Споделена история от Здраве

Спин симптоми?
Здравейте. Искам да ви попитам до колко време е появяват симптомите на спин? Една година достатъчно време ли е и ако да какви са те? Страх ме е да ида на лекар много при това.

20ж.

Коментари

201-250 от 501

217.   да е но ако си имал рисков контакт по добре е даа се изследваш да си знаеш статуса и хив не се определя чрез симптомите защтото някои хора минават и без симптомно само тест показва дали имаш зараза или не не сомптомите а до лповечето лекари в бг са боси по отнишение на хив ако иси имал необезопасен анален или вагинален контакт на 4 седмици с един дуо тест щте си разбереш статуса защото от това на мен ми няма нищо може да се получи обратното но и пак от един случаен контакт малко трудно да барнеш хив саотнощението е 1 кам 2000 тка че сам прецени успех за напред и ползваи предпазетили

218.   ми аз си направих тест още на първия месец + кръвна картина сичко беше 6 +

219.   зависи от теста ако е дуо тест антиген антитяло всичко е 6 ако не на 8 семици барз тест за антитела варши работа но на 1 месец 90% от хората дават положителен тест

220.   219 - oт ХИВ ПОЗИТИВНИТЕ ХОРА

221.   да правилно грешката е моя благодаря за поправката

222.   а на мен вече месец и половина ми е подут лемфен възел ли е ... от ляво на шията и гърлото ми е зачервено ... страх ме е

223.   не от нерви е по вероятно минал е месец и половина ходи се изследваи резултата щте е достоверен с с тест за антиген искаи да ти направят хив не се определя чрез симптомите сходниса с много други заболявания

224.   Благодаря 223

225.   Кихнал съм, пръднал съм, боли ме отзад и отпред ххахахаха....! Хора моля ви за толкова неуки ли се смятате че пишете такива глупости аз бях шокирана от 90% от хората на които четох писаниците тук в тази дискусия :х! Виждам колко неграмотни хора има в България и че заради това държавата ни е на това равнище, но най-жалкото е че всички са млади и необразовани. Има лекари хората учат с години за да помагат на неуките в областта затова моля ви отидете в РИОКОЗ и направете това което мислите за редно но не изтъквайте глупоста си тук за да изглеждате глуповати и пред др. хора! И да имаш СПИН и да нямаш все същото защото драги ми читатели антидот има но никой болен от СПИН няма да се добере до нея затова болните и без да знаят и да знаят пак ще умрат за жалост това е света геноцид над третия свят и всичко ненужно! Затова вместо да се чудите и да си въобразявате тъпотии се пазете използвайте кондоми и опознавайте партньорите си преди да спите с тях. Не си позволявайте да изглеждате смешни и жалки в очите на другите с простоватите си изказвания това е моя съвет

226.   Здравейте. Имам хипохондрия (страх от болести, на психична основа е), пробвах по всякакви начини да се отърва от нея, но неуспешно. Целия ми ден е зает да се притеснявам за СПИН. Вижте сега, пред блока имаше марля с кръв, стои сигурно от 1 седмица там, мисля че днес я настъпих, бях с обувки, после може пак да съм я настъпил като излизам, бях с джапанки, има ли вероятност, ако е била марля със заразена кръв да кажем, вирусът още да живее там, защото знам че умира в кислородна среда. Не се вманиачавайте колкото мен, ужасно е!!! Цял ден живеете в страх от дадена болест, като си втълпите и само това ви е в главата. Та, ако може компетентно мнение го изкажете :). Благодаря!

227.   не няма как да стане търси лекарска помощ за състоянието си хив се предава само в тялото лек ден

228.   226 - няма начин да си се заразил от СПИН, обаче не бива да подценяваш психозата си. Съветвам те да се лекуваш при психиятър, за да може да ти изпише нужните антидепресанти - ти действително си болен, не от СПИН, не от ХИВ, а психиката ти е болна и докато не се лекуваш, няма да имаш спокойствие. Имаш някакъв проблем - в детството, сега, знам ли - търси психиятър, ако не искаш хапчета - психоаналитик, психолог, но не подценявай психозата си, много по-страшно е от всяка истинска болест като СПИН - от СПИН едва ли умира и един човек на година в ЕС, но от психози.... масово!

