Споделена история от Здраве

Мога ли да нося храна в ръчен багаж (самолет)?
Здравейте, не знаех къде точно да пусна този въпрос.
Налага ми се да пътувам скоро, с дълъг нощен престой на летище (7 часа), а съм на специален хранителен режим, заради здравословни проблеми. Трябва нещо да се яде през това време, а не мога да ям скъпите боклуци по летищата. Мога ли да си нося храна в ръчния багаж? Говорим за суха храна, не някоя манджа. Ще го направят ли на проблем?
Благодаря предварително.

Коментари

1.   Нещо от рода на сандвичи или снакс може! Даже бонбони съм носил. Не дават да се пренасят течности в количество над 50 милилитра освен ако не са купени на самия терминал т. е. след зоната за проверка на сигурността.

2.   няма проблем

3.   Има достатъчен избор от храни, които е разрешено да носиш на борда на самолета и да минеш през скенера на летището: сандвичи, мюсли бар, солети, кроасан, протеинов десерт и подобни.
Ограничения има за някои храни, по-добре провери - всички авиокомпании имат на сайтовете си информация за позволени и забранени вещи и храни в ръчния багаж (поне тези, които съм проверявал). Със сигурност желета, супи и каквито и да е течности - не се разрешават. Мисля, че има ограничение за сирене и млечни продукти, но не знам дали е абсолютна забрана или само над определени количества в ЕС; семена и зеленчуци също могат да се окажат проблем в някои страни. Просто провери и си направи твоя списък, а после се придържай към него и ще си спестиш потенциалното гладуване в дългата нощ на летището :)

4.   Може да носиш храна.
Аз също съм с такъв проблем и не съм имала неприятности с носене на храна. Само да не е в стъклени опаковки или някакви тубички т. е да е полутечна.
Суха храна може, дори да е домашно приготвена.

5.   Само да не са буркани и бутилки и метални кутии защото май се виждат на скенера. Никой няма да ти вземе сандвичи или някое парче салам, сирене, кашкавал, но ги увий така, че да не се вижда каква форма са - за всеки случай. Сложи ги например в кутия от вафли, придай им безформен вид. Можеш да ги увиеш и в някаква дреха, пак върши работа.

6.   Здравейте ще патувам до Лондон с авиокомпания wizz R обаче не знам от какъв вид храна може да се носи на самолета в ръчния багаж??
Тоест солети чипс кроасани позволено ли е минерална вода 500 милилитра или не???

7.   Здравейте! Аз също ще пътувам с Wizz с ръчен багаж от Лондон Лутън за Варна. Мога ли да нося в него шоколади, бонбони и други подобни за близки за подарък, предварително купени( не от летището)?

8.   Няма проблем да си носите сандвичи, закуски или опаковани десертчета, ядки, шоколади итн. в ръчкия багаж. Аз почти винаги си нося и не съм имала досега проблеми.

9.   Може ли да се носят череши в ръчния багаж и до какво количество?

10.   Нося си редовно нещо за закуска (сандвич, ядки, десертче, бисквити) плод (банан или ябълка). Не е имало никога проблеми.