Споделена история от Здраве

Какво е да имаш роднина с дигноза шизофрения?
Здравейте в семейството ми имаме голям проблем през тази година брат ми се разболя от коварната болест шизофрения, много тежко протича.... Кажете ми вие имате ли такова заболяаване в семейството си и как го приемате ? Препоръчайте ми един много добър психиатър ???

Коментари

1.   Колко пъти ще пускаш тази тема за брат ти? Хората ти отговориха каквото знаят. Баща ми беше с това заболяване, той вече не е между живите, но докато беше, постоянно ходехме по психиатри - не съм видяла да има някой добър. Като цяло не са добри.

Брат ти трябва сам да поиска да се оправи. Решението за това /да оздравее/ трябва да идва от него. Така е за шизофренията, както и за всяка друга болест.
Спри вече да се измъчваш от това как да помогнеш на брат си. Не наблягайте на хапчета, от тях има само вреда.
Какво можеш да направиш - разговаряй с брат ти в моментите, когато е сравнително добре, за това, че той трябва да вземе решение за себе си да се оправи. Загубена работа е да разчиташ на нещо отвън да ти помогне и да те излекува. Брат ти трябва да осъзнае, че ТОЙ е основния двигател на това, което му се случва, а не някой друг./личен опит/

2.   Отидете на 4-ти километър в София-доктор Стоименова-психиатър!

3.   Човече, обади се! Как е брат ти, как вървят нещата...вие с брат ти имате ли родители, те какво мислят за ситуацията? А брат ти какво мисли, това е важно...
Аз съм № 1, кажи как върви. Той буйства ли, прави ли кризи? В какво точно се изразява "заболяването" му?

4.   на сточна гара има клиника за такива заболявания,психятрия мисля,че е.моя приятелка лежа там,и след като лежа там,и изписаха лекарства,който пиие и до ден днешен,но е добре и от тогава не е изпадала в кризи.там има една лекарка,георгиева мисля,че беше,много любезна и компетентна жена.тя ми обясни,че хората с тази болест трябва да бъдат под лекарско наблюдение известно време за да могат да им се назначът съответното лечение,и лекарства,понасяшти на организма и състоянието на пациента,и че за всеки пациент лечението е индивидоално.моята приятелка вече 3години води напълно нормален начин на живот,и не е имало проблем от тогава.опитай там,на мен ми направи много добро впечатление тази лекарка.

5.   Ами какво да ти кажа в началото на годината, не ядеше , не спеше , не говореше , давахем му лекарства и взе да идва на себе си , тъкмо се оправяше , но психиатърката взе да ни говори едни ганди работи ,че ако пие от лекраството ,ще е много зле няма д аима поколение и такива работи и ги спряхме... от тогва тръгна всичко надолу.... почна да буиства и сега опитаваме всякакви лекарства ... Ходим навсякъде . Някои казват ,че има религиозна психоза , внушава си разни неща ... Но въпреки всичко аз съм оптимист :)