Споделена история от Здраве

Спин симптоми?
Здравейте. Искам да ви попитам до колко време е появяват симптомите на спин? Една година достатъчно време ли е и ако да какви са те? Страх ме е да ида на лекар много при това.

20ж.

Коментари

351-400 от 501

373.   372, тестът е абсолютно сигурен. Какво си очаквала, не знам. 10 часа ли да кисне пробата в реагента? Кой фармацефтичен концерн ще произвежда несигурен тест? Това не е посещение при кварталната врачка - това е наука, за Бога. Хиляди са работили по този тест.
Ако беше казала истината, лекарката щеше да ти каже, че и без това при орална любов не се заразява с ХИВ. Няма такъв описан случай в света. Внимавай с алкохола, от СПИН не се умира вече, но от хепатит - ДА! И ...между другото - лекарите са длъжни да мълчат, не те е попитала от любопитство, а явно, за да те посъветва, какво друго да провериш и да направиш. На глупостта със спринцовката не ти е повярвала, бъди сигурна, а си е помислила къде-къде по-лоши неща от истината

374.   Моля не бъдете груб! Отнасяйте се със уважение към въпроса на човека без нерви

375.   372 и в друг форум ти казват че няма риск и теста е достоверен и пак си знаеш твоята

376.   Аз съм 362. Направих си тест днес на попа в бусчесто за безплатно изследване за ХИВ. Тестът е отрицателен!

377.   За колко време ти стана резултатът със бързия тест?

378.   За 2/3 мин той беше пред мен теста. Появи се една точка и жената ми каза : ''Дишай спокойно! '' :) Надявам се всичко да е точно

379.   378, надявай се всичко да е точно, когато пресичаш улицата.
КОГАТО ПРАВИШ ХИВ-ТЕСТ ВСИЧКО Е ТОЧНО. Става дума тук за СТРАХОТНО ТОЧЕН ТЕСТ!
Ако излезне положителен - прави се още един за сигурност, ако е отрицателен, значи е отрицателен и правилно ти е казала жената - дишай спокойно.
От тук нататък - само секс с кондом!!! Фелациото може и без, но честно - има много по-страшни болести от ХИВ, на които се излагаш (хепатит!!!! ).

Ако сексът ти е бил с ИНФИЦИРАНА жена и без това е минимална възможността да се заразиш - само 20% при вагинален секс и то без презерватив, 0% при фелацио, при анален - 80% (без кондом)
Вероятността една жена да е заразена е минимална освен това.
В България има за 2011 г. към 30 новорегистрирани жени - и над ЧЕТИРИ ПЪТИ повече новорегистрирани мъже.
В днешно време хората се регистрират, няма почти скрити бройки, защото искат да си вземат скъпите медикаменти без пари. Който си взима медикаментите НЕ Е ЗАРАЗЕН и живее.
В някой провинции в Африка, след като са почнали да дават медикаменти на населението, рязко е спаднал броя на новозаразените. Организацията Лекари без граници предрича изкореняване на бича на 20 век само чрез медикаментите, с които разполагаме днес!
В индустриалните държави, в САЩ и ЕС почти няма смъртни случаи от СПИН - 1 за Германия, и то на нелекуван човек.

И така - мисли, когато пресичаш улицата. Там може да ти се случи случка.
Когато си НАУЧНО ДОКАЗАНО ХИВ - НЕГАТИВЕН, дишай спокойно!!!
П. П. ако си добър по математика - смятай - в България има към 2500-3000 хив-позитивни. Ако невярваш, сложи ги дори да са 6000 (двойно на официалните).
Изчисли колко промила са това от население от 7. 5 милиона души, раздели числото на 2 (само половината са жени или мъже, надявам се да спиш с единия пол само) - ако си хетеро - раздели числото на 4, ако си хомосексуален - не го разделяй....
Умножи числото по 20% (0. 02) и ще намериш горе-долу вероятността да си се заразил от жена с хив!!!
Ако си хомосексуален, умножи по 0. 08...
Оле

380.   Здравейте, бях писал по-нагоре като 366. Това за 20 % шанс да се заразиш ако си мъж и правиш вагинален секс ми се струва измислица. Още не съм 100 % сигурен за мен, тъй като остават още няколко дни до теста, но 3 дни от случката съм с температура 37. 2, която не се влияе от никакви лекарства, което ( в комбинация с другите симптоми) ме кара да мисля че съм се заразил. И това при условие че ползвах презерватив, който се скъса, т. е. контактът е траел за кратко, но явно достатъчно.

