Споделена история от Здраве

Спин симптоми?
Здравейте. Искам да ви попитам до колко време е появяват симптомите на спин? Една година достатъчно време ли е и ако да какви са те? Страх ме е да ида на лекар много при това.

20ж.

Коментари

101-150 от 501

109.   Към 107 и 108: Недей да гадаеш, а просто си направи тест щом се съмняваш. Всички тези симптоми са толкова често срещани и вероятността да са вследствие на съвсем друго надхвърля многократно вероятността да е ХИВ - инфекция. Няма нищо страшно, все пак доста условия трябва да се изпълнят за да се заразиш - трябва тоя с който си спал да има ХИВ, да си имал/а кървяща раничка, да е влязла в контакт със заразената сперма или кръв и чак тогава евентуално да се заразиш. Имайки предвид сравнително ниската степен на разпространение на СПИН в България би трябвало да се успокоиш и без много да му мислиш да отидеш да си направиш тест.

110.   Искам да знаеш hash: f5f39521fb относно коментарати защото всеки пише глупости за антителата несе притесняваи това е нормално явление щом си спал с жена която не заразена и е отрицателна няма от какво дасе боиш ако имаш Спин Има силни болки оделно при спин има линфни възли акоси заразен с спин до една година ще имаш ужасни рани под мишнеците и
ако си бил с жена или мъж в полов акт до два месеца щеси покаже защото ще повръщаш може по единпат или двапъти през два дена а до една година почват и ужасните рани без медикаменти две години живот с медикаменти 8 или 10 години

111.   Ане да ми пишете имам болки в коремната област или че ви боли главата вярно е трябва дасе пазите но не да психясвате щото тогава може хванете стресов диабет също и той е лошо щт докато си ядеш можеш пак да препаднеш и може си до живот на писалки с игли

112.   Наздраве народе пите и се виселете

113.   до 109 благодаря ти за отговора, питах този дето спах с него дали е болен или заразен и той ми каза, че не е ако мога да му вярвам добре, но понеже писах и в други форуми и един коментатор сподели, че има някои дето нарочно заразявали... и аз от това по се уплаших, твоя коментар ме успокои... все пак ще ида да си направя изследвания след 2 месеца, понеже четох че след з м резултатите са най - вярни... желая на теб и на другите здраве и всичко да е наред

114.   искам да попитам, след като резултатите от изследванията са най -сигурни след 3 до 6 месец, ако някой е не дай си боже заразен илил болен, то след тоя срок няма ли е да е късно за него , т. е. симптомите са налице а той може с единия крак да е в гроба вече

116.   да попитам може ли ако си заразен със спин примерно да има други симптоми, а този със висока температура да няма

117.   спокойно, ДНЕС НЕ СЕ УМИРА МАСОВО ОТ СПИН В РАЗВИТИТЕ СТРАНИ. Дори да сте HIV - позитивни, трябва да минат може би години, за да избухне СПИН, може и никога да не се случи.
Тестовете не хващат самия вирус, а АНТИТЕЛАТА, които организмът ви пройзвежда, за да се опита да се пребори с него, може и от тези реакции на организма да има някакви симптоми, но те отшумяват. Вирусът не е задължително да ви направи болни, но сте разпространител. Ако имате съмнение и е рано за теста, пазете партнъорите си!!!

Малко наука - за ХЕТЕРОСЕКСУАЛНИТЕ МЪЖЕ
малко вероятно е да сте ХИВ позитивни, ако сте правили само вагинален секс с въпросната съмнителна дама - в женския вагинален секрет има много малко от вируса, който се предава преди всичко чрез кръв и мъжка сперма. Няма известен случай на заразяване от френска любов, между другото, макар че чисто теоретично би могло да се случи (рани в устата + семенна течност).
ХЕТЕРОСЕКСУАЛНИ ЖЕНИ, вие сте рискова група, защото приемайки семенната течност в тялото си, почти сигурно ставате ХИВ-позитивни. Все пак по-малка е вероятността да се заразите от хомосексуалните мъже.
Няма известен случай на жена или мъж заразени при фелацио!
ХОМОСЕКСУАЛНИ МЪЖЕ, вие действително сте рискова група номер 1, защото имате контакт с кръв (анален секс! ) и сперма. Вероятността от зараза е изключително висока и не е случайно, че сред хомосексалистите болестта е с епидемичен характер в много държави.