229.   Аз съм 226, проблема е там, че е етапно, притеснявам се за една болест, след това веднага за друга. Спортист съм, спортувам редовно, опитвам се да се измъкна от тази психоза, но виждате какви изводи си правя, от най-малкото става голям проблем и тормоз 5 дена най-малко, докато не ми се качва друго на главата. Не искам да взимам хапчета за това състояние, всичко е до психика, от 2 години съм така иначе, смятам че щом сам съм предизвикал страха си, сам мога да се отърва от него :) значи казвате, всичко е ок. Питах се колко е горе-доло издръжливостта на ХИВ във въздушна среда?

230.   226, николко не е издръжливостта на ХИВ във въздушна среда, защото се разпространява само изключително по кръвен и при сексуален контакт, преди всичко чрез сперма.
Дори да е било парчето пълно със спинозна кръв и да го беше изял, пак нямаше да се заразиш, защото стомашния сок го руши веднага (няма доказан случай за заразяване и при фелацио дори!) - трябваше да си отрежеш рана, да се натъркаш хубавичко и пак не е гаранция, а и с тези има-няма 2000 ХИВ позитивни в България, вероятността това парче да е било заразено е никаква.
Не знам - разочароващо е може би за човек с такава мания, но е невъзможно да си се заразил така.

С две думи - мога да те разочаровам, ама не си ХИВ позитивен реално, а само имагинерно, което е по-проблематично.
Отиди на психоаналитик и ти сам си помисли какво е станало преди 2 години с живота ти, което да те е вкарало в тази психоза. Трябва да се лекуваш, защото качеството на живот така не е добро - и хората ще почнат да странат от теб, защото е доста досадно! Ако детето ти един ден се разболее от шарка, сигурно трябва да се изселиш...
Виж - имам в семейството такива хора, това е и генетична психоза, но не е приятно и трябва да се бориш с проблема - не СПИН, вируси и бактерии, а психиката ти е болна и един ден може да те разбие с фатални последици, взимай мерки!

231.   230, прав си, досадно е, гадно е, много е гадно братле, не ти го препоръчвам, нито на теб, нито на никой, тази мания е побъркваща. Опитвам се всеки ден да се боря сам с манията си, къде има успехи, къде не, но мисля че ще мога да се преборя. Благодаря че ме успокоихте! Благодарен съм ви!

232.   споко пич неа за кво да се косиш с малко хапчета и ще си по добре като нямаш необезопасен анален и вагинален секс и не се боцкаш с наркодици няма от кво да се косиш

233.   добре де ако се самозадоволяваш с предмети и на тях има твоя семенна течност ( сперма ) пак не може нали?

234.   Хремата , сополите нямат нищо общо с ХИВ !

235.   233 234 не

236.   Издръжливостта на СПИН във въздуха е много малка, поне така мисля. То заради това не можем да бъдем заразени от комари или от мухи. СПИН не живее в кислородна среда, прав ли съм? Поне така пише. Да кажем и да има на някаква салфетка кръв или на марля, и да е имало спинозна кръв, после да си си я натъркал в някоя рана, не би трябвало да се заразиш... теоретично. Работата е там че вирусът умира в кислородна среда. Така пише. А дали съм прав, някой по-знаещ от мен да си изкаже мнението, искам да разбера до колко съм информиран. :)

237.   последно за СПИН, малко основно знание.

СПИН - Синдром на ПРИДОБИТАТА имунна недостатачост.
Причинява се от вируса на ХИВ. Не всеки ХИВ-позитивен се разболява от СПИН и обикновенно до избухването на болестта минават години, което затруднява много диагностиката, както и е причина за неволно заразяване.

