Споделена история от Здраве

Спин симптоми?
Здравейте. Искам да ви попитам до колко време е появяват симптомите на спин? Една година достатъчно време ли е и ако да какви са те? Страх ме е да ида на лекар много при това.

20ж.

Коментари

151-200 от 501

162.   Здравей, според мен не може да имаш нищо щом и пред теб са сменили иглите

163.   оказа се че нямам гъбички и притесненичта ми се върнаха отново значи леко подутите възли и леката температура която имах си остават съмненията че имам вирусчето пак се депресирах

164.   вече всичко е на лице правиха ми изследвания нямам гъбички а някаква бактерия лекаркта ми каза че е от отслабен имунитет коета пак ме караа да мисля че имам вируса защтото симптомите мислех че са от гъбичките но май са от хивчето остава са мо да си подвардя резултатите с теста вече няма какво да ме разобеди бляго даря че ми помагахте поне за малко имаше спокойствие сега чакам ощте 4-5 дена да станат 41 да отивам на тест малоко само ме успокои че момчето си прави тест и го видях че е отрицателен говорех пак с него преди 14 февруари му е бил контакта но се пази защото си има приятелка сериозна на 14 април си прави последния тест

166.   аз вече съм убедена че мойе да се заразиш чрез фелазио оказа се че нямам гъбички а някаква бактерия и симптомите които ги имах няма от какво друго да са вече всичко свърши само става да си направя теста ама ме много шубе но няма как требв да се убедя вече няма какво да ме разубеди многи ви благодаря че ми помагахте даже не беше като хората фелациото понеделник ще стане ясно макар че искам още утре да отида но ми е рано 37 ден мисля но ако има нещто дали щте покаже доиде време да семре маи

167.   Мила, ти си трагичен случай. Казах ти, че имаш лош имунитет, но е заради дългата зима и лошо хранене. НЕ Е ВЪЗМОЖНО ДА СИ СЕ ЗАРАЗИЛА ТАКА!!!
След теста ти препоръчам да отидеш на психиятър - ти страдаш от СПИН-фобия или от някакъв много силен страх от смъртта. Лекувай се психически, защото психозата ти е много по-страшен проблем от всякакъв вирус, включително и този на ХИВ.
Едва ли има миналата година и един българин, умрял от болестта, който се е лекувал (разбира се), но ти вече си ковеш ковчег.
Пак ти казвам си случай за психиятрията, никой не може да ти помогне, освен силни медикаменти за психоза

168.   незнам вече наистина нервите неме даржат другата седмица ще стане ясно пак благодаря за пореден път наистина само за това мисля май требва да взема някакви хапченца за стреса

169.   да и аз четих че няма такъв случай и че е много трудно да се заразиш но като си сгрешил и си мислиш най лошото

170.   Ей, 168, стига панировки! Почти никой не ползва презерватив при орален секс, само ако е с проститутка, така че споко! да не мислиш, че си единствената дето е правила фелацио без предпазни мерки! Колко хора го правят и не са хванали хив... Ти сега си внушаваш, а от внушението по-страшно няма. Иди още в понеделник си направи скапания тест и пиши тука хубавата новина, сигурна съм че нямаш!

171.   А аз имах преди 45 дена рисков контакт без презерватив и чакам още месец и половина за по - сигурно и ще ида на тест, и мен много ме е страх... две седмици ми е запушен носа, и гърлото нещо ми се зачервява , само за това си мисля, ужасно е, само като си помисля, че може точно аз да съм попаднала на заразен, пу да пази господ

172.   Ами и мен ме е страх, с един познат правихме секс и аз му правих френска любов и попадна сперма в устата ми, която после изплюх... и на след 5-6 дена се разболях, хрема и червено гърло без температура. Дано няма нищо, въпреки, че си ме е доста шубе, независимо, че го познавам, не го знам с кой спи, въпреки, че ме уверяваше, че със всичките си партньорки ползва презервативи. Като четох, май с орален секс много много не се предава...