за всички ХИВ - позитивни - няма да умрете, хора, спокойно!!! Отидете на лекар и се включете в националната програма. Дават ви се медикаменти, които не позволяват вирусът да се разпространява в тялото ви. Живеете, има някакви странични действия, но сте работоспособен и по-малко заразен (дори почти незаразен, защото нямате голямо количество чрез медикаментите от ХИВ в кръвтта) в сравнение с човек, който не взима медикаментите. може да имате и непозитивни деца и изобщо да си водите добър живот.
медикаментите са доста скъпи - към 15 000 евро на година, но се покриват 100% от Министерството на здравеопазването дори и да не сте осигурени. В България има към 2000 такива лица, няма и е нямало проблеми с медикаментите, но има само една-две аптеки в София, където може да си ги вземете БЕЗПЛАТНО за вас, скъпо за държавата.
Не се умира вече от СПИН в развитите държави, затова и пак са почнали хората да се отпускат на тази тема, което е лошо, защото излекуване няма и винаги може виръсът пак да ви пребори - 100% гаранция за живот няма, но все пак... ХИВ не е смъртна присъда в развитите страни вече.
Не се паникъосвайте, а ползвайте презервативи и внимавайте много с кого си лягате! Ако имате някакви съмнения - не мислете за това, тествайте се след 3 м. и след това след 6. - малко вероятно е да сте се заразили, но да ви е за урок!!! Друг път само с кондом. Има и много други гадни болести, предавани по полов път, които в България са много разпространени и без лечение водят 100% до смърт. Херписната инфекция може да разруши мозъка ви, да полудеете...има вируси, които разлагат органите и т.н.

ХИВ вирусът е бич на 20 век, но не на 21. Медикаментите ще продължат живота при избухване на СПИН болестта (което може и да не се случи, дори да сте ХИВ позитивен!!!) достатачно, за да профитирате от ОКОНЧАТЕЛНОТО ИЗЛЕКУВАНЕ, което ще е вече факт след 10-20 г. СПИН не е смъртна присъда, но не се лекува!!!

пс - в интерес на истината има в момента някакви проблеми с доставянето на лекарствата извън София http://www.moreto.net/novini.php?n=122251, всеки има право да се лекува, където избере обаче, не всички имат нужда от медикаменти и т.н.
Аз лично от години не знам да е имало повече от единични смъртни случаи от болестта на Запад , не знам как ще умре човек от вируса, щом като съвременния коктейл му блокира мембраната и не може да се размножава....

118.   до 117 много ти благодаря за отговора, ще си направя изследване след 2 м, ама искам да попитам аз съм омъжена, разбирам, , че трябва да пазя партньорите... ама как да кажа на мъжа си , първо, че съм му изневерила и второ че може да съм заразена... да пази господ не знам как ще изчакам още 2 м аз ще се побъркам постоянно мисля за това и сега ме боли малко главата много ме е страх

120.   oт 117 до 118 - спокойно сега. Мъжът ти няма защо да разбира. Първо, мини с него на фелацио, кажи че имаш някакви женски проблеми, сега е разпространен циститът на пролет!!!! Кажи, че имаш цистит да кажем и не ти е приятно, ходи често на тоалетна, вземи си антибиотик за цистит и се прави, че го пиеш. Циститът е упорита работа и няма да заподозре, освен това гледай да го обработваш с фелацио.
И пак - малко е вероятно да го заразиш като жена, ти в началото и толкова ХИВ вирус не би имала, но все пак, ако искаш да си 100% сигурна, прави горното.
Друг път внимавай, защото жените се заразяваме лесно. Ако човекът не е еяколирал в теб, вероятността е по-малка и ако сексът не е бил анален, също.
Иначе в България не е масов ХИВ вирусът, но има много други венерически, вероятността да си се заразила е минимална, но се радвам, че се стресираш, нека ти е за урок!!!
Друг път презерватив или само с мъжа ти!

Успех и споко, животът е хубав и нека не си правим проблеми , където ги няма

121.   Здравейте кога може да се направи иследване за хив зада е сигорно месец и полвина?

123.   чети горе, писаха хората - 3 м., после на 6 м. отново и си 100% сигурен (на), чака се организмът ти да направи антитела, а това трае 3 м.
тестът хваща антителата, не самия вирус, които има стотици модификации и затова няма лечение за сега

124.   до 120, ами вече правих секс с мъжа ми , а с оня другия не сам правила анален секс той уж ме пази, ама малко сперма попадна в мен, после в къщи се мих, правих си промивки, че трябваше и да ми дойде... добре ми дойде, ходих на гинеколог той ме прегледа и каза, че влагалището ми било чисто , и аз като нямах оплаквания та тези болести нямам ама като си помислих за спин и полудявям вече, едни пишат, че се появяват от няколко дни до месеци, други от 2 до 4 седмици, а ето аз сега имам 37, 2 градуса и малко ме боли главата, гърлото леко ми е зачервено, не знам вече благодаря ти пак добре, че ви има да споделя щото иначе не знам

