Споделена история от Здраве

Помощ за отглеждането на мишка
Здравейте, ще дам направо. Купих си китайска мишка "панда" но в интернет не пише почти нищо за това как да я гледам.. Приемам всякакви съвети. Най-вече за това кога и как пият вода и може ли да си я набавя от плодовете и зеленчуците? .. Може ли да пие от поилката в ръката ми? Може ли да яде само плодове и зеленчуци ако спра да му давам микс от семена? .
Ядът ли кашкавал? Това е за сега ще съм много благодарна някой да ми помогне. :) Благодаря предварително ;)

Коментари

1.   Давай й всичко - микс семена за дребни гризачи, плодове и водичка в поилката.

2.   "кога и как пият вода" - ами когато им се пие. Добре е водата да е престояла около две денонощия, като капачката на шишето, в което престоява, трябва да е махната, за да се изпари хлора. Сипваш водата в поилката и я оставяш да си пие когато поиска. Защо трябва да я държиш в ръка? Давай му плодове и кашкавал, но трябва и твърда храна (нали е гризач, трябва да си пили зъбите). Семена, ядки, препечен хляб...
И не - не е достатъчна водата само от плодовете, твърдата храна трябва да преобладава в менюто. Може да даваш и морков.

4.   Вземи й и колело за бягане, за да не се обездвижва, почиствай редовно аквариума и почиствай талаша ако има по. едри частици, избягвай да я храниш с краставица, маруля и мерудия, защото ги пръскат с вредни химикали и може да умре, когато й даваш ябълка гледай да няма обелка поради същата причина и не я храни с цитрусови плодове. Можеш да й даваш парченце белтък от сварено яйце и не й давай често кашкавал, когато й даваш й давай малко парченце, защото е доста солен. Месо също и давай рядко и то по малки парченца и задължително неосолено. Можеш да й купиш солно камъче, продават в зоо магазините, от там си набавя витамини и си точи зъбите, можеш да и вземеш и сено - полезно е и си правят гнездо от него. Сменяй водата редовно, но можеш вечерно време да махаш поилката, защото някои се катерят по нея е прегризват силикона и може да се наложи непрекъснато да купуваш нови поилки. Не дръж мишката в стая, в която се пуска силна музика. И зимата я дръж в по-топла стая, за да не изпадне в летаргия.

5.   Номер 4, хубави съвети си дал/а, ама от "солното камъче" няма да си набави никакви витамини. Иначе наистина солени неща почти не трябва да се дават, или в минимални количества и много рядко. Пак казвам - трябва твърда храна, а за твърдата храна трябва много вода. Не я оставяй без вода. И е много тъпо да е в аквариум. Аквариумът е за рибки. За мишките си има клетки - с метални решетки, по които могат да се катерят. Има едно-, дву-, три- етажни. Едноетажните са около 10 лв., триетажните - около 20-25. Зимата наистина внимавай да не измръзне - видиш ли я омърлушена и с бледи уши и опашка - изпада в хипотермия, не в летаргия.

6.   Колко време мишките панда могат да оцелеят без вода и храна

8.   Здравейте, вземете им клетка, но с тесни решетки или стъклен аквариум. Купете им поилка, малка със стъклено чучурче. Колелото е задължително да могат да тренират и да изразходват енергия. Давайте им люспеста храна, плодове но не и кисели и не екзотични, може само банан и кокос от екзотичните. Купете им зърнени висулки да си чистят зъбките. Много са умни и не хапят. Също така може да им направите някакви къщички от декоративни сухи тикви, от дърво и т.н...
Успех

9.   До коментар 8:
Задължително трябва да имат твърда храна. Продава се храна за гризачи. Може да им се дава и морков примерно. Не си чистят зъбите, а ги пилят, защото те растат постоянно.
Клетката най-добре да е с решетки, за да се катерят (в аквариума няма да могат). Има си клетки за гризачи - те са си с тесни решетки.

10.   Може ли информация колко храна да давам на мишките ми защото чух, че се дава по 1 щипка храна на ден на мишка и вярно ли е това

11.   А трябва ли да се обезпаразитяват?

12.   Не й давай пресни плодове и зеленчуци - може да умре от нитратите в тях. От опит.

13.   Здравейте,имаме 2 мишки панди,които родиха и постъпиха с бебетата си по един и същ начин-убиха ги. Дори едно от бебетата беше наполовина изядено... Взимани са по различно време,като разликата е 5 дни,от едно и също място,един и същ аквариум,едно и също кучило. Гледаме ги на топло,имат постоянно храна и вода,лакомства,витамини и минерално блокче. Раждат в укритието и до вечерта бебетата са мъртви. На едното почти му беше отхапана главичката,а другото,както казах е изядено на половина. Сутринта бяха живи и издаваха звуци. Някой знае ли каква може да бъде причината да имат такова поведение?

15.   Аз лично първо взех клетка за хамстери но те се промушваха през отворите и се катереха и падаха от тавана и им взех пластмасова клетка за гризачи много важно е да имат колело за си изразходват енергията и да не са на тъмно място защото имам 2 мъжки и когато временно бяха в кашон заради кледката почнаха да се бият и аз не знаех но е по-добре да са женски ако са мъжка и женска и женската забременее е добре мъжкия да се отдели докато не пораснат или не се раздадат бебетата.