173.   аз съм 171... това чакане ме убива направо... имам чувството, че умирам бавно всеки ден... а може ли симптомите да се появят точно на 28 я ден, т. е. в края на 7 та седмица

174.   Сигурно може, ама защо си мислиш, че трабвя да има непременно симптоми? Може да има, може да няма. И щом са минали 45 дена, защо не си направиш вече теста? Месец и половина казаха в КАБКИС, че е достатъчен период, за да даде теста верен резултат.

175.   аз съм 173... оф обърках се , исках да кажа в последния ден на 4 седмица, ми щото се появяват скоро след събитието, на много меса четох, че е 100% са верни резултатите - след 3 -я месец, така, че ще почакам още месец и 12 дена,

176.   Да ви кажа нещо, мили хора, преди години може би около 6 шефа ми ме изнасили, а той самия спеше с всякакви, имаше слава, че е спал с хиляди и то без презерватив и му се носеше слава, че е болен от СПИН. Естествено години наред не се престраших да отида да си направя тест. Само се успокоявах, че е жив и здрав и вероятно може и да няма СПИН. А междувременно вдигнат температура, т. е. постоянна за месеци около 37 и нещо и отидох на лекар и тя ме пита дали съм се изследвала за ХИВ и аз като и казах не, тя каза, че трябва да се изключи тази диагноза, защото макар и малко вероятна е възможна. Аз не исках да си го правя, но тя настоя и ми каза вечерта да и звънна за резултатите. Да ви кажа вечерта закъснях с час, защото се обърках и нея я нямаше и трябваше да чакам да мине уикенда без резултати. Просто не ме питайте тия два дни какво ли не си мислих, вече кроях планове как ще прекарам остатъка от живота си и на кого ще кажа, че съм болна. Просто бях убедена, че съм ХИВ позитивна. Когато понеделник сутринта отидох да си взема изследванията и видях, че е отрицателен направо камък ми падна от сърцето и съжалих, че толкова години живях в съмнения. Така, че не се колебайте направете си тест, вероятността да имате е много малка :)

177.   аз преди около месец отидох при една проститутка и нали слагам презерватива ама се скъса там в началото кадето е ластига. и ся постоянно си мисла да ни ми е лепнала нещо и то беше за има няма 5 мин след това веднага се изкъпах... вие как мислите възможно ли е да ми е лепнала някой друг ХИВ

178.   аз съм 173 и 175 днес ми се появиха някакви бели като пъпчици по горната устна не е точно херпес и май ме боли мускула на левия крак... възможно ли е да са някакви симптоми на ХИВ, не съм правила секс с мъжа ми от близо 2 седмици / а с друг нямя и да правя/ само да ми се размине, страх ме е

179.   178 моля те иди и си направи тест, не бой се! Не са симптоми на ХИВ инфекция това.

180.   Благодаря, ... но съм решила след 3я месец още 1 м поне ще изчакам... и по се притеснявам да не попадна на познати... ама каквото се случи, защото ще ви кажа и да ида сега после пак ще ида като станат 3 м така, че на един път да ида

181.   178, според мен си въобразяваш и вече търсиш „симптоми„ като такива конкретни НЯМА, просто имунитетът отслабва... , но това не става от днес за утре, а може да трае десетилетия, най-малкото месеци и то много. Вирусът не е толкова „глупав„ да се покаже в началото, и в началото да унищожи имунните клетки - нали иска да се разпространи първо.

Спокойно, стига с тази ХИВ-фобия. Няма голяма вероятност да сте се заразили - не се страхувайте да си направите тест от познати, те нямат право като медицински лица да говорят, но може да споменеw, че е за медицинско за работа, или да си направите теста в друг град.

177 също да се успокои.
Много е трудно като мъж да се зарази при вагинален контакт, а ти и с кондом си бил, при френска любов - невъзможно.