125.   няма значение, че си правила вече секс с мъжа си, ти пак може от тук нататък да го пазиш, защото при всеки контакт се увеличава вероятността за зараза, а точно при инфицирана жена, не се заразява лесно - но със всеки път се увеличава вероятността това да се случи.
Има хора, които 25 години нямат симптоми и само си заразяват, има хора цял живот нямат. Затова има термин ХИВ - позитивен - значи носиш вируса, но не си болен и СПИН - това е вече болестта.
Може да има някакви симптоми в началото, защото се образуват антитела с-у вируса, но се успокой, мисля, че вероятността да си се заразила от хетеросексуален мъж в България е малка, да кажем незначителна.
„Симптомите„ като температура и ко. са типични за грип, за настинка... пролет е, организмът е слаб след дългата зима. Яж повече плодове и си почивай.
Гинеколог не може да види вируса, то самият тест не може да го засече, защото се мени много бързо (няма и затова ваксина, за разлика от вируса на грипа например, но и тя се мени всяка година, нали)...
Нищо не се вижда и на влагалището и т. н. Единствено теста може да го засече и то засичайки антителата с-у вируса, които имат нужда от време, за да се образуват.
Спокойно сега, чакай 3 м. след контакта и това е. Друго не може да направиш, освен разбира се сега да пазиш съпруга си.
Това да ти е за урок, защото в България се ширят други отвратителни венерически болести (трипер, сифилис, херписи и какво ли още не). С всеки нов мъж увеличаваш и шанса си да се разболееш от рак на шийката на матката, който се причинява от вируси, предавани от господата. Изобщо - презерватив и това е!!! Друг път такъв стрес няма да имаш.
Пак казвам, ХИВ в 21 век не е смъртна присъда, спокойно!!!
Чакайте 3 месеца за първи тест, за 200% сигурност, повторете след още 3.
Тестове се правят в бившите ХЕЙ-та доста са дискретни хората, кажете че е за медицинско за работа в чужбина например... но те са си дискретни и без това.
Просто да се успокои 124, ще от притеснение, ще се разболее от нещо действително! Психиката е много важна за физиката и стига драми, ами си взимайте поуки и трябвало е да се случи, за да си имате такива и да не се заразите в бъдеще. Добре, че хората вече си дават сметка за тази болест - но след дъжд, качулката не помага. Освен това няма какво да направи човек - само чака и ако действително е позитивен пак чака и си живее нормално, доста даже медикаменти не приемат, не им трябват.
Прави се микс от медикаменти според точния човек и щам на вируса и степен на инфициране и се дава. Медикаментите блокират размножаването на вируса и не сте болни, но имат някакви нежелани действия, но общо взето не по-сложни от другите медикаменти.
Спокойно, живеем (още) в една от страните с най-малко ХИВ-позитивни и официално и неофициално, особено сред хетеросексуалните. Има действително ХИВ-позитивни проститутки, но пък дамата не е имала полов контакт с такава, а и две хомосексуални жени не могат да се заразят почти една от друга...

126.   олее много време са 3 месеца а камоли 6 а вече нямам тарпение и аз да си ги направя :( а не ми се чакааа :(:(:(

127.   Благодаря ти 125 мисля, че поне малко се успокоих , макар, че мисля постоянно за това, за симптоми и сутрин се будя със страх да не би да се появи някой симптом... сетих се за жалост, че в нашто хеи познавам някои жени и ще ми иде анонимността в нашия малък град

128.   127 не се притеснявай толкова, има хора, които спят всеки ден с различни и пак нямат ХИВ, така че от един единствен контакт трудно ще хванеш, но това не значи, че не трябва да се придпазваш занапред. И мен много ме е страх, ама то пък не можем всички, с които спим да ги преглеждаме или да им искаме медицинско, нали така:)) Мисля, че е малко вероятно да си попаднала точно на ХИВ-позитивен. Значи питах в КАБКИС, казаха, че 6 седмици са достатъчни да се изчака, за да даде теста надеждни резултати. Иди като минат 6 седмици или горе-долу месец и половина след случката, за твое успокоение, да не чакаш дълго, а пък после си направи и след 3 месеца ако искаш. Но след месец и половина ми казаха, че ще е надежден резултата. Даже поискай и за Хепатит Б да ти направят, че той е по-разпространен, и не по-малко опасен.