Как действа ХИВ
Вирусът уврежда имунитета на организма, използвайки специалните имунни клетки в кръвта за размножаването си. ХИВ се модефицира много бързо, т. е. променя се и затова няма още ваксина. Съвременната медицина обаче е измислила коктейл от медикаменти, които не може да премахне изцяло ХИВ в кръвта, но до толкова намаля концентрацията му, че СПИН не може да избухне, ако лечението е навреме. Концентрацията на ХИВ намалява до толкова, че човекът става незаразен, тестовете го идентифицират като ХИВ-негативен даже, ХИВ-позитивна жена ражда здраво бебе.... Днес в развитите страни никой не трябва да умира от СПИН, защото медикаментите са осигурени (и в България! ). В Африка умират много хора, защото не могат да си позволят коктейла, а и имат странно сексуално поведение, което няма да коментирам.

Първо - освободете се от фобията си относно ХИВ, СПИН и ХИВ-позитивните хора. НЕ СЕ УМИРА ОТ ТОВА, но това не значи, че не трябва да се пазим, Медикаментите имат много странични действия, ставаш хронично болен човек. Пазете се!

Как се заразява със СПИН

Изключително по кръвен и по полов път.

В България от средата на 80-те нямаме заразени хора в болниците чрез кръв, кръвни продукти, спринцовки. (както и в много страни, не се е знаело за вируса). През 90-те, когато медицинските консумативи бяха кът, в Румъния е имало заразяване в болниците, в България заразяване от хепатит С, но не и от СПИН.
Имаме щастието да живеем в една от страните, в който действително има малко ХИВ-позитивни, която осигурява медикаменти... 70% от ХИВ-позитивните в страната са мъже. И у нас явно пак хомосексуалистите страдат най-много, защото просто при анален контакт заразяването е почти сигурно. При вагинален рискът е за жената (сперма!!!), мъжът има риск от вагинален контакт с ХИВ–позитивна да се зарази „само“ с 20% вероятност.
Вирусът се разпространява изключително по кръвен и полов път, като в спермата концентрацията е много висока, в женските полови секрети не толкова.
Теоретично се казва, че и при орална любов можело да се зарази човек, няма такъв случай само че. Правена е проба - вирусът не може да издържи на стомашен сок, приема се дори, че и средата в устната кухина го убива, защото слюнката по принцип разгражда и се грижи да няма много вируси и бактерии в храната ни - затова дъвчете добре храната си - има доста работи там (е, не ХИВ, но Ехек може).

НЕ МОЖЕ ДА СЕ ЗАРАЗИТЕ от ХИВ ЗНАЧИ ПРИ ЦЕЛУВКА, дори при фелацио!!! (е, от други болести може да се заразите).

Наркоманите са другата рискова група - ако сте такъв, имайте си винаги собствена спринцовка.
Иначе в нашите болници се употребяват консумативи за еднократна употреба, които си разпечатват пред вас.
Наркоманите да внимават най-вече за хепатит, защото той е страшен и се умира от него. И днес има заразени и в болниците чрез кръвни продукти от хепатит.

ТОВА Е, ХОРА!!!

Иначе, моето мнение е, че не бива да търкате раната си с кървава салфетка - щом може със спринцовка да се зарази човек, значи и така би следвало да може - но сериозно - кой нормален човек в мирно време ползва кървави салфетки за раната си - няма само СПИН, има хиляди болести!!!

ЗА СИМПТОМИТЕ ПОСЛЕДНО!!!

Точни такива няма!!! Самият вирус убива вашите имунни клетки, така ставате податливи на всякакви вируси и бактерии, които си циркулират свободно в околната среда и с-у които отдавна хората са имунни. Затова и при всеки симптомите са различни - вирус ли ви наляга, гъба, бактерия - без имунитет нямате шанс!
Медицинските лица затова имат някакви съмнения, когато някой се разболее от елементарна болест и си правят тест за ХИВ, но ПО ПРИНЦИП има хора с по-слаб имунитет.
Повечето СПИН-болни действително без лечение умират от пневмония в нашите географски ширини. Но защо трябва да мислим за това?

Не може ли да си живеем живота и просто да ползваме кондоми, да се тестваме, ако имаме съмнение, да внимаваме.
Толкова ли е трудно при анален секс да се ползват кондоми? Да се ползва лична спринцовка?