381.   380, има измислици, има и наука. Когато нещо е НАУЧНО доказано, значи не е измислица.
Но все пак - не е успокоение, защото тези 20% все пак са се заразили и за тях изведнъж науката е без значение...
Просто в женския вагинален секрет има много по-малко от вируса. ХИВ–вируса преди всичко се съдържа в кръвта и в мъжката сперма, която просто съдържа МЪЖКИ ПОЛОВИ КЛЕТКИ, а женският вагинален секрет не съдържа клетки, а само секрет. Надявам се да виждаш и да разбираш разликата - едно е да получиш контакт с мъжка сперма, с клетките на инфицирания човек, с кръвта му, друго е със секрета. Дори в слюнката няма никакъв вирус - тя убива вируса, защото човешката слюнка е антибактериална и антивирусна, за да убива вируси и бактерии, които могат да попаднат с храната в устите ни. Затова и може би няма регистриран случай на заразен човек при орална любов....и е добре да се дърчи добре при хранене.

Температурата ти от 37,2 градуса не се поддава на „лечение“, защото е нормална човешка температура!!! Зависи и как си я мериш - в ануса е най-точно, там обаче не се чуди, че е по-висока измерената температура от тази под мишницата ти. Отиди на лекар - ще ти каже, че нямаш завишена температура!

Температурата на човешкото тяло е относително постоянна. Нормалните й стойности се колебаят между 36оC и 37оC, ако е измерена под мишницата. Ректално (в ануса) температурата е с 0, 3оC – 0, 5оC по-висока от тази под мишницата. Най-ниска е температурата, измерена в ранните утринни часове, а най-висока между 16 – 19 ч., като разликата е с няколко десети от градуса. Устойчиво постоянна температура у човека се поддържа от терморегулаторния център, който е разположен в хипоталамуса на главния мозък. Той стимулира или подтиска физиологичните процеси, които са свързани с топлообразуването и топлоотдаването. При повишена топлинна продукция или намалено топлоизлъчване, телесната температура се повишава

Много се дразня, когато говорите за „симптоми“ при ХИВ. НЯМА СИМПТОМИ, това е проблемът.
Дори в първите месеци е абсурдно да говорим за каквото и да е влияние - затова се тества със 100% сигурност едва след 3-ти месец от контакта. Просто твърде ниска е концентрацията на вируса и съответно на антителата, които се засичат от теста. Като не е концентриран вируса - той не може и да нападне имуннната ви система!!!
Как действат например медикаментите (коктейл) - те подтискат размнужаването на ХИВ в кръвта и хоп - край на проблемите! Такива хора имат проблеми вярно със страничните действия на медикаментите, но не и със самия вирус!!! Това лято след мащабно изследване с години най-после се доказа, че ХИВ–позитивни хора на медикаменти НЕ СА ЗАРАЗНИ.

Ти си въобразяваш, според мен. Панирал си се и страедаш от ХИВ-фобия, защото знаеш много малко за вируса, начина му на разпространяване, не си чел изследванията, НАУЧНИТЕ информационни източници.
По-склонен си да отричаш ДОКАЗАНОТО, за да оправдаеш страховете си. Осъзнай се. Има наука, има и суеверие. Има и хора в Африка, които вярват, че ще се излекуват от ХИВ, ако спят с девственица (дете).
Този метод не е НАУЧНО ДОКАЗАН и съответно е измислица.