129.   моят проблем е следния имах орален контак 1 2 лапвания и вече живея с мисълта че имам хив мн притеснения ме налегнаха ппоявиха ми се гъбички в устата и като чета това е симптом нямах други оплаквания, но като чета те се полуяават сащто и от стрес аз много тежко го изживявам моля даите някав отговор, и какавае вероятноста да имам хив ходихме с партниора да си прави изслвдване бе6е отрицателен защтото и тои се притесни последния контакт преди теста му е бил преди 8 седмици

130.   128 - в играта на руска ролетка вероятността да ти бъде отнесена главата от коршум е само 1/5 - в цилиндъра има само един куршум, ти би и играл(а) тази игра? Иначе супер за информацията, аз знаех, че едва на третия месец е сигурен резултата

127. в ХЕЙ казваш, че е за медицинско, за по-убедително си правиш и за глисти изследване. Иначе служителките там са много дискретни. Аз съм питала просто да кажат, дали в градчето ми има позитивен случай до сега и се дърпаха, не съм искала име, а статистика нормална - една позната там каза, че в цялата си история са нямали позитивен случай.
Направи си тест за успокоение, вероятността да си се заразила не е голяма. Спокойно, но просто внимавай да си спестиш стреса.

129 - реално няма как да си се заразила, не е възможно практически и реално и няма описан случай в медицината на заразяване от ХИВ чрез фелацио. Има други болести, които се предават и така - щом имаш херписи и др. работи, на лекар.
При теб, според мен е от страх и незнание цялото стресиране. 100% ти казвам, че така няма как да си се заразила.

От стрес ще се разболеете, да знаете!!! Това идва от незнание по темата. Четете, защото знанието ще ви отнеме страха от ХИВ.
Бихте ли целунали човек, болен от СПИН - аз да, защото знам, че няма как да се заразя, ако ми е мъж, бих спала даже с него.
Значи, знание, четене и пак четене и ползвайте кондом, не само заради СПИН, а преди всичко заради епидемичното разпространение на хепатит Б в България, който не се лекува и има много смъртни случаи в момента

131.   благодаря за бързия отговор четох много наистина за това се гипсирам 8 седмици достатъчни ли са за тест защтото партниорът тогава си го направи тези габички ме притесниха много едвам бутам живота в момента

132.   нямам херпес а гъбички да ходих на лекар лекувам се в момента даже ходих до хеи да говоря с доктора тои така ми каза и винаги търся накакви симптоми

133.   благодаря за отговора дано да няма хив, но все пак докато си направя теста съмнението си оставя може да сем първата

134.   гъбички, херписи.... това не е СПИН (да, ХИВ атакува имунитета другите болести настъпват, но не при заразата с ХИВ, а едва при избухване на болестта, което може да стане след години).
Дори да имаше шанс да си се заразила (а ти няма как просто при фелацио!!! ), не може в такова кратко време да избухне болестта. Търся в западната преса за теста - имат хорта тест и за след 2 седмици, но е много скъп и не вярвам да е в България този тест. Но гледам - голямо развитие, след 4-тата седмица вече открива нормалният тест с 62% вероятност антителата. Направи си, ако искаш, но при теб само от фелацо няма как да се е случило, или влизаш в Гинес като първия такъв случай в медицината.
От разните му съвети от незайтересовани български лекари, които нямат опит с ХИВ (заради незначителното му разпространение в страната ни), ти се панираш и организмът ти е отслабнал и се разболяваш вече от какво ли не.
Спокойно, ако си правила секс с кондом и само фелацио (даже с гълтане да е! ) без, няма как поне от ХИВ да се заразиш, друго е с други болести, но само хепатит Б не се лекува от по-разпространените, трябва с доста съмнителен мъж да е бил котнактът. (с ром например)
Ако си имала контакт с нормален хетеросексуален българин, не виждам как да си се заразила при горните условия.
Сега е пролет, организмът ти е изтощен и податлив на депресии и болести. Яж плодове, стой на слънце и спи достатачно.... и си направи тест за лично успокоение - хайде, след 6 седмици вече става и спокойно дееее!!!! СПИН не е някаква чума, която се предава едва ли не по въздушен път и покосява всичко живо и мърдащо се, в 21 век сме и в България и без това не е разпространен виросът толкова (за разлика от други болести), а от фелацио, пак казвам, няма описан случай в медицината да се е заразил някой, макар че ТЕОРЕТИЧНО е било възможно (с рани в устната кухина и сперма), но самата устна кухина не е добра среда за вируса и явно не е възможно реално заразяване, щом не е описан такъв случай за 30 години вече .
Ако си първата???? как ще стане - ако така се хващаше ХИВ, до сега половината планета да е изгърмяла. То при нормален вагинален контакт е трудно да се зарази човек, какво остава за една-две целувки по члена!!!
Няма обаче да си първата с пролетна депресия, психоза и страхово състояние. Направи си тест да ти се свършва, че ще се побъркаш така!