Спокойно, хора!
Не се търкайте и с кървави салфетки, ако имате такъв фетиш, и няма как да се разболеете!

СПИН показва, колко е важен имунитетът - засилвайте го като се грижите за себе си. Банално е, но яжте пълноценна храна, спортувайте и спете ...правете редовен обезопасен секс и сте цветушки! Ако имате иначе някакви подути лимфи, често сте болни - това не е СПИН, ако сте нямали необезопасен секс с непознати, анален секс, не сте хомосексуалист или наркоман. Лекувайте си имунитета, глезете се и спокойно - СПИН не е бич на 21 век, а беше на края 20 век!!!

П.П. Ако сте все пак серопозитивен човек, не се плашете - търсете лекарска помощ и информация, къде може да получвате медикаментите си. Изберете София - там в момента имали излишъци, докато във Варна свършвали. Взимат се в няколко специални аптеки, изцяло са платени от Министерството на Здравеопазването, не е нужно да сте осигурено лице!

238.   Резултати ми излезнаха единственния проблем ми е в
EO/еозинифили 0. 10, референтна стойтност / до 0. 4
BA/базофили 0. 2, трва да е до 0. 1
Общ билирубин/ 27. 2 / до 21. 0
a иначе C-реактивния протеин е негативен, CYE/ERS е перфектен
а левкоцитите са 4. 7, а лимфоцитите са 0. 42 от норма 0. 20 - 0. 40..

239.   237 браво за лекцията дано някои я прочете и си нялее акъл в главичката много е правилна кои лапнал кои близнал и си мислят 4е е хив маструбация целувки фелацио таркания без проникване няма риск фелацио даже с рани без рани и кървящи венци пак не е риск но не и за друго полово предавани болести като гонорея и хламиди сифилис малко по трудно -тест за хив на 8 седмици с тест за антитела достоверен с антиген антиялона 4 седмици 100 дстовверен гонорея хламиди на 5 дена сифилис 40 45 дена

240.   236-нещо, което потвърждава теорията ти. Как не се предава СПИН?
На тази тема са създадени безброй митове, на повечето от които не може да се вярва. Със СПИН не може да се заразите:

при ръкостискане, прегръдка, обичаен контакт, разговор с носител на вируса.
ако се храните заедно, ако плувате в един басейн, използвате един и същи дрехи (дори и бельо).
от муха или комар, тъй като СПИН не може да живее е кислородна среда. Момчето или момичето не ви е питало да му дадете цялата информация за болестта, а ви е помолило да се обоснове някой по знаещ конкретно за СПИН-а в кислородна среда, аз това намерих в нета и го копнах, а защо не живее, не мога да кажа. Колкото до 237-мия коментар, СПИН още е бич и за 21-ви, а може и за 22-ри век да е. Хората със СПИН живеят максимум 10 години с тези лекарства, след което: 1. лекарствата са ги направили на нищо, черният им дроб е направо разнищен, че и други органи.
2. Колкото и да ги приемаш, до 10-15 години си свършен. Когато открият лекарство за СПИН-а, когато наистина може да се лекува, тогава ми копирай от интернет, че не е бич, чел съм тази статия, единствено с това не съм съгласен.

241.   240 - благодаря за допълнението - не разбирам обаче, как някой може да си мисли, че ХИВ живял в кислородна среда, когато се предава по кръвен път и с телесни течности - както и да е - добро е допълнението за много фобично настроени.

Медикаментите иначе не са лоши. Всяка година се подобряват и НЕ Е ВЯРНО, ЧЕ СЕ УМИРАЛО СЛЕД 10 ГОДИНИ!!!
Те пречат на вируса да се размножава и да достигне до висока концентрация в кръвта, което да доведе до СПИН. Даже доказаха американците, че хората, взимащи медикаменти не са и заразни вече - т. е. нивото на вируса е много малко.
В момента например в доста голяма страна като Германия умира на година по един болен от СПИН, и то, защото е почнало късно лечението.
И в България положението трябва да е сходно (но не знам статистика да имат)- т. е. хората, които си взимат медикаментите са ОК, другите - да му мислят.
Познавам хора на медикаменти, съвсем нормални са си, работят си даже - в отделни случаи се стига до инвалидизация заради непоносимост, гадене, и ги пенсионират, но не е често. Зависи от организма, от човека, но ХИВ не е смърна присъда вече.
Умрало се е за месеци даже през 80-те, но в последните 5- 10 години медикаментите действително са много добри.