Когато нещо Е НАУЧНО ДОКАЗАНО НЕ Е ИЗМИСЛИЦА.
Научно е доказано, че вероятността мъж да се зарази с ХИВ при вагинален контакт БЕЗ КОНДОМ с жена е 20%
Това значи - ако вземем 100 двойки - неинфициран мъж със инфицирана жена и ги оставим да правят вагинален секс, 20% от мъжете ще се инфицират.

Помисли си за вероятността да си попаднал на ХИВ-позитивна жена в България. Ок, ако е професионална проститутка, работила в чужбина, може и да има шанс да е такава, но колко са нормалните български момичета, заразени с ХИВ?
Има жени, омъжени жени, заразени от бисексуалните си мъже да кажем, но иначе???

И ти с твоя минимален контакт чакаш да се заразиш?
Вероятността е по-малка от 0. 000000001%

Обаче като излезне теста отрицателен, не почвай и ти тук да ми пишеш глупости от вида - ама то за 3 минути станал теста, ама то можело да е фалшиф, ама такова и онакова.
Обещай си, че като излезне негативният тест, ще спреш да мислиш по темата...
За температурата - също, защото е глупаво при 37 и нещо да се говори за температура.

382.   По-добре със СПИН, отколкото с един!

383.   Може би си прав, приемам субективно нещата затова така, сори. А ако е отрицателен след 3тия месец няма да се съмнявам, а лично ще почерпя - живот и здраве.

384.   Здравейте, преди 2 дни проститутка ми направи свирка без презерватив... и аз незнам защо го позволих. Но сега съм силно притеснен... кога и какви тестове да си правя?

386.   Пич в два форума пишещ казах ти до момента на скасването си бил предпазен което още намалява рискът и както е писано по горе риска е минимален със симптоми или не те не са определчщи за хив статуса само тест му е майката само той дава диагнозата, давам ти изватка от cdc-когато теста е положителен значи е положителен когато е отрицателен е отрицателен, но ако е направен в прозраяния период 4-6 седмици трябва да бъде потвърден на 3 месеца така че първи тест на 6 седмици ако е отрицателен надявам се на 3 месеца да се потвърди, а и фобията ражда симптоми, твойте не са хив спецефични не ги мисли,

387.   384, съжалявам, но си постъпил много глупаво.
Както и да е - грешен ти е разделът. Няма начин да си хванал ХИВ вируса.
Обаче има как да си хванал всички други венерически... Щом на теб го е направила, значи и на другите си клиенти го прави. За момента, ако имаш приятелка, прави с нея секс само с кондом - кажи ? там, че така ти е по-гот, знам ли.

За другите болести пълни изследвания. Отиди на кожен лекар или на урулог най-добре, но изчакай седмица
може да си прихванал трипер (гонорея), сифилис (най-разпространени са у нас) - и двете се лекуват, херпес, хепатит В, генитални брадавици-кондиломи. Това е основният списък.

Иначе, от СПИН не се страхувай - и да е имало риск, то е бил за дамата. Тя е професионалистка и си знае, че такъв случай обаче в практиката няма и си свирка на воля, но горните болести също са много коварни.

388.   386 - пиша за първи път.
387 - благодаря... да много глупаво от моя страна :(. Като цяло първо ми прави свирка с презерватив... но след това ми прави 2ра която също беше с презерватив с изключение на последните 2 минути, в които го свали и довърши без... свърших на гърдите и... Със сигурност, ще си направя всички изследвания... Просто докато дойде времето за тях... Проучих въпросната и до колкото може да се каже работи от 1 месец, месец и нещо...

389.   Авторе, отново ти обръщам внимание да не се концентрираш върху ХИВ изследването - другите неща в твоя случай са важните и релевантните. Не си мисли, че може да си пипнал СПИН, после негативен тест и си свиркаме. Прави тестове за изброените от мен вече болести и друг път внимавай! Ако не ги хванеш навреме, последиците могат да са по-страшни и от тези при ХИВ!!! (лудост, разлагане на плътта и смърт - бавна и мъчителна, от ХИВ не се умира вече)

390.   Още утре, ще ида на кожен лекар да се консултирам.

