Споделена история от Здраве

Спин симптоми?
Здравейте. Искам да ви попитам до колко време е появяват симптомите на спин? Една година достатъчно време ли е и ако да какви са те? Страх ме е да ида на лекар много при това.

20ж.

Коментари

251-300 от 501

269.   268. Искам да ти кажа нещо за да си спокоен.

1.Кръвта по пениса ти е от хард-секса който си правил много често при по надарени мъже се случва при хард-секс да има леки течения на кръв защото проникваш до матката.

2.Не се плаши защото след като нямаш нито един псимтом няма от какво да се боеш.

3.Първия и най-главен симптом който е при всички е петната по кожата започват да излизат по шията и най-нежните места по кожата те са кафеникаво жълти.

3.Температурата която се подържа е постоянна и много висока не просто 37 ами 39 може и до 40 в някои случаи.

4.Мисля че ти си напълно здрав и без проблеми и попринцип искам да ти кажа на теб и всички които четат това вместо да питате случайни хора има лекари отивайте и ще се почувствате по сигурни от мнението на лекар отколкото на любители на чата и празните приказки това е.

270.   искам да попитам има ли разлика от барзите тестове и от тези които стават за 3-4 дена резултатите имам тест направени на 6на 8 и на 11 сддмица след взаимно фелацио мъж с мъж

271.   270, има разлика - едните тестове са бързи, другите стават за 3-4 дни - то е очевадна тази разлика.

Иначе, тестът си е тест, той е направен, за да тества ХИВ-позитивност.

Между другото - при фелацио няма шанс да сте се заразили!!! Поне не от ХИВ вируса. Но в момента има епидемия от сифилиз и т. н., не е зле това да си тествате, преди да се впускате в СПИН-фобията си

272.   271 аз съм 269 Моля те имам чувството че са малоумни може ли едно исъщо да се пише постоянно не им обеснявай има лекари учили затова да ходят при тях то все едно сме в 16 век ужасно глупави хора има до безобразие направо съм шокирана незнам до къде държавата ни ще стигне с такива!!!

273.   Грешката е моя просто исках да попитам дали бързите тестове са надежни колкото другите и дали моя тест на 11 седмици е убедителен защото доктора каза че нямат разлика единственвта разлика била във времето

274.   273 Моля те недей да се излагаш значи щом лекар ти е казал че е еднакво значи е така тука повярвай ми няма да намериш отговор а само лични преценки които нямат много общо с реалността има иследвания РИОКОЗ отивай на Бул. Сливница и Бул. Стамболийски има кабинет за иследваш се там и всичко приключва писна ми наистина от малки лапета с развинтена фантазия

275.   А някой знае ли дали в частните лаборатории в София правят безкръвния тест със слюнка

276.   Здравейте, виждам, че тук има интелигентни хора. Аз съм на 18 години и преди 4 месеца правих секс със презерватив напълно редовно всичко. Въпроса ми е може ли след като съм свалил презерватива с ръцете, които съм го пипал, се пипна по пениса има ли някаква вероятност за нещо

277.   Да ти стане „нещо“ от собствената ти сперма ли?
Освен това, ако си бил с жена, и то вагинално, няма как да е станало „нещо“.
Дори да си бил с мъж, анално с кондом, не може да ти се случи нещо, ако пипаш спармата на другия с ръце само.
Продължавай с кондомите и не си въобразявай глупости!

278.   276 274 е! Моля те помолих тук най-уууооочтиво отидете да ви се обесни от специалист и след като си бил с презрватив за кво ти е да пипаш сперма не разбирам и с мъж ли се чука?

