Споделена история от Здраве

Сърбеж и течение
Здравейте аз сам на 13 и ме притеснява това че понякога не винаги ме сърби отдолу. Аз имам и бяло течение което го имам от малка когато съм ходила при личния си лекар той казва че сам настинала но потголите винаги ли ще съм настинала. Не съм правила секс и се мия редовно. Чувало съм че Сърбеш+течение =гъбички това много ме притеснява бих искала някай да ми каже някакъв съвет. Благодаря предварително!!!

Коментари

1.   Вероятно са гъбички. Върви на гинеколог няма нищо страшно. Ще ти предпише едни вагинални хапчета и това е ...

2.   Това са гъбички, може да е и бактериална инфекция. Моят съвет е НЕ ОТЛАГАЙ!! Веднага иди на лекар. Тези неща небива да се пренебрегват - водят до безплодие.

3.   Номер 1 какви вагинални хапчета като тя не е правила секс.
Момиче кажи на майка си първо, в какво състояние си и тя жената ще те заведе на лекар и т.н. Недей да се чудиш сама какво ти има.

4.   А при гинеколог ли трябва да отида

5.   Да при генеколог, но сама не можеш да отидеш.
Ти си малолетна още, и няма нищо страшно всяка жена трябва да ходи от време на време при генеколог. За твое добро е колкото по скоро идеш.

6.   Автор: Отидох при личната си лекарка за да си взема направление за гинеколог и тя ми каза че не е много хубаво да ходя при гинеколог щом не водя полов живот. И ми исписа някакви лекарства и промивки. Какво да правя да отида ли все пак или да не ходя.

7.   Отиди на платен прием при генеколог ще ти вземе не повече от 50 лв. Остави ги тия лични лекари не стават за нищо и си спестяват талоните.

Не се притеснявай а директно отиди при генеколога!

Успех!

8.   Каза ли на майка си? Ако си ходила сама при личната може заради това да не те е изпратила при гинеколог.

9.   ЛЕКАРКАТА ТИ ТЕ БАЛАМОСВА! За да си спести направленията! Изобщо не е вярно, че не е хубаво да се ходи когато си девствена, аз нали съм ходила! Просто иди при жена, за да ти е по-спокойно! Девствена или не, ходя си два пъти годишно, за да ми взимат секрет, защото инфекции можеш да хванеш и без да водиш полов живот! Поискай да ти препоръчат добра гинеколожка и отивай! Тия лични лекари са..аз за това мойта я смених!

10.   ЛЕКАРКАТА ЛЪЖЕ! Мило момиче, отиди на гинеколог! Кажи на майка си и веднага посетете специалиста! Мисля, че от това което описваш най - вероятно се късае за гъбички. Това не е страшно - лекува се!

По повод половия живот! Предай на личната си лекарка, да не се прави на луда, защото несависимо, че си девствена преглед може да се извърши - ректално!

Второ, ако не те е прегледала, или ако не е специалист (гинеколог), то горещо те съветвам нищо да не употребяваш от изписаната рецепта! БЕЗ ПРЕГЛЕД И ВЗЕМАНЕ НА НАМАЗКА НЕ МОЖЕ ДА СЕ УСТАНОВИ ЗАБОЛЯВАНЕТО И ДА СЕ ПОСТАВИ ДИАГНОЗА!!!!

ТОВА Е ПОДСЪДИМО!
МОЯТ СЪВЕТ Е - ДА КАЖЕШ НА МАЙКА СИ И ДА ПОСЕТИШ СПЕЦИАЛИСТ! АКО И НА МАЙКА ТИ ОТКАЖАТ НАПРАВЛЕНИЕ, ТО СМЕНЕТЕ СИ ЛИЧНИЯТ ЛЕКАР!

УСПЕХ МИЛИЧКА И СЕ ПРЕГЛЕДАЙ!

11.   Истината е че най-лесно и бързо се ходи на платен преглед така са направили системата :(

12.   АМИ ТО В ТАЯ ШИБАНА ДЪРЖАВА КОЕ Е НАПРАВЕНО НАРЕД?

13.   аз също имам такъв проблем, но течението ми е непрекъснато с неприятна миризма и ужасен сърбеж. На 14 съм и все още не съм имала полов контакт. Но нямам мензис. Моля те ако си се излекувала ми кажи как и каква диагноза са ти поставили.