391.   Много добре. По принцип май уролога или семейният лекар са по-добрия адрес, но честно - кожните лекари са по-ошлайфани на темата, защото горните венерически болести се показват като някакво образнование на кожата, което може и да изчезне - раничка и т. н. и хората тичат при кожния. Не случайно много се наричат Д-р... „кожни и венерически заболявания“. Изобщо да не те е срам иначе от лекаря, той е дал Хипократова клетва и трябва да е като гроб, а и какво е виждал в живота си.... Просто да ти каже кога и какви тестове да сториш и да си спокоен за себе си, а и да не заразяваш народа. За ХИВ за твое спокойствие можеш да си направиш, но тук ще е негативен 100%, добре е все пак човек да си е правил...
Вярвай ми - нелекуван трипер е по-ужасен от лекуван СПИН!!! Една колежка на майка ми май се помина от сифилис или трипер, не се говореше за това - с мозък на каша в ужасни мъки!

392.   хив фелацио -не !
останалите бацили -да!
- сифилис 6 седмици
- гонорея 10 дни
- херпес и хепатита 3 месеца

393.   А Може ли някой да ми каже ако примерно нито си използвал една и съща спринцовка нито еми примерно от мастурбация и при забравата за измиване на ръце може ли да се заразя?

394.   Здравейте, според мен всеки, който се съмнява трябва да си направи тест. Тоя товар го имах и аз на раменете си и днес просто си казах майната му шубето отивам. Теста става за 3 мин. с кръв от пръста, явно са напреднали технологиите. Аннонимно във Студентска поликлиника. Взимат кръв слагат я във специален разтвор и ти казват веднага! Няма такъв кеф и адреналин, като чуеш теста ви е отрицателен. Докато не го направиш може да си четеш по форумите, докато изперкаш...

395.   Да такае СПИН се появяма когато се запузнае с имуната система фрамките на около 8 до 14 МЕСЕЦА той показва
симтомите на проява коварна болест

396.   спин се появява когато броя на сd4 клетките падне под 200 не след определени години може и след месеци зависи от организма

397.   за 393 маструбацията не риск от заразяване с хив заразяването става ярез незащитен анален, вагинален проникващ секс споделяне на общи игли майка не дете, рискът винаги е за възпремчивия партниор по голям, оралния секс не е риск дали даване или получаване. това са рисковете не както ишат 99%от хората тук кой ги докоснал цилунал и тем подобни глупости или се отъркал в вагини или пенис докато няма проникане няма риск, за тест най рано може да се направи на 6 седмица при отрицателен резултат се потвърждава на 3 месеца при положителен потвърдителен тест

398.   Наскоро разбрах че един приятел, с който правих секс има СПИН. Възможно ли е да съм се заразила при положение, че го правихме с презерватив? Също така му правих френска без презерватив.

399.   398 ми да ти кажа от френската няма риск ама като си го правила със заразен партньор дори с презерватив не е 100% сигурно че не си заразена. Направи си тест. Все пак аз ако знам че съм правил секс с момиче със ХИВ на момента щях да си направя тест, просто нервите нямаше да ми издържат :) Ще се повторя - за да си 100% сигурно направи си тест ако са минали 3 месеца от контакта.

400.   не щом си и зползвала защита за вагинален сек няма риск кондома работи 100% ако се използва правилно и по предназначение, фелациото не е риск за хив там слонката играе защитна роля има протеини и ензими които деактевират вируса устата не е благоприятна за хив, но явно това няма да ти даде мира направиси тест ако искаш не че е риск а за спокойствие на главата

401.   Здравейте, имам следния проблем едно момиче което не и знам половият живот се сългаси да ми направи фелацио с презерватив, възможно ли е при слагането на презерватива да съм се заразил защото след 1 месец леко ми бяха подути лимфните възли и гърлото ми беше зачервено, но за 2 дена спря всичко. кръвната ми къртина беше идеална.