135.   може ли да се направи иследване 2-3 седмици преди 3-месеца?

136.   много благодаря това ме притесняваше точно в кой стадий се получават това ме притесни много и пак много благодаря

137.   Мила, пак казвам - спокойно! При СПИН няма „стадий„ - това е вирус, който атакува имунитета и така става организмът поддатлив към всякакви инфекции - няма стадий, защото при един може да избухен да кажем грип от там пневмония и смърт, при друг от гъбична инфекция да се стигне до смърт... НО ТОВА Е МИНАЛО!!!
През 80-те действително в Ню Йорк цяла епидемия е имало СРЕД ХОМОСЕКСУАЛНИТЕ (заради анален секс!!! )мъже и много хора са умряли и лекарите са се чудили как и защо, но днес не се умира така просто от СПИН!

Първо, дори човек да е ХИВ позитивен, може никога да не се разболее. Второ, днес И В БЪЛГАРИЯ на серопозитивните пациенти има осигурен коктейл от специални медикаменти, който се мисксира отделно за всеки и пречи на вируса да се разпространи. Значи, човек може да е ХИВ - позитивен, но благодарение на тези медикаменти да няма практически вирус в кръвта и може да си роди нормални деца, дори може да не е заразен вече!
Но при спиране на медикаментите, вирусът пак си се разпространява и мутира и затова говорим за нелечимост на СПИН. Има малко смъртни случай и то на хора, които не са почнали да се лекуват навреме.
Колкто до теб - ГАРАНТИРАМ ТИ, ЧЕ НЯМА КАК ДА СИ СЕ ЗАРАЗИЛА, ГАРАНТИРАМ ПРОСТО 100%.
Ако си се заразила, ще те направим известна и ще ти дадат 100 000 долара от книгата на гинес. Не е смешно, но имаш нужда от разведряване!
Спокойно, ще се разболееш така, не от СПИН, а от депресия, от което умират повече хора. Не се съмнявам, че и от паника вече са почнали да ти стават гъбички и какво ли не. Спри да четеш за СПИН и венерически болести, ако беше толкова лесно да се барнат (с две целувки по пениса), да е изчезнало човечеството, а ние сме вече 7 милиарда!
От притеснения ще си навлечеш истински болести - забранявам направо да четеш и питаш вече за СПИНа, направи си тест за спокойствие и темата за теб лично е прекратена.
Който го е страх от мечки, не ходи в гората. Щом имаш фобия от СПИН прави само защитен секс, ама аз не виждам какво си направила и без това толкова... ако си правила секс само с кондом, нямаш проблем - за фелациото - казвам последно, няма начин да се заразиш от СПИН точно (не изключвам другите венеричиски)

138.   може ли да се направи иследване 2-3 седмици преди 3-месеца?

139.   Към 130: вероятност 1/5 както е в руската ролетка не е като
1/7 000 000, защото в България има приблизително толкова хора. Не можеш да сравняваш двете вероятности. Иначе имаш право, че не трябва да се рискува.
Към 131: Да, 8 седмици са достатъчни
Към 135: Да, може да се направи тест 2-3 седмици преди 3 месеца. По последни данни са достатъчни 6 седмици, за да даде теста надежден резултат.

140.   134 а ти откъде си толкова сигурен/на, че не може да се заразиш с гълтане? Аз други неща четох, и то в специализирани чуждестранни сайтове, а именно, че ако глътнеш спермата на заразен мъж си е напълно възможно да се заразиш, даже и само при допир с лигавиците в устата.

141.   1. жената не е гълтала, но пак не може.
По принцип 140 е прав теоретично е възможно, но на практика няма описан такъв случай.
В стомаха има такава солена среда, че се разяжда и желязо, вирусът не може да проникне.. И слюнката в устата и слузта по хранопровода не са най-добрата среда за вируса, трябва да има ранички... не знам. Теоретично всичко става, но на практика.... не
те са длъжни да пишат, че е ВЪЗМОЖНО, нали са медицински сайтове.
иначе даже с вагинален секс е трудно да се зарази мъж. Е, аз никога не съм правила секс без кондом и съм имала при това само двама партнъори в живота си, така че не взимам нещата леко, не ми се хваща СПИН, но все пак, не бива да се вкарваме в психоза заради това, нали?

142.   Аз съм 140, е да, разбира се, че не трябва да се психираме. То орален секс с презерватив, като проститутка, хич не е приятно и за двамата... Дано си права и да е само теоретично възможно... че повечето хора си правят орален без кондом.