279.   Еми пипах презерватива за да го сваля, и после съм се пипнал просто

280.   279 не можеш да се заразиш така. Поне не от СПИН

281.   Здравейте. Преди 15 дена имах контакт с момиче, с което даже имената си не казахме, незнам може и проститутка да е била. Сложих си презерватив, но 15-20 секунди след започването на акта й казах да спре и тя стана като презерватива остана в нея, може би защото не ми беше станал както трябва ли, незнам, бях пил доста. Не усетих да съм прониквал без презерватива, вероятно се е изхлузил накрая, но ако все пак се е допрял при самото изхлузване, дали е възможно да съм пипнал нещо? Много съм притеснен, не ми се беше случвало такова нещо и презерватива беше здрав, не беше скъсан...
Благодаря ви предварително! :)Поздрави!
21г мъж.

283.   Здрасти 281. Първо, искам да ти кажа, че е много добре, че си се притеснил, това е правилното поведение.
Но като следващо ти казвам да не се притесняваш.

В женския вагинален секрет не се съдържа толкова от ХИВ - вирусът. Дори да правиш секс с позитивна жена БЕЗ кондом, рискът е някъде при 20%.
Затова и има много болни сред хомосексуалните, просто спермата същност е разпространител на болестта, както и кръвта, а анален секс (и двата фактора двойно)... вие си го знаете.

Ти няма как да си се заразил, но си пусни едно тестче.

Надявам се да те е разтърсила малко тази случка, защото колкото и да е малък процентът например да се разбиеш със самолет, тези които са се разбили са мъртви вече

Ти си внимавай и за в бъдеще.
Момичето е била проститутка само, ако е искала пари от теб, в противен случай е била нормално момиче. Това, че сте ползвали кондом е показателно. Само внимавай с алкохола. Ако не ти е станал както трябва, накарай момичето да те възбуди с уста и език. Не можеш да се заразиш от СПИН при френска любов (теоретично може всички, описан случай НЯМА в цял свят, има описани случаи само при анален и вагинален секс, слюнката не предава вируса)

НО може да се заразиш и да си се заразил от всички останали болести, предавани по полов път. Наблюдавай се, защото нелекувани и те са смъртноностни или водят до инвалидизация!!!

Успех и умната, по-малко алкохол, по-тясни кондоми (пробвай LifeStyle, както и такива с релеф, виж на опаковката диаметарът да е 53 мм, не 56 или 59!!!

И не забравяй - никой не се е измъкнал жив от живота, само без паники

Успех

284.   Благодаря ти за отговора номер 282. Ще внимавам много повече за напреде, нямам търпение да си направя теста, че не съм спал от тогава... Дано да си прав/а, за тези 20%, за които казваш, поуспокоих се малко.. :)
Поздрави и се пазете! :)

285.   284, пак казвам - спокойствие, спокойствие!
За съжаление съм права и затова един огромен процент от мъже не искат да ползват кондоми при вагинален секс.
Жената поема големия риск, влизайки в контакт с мъжката сперма
Най-много болни от СПИН има сред мъжете, но сред хомосексуалните такива, които правят анален секс с други мъже и при тях 100% е вероятността да се заразят! После риск за зараза има при жените, защото и те влизат в контакт със спермата - течността, наред с кръвта, в която ХИВ-вирусът се разпространява.
Най-малък е рискът за хетеросексуалните мъже и те затова отказват (гадините) да ползват кондом. При вагинален секс действително вероятността за зараза е малка като мъж.
При фелацио никой не се е заразил, както и никой не може да се е заразил, докосвайки се до течности от жена! Изобщо - теб кожата те предпазва 100%, ако нямаш ранички някакви.
Заразяват се лекари понякога, ако се порежат с инструмент, който е бил вече контеминиран със заразна кръв.
Не спирай обаче да се пазиш, да пазиш партньорката си не само от СПИН!
Моля те, сега не се панирай, за да не се разболееш от нещо друго!
Успех!

286.   Спокойствие, спокойствие ама е доста трудно, параноята е голяма... А искам само да попитам, има ли значение например, какво количество вагинален секрет е отделило момичето, което да е било в допир с члена, защото четох някъде, че имало, т. е. дали има значение акта(без презерватив) ако е 20 секунди или 2-3 минути примерно? Малко ми е глупав въпроса, но... :)И още нещо... четох по-нагоре някъде, че в периода от 2-рата до 4-тата седмица се появявали някакви симптоми, вярно ли е това?