402.   не няма щанс дори и без презерватив няма риск

404.   Повечето тук сте пълни кретени!
Едните не ги е страх да вдигат крака наляво и на дясно , не им пука дали са ХИВ или Спин позитивни -----страх ги било да се изследват?!!??

Идиоти ли сте ...Кретени ли...Олигофрени ли...Дебили или Имбицили... Идете на психиатър да ви сложи една от тези диагнози , та поне да сте наясно колко сте кухи и да ви позаключат за година-две за лечение в некоя лудница, та и останалите да се успокоят от вас... поне няма Спин и Хив да ръсите напред назад..
НЕГРАМОТНИЦИ!

Неграмотни са ви родителите, че не са ви възпитали, и най-вече скапани и уродливи са им гените повредени и са създали такива генетични идиоти като вас!
От кретенизъм и нискочелие и на училище да ходите пак няма какво да научите!

405.   до 404.. какво говориш по тая тема дали ги е страх или не това е техен проблем не твой. Не знаеш какво е да те е страх дали си заразен тогава можеш да говориш.. били са неграмотни това че се е случило на тях да ги е страх и да са били под риск не обиждай така не дай си боже някои ден на теб се случи тогава ще видим кой го страх да се тества и на кого не му пукало че има ХИВ, и тогава ще говорим кой е за психиатър. По добре не давай повече коментари.. тук не ти е мястото да съдиш и да даваш толкова долни мнения от неразбиращ човек като теб по тая тема....

406.   Можеш ли да се заразиш със вируса ако момчето не е свършило в теб а просто си го е вкарал?

407.   да така става заразяването ако е свършил увеличава риска просто е пунис в вагина =заразяване, има ли проникване има и риск

408.   Вместо да говорите глупости --> имате съмнения, правите си тест... ама това можело ли, онова можело ли? !? !!? Всичко може... разберете... човешкия организъм е една съвършенно работеща затворена система, която колко ида е съвършена има ккаво да и навреди. И всичко това изписано до тук никога не ти да 100% гаранция... просто се изледвайте... поне държавата за това е помислила... не са ви нужни и средства дори. Не е толкова страшно, както знаете си е анонимно... персонала там е невероятен... просто отидете и точка!

409.   здравеите аз сам момчето кадето преди време ви писах от франциа. искам пак да ве попитам как стои вапроса с доставката на лекарства за вируса имали оште проблеми с лечението или се е подобрило благодариа за одговора ви.

410.   Здравейте! След 40 Ден с тест елайза достоверни ли са резултатите? Случката ми е следната секс без презерватив с жена, акта не бе дълаг. Благодаря предварително.

411.   99%точен още един на 3 месеца да подвърдиш резултата очаквай отрицателен, предаването от жена на мъж е трудно и малко вероятно да попаднеш на хив позитивна жена в бг

412.   Благодаря ти много за отговора. Предполагам, че ако Елайзата покаже отрицателен резултат Силно се надявам да е така мога да буда спокоен вече:)

413.   Здравейте искам да ви попитам нещо. Докато случайно си правих разходка вечерно време на въздух седнах на една пейка и имаше осавен използван презерватив въпреки че пейката беше в центъра. Както и да е беше малко тъмно и не видях презерватива и без да исках го докоснах с ръка но си бях порязал пръста и раната беше отворена. Ще си направя изследване но докато минат 3-то месеца искам да ви питам за успокоение дали е вазможно да се заразя. Благодаря ви предварително.

414.   Здравейте! Не ми се смейте, но един "виден" доктор-гинеколог ми каза, че ако ми е много слаба имунната система мога да се заразя със СПИН от обществен басейн? На мен ми звучи апсурдно, но все пак да попитам... Възможно ли е???