И АЗ НИЩО НЕ СЪМ КОПИРАЛА ОТ ИНТЕРНЕТ, оставям го на другите!!! Действително съм се интересувала от най-различни източници и съм синтезирала горе-долу каквото знам, не съм медицинско лице, но нямам и тези претенции!!!

Пазете се хора от ХИВ, но не развивайте фобии, моля ви!

П.П. - нямайте страх, ако сте положителни, почвайте с лечението!!!! На Запад и днес има много хора, заразили се през 80-те, които са на медикаменти и никога няма да избухне при тях болестта - дава им се нормална продължителност на живота и си имат и деца!!!

242.   Аз съм 240, ами може да мислят че живее в кислородна среда, отгоре 230-ти коментар (не знам дали е твой) е написано че ако има салфетка или марля, трябва да имаш рана, да го натъркаш и тогава става заразяване. Мисля, че след като вирусът попадне в кислородна среда, ако да кажем въпросната салфетка или марля седят 5 часа, вирусът умира, съответно и да е имало вирус в тази кръв, не би трябвало да има след като е минало време в кислородна среда. Плюс това, да ти кажа, че тези "много" добри лекарства, имат супер много странични ефекти, може да се развие сърдечна недостатъчност, чернодробна, и подобни странични ефекти, както и бъбреци и какво ли още не да ти отиде, в комбинация с ХИВ вируса и разбиващото действие, което налага на имунната ти система, до 10-15 години пак ще си труп. Пък и безразборния секс и това чалга поколение, което си вика живей за мига и не мислят какво става, мисля че ще има пандемичен характер дори тук. Жалко, но сигурно няма да се види това лекарство, което учените толкова много се мъчат да открият. Да ти кажа ли защо 241, това е вирус, той се изменя, дори учените се притесняват че може да започне да се разпространява и по въздуха, защото точно когато открият как да блокират изцяло вируса, той се изменя. Пазете се!!!

243.   Резултати ми излезнаха единственния проблем ми е в
EO/еозинифили 0. 10, референтна стойтност / до 0. 4
BA/базофили 0. 2, трва да е до 0. 1
Общ билирубин/ 27. 2 / до 21. 0
a иначе C-реактивния протеин е негативен, CYE/ERS е перфектен
а левкоцитите са 4. 7, а лимфоцитите са 0. 42 от норма 0. 20 - 0. 40..
Ако беше Хив инфекция другите ми резултати щяха да са много по ниски нали?

244.   243 - с нормална кръвна картина не се открива ХИВ. Аз съм си правила тест в бивше ХЕЙ и там имаше само едно нещо - HIV negativ - защо не опиташ този вариянт - да си направиш ХИВ тест? Не се умира от това - взимат ти кръв от пръстчето.

Пак за прочутата кърпа с кръв - не бих си натъркала рана с такава, ако ще да е седяла с дни! Не става тук дума само за ХИВ, а и за хипатит и какво ли не - каква въздушна среда, когато имаш съсирена кръв и вирус в нея - не знам до колко умира, може да умира... Просто няма какво да обсъждаме такива теории - в мирно време, едва ли някой от нас ще тръгне да се превързва с мръсни марли - не от ХИВ, а от сепсис ще си отиде!