288.   Здравейте. Пак съм номер 286... Днес е 22-рият ден от акта. От 2 дена имам едни храчки и сякаш ми се подуват лимфните възли около шията. Нямам температура, гадене, повръщане или диария и се храня нормално. Адски много се притеснявам, ще се побъркам направо, възможно ли е това да са симптоми?

289.   Да, симптоми са... на психическо заболяване. Престани да се вкарваш във филми, кви са тез глупости СПИН, та СПИН. Има сума болести, от които шансът да се разболееш е в пъти по-голям.

290.   Здравейте.
Четох доста по темата, има интересни коментари. Правил съм си тест и слава Богу нещата са си наред.
Не ми е ясно за хомосексуалистите обаче. Ако не са имали други партньори преди това и са правили 1-2 пъти секс без презерватив има ли опасност за тях при положение , че не е имало свършване вътре. Питам, защото съм запален по този вид болести и се опитвам максимално да изуча нещата :)

291.   Има там е най рисковата група и то голям шанс има там риска е 1кам 100 малко вероятно от 1 пат да хванеш ам си е риск

292.   Здавейте. Отново съм номер 281.
Минаха 4 седмици от контакта, за който се притеснявам, но от 2 дена имам температура между 36. 7-37, 1 някъде. Има ли вероятност това да е симптом, въпреки че нямам други оплавания?

293.   Хив не се определа чрез симптоми а на 4 седмици може да си направиш тест питай за антиген-антитяло р24 всяко време след 4 седмици този тест дава резултат 99.99% това е 4 поколение тест

295.   Здравеите аз сам болен от спин от година и половина и се лекувам в франциа тук лекарствата са 1150евро на месец но ги вземам безплатно искам да знам в балгариа безплатно ли е лечението благодариа предварително за одговорави

296.   Здрасти, вече ти отговорих в другата тема, ще повторя само, че СА БЕЗПЛАТНИ. Плащат се ДИРЕКТНО от Министерството на здравеопазването, значи са осигурени и за здравно неосигурените лица.
Ти се регистрирай в София, защото по провинцията има проблеми с доставката.
http://www.btv.bg/news/zdraveopazvane/story/1901868638-Lipsvat_medikamenti_za_lechenie_na_SPIN_Otnovo.html

В Софийската аптека съм чела, че винаги имало медикаменти, или поне в сравнение с тази по страната.
Има само 1333 регистрирани ХИВ-позитивни в България, трябва и ти да се регистрираш (интересувай се къде и каква е процедурата) и ти се дават нормално медикаменти, които обаче има само в по една аптека в голям град.
Все още е хаос в бг-то, няма какво да се лъжем, но пък не сме в Африка. За щастие са малко (това не е мит) ХИВ-позитивните у нас, крият се (за жалост) и няма кой да се погрижи така за вас. Проблемът не е обществено значим, срамен е (в това изостанало общество) и хората са масово непросветени по темата, затова те съветвам и ти да не споделяш за болестта си. В болниците и лекарите са дискретни, спокойно. Не съм болна и не познавам болни, но съм се интересувала от темата, защото най-добрият приятел на мъжа ми е починал от болестта (не става дума за българин) и просто съм питала за статистики поне - не казвали и това е. (случайно да не съм налучкала кой може да е...)

Каквото и да ти говоря, ще е само бла-бла

свържи се с тези хора
http://www.aidsprogram.bg/information-view-123-bg.html

ТЕ МОГАТ ДА ТИ ПОМОГНАТ РЕАЛНО и с инфо.

Успех и умната!!!

297.   Здравеите правих орална любов като го поемах 1-2 пъти и след 20 мин пак 1-2 пъти може ако човека е болен да се заразя ?

298.   До 297, може, ако е било без презерватив, има вероятност ако той е бил ХИВ позитивен, заразяване само от орална любов не е ставало мисля че, чисто теоретично може да се случи, но няма регистриран случай.

