Споделена история от Здраве

Много високо кръвно и ужасни мисли
Здравейтр. Мисля, че ще умирам, страх ме е да живея просто, представям си как ще са наще без мен. Страх ме е! И съм с много високо кръвно по принцип 160 на 90 /100, 180 на 90. Имала съм паник атаки от стрес, 1/2 пъти в годината, но мислите ме отчайват, че с мен е свършено, а всичко имам? Как да съм щастлива. Където и да съм мисля.. на 16 съм, нормално ли е и моля ви кажете ми как да продължа.

Страхувам се за бъдещето си.. много съм филмирана.. постоянно ми се реве от това. Не виждам изход, не знам коя съм вече. Помогнете ми моля!

Коментари

1.   Ти си само на 16, имаш нужда от психолог, очевидно кръвното ти е провокирано от стреса, но това не е нормално. Консултирай се с психолог, говори с родителите си. Има ли причина да си в това състояние, спортувай, забавлявай се и спри да мислиш глупости.

2.   Нищо ти няма просто емоционално момиче.

3.   Здравей, как си с холестерола и с килограмите? Не е задължително, но тези два фактора играят роля при високо кръвно.

Без да знам точната причина бих те посъветвал да излизаш по-често на разходки на чист въздух, да спреш алкохола и тютюнопушенето, ако прибягваш към такива. Избягвай или поне намали мазните храни, червени меса, полуфабрикати, яйца и млечни продукти. Наблегни на пълнозърнести храни, плодове и зеленчуци, както и по малко ядки. Избягвай солта - дори и да не слагаш към готвена храна, много си я имат сложена предварително! Препоръчвам ти да потърсиш чай от хибискус. И не на последно място - срещай се с позитивна компания, намери си хоби, поговори с родител или друг близък човек. Ако нещата не се подобрят с промени в начина на живот, консултация с лекар може да е наложителна.

Надявам се, че поне с нещо съм бил полезен. Успех!

4.   На ендокринолог отиди. Изследвай си хормоните на щитовидната жлеза. Трябва също и да се провери причината за високото кръвно. Отиди на лекар!

5.   Най-добре моментално потърси лекарска помощ без да се притесняваш или страхуваш, ти не си единствената с подобен проблем и ще получиш разбиране. Кръвното ти е високо най-вече от стреса, също така сигурно се храниш нездравословно и не спортуваш. Трябва незабавно да преустановиш начина си на живот, чети по тази тема, самообразоваи се. Защото ако не го направиш, е реалсна опасността от това от което се опасяваш.. Но тъи като си само на 16 имаш 100% шанс да се оправиш и да си напълно здрава. Възрастните се лекуват много по трудно и не напълно. Само спокоино, случая ти е банален, а лечението много просто и веднъж като свикнеш ще си по здрава от другите, защото ще знаеш как да се гледаш. Успех мила.

6.   Психолог или психиатър! Не отлагай, миличка! Няма срамно или страшно нещо в това. Задълбочават се нещата иначе.

7.   Пий деансксит! Аз също вдигам кръвното от паник атаки, защото си мисля, че ще получа инсулт, понеже ме боли главата от врата и плешките и мислите ми са как ще получа удар и ще умра, вдигам кръвното моментално на 140/100 най-често, до към 150-156 на 100, както и ускорявам пулса, но когато не мисля негативно нямам никакви проблеми, следователно всичко това е на психологическа основа! Деанксит би ти помогнал, Ксанакс също, вдигай главата горе и не се притеснявай, аз съм на 25 и съм като теб. Да, като цяло може да се получат сериозни неща от кръвното, но над 180 би било фатално, а ние сме млади, особено ти, със здрави кръвоносни съдове, за това не бива да мислим за смърт, защото само си доставяме главоболия