За медикаментите - да, не са приятни, имат много странични действия в първите 4 седмици - чети, те днес са коренно различни отпреди 10 години! Най-често обаче промените засягат обмяната на мазнините в тялото- изчезват мазни депа в крайниците, трупат се в корем, лице - човек изглежда различно. Има странични действия върху нервните процеси и увеличен риск от инфаркт, но като цяло - зависи от човек и организъм, но човке с медикаментите може да остарее и не е смъртна присъда вече!!! Говоря тук за модерните медикаменти, не за тези, които е имало преди 10 г. В България се раздават МОДЕРНИ медикаменти, които се комбинират за всеки индивидуално. Терапията (няма лечение) струва 3000 лв. всеки месец на обществото.

Моля, не съдете ХИВ - позитивните хора, цели поколения, които били развратни! Не е вярно! Младите у нас много по-често използват вече кондоми, от връстниците си на Запад - за последните ХИВ вече не е тема (за съжаление), защото не познават и не са чули за случай на починал от болестта (а от рак, катастрофи и т. н. всеки ден). Както писах, за миналата година има един починал в голяма страна като Германия и той не е бил на терапия.

Радвам се, че се говори за болестта, но фобията от нея ми е непонятна, както и липсата на елементарна обща култура по темата, липсата на мотивация (смелост? ) да се отиде и да се направи един ХИВ тест.
Другото, което за мен е странно - защо, когато знаят и за ХИВ, и за другите полово предавани болести пак правят секс без кондом, а в същото време някои хора си измислят начини за предаване по въздух и може би телепатия!

Нека говорим за темата и бъдем полезни

245.   244, това е по темата все пак, използването на презерватив е важно, ами защо се дрогират тогава, ти питаш защо правят секс без презерватив, а защо се дрогират никой не знае. Оттам идва и доста голям процент ХИВ позитивни. Все си мисля, че ако до сватбата си всеки го прави с презерватив, няма да има толкова болни вече, до 30 години може СПИН да не е толкова голям проблем, но сега е. Защо младото поколение пие, пуши и се дрогира, ти си питала за секса, добре секса, това е нещо, което някой път както всеки знае не може да се овладее, това е привличане, желание, но за алкохол, наркотици, и цигари всеки знае че първите пъти са ужасни, и всички пъти след това, перченето на младите е проблема в случая. Ако се изкоренят лошите навици, идва една по-добра култура, съответно по-начетено общество, което сега в България не съществува. Неграмотността е налице! Сами знаете статистиката, на едно от последните места сме. Така че моля ти се не ни изкарвай толкова начетени, защото то си личи. Тъпунгери и гамени по улиците много, културни и мили хора-рядкост. Това е положението в България! Дано в бъдеще да не стоят така нещата, искам да живея в тази страна!

246.   244 напротив казаха ми, че ако бях заразен с ХИВ резултати щяха да са адски ниски + СУЕ и C-реактивния протеин нямаше да са ми в норма както са сега

247.   Изследване на C-реактивен протеин е оправдано в следните случаи:

* При съмнение от възпалителни, инфекциозни и неинфекциозни заболявания, тъканни увреждания. Изследването на C-реактивния протеин се използва главно за диагностика, проследяване на прогреса на заболяването, лечението и прогнозата.
* Диагностика на интеркурентни инфекции - в хирургията, токсична терапия, дълбоки венозни тромбози, белодробна емболия
* Диагностика на анатомично затворени инфекции
* Злокачествени процеси
* Следоперативно проследяване
* Остри коронарни синдроми
* Риск от заболяване на коронарните, мозъчните и периферни съдове (CRP-hs! )
Референтни стойности на C-реактивен протеин

CRP е стабилен протеин. Взема се материал от серум или плазма. Нахранването не влияе върху плазмената му концентрация, т. е. е от без значение за изследването.

Референтните стойности са до 5 мг/л. При възпаление нивата се покачват многократно. По-долу ще представим най-честите стойности според вида на инфекциозния агент:

* Грам /-/ бактерии CRP над 500mg/l
* Грам /+/ <50 mg/l (рядко под 100 mg/l)
* Паразитни инвазии: по-слаби покачвания на концентрациите на CRP
* Вируси и микози: слабо покачване на CRP
ето :)

248.   246 - градски легенди. Има си тест за ХИВ, които ти търси антителата и това е. Той дава с повторение 100% сигурност, всички останали бабини-дивитинини са предположения...Само тестът дава сигурност!!!