415.   Номер 414, ако имунната ти система е тооолкова слаба, това значи, че или вече имаш СПИН, или си неизлечимо болна и едва ли ще ти е до басейн. Имах приятелка, дано почива в мир - тя се разболя от онкологично заболяване. Бори се 8 години. Имунната и система беше толкова слаба, че на практика липсваше. Тогава я вкарваха в специален изолатор докато я закрепят и после я пускаха. Тя в такива моменти можеше да се зарази от всяко нещо. Опитвам се да ти обясня, че ако имунната ти система се е сринала дотам, че от басейн да можеш да се заразиш със СПИН, ти със сигурност ще ЗНАЕШ и ще ЧУВСТВАШ, че имунната ти система не работи. Лекарят ти на теория може и да е прав, но на практика няма как да се случи, защото тогава няма да си в състояние да дишаш общия въздух, камо ле да се потопиш в обществен басейн.
СПИН не се хваща чак толкова лесно. Трябва да има вирус и то в определен титър (да кажем количество), да има входна врата (например раничка) и "гостоприемника" да има рецептори, по които да се захване вирусът. Около 30 процента от европеидната раса имат дефектен ген, който за щастие е отговорен за образуването на дефектни рецептори в Т-клетките и вирусът не може да се захване и се унищожава. Тези хора не могат да се заразят и не могат да бъдат вирусоносители.
Аз имам заболяване, което трябва да се контролира с кръвни изследвания. Много пъти съм се питала не може ли да хвана тази болест при вземане на кръв, при положение, че лаборантките не ползват ръкавици или ползват, но не ги сменят (пазят само себе си). Вероятност има, но е минимална. Спомням си, че ме беше хванала параноята, когато разбрах, че съм бременна и трябваше да си пусна изследване за СПИН, сифилис и хепатит Б. Докато ми излезе изследването направо бях полудяла и цялата треперех. Явно този страх се беше отразил на другите показатели, които трябваше да изследвам, а именно - един хормон на щитовидната жлеза, който беше скочил до небето.
Не се връзвай на всичко. От всяко нещо ако правиш анализ, ще полудееш. Живей си живота и прави секс с предпазни средства и с хора, на които имаш доверие. Макар, че на никой не му пише на челото "СПИН".
Номер 7 го е казал най-добре: хората се страхуват да се изследват, а не ги е страх да правят секс без предпазни мерки.
А по отношение на басейните - и с добра имунна система можеш да хванеш гъбички и дори хламидии.
На мен пари да ми дават, в басей не влизам - просто ме е гнус.

416.   Sпин си се хваща със секс не в басейн, ако ще въобще да нямаш имунна система, образoвайте се малко повече. Tози доктор не на ясно си хив и спин

417.   здравейте, някой може ли да ми каже до колко време издържа спин в околната среда при миносови температури , мс предварително

419.   Вирусът на спин не може да живее повече от 20 секунди в околната среда т. е извън кръвта, спермата и другите течности, чрез които се пренася заразата

420.   Здравейте, искам да питам, ако евентуалното инфектиране протича със симтоми, кои от тях са задалжителни, т.к. имах рисков орален контакт, след което последваха доста симтоми /разтройство-на първи ден, запушен нос-на първи ден, дразнещо гърло-на първия ден, не много висока температуа-37-37.2, отпадналост и липса на апетит, и нощни ипотявания веднага на първата вечер след контакта/. НЯМАМ възпалени лимфни възли. Благодаря Ви предварително

421.   орален секс не предава хив това не е рисков контакт

422.   здравейте искам да ви попитам преди 3 месеца само пипнах 1-2 пъти едно момиче със пръстите си в областа на клитора. И след това си бръкнах в носа с извинение. Има ли опасност да съм се заразил със спин ако тя е била ХИВ позитивна.

423.   Аз съм 420, на какво се дължат симтомите и може ли да са симтоми на Хепатит, защото някои от тях се еднакви след като оралния секс не е рисков контакт за HIV.

424.   Аз съм 420, на какво се дължат симтомите и може ли да са симтоми на Хепатит, защото някои от тях се еднакви след като оралния секс не е рисков контакт за HIV.

425.   здравейте искам да ви попитам преди 3 месеца само пипнах 1-2 пъти едно момиче със пръстите си в областа на клитора. И след това си бръкнах в носа с извинение. Има ли опасност да съм се заразил със спин ако тя е била ХИВ позитивна.

351-400 от 501