Хора, не знам дали ви е ясно, но Сифилисът например в момента е по-смъртоносен от ХИВ, а се предава дори от целувка, затова не целувайте проститутки и не давайте нищо без кондом - сифилиз се хваща (за разлика от ХИВ) при фелацио и ако не се хване в началото води до 100% инвалидност и смърт, докато при ХИВ има коктейл от медикаменти, които ще ви подържат, а и лечение ще се открие след 10 г... В момента няма хора, умрели от СПИН, които са почнали навреме с медикаментите, а Сифилис не се хваща и се умира много лесно....

Така че генерално си премислете сексуалното поведение, защото докато ХИВ в България е по-скоро екзотична прогноза, то сифилисът се шири и множи епидемично (триперът също, но е лечим с антибиотици)

Знам, че е модерно да се панираме заради СПИН, но сори - като ще се умира, то от сифилис е с пъти по-вероятно, да не кажа, че с хиляди пъти, особено в България и особено като се прави безразборно секс с непознати

182.   болки в гърлото и диария симптом на хив ли е само двете неща?

183.   А да попитам :)... има ли риск за заразяване ако партнйорат ми ме е задоволявал с пръсти и има открита рана на единия от тези пръсти :) благодаря ви...

184.   ЗДРАВЕИТЕ НА ВСИЧКИ, моята случка е следната:ходих на дерматолог-венеролог за да ми отстранят едни брадавички, наложи се да ми аложи опоика на мястото, но аз не видюх дали всичко е било стерилно. много се ритеснявам от отва. от тогава са минали 2-3 седмици и ставите и мусколите на краката ме болят доста, освен това се чувствам настинала. кажете ми моля дали има вероятност лекарлата да е проявила нехаиство...

185.   184, ако манипулацията е извършена в последните 20 години в България или последните 25-28 г. на Запад, проблем просто няма как да имаш. Имаше само пред 97-ма недостиг на консумативи за еднократна употреба по болниците, затова пък хората или си ги купуваха, или за многократна употреба бяха много добре дизенфекцирани, защото се знаеше за СПИН.
И преди 1990 има само няколко отделни случаи на заразяване в България, изключително при преливане на кръв. Може и през кризите на 90-те при преливане на кръв да се е случило нещо, но такъв случай не е известен.
Известни са скорошни случаи (след 2000) на заразяване с Хипатит при кръвопреливане.

Но при дерматолог?

Не е възможно, не и извън Африка в 21 век.

184 или е настинала, или си въобразява. Ако лекарите не отркрият настинка, да ходи при психиятър, за да и лекува ХИВ-фобията. Съвсем не си отделен случай, виж горе коментарите, има доста народ, които страдат от ХИВ-фобия и си измислят какво ли не, какви ли не симптоми - ходете на лекар - психоаналитик също става, но той не може да изписва антидепресанти.

184, не знам кой и как може да ти помогне, но за съжаление СПИН-медикаментите не действат при ХИВ-негативни, каквато със сигурност си.

И не - няма никаква вероятност лекарката да е проявила нехайство, защото просто инструментите се дезинфекцират в специален апарат, със специални препарати и не зависи от лекарката или от нейното нехайство, а ХИВ-вирусът не може да преживее тези процедури (слава Богу). (даже зъболекарите имат такива апарати за дезинфекция)

Спокойно - нямаш СПИН, но психозата е по-лошо заболяване

186.   аз съм 178... изминаха 2 месеца ще изчакам още , уж се бях поуспокоила междувременно ама сега пак се ужасих.. докато ми се беше подуло от ляво на шиятя леко единия лимфен възел.. сега и от дясната страна ми се лоду леко и като ги разтривам ме болят.. аз ги разтривам от време на време и понякога като че ли се скрива и после пак се появяват.. пак ме хвана ужаса.. много ме е страх...

187.   186, мноого си интересен човек!

Какви 3 месеца чакаш, когато то вече година е минало! ТВОЯТ ОТРИЦАТЕЛЕН ТЕСТ Е БИЛ 100% СИГУРЕН, МОМИЧЕ!