Не може да има „малко бременна“ и не може да има малко ХИВ-позитивен. Обикновенната кръвна картина не е доказателство за каквото и да е било, има си тест и това е. Може и да си ХИВ позитивен, обаче по едни или други причини да не избухва при теб СПИН, да си имаш нормална кръвна картина.... радввай се де, ако си вярваш - лошо няма!
Един хипохондрик по-малко, само трябва да си търсиш друга болест сега.
Типичното за вашето заболяване е, че никога, ама никога не ходите на лекар или не правите необходимото за една 100%-ова диагноза, ей така - да сте си болни от нещо. Успех

П. П. - ако още те гложди, отиди и си направи теста, не убиват там! Кръвната картина е хубаво нещо, но като ХИВ-тест може да я използваш за тоалетна хартия

249.   СПИН наи гадната болест на светъ

250.   На колко месеца трябва да се изследваш, навсякъде казват от 1-3 месец

251.   след 3 най - сигурно

252.   ако си имал полов контакт на 30 май на 1 август може ли да се иследваш и тогава д е 100 % сигорен щото нали пак е на 3-я месец :) на 30 май си имал полов контакт и става Юни Юли и Август може ли на 1 август да се иследваш

255.   Ами 252 можеш, според мен ще е 98% сигурен теста.

256.   252 става е 2месеца са минали надежден ще е теста ако е имало нещо ще го покаже

257.   благодаря значи може и ако покаже отрицателен мога да съм спокоен

258.   не... трябва да са минали 3 месеца /1 септември / тогава ще е сигурно и ако няма нищо значи може да си спокоен

259.   ами тогава ако бил на 30 май може ли на 20-25 август? и да е сигорен

260.   ами 30 май плюс 30 юни плюс 30 юли плюс 30 август... след 30 август става

261.   Здравейте. Искам да попитам, тъй като вирусът на ХИВ се предава и чрез мляко, възможно ли е например крава да пипне ХИВ. Понеже живеем в малко градче взимаме мляко от домашна крава, една жена ни го носи. Когато го подквасихме, след като го отворих видях на горния му слой едно червенко петънце, съвсем малко беше, бях изял 3-4 лъжици и тогава го видях, та въпроса ми е възможно ли е, или просто моето е параноя? Благодаря!

262.   261 Споко не може :)

263.   Мерси 262 :)

264.   А има ли опасност от предаване на вируса от животни например (кучета, котки и т.н)

265.   He

266.   здравейте имам един малко объркващ въпрос.. вече сигурно година се боря с кондиломи момче на 20 години от Град Варна.. не мога да се излекувам още стана вече 6 - 7 месеца дали защото не го правя ефикасно или защото не се отнасям сериозно към лечението.. моята приятелка отиди на лекар и на нея и няма абсолютно нищо всичко и е ок дори си направи тест преди мен за "СПИН" тай като докторите ни посъветваха да си направим... и всичко излезе отрицателно... и са и казали да си направя и аз за всеки случай само че от 2 дена не мога да спа защото се притеснявам адски много възможно ли е след като тя няма а водим полов контакт от година и половина без презерватив да сам болен от СПИН много ще съм благодарен ако чуя нечии отговор!

267.   Здравейте , ХИВ-теста ми е отрицателен днес се изследвах и ми съобщиха..
Но имам друг проблем и искам да се обърна към Вас , белирубина ми е скочил адски много на 70 от норма 21..
Изключваме хепатит А защото и за това си правих тест.. дайте предложения

268.   Здравейте, може би вече е банално от въпросите, които са почти еднакви, и ви моля за малко да ме успокоите. Преди 2 години и някаде 3 месеца правих секс без презерватив и когато светнах лампата имах кръв по пениса, не съм се изследвал. След това започнах връзка с девствено момиче, която продължи 9 месеца. Въпроса ми е след като девственото момиче, което вече не е, няма никакви оплаквания вече почти година и полувина, има ли някаква опастност за мен???

201-250 от 501