Споделена история от Здраве

Вагинална промивка със сода?
Добър вечер! :) понеже преди около седмица забелязах, че имам пъпчици в интимната зона. Поразбитах наляво надясно и ми споменаха, че може да са някакви гъбички. Дано не са, но до колкото разбрах. "Долу" ти е приличало на извара :) съжелявам за израза. Та може би не са гъбички и за всеки случей ми казаха да се промия със Сода и 1л. Вода. Ако случайно някой знае водата сварена или направо от чешмата ии содата каква да бъде, или цялото шише на веднъж ли да използвам за промиването ще съм му благодарна ако сподели. Надявам се някакви подробности не намерих нищо в интернет.
П.С на 19 съм за първи път правих секс преди половин месец, без презерватив. Приятелят ми няма болести :)))

Коментари

1.   В дамския душ се слага 1 ч.л сода за хляб и доливаш с хладка вода от чешмата,това е.
Съветвам те в рамките на седмица,през ден,два,да редуваш тази промивка със содата,с друга подобна,само че се слага вместо сода 1 ч,л оцет във водата-целта е да постигнеш неутрална среда на влагалището(содата е алкална а оцета е кисел(,за да изключиш гъбички,ако оплакванията отминат.Ако и след това има иди вече на лекар.
Ева

2.   По-добре се консултирай с лекар ...

3.   И как си сигурна, че приятеля ти няма болести? Интересно...

Passion

4.   Водата задължително преварена, а содата е за хляб. Друг вариант е да се киснеш в чай от лайка със сода.

5.   Върви на лекар. Който ти е казал да се промиваш да не би да те е разглеждал отблизо ,че да знае какво е? Кожните работи са ужасно трудни за диагностициране и много бавно се лекуват.

6.   Мисля,че трябва да отидеш на гинеколог,содата няма да ти помогне.Има си вагинални глобули и ще се излекуваш за няколко дни!

7.   Хладка вода от бойлера с една лъжичка сода в 400мл вода са достатъчни веднъж седмично. Но ако имаш гъбички, пробвай с крем с Клотримазол.Трябва и партньора ти да се маже с него.

8.   Водата трябва да е преварена и докато е топла прибавяш содата. Изчакваш да стане хладка и правиш промивката.Можеш да използваш цялото количество.

9.   Микосист-това е лечението,но и приятелят ти да се маже с крема,а ти с таблетките действаш!Ако продължи да ти е кофти положението-доктор!

10.   мерсии за отговорите.. ще си направя тази промивка. Ако случайно до другата седмица не се пооправя ще ида на лекар явно. И относно как знам, че приятелят ми няма заболявания. Лично се поинтересувах и поисках от него някои отговори. Оказа се, че преди 1 година е имал някакво леко възпаление но са му го оправили. Сега си ходи на доктори :} Благодаря отново

11.   Моят съвет към теб е да правиш тази промивка със Сода! Нищо няма да ти навреди! 1 път седмично ще я правиш! Аз съм я правила и съм много доволна! Резултатите ми след промивките бяха положителни! Гинеколожкота ми беше очудена! Успеххх!