може да боли от всичко, но отиди да си сигурна.