143.   ами да, защото не може да се хване така ХИВ и хората го знаят, но не бих правила и такова нещо без кондом с напълно непознат, малко гнусно.
Като жена да не се съгласявате на вагинален секс без кондом, като мъж - не е честно да не искате да ползвате кондом, защото рискът е почти само у жената!!!
НИКОГА АНАЛЕН СЕКС БЕЗ КОНДОМ С НИКОГО!!!!

за тестовете не знам, но ако имам сериозно съмнение, бих повтаряла периодично

144.   може ли да се направи иследване 2-3 седмици преди 3-месеца?

145.   до 128 и 130 много ви благодаря... наистина в малките градове по няма заразени, т. е. може и въобще да няма дано вероятността да съм се заразила от хетеросексуален мъж е нулева... успокоих се, но пак ме е страх да отида да се изследвам... но ще отида след 2 месеца, пак много ви благодаря за информацията, а бъдете сигурне, че занапред няма да имам контакти с други, само с моя мъж... /то вече не ми се прави и секс / само да ми се размине, иначе ще се самоубия

146.   НЯКОЙ ЩЕ МИ ОТГОВОРИ ЛИИИ... може ли да се направи иследване 2-3 седмици преди 3-месеца?

147.   чети коментарите горе първо.
Вече писах, има тестве вече след 2 седмици хващат антителата, но са скъпи все още и не знам дали ги има в България.
Стандартните тестове, които вярвам се ползват и в България след 4 седмици хващат 65% от ХИВ-позитивните, ако тестът е негативен, пак се прави значи, защото не е 100%.
Аз знам, че след 3 м. е вече почти 100% сигурно, че тестът не е засекъл антитела, си действително хив негативен, но някои хора пак си правят тест след още 3 месеца, за да са найстина сигурни...
Направи си тест, щом си на такъв зор, ако е негативен, си направи след 2-3 месеца пак за собствена сигурност (да кажем не 95%, а 100%). Ако искаш да продължиш да правиш секс без да се пазиш, прави си всеки 3 месеца тестове, стресирай се между другото и трепери. Въпрос на личен избор.

148.   Аз съм този който постна 68. Значи говорих с момичето в което се съмнявах. Тя ме разбра отидохме двамата си направихме тестове и бяха отрицателни и двата. Моята схема беше много забъркана. Имах рискован полов акт на 17 февруари. След към 4-5-та седмица се появиха сополи, запушен нос, по цял ден с температура 38 - 38. 5. 1 седмица бях на антибьотик. На 1ви април получих обрив по цялото тяло без краката и лицето (морбили). Отидохме до болница с майка ми казаха ми че могат да ме приемат пожелание. Не исках да ме приемат. На другия ден обривът страшно много се разпространи. Почти нямах бяло петно по кожата. Целия бях червен.
http://dariknews. bg/uploads/news_images/200909/photo_big_400678. jpg - по същия начин, само че много много повече червени петна.
Отидохме пак до болницата и беше наложително да ме приемат. Имах и възпалено гърло. Сложиха ми веднага абокат. На системи, 7-8 инжекций на ден и течен антибьотик. Страшно много се притесних. Казаха ми че съм прихванал и инфекциозна мононуклеоза, апък тя е симптом на спин. На шестия ден ме изписаха. Имах след това 10 дена болнични. Сега 6 месеца не мога да пия, да се напрягам физически ( да ходя на зала, да вдигам тежко, да бягам ), защото от инфекциозната мононуклеоза ми се е увеличил далака и черния дроб. Нужни са им 6 месеца да се възстановят. Мисля юни месец да отида пак да си направя тест, защото след 3тия месец е 100% сигурно. Просто тя ме накра да си направя сега, защото да не би аз да съм бил заразен отпреди. БЛАГОДАРЯ на всички които ме подкрепяха, помогнаха и ми даваха съвети. УСПЕХ НА ВСИЧКИ!!!

149.   Здравейте, искам да попитам... някой знае ли къде могат да се направят изследвания за СПИН в Ловеч, ако трябва и ще си платя

150.   до 149 - във всеки окръжен град има бившо ХЕЙ, там се правят тестовете, плаща се май 10 лв. Те са дискретни по принцип, но ако те познават, кажи, че е за медицинско за работа в чужбина - може да те накарат да си направиш тогава и тестове като за глисти и т. н. те са също евтини.
Успех и споко, малко е вероятно да си се заразил(а), освен ако не си имал контакт с простотутка от ромките, и то анален или като жена не си спала с бисексуален със съмнително поведение

151.   Благодаря ти много 150... за информацията, старая се да се успокоявам, но не мога да не мисля за това... как ще изчакам още 2 месеца... сигурно ще ви досаждам пак тук с въпроси... и искам пак да попитам може ли да се появят симптоми след 36 я ден от контакта благодаря ти предварително

152.   номер 151, аз съм 150
няма начин, просто трябва да се изчака да се образуват антитела с-у вируса, ако има зараза, тестовете тези антитела улавят, не самия вирус и не може да скочим и да измислим друг тест за номер 151.