299.   А бе хора, винаги съм се чудил на едно нещо, търсил съм из нета, търсил съм навсякъде и винаги не мога да намеря точно това, което ме интересува. Колко може да издържи СПИН в кислородна среда, имам в предвид да кажем ХИВ позитивен се порязва и капва кръв върху тротоарните плочки, до колко да кажем ще живее вирусът в тези капки, не за друго защото често гледам кръв по улицата и все си мисля за това, малко съм вманиачен на тази тема. Пише, че издръжливостта му във въздуха е малка. Кръвта да кажем е засъхнала, там има ли вирус, или е умрял.

300.   299, пак почна с фобийте си - отиди на психолог, моля ти се!
Не случайно не намираш отговор на абсурдния си въпрос, не живее вирусът в кислородна среда, споко. Гледай си живота и ежедневието, ползвай си кондомче и няма как да се заразиш. Разбирам като ходиш в болница да искаш да се разопаковат нещата пред теб, но чак да искаш по улицата „кръвта“ (или всякаква червеникава течност) да я изследваш за ХИВ, едва ли не...
Просто имаш фобия някаква, прости се с нея, моля те!

301.   Благодариа на номер 269

302.   До 300, смисъл вече не съм толкова зле колкото преди, сега малко съм се вкарал в релси, остана ми малко да преодолея и вече ще съм по-нормален. Смятам че мога и без психолог да се справя. Мисля че проблема трябва да го разреша сам, ако успея, значи ми е силна волята, ако пък не успея сам с фобията, ще потърся помощ, но смятам че по-голямата част вече съм я преодолял.

303.   До 297 неможе да се заразиш от фелацио както ти е казано на теория може на пракика не слюнката има дузина протеини и ензими които деактевират вируса няма доказан слуяай на предаване на хив ярез фелацио няма знаяение дали даваш или получаваш заразяването се изваршва само рез незащитен анален вагинален секс от майка на дете и от обща употреба на игли венозни наркотици така че няма от какво да се претесняваш гледай си живота. И вирусът сащо не живее в кислородна среда аз също съм минал по този път наистина не е много приятно затова да не се притеснявате ползвайте кондоми да ви е мирна главата

304.   Значи мога да се успокоя :) че не може чрез орална любов да се заразя нямам ранички или афти а само един зъб който е развален и за вадене.. но мога да се успокоя :)

305.   Може дишай спокоино с рани или без рани няма значение слюнката деактивира вируса

306.   Да, 304, и аз точно за тази тема преди време бях решаширала на доста езици и намерих информация в американски и немски мед. журнали, че НЯМА ОПИСАН СЛУЧАЙ на човек (мъж или жена), заразил се с ХИВ по време на фелацио!!!
Описва се дори, защо не е възможно да се случи това, споко.

На 302 мога само да кажа, че фобиите се борят със среща с проблема. Търси нарочно контакт с болни от СПИН хора, прегърни и дори целуни такъв човек!
Всяка фобия е признак, че нещо в живота ти не е добре. Потърси професионална помощ.

307.   306, живота ми е добре, не се оплаквам от нищо, освен фобията, която не знам как стана, просто от малък така, и тази година скокнах на тази тема и ми стана нещо като мания. Ето и днес например, влизам аз в магазина, връщат ми ресто и по стотинката кръв. От такива неща ми става неприятно и просто ми изкачат разни глупости в главата. Кръвта беше от не знам кога де, обаче се опитвам да се боря с тази мания ли е, фобия ли е, обаче смятам че сам съм си я създал, всичко си ми е ок иначе, не обвинявам някой за фобията си, но съм такъв, какво мога да направя, освен да се боря. А дали ще търся болни от СПИН, не благодаря, все пак не бих ги отблъснал, това няма да е човешко, нито ще страня от тях, и ако мога да им помогна ще го направя, но лошото тук в България е че крият и заразяват нарочно (не всички, но има единични случаи) така че... и без професионална помощ бих се оправил, друг човек не би ме разбрал така, както аз сам. А и още нещо, което противоречи на написаното във сайтовете, ако спринцовка със заразена кръв е била хвърлена, и някой наркоман минава след 3 дни и да кажем се боцне какво, ще се зарази ли? Защото викате СПИН не живее в кислородна среда, до 3 дни ще се стои доста в кислородна среда. Това противоречи на всичките ви писаници, или трябва да има прясна кръв един като се боцне и другия след него и тогава става може би, не знам, просто много неща си противоречат. Поздрави!