ЧАКА СЕ ТРИ МЕСЕЦА СЛЕД АКТА!!! Ако искаш да си още по-сигурен правиш 6 месеца след акта, но ти вече си получила негативен резултат и пак си ги измисляш!

Като на бебе ще ти го разясня, защо се чака.
Тестът не олавя самия вирус, а антителата, които образува тялото ти задължително, ако ХИВ вирусът е в теб! Тези антитела се образуват за месец някъде СЛЕД ЗАРАЗЯВАНЕТО (НЕ СЛЕД ТЕСТ НОМЕР 1!), прави се за сигурност на 3 месеца.

Но ако година си чакала и антитела си нямала, няма и да се появят - честито, ти си ХИВ негативна и да чакаш още 10 месеца - ЩЕ ОСТАНЕШ ХИВ НЕГАТИВНА!!!

Според мен обаче имаш някаква психоза, някакъв проблем с имунитета - не се храниш рационално, не спиш достатачно, преуморена си от работа, или заради това изнасилване не си добре психичсеки....

това трябва да лекуваш, аз ти гарантирам, че нямаш ХИВ!!! ЗАКЛЕВАМ ТИ СЕ, ЧЕ НЯМА КАК ДА ИМАШ - сега ако искаш пак си прави тестове, ама няма как да открият нещо, което е само във въображението ти!!!

Разбери едно нещо, разбери го - ти си болна, но не от СПИН. Ако си ме разбрала, събери си симптомите и отиди на лекар, но според мен всичко е на психосоматична, нервна почва.
Сега идва лятото, вземи си плодове, хапвай редовно и здравословно, спи... ПРАВИ СПОРТ!!! ще се оправиш за 0 време!
Доказано е, че депресия се лекува със спорт, хайде - на стадиона и прави обиколки, не си мисли глупости!

Успех

188.   до 187... нещо си се объркала , бъркаш ме с някой от по - горе, но аз не съм си правила тест и не знам дали ще ида.. страх ме е , правих въпросният секс преди 2 месеца вече, ама имам чувството, че ми се появяват някакви подобни на симптоми, или лимфен възел ми се подува сега пък някакви червени точки по езика, ... не помня да съм се парила, не знам.. таман се бях поуспокоила, повтарям си , че аз не съм заразена , шансът е малък и т. н. но пак ме сграбчва параноятя и имам чувството, че умирам... ами ако съм позитивна /ПУ ДА ПАЗИ ГОСПОД /.. как ще живея занапред , как ще кажа на съпруга ми , ... въобще всичко ще иде по - дяволите както се казва

190.   Здравейте, 71 пост, нали знаеш че това всъщност е разработка на учени с цел създаване на силно и масово оръжие, замислете се, всъщност кога е първия случай на СПИН-а, някой казват в края на 70-те, други началото и средата на 80-те, нека подчертая, периода на Студената война и надпреварата на Великите сили за надмощие, ето ви и токсичното оръжие, което върши цялата работа. Как до първия случай преди 40 години да кажем е нямало други, как така, всички други болести ги е имало откакто свят светува, как точно в периода на надпреварата за военно господство се появява и СПИН-а? ! Ваксина и да има, никой няма да каже, както има лек за рака, но никой не казва, колко ще изгубят фармацевтите и компаниите за лекарства ако се направят тези разкрития? ! Някои пък казват че няма СПИН и че това е просто вид пропаганда, факт е че има СПИН, и вместо да правите безразборен секс наляво-надясно, слагайте презервативи и не сменяйте половинката толкова често. И изследвайте се да му се не види. Мнението е лично мое, но нали знаете, всеки си има мнение, този свят е място на много битки, факт е че човечеството ще се самоунищожи, просто ни е заложено, това е нещо като инстинкт, който спи в нас. Пазете се хора, пазете си тялото и пазете природата. Извинявам се ако съм засегнал пост 71, но за съжаление е голяма вероятността да си мълчат като риби години наред, политика. Извинявам се също ако теорията ми Ви се струва смешна, аз съм просто 17 годишно момче, което мечтае за свят, в който има мир и разбирателство. Бог да ни пази!