НЯМА ТОЧНИ СИМПТОМИ - вирусът атакува имунитета или клетките, отговорни за него - СПИН означава СИНДРОМ НА ПРИДОБИТАТА ИМУННА НЕДОСТАТАЧНОСТ, т. е. самият вирус не те разболява, а намаля имунитета и ставаш податлив към други вируси и бактерии, които при нормални обстоятелства не би следвало да те разболеят. Много хора са само приносители на ХИВ вирусът и той при тях не е атакувал (все още) имунитета и нямат СПИН.
Значи, не може да ти каже никой в този свят - като ти тече носа и те пари темето, имаш СПИН. Има определени вируси и бактерии, към които човечеството отдавна си е изградио имунитет и когато се разболее човек от тях, светва лампичката у лекарите, че тук имунната система не работи, може да има СПИН, но горе имаме и описан случай, и човекът е нямал ХИВ и пак се е разболял от характерна за СПИН болните болест.
Имунитетът може да е лош и заради други причини - по рождение СИНДРОМ НА ВРОДЕНАТА ИМУННА НЕДОСТАТАЧНОСТ (генетично, не е заради ХИВ вирус), заради т. н. пролетна умора - след зимата липсват много витамини и минерали, заради прием на медикаменти и т. н.
Значи 151, няма определени симптоми и при всеки е различно, защото всеки започва да страда от различна болест в съответствие с това, което в момента е в средата му - един болен от СПИН в Ню Йорк ще има други симптоми и да кажем ще умре от някакъв вид гъбична инфекция, един СПИН болен в Африка ще хване друго и т. н. , в България друго - тримата ще са болни от СПИН, но ще имат различни симптоми.

Според мен номер 151 не бива да се притеснява, защото в България ХИВ не е толкова разпространен. Ако си хетеросескуален мъж и си правил само вагинален секс вероятността да си прихванал вируса от ХИВ-позитивна жена е много малък (много под 20%), при фелацио практически е невъзможно да се заразиш. Много рискован е аналният секс при хомосексуалните мъже и при хетеросексуалните, но при вторите като цяло има много по-малко ХИВ позитивни и е много по-малко рисковано, особено пак за мъжа.

нека хората, които имат съмнение да си направят тест след 4-тата седмица и после на третия и шестия месец от съмнителния контакт. При първия тест, ако е негативен, 65% сигурност имате, че дестйвително сте негативен, при втория тест вече 100%, при третия сте 150% сигурен, че не сте ХИВ - позитивни.

Призовавам да правите секс с кондоми за в бъдеще и в момента да не се панирате и да търсите симптоми - няма точни, това е положението, но е рано след един месец вирусът така да е контаминирал организма, че да е избухнал СПИН и съответно да почвате да боледувате от какви ли не тривиални болести. Значи - споко.
СПИН, пак повтарям, в 21 век вече не е смъртна присъда, много, много рядко днес умират в развитите страни с достъп до медикаментен коктейл, каквато е и България, до смърт от СПИН - само, ако не се лекувате, или много късно се открие болестта.

Споко, стига паника, че ще се разболеете от стрес. много повече хора умират от депресии и други психози, отколкото от СПИН в Европа!!! Гледайте да живеете нормално и не търсете под кол въже и не си въобразявайте някакви симптоми и т.н. - само тестът ще каже, дали сте ХИВ-позитивен(на) или не.

153.   аз съм пак казахте ми че няма случеи н заразяване с фелацио но прочетох чужди сайтове и пише че има 3-4 случая на предаване това пак ме кара да си връщтам мисълта че съм заразена не мога вече 35 ден нервите са неописуеми

154.   пак ти благодаря 152, вече разбрах за симптомите и т. н.... аз съм жена, питах този с който го правих, преди това, дали е болен нещо, той каза, че не е, дано не лъже

155.   153. , спокойно - който търси, намира... , но аз в медицинско изследване съм чела, че няма ДОКАЗАН такъв случай и изобщо не е описан.
Какви са тези 3-4 слуая, нямам представа, но в света има милиони хив-позитивни.
В твоя конкретен случай с малко целуване на члена без даже досег до спермата е физически невъзможно заразяването, това е реалността и това е животът!
Съветвам те ВЕДНАГА да си направиш тест за собствено успокоение и да престанеш да търсиш информация за темата, защото си се побъркала!!! Ще си докараш депресия, момиче, ще загубиш работата и мъжа си! Гледай си живота, няма как да си се заразила. И пак повтарям, отвъд сайтовете за СПИН фобии, в медицината НЯМА ОПИСАН СЛУЧАЙ РЕАЛЕН за заразяване от фелацио!