308.   Ти трябва да намериш причината за фобиите си. Сам беше писал, че си имал повече от една, но в момента е тази.
Наркоманите се заразяват, защото като почнат да се боцкат, ползват наред една спринцовка - не я взимат от пода. Нали като е била навън спринцовката, иглата ще се е запушила и изкривила! Наркоманът си носи спринцовка, но я дава и на колегите си за ползване - така се заразяват - от вена, във вена.
100% съм сигурна, че в повечето случаи цялата кръв, която ти се превижда е боя или друго червено нещо. Друг път като ти попаднат такива пари, вземи ги спокойно и ги стискай дори в ръката, представяй си, че са намазани със сок от боровинки, представяй си кожата си като щит на рицар - направо от стомана. И тя действително е такава! Кожата ти те предпазва от всичко. Опитвай се да се бориш с фобията си, тя е много по-вредна от всеки вирус или бактерия в околната среда!

309.   308, значи кръвта трябва да е втечнена, а не засъхнала, за да те зарази, значи да знам че вече във засъхнала кръв няма никакви вируси. То да си кажем честно, хепатит Б и Ц са доста разпространени тук, то би трябвало хората да се опасяват повече за тях, но все пак за СПИН-а няма лечение, това ме плаши.

310.   308, да разбирам ли че в засъхнала кръв няма вече вируси, бактерии и тем подобни?

311.   това е част от литературата за предаването на хив не е преведенаNo incident HIV infections among MSM who practice exclusively oral sex.
Int Conf AIDS 2004 Jul 11-16; 15:(abstract no. WePpC2072)?? Balls JE, Evans JL, Dilley J, Osmond D, Shiboski S, Shiboski C, Klausner J, McFarland W, Greenspan D, Page-Shafer K? University of California, San Francisco, San Francisco, United States

Oral transmission of HIV, reality or fiction? An update
J Campo1, MA Perea1, J del Romero2, J Cano1, V Hernando2, A Bascones1
Oral Diseases (2006) 12, 219–228

AIDS: Volume 16(17) 22 November 2002 pp 2350-2352
Risk of HIV infection attributable to oral sex among men who have sex with men and in the population of men who have sex with men

Page-Shafer, Kimberlya, b; Shiboski, Caroline Hb; Osmond, Dennis Hc; Dilley, Jamesd; McFarland, Willie; Shiboski, Steve Cc; Klausner, Jeffrey De; Balls, Joycea; Greenspan, Deborahb; Greenspan
Page-Shafer K, Veugelers PJ, Moss AR, Strathdee S, Kaldor JM, van Griensven GJ. Sexual risk behavior and risk factors for HIV-1 seroconversion in homosexual men participating in the Tricontinental Seroconverter Study, 1982-1994 [published erratum appears in Am J Epidemiol 1997 15 Dec; 146(12):1076]. Am J Epidemiol 1997, 146:531-542.

Studies which show the fallacy of relying on anecdotal evidence as opposed to carefully controlled study insofar as HIV transmission risk is concerned:

Jenicek M. "Clinical Case Reporting" in Evidence-Based Medicine. Oxford: Butterworth–Heinemann; 1999:117
Saltzman SP, Stoddard AM, McCusker J, Moon MW, Mayer KH. Reliability of self-reported sexual behavior risk factors for HIV infection in homosexual men. Public Health Rep. 1987 102(6):692–697. Nov–Dec;

Catania JA, Gibson DR, Chitwood DD, Coates TJ. Methodological problems in AIDS behavioral research: influences on measurement error and participation bias in studies of sexual behavior. Psychol Bull. 1990 Nov;108(3):339–362.