191.   Хора, давайте го малко по-спокойно. Продължителния стрес, ще ви докара много повече болести и по-бързо. При стрес се повишава нивото на кортизол в организма, а при по-продължително въздействие, подтиска имунната система и болестите са налице. Ако се притеснявате от ХИВ, отидете, изследвайте се и готово. Между другото, дори и да ви открият антитела на ХИВ, не означава, че сте болни и ще умрете.

192.   Абе искам да ви попитам каква вероятността да бъде предадена болеста, при мъж на жена или жена на мъж?
от мъж на жена - 80 %, от жена на мъж - 20 % така ли?
p. S не се притеснявайте, тази болест не се предава толкова лесно, пролет е и имунната система е отслабена нормално е!

193.   Преди 2 м и половина правих секс с мъж без презерватив, а някаде от около месец и малко ми си е подуло едно топче от страни на шията лимфно възелче... много ме е страх, аз го разтривам от време на време и то изчезва, ама след малко пак се появява... много се притеснявам... много ме е страх

194.   193, отдавна исках да пиша - ама нервички не ми останаха с вас - НЯМАТЕ СПИН И НЯМА ТАКОВА НЕЩО КАТО ТОЧНИ спин симптоми, освен че ти отслабва имунитета и това не става за 2 месеца, стига с тези паники, хорааааа

195.   194 благодаря ти за отговора и искам да попитам... значи имунитета отслабва ако има хив инфекция или по принцип

196.   искам да попитам дали след точно 2 седмици започват да се появяват симптомите или може да се появят и по-рано ?

197.   В специализираната литература пише от 2 до 4 седмици и аз исках да питам ама за обратното дали може да се появят точно на последния ден

198.   Добре де аджаба, имам един въпрос от 2 седмици съм болен, по точно не е настинка защото имам само подути лимфни възли.. нямам температура нямам гадене нямам разстройство нямам и болки в мускулите, само едни лимфни възли който не спадат от 14 дена насам :@... 7 дена взимах антибиотик, но го спрях с надеждата, че съм излекуван но ето пак на следващия ден пак са ми подути! Възможно ли е да е ХИВ Инфекция при положение, че половият акт беше преди 2 месеца?

199.   198 2 месеца е време да се изследва6 да са достоверни резултатите класическите симптоми са много висока температура болки в гърлото силни и то много и обрив по торса ходи се изследваи време ти е дано всичко е нормално

200.   средната серконвенсияе 25 дена така че 8 седмици щте даде разултат успех

202.   пичове аз съм 198 преди 2 седмици, бях с леко зачервено гърло от тренировки, и в същия ден отидох на бар пушиш трева и цигари и пих алкохол, наистина ли си мислите, че е ХИВ? :D

203.   секс имаше ли само зачервено гърло не

204.   ходи се изследваи понеделник брато време е щом са минали 2 месеца кам диспансера за тестче стискаме палци заведи и таз кадето си се забавлявал с нея ако може

205.   на 8 седмици резултата щте е точен с бърз тест за анти тела другия 24п антиген анти тяло на 4 седмици 100% точност това е 4 поколение тест които открива по рано вируса

206.   Искам да попитам възможно ли е да се появат симптоми след 2 м и половина

207.   206, грешен е въпросът ти - трябваше да питаш - къде мога да си направя тест.
След два месеца и половина, вместо да спамиш в такива темички, можеше да се дотътриш до някакво бивше ХЕИ и да разбереш със 100% сигурност дали си ХИВ-позитивна(ен).