154. - спокойно, малка е вероятността да си се заразила, но друг път не давай на непознат да прави секс с теб без кондом, защото мъжете си знаят, че почти не може да се заразят при вагинален секс. Ако не се е изпразнил в теб, намаля още повече вероятността, но аз лично никога и с никого не бих правила секс без кондом, фелацио - да, ако човекът е познат вече и знам, че няма други венерически болести, от ХИВ при фелацио не се страхувам - вярвам на медицината и практиката, че не може да стане!

156.   при мене секс нямаше а ж момента е35 ден мисля занм че добре след 40 дена вече тогава трябва да се образуват анти тела а савпаденията са много тези гъбички в устата са със сащтите симптоми като ходих на лекар леко подути лимфни възли и лека температура след приеман а хапчета ми мина темпрарърата на сащтия ден възлите спаднаха само ми остана по езика петна но все ощте продалжавам да ги ликувам и се пооправят мене това ме притесни защтото тези сипмтомо са като на хив инфекцията

157.   156, споко де, това не са СПИН симптоми, а симптоми на съответната инфекция (бактерия, вирус, гъби, ... ), която си барнала от средата (пипнала си се с мръсни ръце, лъжицата не била чиста, знам ли).
Признак е, че ти е намалял имунитета след зимата - хапвай плодове и зеленчуци, много разходки навън и по-малко решаширане за СПИНа в мрежата...
Ако действително си имала избухнал СПИН хапчетата на лекаря почти нямаше да действат, или щяха да дестйват временно, защото вирусът ХИВ разрушава имунните клетки в кръвта и ставаш една епроведка за вирусите и бактериите в тялото си, обаче как ще стане това на незнам 30 дни от „заразяването„ - невъзможно. Хората живеят с десетилетия ХИВ-позитивни и нямат СПиН.
Момиче, пак повтарям - не е възможно да си се заразила, дори ако си му пила спермата на човека, камо ли от две интимни целувчици. ТЕОРЕТИЧНО е възможно да се заразиш при фелацио, ако имаш ранички в устата и устните и гълташ сперма, ама не е много вероятно, защото още слюнката в устата почва да разгражда и едва ли вирусът ей така ще оцелее, стомашните сокове пък не може да оцелее съвсем.
Спокоооооооооооооооооооооо , вече си за психиятър - развила си СПИН - фобия и като всяка фобия е много по-смъртоносна от СПИНа

158.   благодаря за пореден път така поне по малко ми улеква но за мен само теста щте си покаже ощте 6 дена но все пак сам си убедена че го имам май вече нищто не ми помага

159.   158, ти си доказателство и причина за поговорки като „гузен, негонен бяга„ и „който го е страх от мечки, да не ходи в гората„.
имала си малка забежка и сега чакаш да ти се изсипе Божието възмездие и си прочела сега за СПИН и си подреждаш пъзела.
Спокойно, Бог е зает с по-големи престъпници и не е такъв гадняр.
Или можеш да си правиш забежките, или не можеш - ти не можеш и като те е страх от мечки, не ходи в гората, остани с мъжа си и това е - дано той ти е вярен, че повечето жени биват заразени от мъжете си... само не си го вкарвай това в главата, моля те - и ако си го вкараш, отивай на психиятър, имаш СПИН-фобия и се лекува само с медикаменти или като се сблъскаш реално с проблема, като търсиш например контакт с действително болни от болестта хора и видиш, че не хапят и не разпръскват чума около себе си, а си живеят най-нормален живот и са най-нормални хора...

160.   Аз съм 154, успокоих се уж , но... пак ме е страх... чакам още2 месеца направо, .... в крайна сметка значи ако човек е заразен... може да няма симптоми, но някой ден изведнъж да се появят тези симптоми и да се разболее и може и да си отиде набързо както се казва

161.   хора мен ме е страх досега съм нямал полов контакт обаче имам 2 татойровки и ме е страх нещо да е нямало във иглите но ги смениха пред мен и пак ме е страх преди 2 месеца се бях разболял от плевмония обаче ми мина за 1 месец взеха ми кръв и урина обадих се днес на лекарката ми и тя каза че щяло да се види още на тия тестове но незнам може ли съвет

101-150 от 501