312.   Разбрах го поне знам английски ;д разбирам го кат че не може с една дума да се хване хив при орален секс нали ?

313.   Направи си тест.. не е страшно и не боли, само ще ти вземат малко кръв :))

Ива* 15

314.   Ще си направя на 28 ноември тогава са 3 месеца и ще е 100 % сигорен нали че ако покаже отрицателен нищо ми няма :)

315.   Точно така, 314. С 99% вероятност и сега нищо ти няма, но си направи този последен тест и... друг път само с кондомче!
При фелацио не можеш по принцип да се заразиш от СПИН, но и другите болести не са за подценяване, има нелечими щамове на хепатит, от които умират много повече хора!!!
Ако си хетеросексуален мъж и си правил само вагинален секс и фелацио, проблем нямаш по принцип и не се притеснявай, тестът ще е отрицателен.
Жените да не правят секс без кондом, спермата и кръвта са зарзаните субстанции.
КОНДОМИТЕ ПРЕДПАЗВАТ ОТ ХИВ, ако се ползват както трябва. НЕ Е ВЯРНО, ЧЕ ХИВ ВИРУСЪТ МИНАВА ПРЕЗ ТЯХ!!! Говорила съм с гинеколози, дори човешкият вирус, които причинява рак на шийката на матката няма как да мине през кондом. Правете секс с кондоми и проблеми няма да имате

316.   Оп оп... инкубационният период е от 3 до 6 месеца, не збравяй!

317.   316, много непросветено!
Тестът не търси самия вирус, а антителата на тялото против него. Те се образуват веднага, но трябва време, за да се достигне концентрация, която да бъде засечена 100% със теста. Има и по-чувствителни тестове вече. Стига тестът на 3-тия месец със съвременен тест за 100% сигурност.
Вирусът действа иначе различно на всеки - при едни избухва СПИН, но при повечето не избухва с години, десетилетия, дори никога. Тези хора са ХИВ-позитивни, но не са болни от СПИН и само са разпространители на болестта.

318.   Ами ако имаш ранички на пръстите аз както обичам да си гриза кожичките :Д макр че от тях не тече кръв ама си ги гриза от време на време та това може ли ако попадне преаякулат на пръстите

319.   Не, гледай си живота, не се вкарвай във филми, номер 318.
Първо, раничктие са били покрити пак с кожичка. Ползвай кондом и си ти!

320.   казах ви при фелацио няма няма как да се заразиш не е нужно тестване. относно прозрачен период е 3 месеца тогава всеки одобрен тест е окнчателен. има няколко вида тест psr днк тест 14 дава резултат р24 антиген анти-тяло 30 дена и обикновен тест 3 поколение за антитела по всяко време след 6-8 седмица средна серконвенсия 22 дена така че след 45 ден може да си няправиш тест който малко вероятно да се промени до три месеца и ще ти даде добри показатели за твоя хив статус но в твоя случей не виждам нужда от тест ще отидеш да си вземеш отризателните резултати най добре е според мен питай за този тест антигена който тарси протеина и анти тела това е 4поколение тест направиго на 30 ден иси гледай живота. Стой по далеч от нета и не чети защото там по голяма част от инфот е грешна и са много консервативни повечето сайтове единствено може да си направиш тестове са сифлилис 28дена след акта и устна гобнорея с намазка от устата не кравен тест но малко вероятно и тях ди си барнала попитай момчето ако може за неговия хив статус това е задалйително преди да имаш контакт с някои да но съм помогнал тел. за вразка 0878... в краг на шегатаако има нещто питайте ще помагаам с кавото мога

321.   316 след 3-я месец е 100 % сигорно че няма опсност казвали са ми го и сам чел и бяха казали че след 3-я месец е 100 % сигорен и каза че не бил казал такова нещо ако не е сигорен по тая тема :) в един саийт го видях админ го беше казал май

251-300 от 501