И още - какво е това „симптоми“ - СПИН е болест, която се причинява от ХИВ-вирусът. Има хора, които са от десетилетия ХИВ-позитивни, но нямат СПИН.
Симптоми КОНКРЕТНИ НЯМА - при всеки човек са различни, в зависимост от болестите в държавата му, от бактериите и заразите в родното му място...
защото СПИН значи СИНДРОМ НА ПРИДОБИТАТА ИМУННА НЕДОСТАТАЧНОСТ и единствен симптом е, че имунитетът ти не работи, но това може да се случи и по редица други причини, а нещата като хрема, зачервено гърло, разни подутини на лимфни възли... си ги има периодично всеки човек, децата и т. н. - да не сме всички ХИВ позитивни? ..... убива не самият ХИВ, а това че нямаш чрез него имунитет срещу най-елементарните зарази .. значи един СПИН-болен в Хайти ще има съвсем други симптоми от един в София, защото там се ширят други зарази....
отиди да се изследваш, както виждаш - и горните спряха да пишат, явно са открили най-после, че са негативни и са продължили с живота си - стори го и ти

208.   2 месеца е касно за симптоми на 2 месецакакто писах резултатите за надеждни както ти писаха по горе намери кабис и се изследваи виж по горе кои тестове може да се изследваш симптомите не са определящ фактор сходни са с много други заболявания за този период щте имаш достоверни резултати дано сме ти помогнали

209.   Здравейте, преди време ми се случи нещо шантаво. Имах рисков контакт с момиче на което и името не му знам, обаче се бях напил доста злобно:) и не свърших почти нищо. "Актът" беше 5-6 минути с поомекнал член като преди това се опита с малко фелацио да го събуди.
Голям ли е шансът да имам проблеми след тази случка?
Сега главата ми е запалена, едва ли някога отново бих постъпил толкова лекомислено

Благодаря

210.   до 207 знам, че трябва да отида да се изследвам... обаче просто ме е страх... и срам... и може би няма да ида скоро

211.   до от фелацио няма риск но за секса има но все пак не е сигорно дали тя е позитивна от 1 пат малко не е сигорно да барнеш хив но за други болести не знам тест за хиж на 4 седмици с дуо тест п24 антиген анти тяло 100%процента надежден а нормален тест за анти тела на 6 8 седмици

214.   за всички хив се предава чрез необезопасен анален и вагинален секс от споделяне на общи игли и от маика на дете фелациото 0 -риск с рани и без рани в устата не се предава терст на 8 седмици е достатачен с новите тестове а на 4 седмици дуо комбиниран тест

215.   това е тема относно предаването ни хив чрез фелацио

There is no debate (among experts) about the HIV risks associated with oral sex. Не е дебат (между експертите) за рисковете, свързани с ХИВ при орален секс. The risk is so low that almost nobody who cares for HIV infected patients has ever had a patient believed to have been infected that way. Рискът е толкова ниско, че почти никой, който се грижи за пациенти, заразени с ХИВ е имал пациент, смята, че са били заразени по този начин. Among experts, it's a semantic issue about using terms like "no risk" and "very low risk". Сред експертите, това е семантично въпрос за използването на понятия като "без риск" и "много ниска степен на риск". There is no difference between my or Dr. Hook's use of "low risk" and other experts' "no risk". Няма разлика между моите или използването д-р на Кука за "нисък риск" и други експерти "без риск".
DR. DR. HANSFIELD HANSFIELD

"And oral sex is basically safe sex -- completely safe with respect to HIV and although not zero risk for other STDs, the chance of infection is far lower than for unprotected vaginal or anal sex. Please educate yourself about the real risks. If you stick with oral sex and condom-protected vaginal or anal sex, you have no HIV worries and very little worry about other STDs. " DR HANSFIELD "И орален секс е в основата безопасен секс -.. Напълно безопасни по отношение на ХИВ и въпреки че не нулев риск за други предавани по полов път, вероятността от заразяване е много по-ниски, отколкото при необезопасен вагинален или анален секс Моля образова себе си за реалните рискове, ако сте остана с орален секс и презервативи защитени с вагинален или анален секс, вие нямате притеснения ХИВ и много малко се тревожи за други полово предавани болести. "Д-Р HANSFIELD

"I am sure you can find lots of people who belive that HIV is transmitted by oral sex, but you will not find scientific data to support this unrealistic concern..." "Сигурен съм, че можете да намерите много хора, които вярвам, че ХИВ се предава чрез орален секс, но няма да намерите научни данни в подкрепа на този нереалистично отнасят ..." DR HOOK DR КУКА

"HIV is not spread by touching, masturbation, oral sex or condom protected sex."- DR. "ХИВ не се разпространява чрез докосване, мастурбация, орален секс или презерватив защитени секс." - DR. HOOK КУКА

in the public HIV Prevention forum of MedHelp, TEAK and the other moderators maintain that oral sex in all forms is a zero risk activity. в публичен форум Превенция на ХИВ на MedHelp, тик и други модератори твърдят, че оралният секс във всички форми е нулев риск дейност. Would you agree with this assessment? Бихте ли се съгласили с тази оценка?
I TOTALLY AGREE / DR GARCIA Напълно съм съгласен / DR GARCIA

The observation on thousand and thousand of observations is that HIV is not spread by oral sex (of any sort). Наблюдението на хиляди и хиляди наблюдения е, че HIV не се разпространява чрез орален секс (от всякакъв вид). DR. DR. HOOK КУКА

"With regard to the question you ask, I will repeat, as I've said more times than I can think- there are NO credible cases in which persons have acquired HIV through performance of oral sex- none!!. The chance that you will be the first is ridiculously low. You are more likely to be hit by lightening while reading my reply to you. DR HOOK "Що се отнася до въпроса ви питам, аз ще повторя, както съм казвал и повече пъти, отколкото мога да се сетя, не съществуват достоверни случаи, в които лица са се заразили с ХИВ чрез изпълнение на орален секс, няма!. Шансът, че сте ще бъде първият е смешно ниска. Вие сте по-вероятно да бъдат ударени от гръм, докато четете ми да ви отговори. DR КУКА

"HIV is not spread by masturbation, through oral sex, through kissing or other casual contact." "ХИВ не се разпространява чрез мастурбация, чрез орален секс, чрез целувка или други неофициални контакти." DR HOOK DR КУКА

"There is no credible evidence that HIV is spread through oral sex, with or without the presence of cuts or blood in the persons mouth."- DR HOOK "Няма достоверни доказателства, че ХИВ се разпространява чрез орален секс, със или без наличието на рани от порязване или кръв в устата лица." - DR КУКА

"Oral sex. there is no evidence that HIV is spread through giving or receiving oral sex"- DR HOOK "Оралният секс не е доказателство, че ХИВ се разпространява чрез даване или получаване на орален секс." - DR КУКА

"HIV is not spread through oral sex." "ХИВ не се разпространява чрез орален секс." DR HOOK DR КУКА

"HIV is not spread through giving or receiving oral sex" DR HOOK "ХИВ не се разпространява чрез даване или получаване на орален секс" DR КУКА

216.   Мили господа аз съм този човек който толкова плашиххте да се изследва, мога да ви кажа да спрете да спамите в този сайт, и да четете глупостите от интернет който ви предлагат, отидох в токуда и се оказа, че 3тата сливица ми е възпалена, от там идвал проблема за хремата, за лимфните възли, не искам да приказвате глупости, ХИВ симптомите са темп която НЕ СПАДА! , ЗАЧЕРВЕНО ГЪРЛО, ОТПАДНАЛОСТ (аз 2 месеца подред, не спирам да тренирам), Ако бях заразен нямаше сега да съм добре,! СПРЕТЕ ДА ЧЕТЕТЕ ИНТЕРНЕТ ГЛУПОСТИТЕ!!!! сега сливицата се оправи и нямам абс никакви проблеми!!!

151-200 от 501